Общо 438,770,686
Активни 157
Страници 18,309

Гимнастичките завършиха с 5-о място на Евро 2018

Българските грации завършиха с 5-о място участието си на европейското първенство по художествена гимнастика в Гуадалахара (Исп). Пета се класира Катрин Тасева в индивидуалния многобой, след като събра 73.575 т. за четирите си съчетания. Капитанката на тима Невяна Владинова, която дълго лекува травма, допусна доста грешки и е 14-а с 66.700.

Еврошампионка стана Арина Аверина (Рус) със 79.250, следвана от близначката си Дина Аверина (77.750), Катерина Галкина (Блрс, 77.625) и Линой Ашрам (Изр, 75.025).

Така равносметката на българките от Евро 2018 е четири медала. Ансамбълът спечели злато за съчетанието си с топки и въжета, завърши трети в многобоя и допринесе за бронзовия медал отборно (за него се взимат също и оценките на девойките индивидуално). При девойките пък Татяна Воложанина се класира втора на обръч.

Следващото голямо състезание за гимнастичките ни е световното първенство в столичната "Арена Армеец" през септември.