Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Управляващите се сплотяват за вдигане на пенсионната възраст
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:73 « Предишна Страница 4 от 4 2 3 4
Brightman
09 Ное 2011 17:04
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
А казват, че признат грях бил половин грях

Къде е установен греха, след като твоето анонимно твърдение трябва да се приеме на доверие, срещу твърдения на хора излезли с имената и титлите си и твърдящи, че в ЕС има горен праг на ДДС от 25 % ?
-
Казах ти - щом няма горна граница на ДДС, то направи нужното да се знае. Тогава ще се обадят и други и ще потвърдят или отрекат твърдението ти. Засега, обаче не значи, че твърдението ти е вярно.
Отделно, че няма значение за конкретният казус.
читатель
09 Ное 2011 17:09
Мнения: 9,158
От: Bulgaria
Brightman,
Грешиш. За някои и в България е осигурено щастие и охолство. Но не за болшинството. Във всеки случай има и други много добре уредени социални държави, освен Кувейт.
инсп.Мегре
09 Ное 2011 17:16
Мнения: 2,810
От: Bulgaria
Брайтман, ДДС по принцип се плаща от крайният потребител. Тоест не се облагат никакви фактори на производството, нито на търговията. ДДС всъщност е данък върху заплатата на хората, от която преди това е бил отчислен ДОД и всички осигуровки.
За мене лично справедливите данъци трябва да са прогресивни - който печели една мижава заплата и едвам свързва двата края трябва да плаща по-малко от този, който печели милиони на месец.
Doctora
09 Ное 2011 17:22
Мнения: 19,503
От: Bulgaria
Според ООН (юни 2011) Натиснете тук и ЦРУ (август 2011) Натиснете тук, продължителността на живот за мъжете в страната ни е 70 години, а при жените - 77 години.


Явно тази държава събира кърваво спечелените ни пари, не за да ни осигури за няколкото последни години, а за да пълни касите на партийни приятели, щедро (без комисионите) финансирайки с нашите пари техните части бизнес-проекти. Остава профсъюзите да осигурят средства за погребения на тези, които ще се споминат на работното си място.. .
intel_inside
09 Ное 2011 17:31
Мнения: 8,642
От: Bulgaria
който печели една мижава заплата и едвам свързва двата края трябва да плаща по-малко от този, който печели милиони на месец

а) в Бг все още няма човек който да печели "милиони на месец" от едната заплата - има подобни ЮЛ
б) уравновиловка, уравновиловка, но по каква логика осигуряващия се специалист примерно на 3-4к ще бъде приравняван, и дори ще плаща, за неграмотния тарикатеещ бачкер, цял живот скатавка на 240, и с нулев принос към БВП и ПЧИ.
Те така - иначе принципа парите ги изкарвате Вие, Давате ги на Нас и после Ние ги разпределяме по Равно е ясен, но в това "равно" няма абсолютно нищо нормално или справедливо.
Тази теза е пробвана - не работи.
Между другото този несправедлив сценарии с уравновиловката е до голяма степен сбъднат в момента и мечта на маса неквалифициран кадър. Ще цитирам реален случай - човек МВР шофьор пенсиониран на 45 "Защо моята пенсия е по малко от на Х, оти сме работили на едно място", като мястото наистина е едно но Х е пенсиониран като висш офицер, на 62 и над СПТУ-то има 2 висши, като военото не го броим.
помнещ
09 Ное 2011 17:38
Мнения: 3,112
От: Bulgaria
Нахалството и незнанието на политиканите няма граници.
Кои са тези утвърдени хора с титли, които твърдят, че в ЕС има горен праг на ДДС. Да вземат да си хвърлят титлите при прогнозите на М. Константинов.
А моето анонимно твърдение се проверява много лесно. Почни от 92/77/ЕЕС и стигни до 2006/112 /ЕО.
Какво се учудвам и аз на осъществени и неосъществени политици.
Cruella de Vil
09 Ное 2011 17:47
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Няма справедливи данъци, всичко е въпрос на гледна точка.
Това, което на един му се вижда справедливо за друг не е. Данъците са въведени не заради справедливост, а по целесъобразност: трябва все пак да се поддържа държавната структура. По-късно функциите им са разширени към преразпределение.
Brightman
09 Ное 2011 18:09
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Брайтман, ДДС по принцип се плаща от крайният потребител.

Това е илюзия. Демагогия. Същата, като, че работникът и работодателят си делят осигуровките. Интересно, че номерът минава при много хора.
-
ДДС се плаща от производителя (търговеца). Дори физически. Пазара играе с крайни цени и няма никакво значение как са формирани.
-
ДДС изземва част от пазарната цена. За да има цена, обаче, трябва да има нещо произведено. А за да бъде произведено участват четирите фактори за производство (труд, капитал, предприемачество, природни ресурси).
-
Изземвайки от крайната цена, то ти всъщност изземваш пропорционално на участието им, от всички тях. Изземваш за преразпределение част от целият продукт, което освен всички останали предимства, ти дава стабилност, защото преразпределяш за потребление цял продукт, независимо от технологични и други изменения на съотношението на дяловете на факторите, които участват в създаването му.
помнещ
09 Ное 2011 18:23
Мнения: 3,112
От: Bulgaria
Факторите за производство са три- труд, капитал и натурални ресурси.
Предприемачеството спада към фактора капитал.
Хубаво е "някои утвърдени хора с титли" да опреснят икономическите си познания.
intel_inside
09 Ное 2011 18:27
Мнения: 8,642
От: Bulgaria
тук не говорим за данъци Кру а за ЛИЧНИ осигуровки.
Моделът е че обществото като такова е приело а) че не може да се работи до живот и б) че ще има някаква социална мрежа която да подкрепя изпадащите и в) че за да се намали бройката изпадащи до определен размер осигуровките ще бъдат задължителни за всеки.
Добро или лошо ...всеки да преценява за себе си, от времето на бисмарк се експериментира в европа - за сега това е.
когато говорим за реформа - лично не намирам американския модел за кой знае колко по добър, но със абсолютна сигурност "по равно за всеки" е изначално погрешно за което не бих платил и 1/100 от процента.
Cruella de Vil
09 Ное 2011 19:04
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Репликата за справедливите данъци не беше към тебе.
А от българската пенсионна система най-потърпевшите са тези, които са се осигурявали редовно върху целия си доход и са покрили условията за пенсиониране. Държавата винаги ще намери начин да ги прецака при преразпределението, т.е. ще им вземе полагаемото им се за да го даде на други, "защото така било справедливо".
Brightman
09 Ное 2011 19:34
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Предприемачеството спада към фактора капитал.

Що ли се сетих за вица за милиционерите пред банята, дето искали билети за две лица ?
-
А иначе не те знам, какво помниш, ама предприемачеството е отделен фактор за производство и не влиза в капитала.
Добави мнение   Мнения:73 « Предишна Страница 4 от 4 2 3 4