Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Адвокатите смятат, че Цветанов руши демократичните устои
Добави мнение   Мнения:11 1
beagle
22 Ное 2011 20:16
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Адвокатската колегия отлично сеща "гънките" на демократичната ни действителност , но не и нейната РЕАЛНА нужда от доблестни Адвокати на демокрацията и устойчивото ни общо развитие . Кучето не отделя днешната ни Адвокатура от състава на днешната ни Съдебна система . Суверенът трябва да се намеси ...
paragraph39
22 Ное 2011 22:59
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
НЕ мога да уважавам професионално съсловие, което си е сложило долна граница на размера на хонорарите, но не и горна граница!
НЕ мога да уважавам професионално съсловие, което твърди, че ако няма долна граница на размера на хонорарите, те ще паднат надолу, а това ще се отрази на КАЧЕСТВОТО на предлаганата услуга(адвокатска, в случая!)- при положение, че става въпрос за услуга, представляваща защита на законни интереси на българските Граждани! Та това означава, все едно, лекар да каже, че ако му платят по-малко, ще постави грешна диагноза, ще предпише неправилно лекарство или лечение, или ще направи некачествена операция?! ПФУ!
grushenka
23 Ное 2011 08:44
Мнения: 280
От: Bulgaria
Това, че има минимални възнаграждения не означава, че трябва да се откажем от демократчините принципи на правовата държава, от правото на справедлив процес, от разделението на властите. Контролираната адвокатура е знак за насъпващи мракобесни времена.
А минималните възаграждения не биха били проблем, ако не беше всеобщата тотална и отчайваща бедност на българите. Причините за тази смазваща и оскотяваща бедност не са в адвокатурата, а в изпълнителната власт. Адвокатската дейност се осъществява в съответствие с принципите на независимост, самоуправление и самоиздръжка. Армията от служители на МВР дори осигуровките си не плаща сама.

Редактирано от - grushenka на 23/11/2011 г/ 08:48:52

komarby
23 Ное 2011 09:17
Мнения: 321
От: Bulgaria
Имало силни адвокати . Нямало силни прокурори и полицаи. Когато има конкуренция има качествена работа. Прокурорите не им намаляват заплатите и не ги уволняват при грешки по делата , но адвокатите не ги наемат повторно щом не са силни. Това е проблема нека да наемат силните адвокати за добри хонорари да защитават държавата като прокурори.
BOLGAR
23 Ное 2011 10:29
Мнения: 5,074
От: Bulgaria
Отсъствието на адвокати по неуважителни причини е причина за протакане на дела и тази практика трябва да бъде прекратена. Ако адвокатите сами не се справят с този проблем - Държавата трябва да ги принуди да изпълняват Закона. Щом адвоката отсъства по неуважителни причини - делото не трябва да бъде отлагано, подсъдимия да си е осигурил защитата - проблема си е негов!
hamer
23 Ное 2011 10:43
Мнения: 10,867
От: Bulgaria
Всички имат трески за дялане, но Цв прекали - всички са му виновни - и съд, и адвокатура, и прокуратура и кой ли не... Само той е целият в бяло... само дето не забелязва, че бялото е цялото в кафяви петна
paragraph39
23 Ное 2011 12:30
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
GRUSHENKA,
Опонираш ли ми и на кое(какво) точно, казано от мен?!
Ако ми посочиш конкретно- ще ти отговоря конкретно! Обещавам!
grushenka
23 Ное 2011 13:12
Мнения: 280
От: Bulgaria
Коментарът ми е насочен главно към изказаното желание за контролирана от държавен орган (какъвто е ВСС) адвокатура. Освен абсурдно, такова желение показва и пълна некомпетентност и незнание на конституционни положения от страна на изказалия го.
За хонорарите, не мога да се съглася, че наличието на задължителни за адвокатите размери на минимални възнаграждения е така възмутително. За това Ви отговорих, че проблемът е не минималния предвиден размер, а скотската бедност на хората тук, та тук всички услуги са непосилни, не само адвокатските.
Други са нещата, за които трябва да се възмущаваме, а и не са малко. Това е.
paragraph39
23 Ное 2011 14:33
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
GRUSHENKA,
Доколкото разбрах от материала, Цв. Цветанов е апелирал ВСС да "контролира" действията на адвокатите! При положение, че Адвокатурата е независима частна гилдия и ВСС няма никакви административни, силови, властови Права над адвокатите, вероятно(?!) Цв. Цветанов, под "контрол на ВСС над адвокатите", е имал предвид НЕадминистративен, НЕсилови и НЕвластови контрол над тях, а друг- например, "съдийски" контрол( по Закон, съдиите имат право да правят Забележки, да Глобяват и, дори, да Отстраняват от съдебния адвокати от процес адвокати, при обределени от Закона обстоятелства и случаи( при бавене на дела по вина на адвокат, например)!
УГОВОРЕНАТА между тях и задължителна за тях Долната граница на размер на хонорар или цена на предлагащи стоки или услуги е укоримо и се нарича "Картелно споразумение", забранено от Закона!!! В случай на "Картелно споразумение" е без значение дали потенциалните купувачи на стоките или услугите са бедни или богати- такова споразумение е укоримо и наказуемо!
Освен това, адвокатският "аргумент", че без задължителна долна граница на адвокатските хонорари те ще паднат( това е истина- ще е резултат от вътрешна конкуренция между адвокатите на Свободния пазар на адвокатски услуги), но ще падне и Качеството на адвокатските услуги, е НЕсъстоятелен! За Качеството на адвокатската услуга са важни юридическите познания, чувството за лична отговорност и интелигентността на адвоката, а НЕ дали той(тя)ходи на дела с "Лада" или с последен модел "Мерцедес", или дали обядва в "Шератон" или в "Двата лева"! Иначе би трябвало да приемем(и да не ги приемаме!), че БЕЗплатните юридически консултации, които понякога дават адвокатите(от хуманни или имиджови съображения, чрез НПО или медиите, например), са НЕкачествени(най-НЕкачествените , дори!)?! НЕ е сериозно, нали!

Редактирано от - paragraph39 на 23/11/2011 г/ 14:34:42

grushenka
23 Ное 2011 15:50
Мнения: 280
От: Bulgaria
Не, всъщност вътрешния министър не е имал предвид точно съдебните състави да осигурят ред за нормалното протичане на процеса със средствата, които имат по закон, а „Цветан Цветанов поиска Висшият съдебен съвет (ВСС) да контролира работата на адвокатите, които умишлено протакали съдебните процеси в полза на клиентите си.“ (цитатът е на Дневник)
При упражняването на адвокатската професия адвокатът се ръководи от законните интереси на клиента, които е длъжен да защитава по най-добрия начин със законни средства. Това, че процесуалните закони позволяват шиканиране на процеса, означава, за законодателната власт не си е свършила работата, а всички знаем в чии ръце е тя.
Не съм съгласна, че наличието на Наредба за минималните размери на адвокатските възнаграждения е картелно споразумение – картелът е забранен по отношение дейността на търговски предприятия, а най-напред адвокатската дейност не е търговска и не се осъществява от предприятия по см. на ТЗ, а е конституционно установена дейност за защита правата и законните интереси на гражданите т.е. има установена публична функция, второ, има законова възможност за ползване на безплатна правна помощ и трето минимален размер означава именно това, че е минимален, а един адвокат може да поиска напр. 20 лева за съвет, друг 200 и т.н.
И така, все пак“ кучетата са разлаяни“ в една посока и вниманието е успешно отклонено от истинските язви на държавата ни.

Редактирано от - grushenka на 23/11/2011 г/ 15:52:25

Sultan
23 Ное 2011 16:06
Мнения: 1,478
От: Bulgaria
"Петков разкри още, че семейната драма стигнала своя връх, когато съпругата на Волен – Капка, видяла с очите си изневярата. "Шофьорът й казал, че са в столичен хотел. Тя отишла и ги заварила заедно. Бяха ги снимали и на морето”, припомни отцепникът."
Мисля че беше през 1986 или 87, когато се срещнаха Вселенският Патриарх и Папата и заедно осъдиха извънбрачното търсене на удоволствия Значи, Сидеров е извършил грях, който е осъдителен от морална гледна точка на църквата. След като са го снимали, значи има истина в писаното за него; да си признава, никой не го има за парадас!
Добави мнение   Мнения:11 1