Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Парите на държавните фирми в КТБ де юре намаляват, де факто - растат
Добави мнение   Мнения:9 1
NATURAL
19 Дек 2013 22:39
Мнения: 4,553
От: Bulgaria
Адекватно раазследване и разкрития на редакцията и Таня Петрова. Което ще доведе до възмущение от страна на БСП/ДПС ибрикчиите. Докато е на власт най-гнусната, нагла и престъпна част от продажници, все ще е така.
Kalin4e
20 Дек 2013 08:04
Мнения: 251
От: Bulgaria
Самото разделяне не е така проста задача на + и -, както си мислят някои. Големите фирми работят с акредитиви, с множество овърдрафти, с различни валути, техните клиенти и доставчици имат определени предпочитания към банките, с които се разплащат /правилото е, е че таксите са по-ниски или въобще няма такси при разплащане между вътрешнобанкови сметки/. Какво искате - всеки ден да кипи безсмислен труд по прехвърляне тук и там на пари, което пък многократно ще вдигне разходите за банкови такси. Не е така просто. С време може да се изградят стабилни отношения с три-четири банки, но никога няма да е точно 25%/25%/25%/25%. Самата наредба е леко абсурдна.
Редактирано: 3 пъти. Последна промяна от: Kalin4e
Distributed
20 Дек 2013 08:09
Мнения: 3,781
От: Bulgaria
Да идват опорните точки. Тази Бобева и тя голям лъжец се извъди.
use_your_brain
20 Дек 2013 09:19
Мнения: 132
От: Bulgaria
Кой им е виновен на Марин Райков или по-скоро на Плевнелиев който го назначи,че за да обслужат интересите на Прокопиев който е във война със собственика на КТБ измислиха тази чутовна глупост държавните предприятия да работят задължително с пет,а не с четири банки както са написали,защото дела на която и да е не трябва да надминава 25%? Никъде по-света не са стигнали до тази гениална идея и никой бизнес не работи с толкова много банки. А и тези 25% са нетна експозиция което означава,че от общата сума на депозитите трябва да се извадят кредитите които е получила дадената фирма. В крайна сметка може и да не е точно навреме,но фирмите ще спазят изискванията.Само не виждам каква точно ще е ползата,много по-важно беше да има правила за избор на банка които да гарантират,че тази която предлага най-добрите условия ще печели,а не да само да преместим парите от едно място на друго.
belchev
20 Дек 2013 10:07
Мнения: 684
От: Bulgaria
Докато има държавни фирми, не само няма да се свършат песовете, които чакат да изпадне някое кебапче, но и обществената енергия ще се пилее за подобни глупости.
tray
20 Дек 2013 10:17
Мнения: 597
От: Bulgaria
Хайде стига бакалски сметки, правени на селски тефтер...
Кой какво държал на депозити - нека първо покажат процентите, които им е дала въпросната КТБ - В СРАВНЕНИЕ с другите банки, и тогава да повтарят мантрите си за концентрация на държавни средства. И още нещо - защо първо не помислите не къде се съхраняват тези средства, а ЗА КАКВО И КАК СЕ РАЗХОДВАТ (всеки елементарен икономист знае, че салдото по една сметка е променлива величина, а как се изчислява доходността от тези средства пък е нещо съвсем друго).
Защото това е много, много по-важно...

За съжаление и аз ще кажа нещо отегчително банално - никой не иска статуквото във въпросните държавни фирми да се промени.

П.С. Прочее, Сашо Дончев да спре да завижда на други хора с големи пари, достатъчно се е набозал и досега - особено като се има предвид откъде тръгна...
Raven
20 Дек 2013 10:52
Мнения: 3,662
От: Bulgaria
Не случайно КТБ, ТВ7 и фирмите на Пеевски се намират в една уютна бизнес сграда в София. Да им е близичко и да са под един покрив, все пак циркът е на един собственик.
tsombain
20 Дек 2013 11:15
Мнения: 1,804
От: Bangladesh
сега ще накацат червените гарги и ще ни изграчат че това всъщност е нещо много хубаво и угодно ... просто се басирам
bgkurshum
20 Дек 2013 12:17
Мнения: 84
От: Bulgaria
Жалко. Поредна поръчкова статия. Госпожата е наръсила цифри, които трябва да възбудят позаспалата агитка. Само че не е рабрала, за какво говори Бобева и какъв е смисъла на мерките. Става въпрос за нетни експозиции, а не за моментни наличности. Трябва да си иабсолютен дебил, за да очакваш, че преводите към държавни фирми ще се цепят на части към различни банки, за да не се надхвърля в някой момент някакъв определен процент. Или пък да се прави график на плащанията от различните длъжници, за да не се надхвъли същия процент.
Добави мнение   Мнения:9 1