Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Идеите - глупави, авторът - уволнен, проблемите - нерешени
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:65 « Предишна Страница 4 от 4 2 3 4
Сибила
06 Апр 2017 13:53
Мнения: 15,613
От: Bulgaria
Нима проф. Друмева не е обяснила на президента Радев, че уседналост не може да се иска нито за парламентарни, нито за президентски избори. Дори държавите, които не разрешават гласоподаване извън своята територия, безусловно осигуряват правото на глас на всеки свой гражданин, който е физически присъствен пред избирателната урна в деня на изборите - откъдето и да идва. Може би тези подробности не са били интересни за президента? Ако президентът Радев не се заеме сериозно с процеса на своето политическо самообразование в позицията на държавен глава, ако продължава да бърка познанията за политиката с ирационалните митологии, характеризиращи колективното безсъзнателно на издигналата го на този пост партия, ще му бъде трудно да се ориентира в своите задължения, за които той и без друго е твърде неподготвен.


Огнян Минчев

https://clubz.bg/52502-pritesnitelno_e_che_prezidentyt_radev_pravi_byrzi_i_uvereni_greshki
sim4o
06 Апр 2017 22:09
Мнения: 8,463
От: Bulgaria
Нима проф. Друмева не е обяснила на президента Радев, че уседналост не може да се иска нито за парламентарни, нито за президентски избори.
Не е зле да се обясни , че и уседналост може да се иска, и имуществен , и образователен ценз ..

Така както е било, в български и чужди правни системи :

.. "Избирателни закони и избирателна активност (примерът на България, 1879-1946) Антоний Тодоров (публикувано в: Историкът: гражданин и учен. Сборник в чест на академик Илчо Димитров, София, Университетско издателство “Св. Климент Охридски”
.... Първият избирателен закон от 1879 г. постановява, че изборите се извършват в главния град на окръга (член 7), но са възможни избирателни центрове в главния град на всяка околия. Гласуването трае от 7:00 до 15:00 ч. Избирателният закон от 1883 г. , приет след режима на пълномощията и възстановяващ ситуацията отпреди
преврата , постановява, че “изборите се провеждат в центровете на административните околии”, като гласуването става във времето от 8:00 до 21 ( Милюков П. Българската конституция, Солун 1905, с.129.) ...
... В Белгия след 1848 г. избирателни права имат само онези граждани, които плащат минимум 20 флорина данък. Имуществен ценз има в Италия, Холандия, Испания (, Норвегия , Турция, Великобритания, САЩ и Швеция ... "

Ако въведем в закона - а можем ние, суверенът , българския народ да го въведем, щом решим, че е целесъобразно - и можем да искаме ценз !
Редактирано: 3 пъти. Последна промяна от: sim4o
sim4o
06 Апр 2017 22:13
Мнения: 8,463
От: Bulgaria
Но за какво ни е, да си блъскаме главите и да се опитваме да разберем странната логика на разни дописници?

Ей М. Константинов (цитирам го ! )

Мишо Константинов 06 Апр 2017 09:19

За 24 вота (9 за НС, 6 х 2 за президент и 3 европейски) резултатът от гласуването в чужбина е: за НС -- 15 мандата за ДПС общо (или около половин процент от състава на НС), за президент -- нула, за ЕП -- нула. На последните избори в частност резултатът е нула.

Решението е да се гласува: за президент -- без ограничения, за парламентарни и европейски избори -- на европейска територия (за евроизбори и сега е така), за местни избори -- само в общините (и сега е така). Под европейска територия се разбират всички страни от ЕС, както и българските посолства и консулства, които са българска, т.е. и европейска територия.

Бъдете здрави!


П.П
Аз четох някъде, че гласуващите в Чужбина, от 1991г. до СЕГА, са дали на ДПС - 17 мандата ..

И това е! ... ... няма друга партия, да е спечелила от гласуване в чужбина !

Ей ни ги, да са ни живи и здрави, всички наши сънародници далече зад граница .. ей какво им е било на сърце - 17 мандата ..
.. ей им го резултата от всичкото им мислене и милеене за Майка България!

Толкоз !
Редактирано: 3 пъти. Последна промяна от: sim4o
Н16
17 Май 2017 12:26
Мнения: 8,441
От: 0
Аз лично нямам близки в чужбина и скоро не се предвижда да имам. Самата аз останах тук, тъкмо защото смятах, че ако искам еди каква си държава, трябва да остана тук и да работя за това. В онова време, когато много от познатите и колегите ми усърдно обсъждаха заминаване в чужбина, водех такива едни люти спорове. Бях на 24-25 години. Сега, близо 30 години след тези разговори и тогавашното ми решение, установявам, че каквото и както да правя, не мога да изрина нито мутрите от управлението, нито продажниците, нито крадците. Не мога да ги спра да приемат малоумно и лобистко законодателство. Не мога да ги спра да продават държавата и гражданите ѝ. Не мога да ги спра да крадат. Не мога да ги накарам да си вършат работата. Не мога...не мога...и още, и още! Вие можете ли? При второто мутро-пришествие бях се наканила да забегна някъде, не от икономическа принуда, а от срам. Този път не го изключвам. (dene

deneb, смесваш много неща, повечето - не на място. Това, дето държавата била натирила граждните си да емигрират, е много изтъркано и невярно клише. Емиграцията по икономически причини е всеобхватно явление, поне от 17-и век. Търсенето на по-дебело намазана филия по пътя на по-малкото съпротивление е субективен волеви акт. (Minderbinder)

И кои неща, уважаеми Minderbinder, е смесила deneb? На какво място трябва да бъдат споменатите от нея въпроси? Или вие не можете да четете на български - или не можете да разбирате написаното? То вярно, е написано емоционално, и не като сухо изброяване на факти и анализ на положението. Но и дълбоко се заблуждавате, като споменавате в случая - "по-дебело намазанатa филия". Ще ви дам друг пример. Ако си представим един огромен кораб, с 9 милиона пътници. Има различни етажи, милиони каюти. Та, ако обикновените матроси усещат, че тия, които управляват кораба - правят така, че той да стои на едно място - да се върти постоянно в кгъг - или лека-полека да потъва - то те какво биха могли да направят? Да изгонят капитаните и да ги арестуват? Ми нали има полиция и армия?
Та това е то, със субективния и обективния волеви акт. Пътниците обаче, зa 29 години от 9 милиона станали 7 милиона. Това ще да e субективния резултат от още по-субективните и неусетни - идеи и действия.
Тоест, тия от управлението на кораба, недоволни от 9-те милиона пътници - решили да проведат върху тях експеримент. Своеобразен "Либерално-демократичен съд" - за да изчезнат 2 милиона.
И не става дума за някакво си явление. Все едно да гледаме как залязва слънцето - и как след лятото идва зима. А става дума за един модел, концепция на това - как да съществува една държава. И се вижда, че след още 30 години - населението ще се стопи с още 2-3 милиона. Поради съзнателната политика - на партии, парламент и правителства.
Добави мнение   Мнения:65 « Предишна Страница 4 от 4 2 3 4