Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
След износа започна внос на демокрация
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:55 Предишна Страница 3 от 3 1 2 3
Gasparini
22 Мар 2005 14:54
Мнения: 4,425
От: Germany
Вярата, че човешкият прогрес може да бъде постигнат чрез разрушаването или дори упадъка на американската сила, е опасна илюзия. Уважението към дълбоките социални закони, които управляват историческия процес – независимо какви са тези закони – трябва да бъде придружено и със съответното уважение към всеки социален ред, който е постигнал ниво на стабилност и просперитет, каквото виждаме в Съединените щати и останалите напреднали нации. Да се пренебрегват тези факти като се предпочитат сюрреалистични идеали и утопични фантазии е знак не просто за интелектуален фалит, но и за тревожна морална незрялост. "[/b]


Както виждаме Другари и Другарки, утопичните фантазии и идеали бъкат в главите на мнозина. Посткомунистическата паплач е равна обаче по безумие на комунистическата такава.
Ма така е като ти предоставят свободата бърху табличка със син ръб, докато си отмарял в безвремието на соц- рая.[/red]

Редактирано от - bot на 22/3/2005 г/ 15:05:50

Oraсle
22 Мар 2005 14:56
Мнения: 15,092
От: Bulgaria
Напротив, само един ерудит си беше признал че знае за Триполи в Ливан.
Натиснете тук
На северната част от крайбрежието.
Meto ot Interneto
22 Мар 2005 16:21
Мнения: 17,783
От: Bulgaria
За мене тези дето си мислят, че събитията в Ирак, Либия, Ливан, Египет и т.н. имат нещо общо с демокрацията са или будали, или по-лошо – лицемери с гузна съвест.
Вторите са мнозинство. На първите ще кажа следното :
На сила хубост не става. И без време не става и без мая не става. Тестото, което днес наричаме "западна демокрация" е втасвало векове наред. Абсолютизмът в някои от днешните развити демокрации не е премахнат чак толкова отдавна. Жените в "люлката на демокрацията" са получили право на глас едва при Лойд Джордж. Полицията в най-светската мюсюлманска държва – Турция, днес все още бие и рита жените, когато демонстрират на улицата (преди десетина дни, например). Въпреки митологията за "спечелената студена война", възстановяването на демократично управление в страните от източна Европа не стана чрез внос-износ на демокрация. Случи се по естествен път – след рухването на соцстопанството в резултат на вътрешни слабости на системата. И въпреки нагласата и традициите, които много от тези страни имат, преходът не е лесен и иска време – БГ-то е типичен пример. Какво да кажем за страни без опит и без нагласа за такова управление?
Тезата за принудително разпространение на демокрацията "в името на доброто и мира" не е аргумент, а умишлена лъжа. Зле скроен камуфлаж за кражба на ресурси и стратегическа територия от страни с изостанало развитие. Демокрация не се разпръсква като дезодорант върху нации, които нямат демократични традиции. За нея се узрява. И дори тогава, формата й може да не е съвсем същата както в Минесота и Тексас. Искам да кажа, може и да е по-съвършена
Тезата, че имало разлика дали ядрено оръжие се притежава от диктатура (опасно), или от демокрация (безопасно) също не издържа критика. Единствените атомни бомби използувани досега, бяха хвърлени не от диктатура, а от демокрация. Същата тая демокрация си затваря очите за ядреното оръжие на една диктатура (Пакистан), но вдига врява за предполагаемите атомни бомби на друга дикататура (Сев. Корея) и за несъществуващите на трета (Иран). А простият факт е, че ако имаш ядрено оръжие, малко вероятно е да те нападнат.
Зевзек
22 Мар 2005 16:32
Мнения: 2,937
От: Bulgaria
Отдавна е известно че всички диктаторки режими са заплаха за мира и сигурността на света. В стремежа си да останат на власт во век и веков те са готови да шантажират света с ядрено оръжие, а в случай на нужда няма да се поколебаят и да го използват. Всичко това в името на един идеал: ДА СА НА ВЛАСТ. Такива са режимите на Северна Корея, Иран, Сирия и т.н. Режимът на Саадам беше един от тях. Муамарчо като видя дебелия би отбой и завлече палатката далече в пустинята за да се прави там на миролюбив и демократичен. Ние самите изпитахме прелестите на комунстическия режим, който беше заплаха за човечеството десетилетия наред. Който има очи да гледа, който има уши да слуша. Светът не може да разчита на скапни социалдемокрации от западно-европейски тип, които не са в състояние да си вдингнат сами гащите.
GOD BLESS AMERICA!
99
22 Мар 2005 16:33
Мнения: 4,830
От: Eritria
ораклю, видел си ти човек одил у северна корея на куково лето. кой ти разпрая тиа глупости?
Pafkata
22 Мар 2005 16:37
Мнения: 49
От: Bulgaria
Леле зевзек как го каза само и те подкрепям почти изцяло тези диктатури не им пука от ЕС не им пука от ООН оба4е като ги запукат ракетите и танковете .......................... само така може да се говори с тях!!!
Чичо Фичо..
22 Мар 2005 16:39
Мнения: 507
От: Israel
Meto ot Interneto,
paragraph39
22 Мар 2005 16:43
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
България и Румъния излизат от руското влияние и минават към Германия срещу САЩ?

Агенция Stratfor

22 март 2005

България и Румъния се готвят да подпишат официално договорите за присъединяване към Европейския съюз на 25 април и да станат пълноправни членки през 2007 година. На пръв поглед, двете страни ще попаднат в проамериканския, антируски блок в ЕС. Последните политически развития обаче показват, че всяка от тях изглежда все по- податлива за патронаж, което вероятно ще провокира боричкане между САЩ и Германия за влияние върху двете страни.
Позицията на двете балкански страни в ЕС - като поддръжници на САЩ и антагонистично настроени спрямо Русия - по-рано изглеждаше сигурна, но събитията от началото на 2005 г. може да сигнализират промяна. През декември 2004 г. агенция Stratfor писа, че България и Румъния може да бъдат разпънати между САЩ и Русия, но с намаляването на руското влияние в Източна Европа и съживяването на германската външна политика, Вашингтон и Берлин ще премерят сили за влияние върху бъдещите две страни - членки на ЕС.

Самоотвержени съюзници на САЩ, присъединили се към "коалицията на желаещите" в Ирак, България и Румъния изпратиха общо 1000 военнослужещи там. Правителствата на двете страни също така се съгласиха да приемат американски тернировъчни бази, които са част от цялостния план на САЩ за предислоциране на силите по - близо до Близкия изток.

На 9 март американският президент Джордж Буш прие румънския си колега Траян Бъсеску, като нарече него и страната му "стабилен съюзник на свободата".

Откакто подкрепяния от Русия кандидат загуби президентските избори в Украйна през декември 2004, пометен от "Оранжевата революция", способността на Москва да доминира източната граница на ЕС драматично намалява. В резултат на това, зависимостта на София и Букурещ от Вашингтон - преди свързван със страховете на двете балкански страни от Руската мечка - вероятно ще спадне. И двете членки на НАТО, те вече няма да се осланят единствено на САЩ за сигурността си, макар че ще продължат да възприемат Америка като по-силен гарант за сигурност в сравнение с Франция или Германия.

Освен това, САЩ нямат силни икономически връзки с двете държави. Америка е пети търговски партньор на Румъния и е още по-назад по отношение на България. Когато те се присъденият към ЕС, ще започнат да получават европейска помощ, макар че ще получават малка помощ и от САЩ.

Като се има предвид, че Русия е неспособна да проектира каквото и да е влияние в България и Румъния, а САЩ могат да правят това в малка степен, тези страни ще станат цел на Германия, която се надява да разшири мощта си вътре в ЕС.

Берлин започна голямото си външнополитическо настъпление (независимо от това на останалите в Евросъюза) в края на 2004 г. От тогава тя демонстрира по-висок профил, опитвайки се да посредничи между ЕС и Русия и да се позиционира като контрапункт на САЩ в Европа.

Германия също така трябва да увеличи влиянието си в Европейския съвет, където се вземат ключови политически решения. Към момента блокът на Германия, Франция, Белгия и Люксембург има достатъчно гласове, за да може да наложи вето върху решения, които не харесва. Ако Берлин и Париж успеят да привлекат Испания в този алианс, техният блок ще има достатъчно гласове, за да балансира при разширяването на ЕС с България и Румъния. Но ако испанският премиер Хосе Луис Родригес Сапатеро не им сътрудничи, те трябва да намерят други съюзници. Берлин се надяваше да постигне тази цел с присъединяването на Хърватия. Но тъй като началото на преговорите с Хърватия се отложи, сега Германия трябва да се оглежда за помощ от другаде.

България е най-силният кандидат за партньор на Германия в ЕС. Министър - председателят Симеон Сакскобургготски, бивш цар, е пряк наследник на германски и италиански кралски фамилии. България се би на страната на Германия в Първата и Втората световна война и беше частично окупирана от немски сили до съветската инвазия, когато беше принудена да обяви война на Германия.

София освен това реши да изтегли контингента си от Ирак след дипломатическия спор, възникнал около инцидента с "приятелския огън", при който загина български войник.

Въпросът чия страна ще вземат България и Румъния - към САЩ или към германския блок в ЕС - все още остава висящ. След като руското влияние вече не влиза в сметките, и Вашингтон, и Берлин ще се насочат към тези две стратегически страни, които представляват връзка между Европа, Русия и Близкия изток.
© Copyright Mediapool

Чичо Фичо..
22 Мар 2005 16:50
Мнения: 507
От: Israel
Параграфе, ти четеш ли Фичо с молив в ръка?
Pafkata
22 Мар 2005 16:51
Мнения: 49
От: Bulgaria
Това е интересно!
Бих се радвал ако ми дадеш линк за статията в оригинал!
peroto
22 Мар 2005 17:53
Мнения: 69
От: Bulgaria
gaijin1
По въпроса с Тайван. Опресни си знанията. Бил е и японска, и китайска провинция, но е бил преди това дивашки остров, и холадско владение и т.н.
Тайван се модернизира по време на японското влияние. Японците "цивилизоват" острова. След това, след Втората световна война и поражението на Япония, китайците стопяват маслото на местното население, въпреки че преди това са посрещнати като освободители.
По въпроса с Афганистан - преди демокрацията първо имаше - преди маковите полета и демокрацията имаше талибани и други тъмни субекти, които сритаха задника на Америка толкова силно, че сега им набиват канчето до земята. По въпроса с икономическия растеж на Източна Азия: едно са днешните анализи и статистики, друго е прогнозите. Прогнозите са оптимистични, но ако се подплатиш с исторически знания, ще видиш, че възхода специално на Китай, на комунистически Китай, няма да трае безкрайно... Дай ми линкове, нямам против
Amilcar
22 Мар 2005 18:40
Мнения: 1,907
От: Spain
Бе стратегията на Буш е ясна - "Бий за да те уважават".
Ама какво общо има демокрацията?
VOCI
22 Мар 2005 19:51
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
Huckleberry Финн, сипи вода и захар у дървения реактор.Отработеното гориво- под надзора на МАГАТЕ. Да не си го върнал у Rусия - ще направят мръсна дзzhибромицинна бомба!
Наздраве !
paragraph39
23 Мар 2005 17:50
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
"Бин Ладен Груп" спечели проекти, финансирани от Световната Банка
23 март 2005 |
Агенция "Фокус"
Една от водещите икономически групировки в Саудитска Арабия - "Бин Ладен Груп" (Bin Laden Group) спечели конкурсите за изпълнение на няколко строителни обекта, финансирани от Световната Банка, предаде издаваният в Обединените Арабски Емирства икономически ежедневник Al-Eqtisadiah, предаде INSURANCE.BG.
Групировката ще работи по разширяването на две летища в Египет с пари, отпуснати от Световната Банка.
Добави мнение   Мнения:55 Предишна Страница 3 от 3 1 2 3