Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Фалит заплашва Америка
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:101 « Предишна Страница 5 от 5 3 4 5
el mojado
08 Мар 2006 19:51
Мнения: 2,807
От: El Salvador
За кво си губа времето с галфони?
Herr_Vasko
08 Мар 2006 20:01
Мнения: 2,184
От: Denmark
Мохадо, не им обяснявай на идиотите.Те така някога не са вярвали, че Титаник потъва, щото е много голям, пък и оркестъра свири...
Sta
08 Мар 2006 20:11
Мнения: 5,780
От: United States
Само да поправя една малка и неволна неточност допусната по-горе - Intel няма "компютърен отдел" и съответно не го продавал на Китай. Предполагам, че инженера е дочул отнякъде за китайската компания Lenovo, която купи отдела за производство на персонални компютри на IBM (който прави ThinkPad). Към онзи момент IBM произвеждаше 3-4 пъти по-малко персонални компютри от DELL и HP (поотделно). Дънните платки се произвеждат от Intel и AMD и производството отдавна е изнесено в източна Азия. Пише "made in Malaisia", обаче са си завод, собственост на Intel. Големите заводи не са в Китай (засега). Разбира се има и куче марка дънни платки, не се знае къде произведени. Също не се знае дали работят (на никого не пожелавам да не му работи компютъра). Процесорите винаги са Intel 80% и AMD 20%. От източните компании засега само Samsung дава признаци че може да се намеси на пазара. Останалите сглобяват поръчки на Dell, Cisco, HP и т.н. Например, рутерите "LinkSys - made in China" са Cisco. Разбира се, китайци са ги сглобили и опаковали и са ги направили отлично. Това е по-малко дискутираната в България страна на глобализацията.
Зевзека
08 Мар 2006 20:14
Мнения: 7,255
От: Bulgaria
Herr Vasko,
И ти ли си eлектронен инженер като el mojado? Аз и за тебе имам high-tech съоръжение у мойта фирма на Долни Богоров. Ще ти дам и на тебе 200 лева заплата плюс бонус - ще работиш с компютеризиран лайносмук.
Зевзека
08 Мар 2006 20:21
Мнения: 7,255
От: Bulgaria
Sta,
Ето това е истински американски електронен инженер. Разбира си от работата и си заслужава заплатата. А не като разни полуграмотни учили-недоучили техници, които само се пишат инженери и вече пророкуват черното бъдеще на дънните платки.
Herr_Vasko
08 Мар 2006 20:25
Мнения: 2,184
От: Denmark
Ти не си зевзек, ти си злобен и зле възпитан.
smarty
08 Мар 2006 20:27
Мнения: 1,271
От: USA
Малтус, преди време , аз, смирено ти казах, че не съм съгласен с твоите икономически постановки относно икономическото положение в Америка, защото не съм икономист и не обичам да се изхвърлям необмислено в теми, в които "не плувам". Сега ти казвам, че относно изказването ти за пазара на "недживимите имоти" в УСА и как УСА щяла да "фалира", защото не си събирала данъците от покупкопрадажбите, че ти си нямаш понятие от икономика, а наи-вече от американската/извиняваи за откровеноста/.Икономическото бъдеще на УСА е далеч от твоите апокалистичяни виждания. Че наи-обикновените строителни работници от месеци знаят, че цените на имотите ще паднат.Да не говорим за "акулите" от реали истеит бизнеса.УСА многократно е понижавала и надценявала стоиноста на долара по изкуствен начин, за да регулира финансовите си разплащания и задължения.Това го знаят дори и бегърите в Ню Иорк.
el mojado
08 Мар 2006 20:29
Мнения: 2,807
От: El Salvador
За IBM - Intel се извинявам. Имаше някаква история за оутсорсване на Intel, която ми се въртеше в главата за която не помня подробности и за това ги омешах . Но бизнеса с дънни платки е 90% тайвански/китайски. Скъпи - ефтини платките . Бизнеса е с огромен обем. Кой се интересъва ей тук на Yahoo bussiness2bussiness , другото са приказки на аба.
или тук
Malthus
08 Мар 2006 20:35
Мнения: 41
От: Bulgaria


Зую , за да ти дам съвет какво да правиш с къщата ти ми трябва малко информация, къде живееш, колко еquity имаш в къщата и каква част от заплатата ти е ипотеката. Ако живееш в Уайоминг или южна Дакота едва ли има балон сред недвижимите имоти. Ако си в някой от горещите крайбрежни щати + Невада и Аризона е вече късно, нищо не можеш да направиш. На пазара има имоти за по 6-12месеца+ търсене и единсвения начин да се продадеш е да предложиш на цена 20% под това, което искат за подобни къщи.

От това което долавям с в квартал с къщи, чиято цена е между 200-300К и пазара е все още добър май става дума за Чикаго и тамошните предградия. Ако да кажем оставащата ти ипотека е 150К със сигурност е по-добре да се опиташ да продадеш и запазиш малко equity. Това според мен е по-добре, а ко живееш в предградията на 30-50 мили от града и трябва да караш по час за работа си е направо задължително. Аз лично бих купил апартамент в Чикаго с малка ипотека (150К) на по централно място , където не се налага да използваш кола, за да ходиш на работа. Останалите пари в сигурни ниско рискови канадски тръстове (вецове например) плащащи по 7-8% дивидент и торби с долари отпреди 65та. Така ако има само голяма рецесия ще си запазил парите си, а ако има хипер инфлация не само, че ще си запазиш парите ами ще имаш и безплатен апартамент, който за разлика от къщите в предградията ще запази по-голяма част от стойността си.
el mojado
08 Мар 2006 20:39
Мнения: 2,807
От: El Salvador
Не знам защо не излизат хиперлинковете , но ето тук
http://dir.yahoo.com/Business_and_Economy /Business_to_Business/Computers/Hardware/ Components/Motherboards/

и тук

http://www.manufacturers.com.tw/computers /Motherboard-Manufacturers.html

Sta
08 Мар 2006 20:48
Мнения: 5,780
От: United States
И аз чакам отдавна да се спука тоз балон с къщите че да си купя и аз, но няма оправия. В момента, ако искам да си купя къщата в която живея ще плащам месечно 2 наема +. Преди 6 години бяше горе-долу все едно. Къщите се вдигнаха повече от 2 пъти, наема - с няма и 10%. Освен това, хазяина плаща всички ремонти и "консумативи" като хладилници, перални, печки и пр.
*
Платките се състоят от една пластмасова основа, на която са закачени "чипове". Цената на платката = почти нищо + цената на чиповете. Цената на компютъра = почти нищо + цената на платката + цената на диска + цената на монитора ( но най вече платката ). Чипове произвеждат Intel, AMD, Motorolla i IBM (непродадения остатък ). В персоналните компютри се използват първите 2. Затова Intel като излезе с нов модел процесор и свали цената на предния, цената на целия компютър драстично пада.

Аре чао че обедната почивка свърши. Отивам да дизайнирам оутсорсове. Източна Европа се споменава все по-често, ще ударя и аз едно рамо. Споко, Нема да издавам всичко !
Зую
08 Мар 2006 21:20
Мнения: 3,322
От: Bulgaria
Малтус,
където живея, къщите се продават за дни. Преди една седмица купих още една къща, която стоя на пазара точно един ден. Смятам да я продам след няколко месеца в коренно различен вид. Макар, че тук къщите се продават веднага, има и такива, които са на пазара от много дълго време. По единични случаи не може да се съди за пазара. Искам да ти кажа, че бизнесът с къщи е в малко по-друг вид, отколкото си го представяш. Ела, позанимавай се и ще разбереш. Дълго е за обясняване. Ти си настроен да мислиш като борсов играч. Но в Америка, хората в бизнеса с къщи, по-скоро мислят като строители. Правя изключение само за луксозните имоти, които се купуват от богаташи, но те не дават облика на строителния бизнес.
El Mojado,
японците не са спечелили автомобилната война. Едно кола се състои от хиляди части, произведени от всякакви фирми- подизпълнители, от Америка и от цял свят. За Америка е важно тук да остава парите за висококвалифицирания труд. Производствата са така кооперирани и измешани, че оригиналния произход на марката може да те заблуди. С две думи, американците са си направили сметката и не им пука, че Тойота ще е на първо място по продажби.

ШахМат
08 Мар 2006 21:22
Мнения: 5
От: Bulgaria
Ще се оправят. Такива статии излизат почти всяка година, откакто се помня.
Зую
08 Мар 2006 21:31
Мнения: 3,322
От: Bulgaria
Sta,
ти ме изумяваш! Къде се дават къщи с два пъти и повече по-евтин наем, отколкото е месечната вноска за изплащане на къщата? Веднага мога да проверя по интернет как са цените на къщите и наемите. Живял съм в няколко щата. Навсякъде е по-изгодно да си купиш къща, отколкото да плащаш наем на същата къща. Обикновено наемите са с малко отгоре над месечната вноска, за поддръжка на къщата. Кои са тези благотворители? Те направо са те осиновили. В момента, в който наемът падне под размера на вноската, пазарът, собственикът започва да губи. Пазарът би трябвало веднага да реагира, а не да чака наемите да паднат с два пъти и кусур, както в твоя случай. Ако това е истина, то това са изключения, по които не може да се съди за целия пазар.
el mojado
08 Мар 2006 21:49
Мнения: 2,807
От: El Salvador
Зуйо,
говориш несвързано. В предградията на Лос Анжелос където съм аз едно кондо струва най-малко $400000, което означава ипотека от $1800+$300 HOA =$2100 разходи за живеене на месец. Иди на realtor.com напиши зип код 90505. Няма да обсъждаме присъщите разходи за ремонти на всеки собственик, особенно за имоти които са 60-80 годишни. В същото време аз живея под наем в подобен апартамент ( децата ми ходят на същото училище ) за $1200. Без да ангажирам никакви пари за доунпеимънти и $0 разходи за ремонти. Всичко $1200. От този наем някои пъшкат , аз го приемам сравнително равнодушно защото съм си направил сметката. Идва времето да е модерно живеенето под наем отново. Преди 5-6 години беше друго, да прав си. Тъй става когато цените са в пика си . така е било през 90-те, 70-те през ... Цикличност. Но тоз път се осраха с надуването на балона, понеже им остана единствения ресурс за изкривяване на икономическата статистика. Значи кога смятаме инфлациата цените на недвижимите имоти не влизат а кога смятаме ръста на икономиката влизат. Ебахмамемааму! Те съвсек на балъци ни взеха! Даже и краткия курс по икономика в МЕИ върши работа.
Captain Buddy
08 Мар 2006 22:19
Мнения: 3,294
От: Bulgaria
* Ще си позволя да направя малка корекция. Целта на сделката IBM-Леново е създаване на компания, която да е в първата тройка на PC бизнеса. Сега водещи са Дел и Хюлет Пакард. IBM се оттеглиха от бизнеса на персоналните компютри (десктопове, лап-топове и сие тинк-минк падове), за сметка на това купуват 18, 9% от Леново и по този начин захапват китайския пазар за големите машини, което вече става основен бизнес на IBM.
** Дънните платки са с пластмасова основа, ако ецваният двойно фолиран стъклотекстолит може да се нарече пластмаса! Върху основата с помощта на SMD (Surface Mount Technology – повърхностен монтаж) са монтирани компонентите – резистори, кондензатори, интеглални схеми, конектори, слотове, цокъла на процесора и други. Чип-сета също е там, но той е с по-сложна многослойна технология, както и процесорите за видео, аудио и другите периферни карти. Иначе казано Компютърът се състои от дънна платка с монтирани върху нея в слотовете памет, процесор с вентилатор и свързани чрез кабели хард и флопи дискове, СД/ДВД. Цената на дънната платка за офис компютър е $40-80, паметта и хард диска поне по $50-80, процесора $60-120, или общо средно $340 в което са включени мишка, клавиатура, флопи и СД/ДВД. Разбирате, че не става въпрос за 64 битова машина. Цената е без включен ДДС и без монитор, за който трябва $90 за 17” CRT или $200 за TFT със същия размер.

*** Чипове е много общо понятие. CPU e процесорът, който се произвежда основно от AMD и Интел. Интел дъна се правят най-вече от Foxconn, което е търговското име на Hon Hai Precision Industry Co. Ltd. АМД НЕ ПРОИЗВЕЖДА дънни платки, а процесори! Основни производители на дънни платки са: Albatron, Abit, Asus, Asrock, Axper, Chaintech, DFI, ECS, Epox, Gigabyte, Intel, Magic-Pro, MSI, ECS Shuttle, Soltek, Tyan, VIA.

Моите уважения към българските инженери в Америка и се надявам да съм им бил полезен с европейския ми скромен опит
el mojado
08 Мар 2006 22:38
Мнения: 2,807
От: El Salvador
Бъди,
Имаш добър
само тука малко издишаш
ецваният двойно фолиран стъклотекстолит може да се нарече пластмаса


Дънните платки отдавна не са просто двойно ецвани, а са от поне 6 слоя, има и по 12 Работите са малко по сложни ама хайде добър
Иначе заеби Dell скоро време и той ще го шътне Dell inc на чайнизите и ще ходи да кърти лесни пари на риъл естейта, кат наште балгарански бояджии
Do you see what I'm saying ?
Captain Buddy
08 Мар 2006 23:04
Мнения: 3,294
От: Bulgaria
Съветвам младежът el mojado, да чете внимателно преди да пише! Става въпрос за ОСНОВАТА НА ДЪННАТА ПЛАТКА, КОЯТО Е двойно фолиран стъклотекстолит. От долната страна на платката са само свързващи линии и преминаващи такива към лицевата страна, на която са монтирани компонентите. Многослойната технология се отнася за структурата на чиповете. За справка погледнете една дънна платка, ако имате под ръка и ще видите чип кондезатори, чип резистори, чип транзистсори, интегрални схеми (с и без радиатори) и МНОГОСЛОЙНИ ЧИПОВЕ!
el mojado
08 Мар 2006 23:34
Мнения: 2,807
От: El Salvador
Бъди направо ми скри топката с тез дънни платки с по 2 слоя. Абе човеко, аз работя на OrCAD Layout 9.2 ( час от хляба дето го ям иде от там) . Та на този софтуер , които между другото не става за дънни платки, подържа 2 слоя отгоре и отдолу, 2 вътрешни слоя (Plane) и 12 вътрешни слоя . Говоря само за медни слоеве. Има още 10-тина помощни , текст , маски и тнт .
а виж точно чиповете са само един слой - силиции на който се правят разни фокуси, за които и на мен не ми е работа.
Абе кво обяснявам и аз на телевизионни техници и на зевзеци!
Sta
08 Мар 2006 23:52
Мнения: 5,780
От: United States
Капитане,
Като отчитам голямата прецизност на корекцията ти искам да обърна внимание, че изместваш поинта в този разговор и затова той ти се струва лаишки - гледаш в друго измерение. Ако си обърнал внимание, обсъжания въпрос е губи ли Америка позициите си във hi-tech бизнеса или не - във връзка със предвидената тук криза - а не колко слоя има на дънната платка и дали процесора, паметта и останалите елементи по нея се броят като част от нея или отделно. Така че, разговора трябва да се схваща като илюстрация по темата от хора с общи представи по детайлите. Моите уважения към всички инженери, смятам че изразеното от теб моментно злорадство за качествата на българските инженери в чужбина е леко пресилено и не представлява постоянно терзаеща те мисъл. Надявам с горното се да ти помогна да се предпазиш от характерното за иначе много образованите източно-европейски инженери прибързана преценка, подценяване на обстановката и самоцелно изхвърляне.
Добави мнение   Мнения:101 « Предишна Страница 5 от 5 3 4 5