Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Шефът на ФБР плаши Джордж Буш с оставка
Добави мнение   Мнения:7 1
The Spy
29 Май 2006 22:11
Мнения: 7,400
От: United Kingdom
ФеБеРетата са в екшън и на някои им пари под краката и на други места.
Дали пък не идва и новата екранизация на "Моника Люински Шоу" с името $Подкупи и Корупция$?
Васуки
29 Май 2006 23:12
Мнения: 3,605
От: India
Не е възможно това, как тъй в Щатите ще има корупция! Да си подава оставката този лъжлив ФБР-еец!
USA2-2
30 Май 2006 03:00
Мнения: 1,520
От: Bulgaria
"90 000 долара от подкуп за сделки в Нигерия."
Разо4арова ме. Не се играе толкова на дребно. 4е то това са 9 па4ки 100УСД банкноти. Срамота! Да иде в БГ да се нау4и как стават тези работи.
Netspider
30 Май 2006 13:44
Мнения: 2,960
От: Australia
Или да си пусне канала който USA2-2 гледа и черпи
el mojado
30 Май 2006 18:38
Мнения: 2,807
От: El Salvador
yapayapa
31 Май 2006 01:54
Мнения: 2,222
От: Belgium
Това може да се сложи навсякъде, може и под днешното "Накратко", но го предпочитам тук, където така вълнуващо и прочуствено ни съобщиха за трудните страни от ежедневието на добрия чичко от Белия дом
Въпросът е наистина защо СЕГА (а и изобщо българските медии) избират точно такива едни новини да пробутват.
Какво се опитват да съобщят с тоя очеваден медиен стънт - видите, не стига, че Буш има такива големи проблеми и отговорности да си гледа, а федералните власти взели да го "плашат". А защо не, например, че федералните власти разследват фабрикуваните от неговата администрация фалшиви добри "новини", включително от Ирак. Или пък, че Гонзалес и Мълър нямат изобщо никакво намерение да си напускат службицата, а натискат за "Record retention by Internet service providers consistent with the legitimate privacy rights of Americans is an issue that must be addressed." поне за две години за всички потребители.
Да не би пък посланието да е, видите ли, корупцията не е толкова голямо и страшно зло, както иска да го изкара ЕС, има я и при най-добрите ни приятели и при най-големите измежду тях, така че, ако има нещо, няма нищо или то е в реда на нещата. Затова ли ни "наблюдават" и "анализират" Енрон, като че ли цялата българска нация стиска акции и следи със затаен дъх съдебните перипетии. Но вече три дни не забелязват историята, която "може да се окаже по-лоша от Абу Граиб" и дори "може да стане за Ирак това, което за Виетнам бе Ми Лай". Енрон, значи, е новина, но безразборното и от упор избиване на 24 души, между тях много жени и деца, в домовете им - не е. Вероятно, да предположим, поради съвсем простата причина, че щото няма българи в Ирак и никой в България не се интересува от Ирак. Дали/нали (поне от оная овца дето пасеше за някакви контракти там насам) така де. Да изпреваря евентуално възражение - Кимбърли Доузиър, която само предния ден заяви по повод по-горната история : "Well, there's actually been a very muted response from the Iraqi public, only because many Iraqis believe this kind of thing goes on all the time. Al-quaeda and other terrorist groups are putting out a constant stream of propaganda alleging American atrocities." "Unfortunately, an incident like Haditha only makes Iraqis believe every other wild rumor that they're getting fed." - та тя, тази американска Елена Йончева, е решително новина от Ирак.
paragraph39
31 Май 2006 02:06
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
Джордж Буш и Тони Блеър да се сърдят само на себе си
Рейтингите и на двамата лидери вървят към дъното
Гари Янг, Гардиън

В. "МОНИТОР"-31.05.2006
В Ирак Буш и Блеър (вляво) от военна гледна точка, не са в състояние да тръгнат напред, от политическа - са неспособни да дадат заден ход.
Ако демокрацията трябва да представлява волята на народа, нещо е сбъркано или с демокрациите, или с народите от двете страни на Атлантика. Преди по-малко от две Джордж Буш бе преизбран за президент на САЩ. Неговото послание: "Дръжте се за мен, не съм допуснал нито една грешка". Неговото обещание: "Ще продължа в същия дух". Шест месеца по-късно Тони Блеър се яви на изборите с подобно послание. И двамата бяха избрани. И двамата от този момент се придържаха към обещанията си. Сега и двамата се оказват затънали в отчайващо ниски равнища на обществена подкрепа.
Блеър е с най-ниския отчитан някога рейтинг на одобрение от всички лейбъристки премиери, дори под този на Харолд Уилсън през 1968 г. при кризата, последвала девалвацията. Буш също върви към дъното - в момента одобрението му е почти наполовина на това, на което Клинтън се радваше насред скандала "Люински". И двамата вървят към залеза на политическите си кариери, колеги и коментатори вече се оглеждат кой ли може да ги наследи, като кариеристи на коктейл. Отсега нататък двамата вече не водят битка за политическия си живот - дните им на пистата са буквално преброени. Сега се борят с какво ще останат в политиката...
......................................... .
ЦЕЛИЯТ МАТЕРИАЛ ТУК:
Натиснете тук
Добави мнение   Мнения:7 1