Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Хага отхвърля плана на Белград за арест на Младич
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:35 Страница 1 от 2 1 2 Следваща
Локи
15 Юли 2006 01:03
Мнения: 4,862
От: Bulgaria
За Сребреница първо да осъдят частите на ООН, под чиято защита се е намирал градът и които нищо не са направили.
После да се пробват да докажат "8000", защото според очевидците (включая и офицерите на ООН) няма начин да са били избити толкова народ - просто е нямало.
А осъдения на цели 2 години албански терорист, който смело е опожарявал сръбските села край Сребреница, много бързо се е ретирал като се е стигнало до среща с противникови войски -къде-къде по-смело е да избиваш селяни, както и действал Насер Орич, базиран в Сребреница под носа на воените (после се е хвалил пред западните журналисти с снимки на ртрязани глави, записи на изнасилвания) от ООН, които са били длъжни да обезоръжат Сребреница.
А в самата Сребреница при атаката са се намирали 5 хил бойци на албанските военни формирования (това според ООН).
Neglasuvacht
15 Юли 2006 02:11
Мнения: 1,861
От: Bulgaria
Не става дума за емоция, скъпи мои адвокати от защитата. За факти!", отвърна възмутена Карла дел Понте. Съдиите обаче решиха, че тя трябва да отложи изказването си за август.

А защо тая красавица не вземат да я пенсионират и да затворят този цирк наречен Международен съд за бивша Югославия
aleksandar
15 Юли 2006 02:14
Мнения: 2,506
От: Japan
локи, какви албанци в босна? май подценяваш варварството на сърбите. нема по-голямо зло за балканите от тях и никой не иска да живее с тях. нито мюсулманите от босна, нито католците от хърватия, та даже и православните от македония... пък и да не забравяме балканските и световните войни, и избитите българи...
Локи
15 Юли 2006 02:33
Мнения: 4,862
От: Bulgaria
aleksandar, прегледай малко историята на конфликта.
Има достатъчно писано в стил малко по-далечен на тази "прокурорка" (В Англия за нея викали "дето се фане, там умират хора" - нейните обвинени са умират и в Англия), провеждала приятелски срещи на Заакаев. Самата тя е заявила "ние ще напишем нашата искотия наюгославксия конфликт".
Поне прегледай свидетелствана на холадските офицери, които са били в Сребреница.
Известния Насер Орич е осъден на 2 гоини точно защото не е успял да спре своите подчинени да избиват сърби край Сребреница.
А и още нещо - караш го както Дел Понте, по същата причина са й затворили устата.

Редактирано от - Локи на 15/07/2006 г/ 02:41:07

Neglasuvacht
15 Юли 2006 03:34
Мнения: 1,861
От: Bulgaria
Ма що са я пуснали тая на молитвата нали е забранено за жени?
Ми щото не прилича на жена а ма тя и на мъж не прилича на нищо не прилича прилича на смарангясал пъпеш или както му казват в Асково каунь.
Те Швейцарците едвам се отърваха от нея и сега холандците ако вземат да им я върнат ще настане голяма суматоха Швейцарския туризъм ще отчете небивали загуби на туристи от чужбина и страната всеки ще се крие да не я среща. Затова холадците се изнасят с каравани къде им око виде и не можеш от тях спокойно да пътуваш по пътищата на Европа
Чичо Фичо
15 Юли 2006 05:57
Мнения: 24,838
От: United States
Във времето на интернета е по-трудно да се продават бабините деветини на Локи. Натиснете тук, тук и тук.

11. јула 1995. године, су јединице Војске Републике Српске, под командом генерала Ратка Младића, заузеле Сребреницу и по наводима Хашког Трибунала за бившу Југославију, убиле око 8.000 и протерале око 30.000 муслимана, становника и припадника јединица армије Босне и Херцеговине. 2004. године ухапшени Љубиша Беара, важи као главни логистичар тог масакра.
...
Генерал ВРС Радислав Крстић осуђен је 2001. године на 46 година затвора за геноцид у Сребреници, а у априлу прошле године Жалбено веће Трибунала донело је нову пресуду којом је Крстић осуђен на 35 година затвора за помагање и подржавање геноцида, подсећа Бета. Била је то прва пресуда Хашког трибунала за геноцид.

Генерал Крстић је у време злочина био заменик, а потом и командант Дринског корпуса ВРС. Судије су оцениле доказаним да је генерал Крстић преузео команду корпуса 13. јула 1995. године и да су јединице Дринског корпуса и једнице Главног штаба ВРС, од 13. до 19. јула 1995. године убиле између 7.500 и 8.000 муслиманских мушкараца и дечака. Крстић је током суђења именовао Ратка Младића и још петорицу официра као одговорне за покољ Муслимана у Сребреници.

За злочине у Сребреници Трибунал у Хагу осудио је бивше официре ВРС Момира Николића на 27 година затвора, Видоја Благојевића на 18, Драгана Обреновића на 17 и Драгана Јокића на 9 година затвора. Пуковник Благојевић био је командант Братуначке бригаде Дринског корпуса ВРС у јулу 1995. године када су снаге Дринског корпуса и Главног штаба ВРС систематски и организовано убиле око 8.000 муслиманских мушкараца и дечака Сребренице. Његов претпостављени у то време био је генерал Радислав Крстић.

aa1
15 Юли 2006 07:43
Мнения: 934
От: Bulgaria
Локи
aa1
15 Юли 2006 08:01
Мнения: 934
От: Bulgaria
По њему, вероватно је да број убијених Муслимана није већи од броја убијених Срба из села око Сребренице, убијених од стране муслиманских јединица под командом Насера Орића, којих (према српским изворима) има око 2800.
aa1
15 Юли 2006 08:09
Мнения: 934
От: Bulgaria
1993. pojavili su se izvješ taji o teroru Boš njaka nad srpskim civilima
aa1
15 Юли 2006 08:16
Мнения: 934
От: Bulgaria
Каквото са търсили това са намерили
nikodim
15 Юли 2006 08:24
Мнения: 1,776
От: Bulgaria
От снимката ми става ясно защо мусюлманите трябва да си мият краката преди молитва. Хитро и хигиенично.
tzamburko
15 Юли 2006 09:52
Мнения: 1,022
От: Bulgaria
Чичо Фичо , добре си се сетил да публикуваш този текст на сръбски , но го прочети по-внимателно.Обърни внимание на фразата по наводима Хашког Трибунала.Това е война и там няма по-виновни и по-малко виновни.Има само жертви - и от двете страни.За мен е по-интересно защо щатите подкрепиха и в двата случая мусюлманите - и в Босна и в Косово.Нали не мислиш , че това е случайно или защото само мусюлмани са жертвите.
aa1
15 Юли 2006 10:28
Мнения: 934
От: Bulgaria
Gasparini - Па който подкрепя поганците че го дупят 72 резняка ката ден....
Kapitanot
15 Юли 2006 12:00
Мнения: 2,271
От: Burundi
На сърбите просто не им увира главата! И това от национализъм без покритие!
Фактите накратко:
За няколко месеца
1. Трибунала поиска да бъде предаден Младич- Сърбите отказаха (или се направиха на луди)- Отрязаха ги за ЕУ- По този начин попариха надеждите на 4ерна Гора за бързо влизане в ЕУ- Референдум- Отделяне на 4ерна Гора от Сърбия.
Въпроса е, дали ако го бяха предали Младич, Референдума щеше да има успех?

aa1
15 Юли 2006 13:20
Мнения: 934
От: Bulgaria
"Трибунала поиска да бъде предаден Младич- Сърбите отказаха"
Ами, те да не са пу.ки като някои други.
Локи
15 Юли 2006 16:21
Мнения: 4,862
От: Bulgaria
Чичо Фичо, както написаха - "фициално" становище на Хага, а написах, какво е казала Дел Понте за изторията на конфликта.
Прогонено 30 хил - населението на Сребреница преди войната е било 10 хил, а преди навлизането на сръбските войки в града са не намирали около 5 хил насеровци (според холандки фицер към ООН). А населението е бягало от града, повече, отколкото са идвали...
Та според Дел Понте излиза, че в града преди атаката трябва да са се намирали над 42-43 хиляди души.
Всички масови гробове веднага са обявявани за мюсюлмански, а от индифицираните до сега трупове (по-малко от 2 хил) , голяма част са на сърби. А насерците са избивали сърбите в селата около Сребреница и то много (в Вашингтон Пост са писали, как се е хвалил с подвизите си). Нападениеята са ставали от Сребреница, която уж е била демилитаризирана зона под патронажа на ООН (с един холандки контингет, който не си е изпълнявал задълженията).
В области, които уж са били под защитата на ООН сръбското население е било подложено на чистки, когато хърватски войски са навлизали в тези зони (Foreign Affairs).
Та Сребреница е бил отговорът на подобни действия от страна на мюсюлмански групи, които пък са действали с негласното разрешение на НАТО.
Nevezha3
15 Юли 2006 17:24
Мнения: 1,322
От: Bulgaria
Горкият Локи!
Това, че бърка албанците с бошняците и че вижда хърватски части около Сребреница, бих подминал. Но цинизмът на неговия инат да спори колко мюсюлмани са изклани от сърбите (дали 5 000 или 8 000) не мога да подмина. И пет души да са изклани по заповед на Р. Младич, той пак си остава престъпник.
Локи
15 Юли 2006 17:29
Мнения: 4,862
От: Bulgaria
Nevezha3, ами ООН да си беше свършило ртаботата. От и в зони под техен контрол са избивани сърби.
Цинизъм , е за за същите престъпления (избиване на цивилни) Насер е получил цели 2 години.
Това че Хага публикува лъжи на килограм пак е цинизъм.
А за сега немогат да докажат преднамереното избиване и на 5 цивилни по заповед на Младич

Редактирано от - Локи на 15/07/2006 г/ 17:32:00

tupakmango
15 Юли 2006 19:05
Мнения: 6,736
От: Bulgaria
На сърдит фес-празни му потури!
tzamburko
15 Юли 2006 19:24
Мнения: 1,022
От: Bulgaria
Невежа, работата е там , че в тази война са избивани наред - сърби и мусюлмани.Както някой спомена - предимно мирни жители.В този смисъл не би трябвало да обвиняваме само сърбите.Задавал съм един и същи въпрос на двама мои познати - сърбин и хърватин - защо започна тази война - в общи линии отговора беше - това няма значение , на война се гине.Въпреки , че ставаше дума за Краина, според мен същото важи и за Босна.За жалост в Хага имат предубеждение , че вината за всички тези войни е на сърбите.Не ме разбирайте неправилно - не оправдавам сърбите - със сигурност техния национализъм е една от причините да се случи това, което се случи.Притеснителното в случая е това , че в Европа имаме 2 предимно мусюлмански страни -Босна и Албания.Вероятно скоро и Косово ще получи независимост, така че ще станат 3.Ако някой смята , че това е за добро , ще му опонирам дълго.
tupakmango
15 Юли 2006 21:37
Мнения: 6,736
От: Bulgaria
Да духат супата, много е вероятно да хванат Старич
Добави мнение   Мнения:35 Страница 1 от 2 1 2 Следваща