Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Всички ще сме донори до доказване на противното
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:41 Страница 1 от 2 1 2 Следваща
paragraph39
20 Юли 2006 01:16
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
/:/ "Шефът на комисията по правата на човека и вероизповеданията Огнян Герджиков защити промените с аргумента, че животът е по-ценен от всичко и трябва да се даде шанс на болните да живеят..."
......................................... ......................................... .....................................ТАКА Е!
Животът на мафиотите и богатите ИМ е много ценен! Пък и имат пари да си платят за операция и присаждане на доноски органи!
Да му мислят БЕДНИТЕ болни- дето, заради безпаричие, до болница НЕ могат да припарят, даже, камо ли да им присадят орган!
Впрочем, ще се плаща ли на наследниците на Донора за използвания негов орган/и/ ?!
FL
20 Юли 2006 01:24
Мнения: 6,942
От: Canada
Какъв ракет ще се завърти, тръпки ще те побият!!...На бедни, бездомни, безпризорни, затворници..... ще се "помогне" да умират преждевременно"!
В Китай престъпници а и политически врагове на режима също губят органите си приживе след "убеждение".
Тези българи които са гласували този закон са престъпници!
plamen1
20 Юли 2006 02:24
Мнения: 200
От: Bulgaria
С тоя закон БГ спокойно може да стане член на някоя канибалска организация. При положение че държавата бъка с корупция и престъпност, такъв закон може само да обслужи интересите на определени среди. Депутатите заслужават да бъдат пребити с камъни заради тоя закон, но при тая овча среда каквото и да направят няма кой да реагира. Орган трябва да се дарява само при изрично съгласие приживе, а при смърт със съгласие на близките. Затова че няма донори не са криви хората, а тези които трябва да ги просветят за да могат да вземат решение съгласно с разбиранията и вярата си. Срам за БГ!!!
ivonyc
20 Юли 2006 02:54
Мнения: 73
От: USA
Шокиращият подтекст на това съобщение е, че телата на българските граждани принадлежат на държавата и тя може да разполага с тях както си поиска. Тоест, в частност, моето тяло не е мое а нейно - на държавата. Тя ще ме реже и кърпи по свое усмотрение.
По-голямо падение от това е само презумпцията, също съдържаща се тук, че "донорството е задължително" или "дарителството е насилствено".
Пълна погнуса и омерзение.

А иначе същата държава не смята да евакуира принадлежащите и тела от Ливан примерно.
Me4o
20 Юли 2006 07:36
Мнения: 641
От: Bulgaria
Е, от всички шизофреници липсва само дядо Костас, да каже, че господ няма да е съгласен с тази работя и тя в Гърция е уредена по друг начин ....
Ironside
20 Юли 2006 08:04
Мнения: 2,919
От: Bulgaria
Me4o[u], що бе, чакаш за нешо да си купиш? Що не съм един лекар с комп. ще разпрдавам пациентите на части още докато мърдат.
StelaArtois
20 Юли 2006 08:17
Мнения: 269
От: Bulgaria
Да не говорим каква търговия с органи ще се развие!На мен ли само ми се струва, че би следвало аз самата да дам съгласието си да ме разфасоват след като умра?Откъде накъде някой си ще се разпорежда какво да стане с тялото ми?Освен това, ако изрично не е посочено от мъртвия какво да се направи с органите му, би следвало близките му да решават.Ама то в България отдавна нещата не са както би трябвало.
juka
20 Юли 2006 08:30
Мнения: 905
От: Bulgaria
Ironside, щото разсъждаваш идиотски, затова не си лекар, ама ако ти или твой близък е в нужда друга песен ще запееш. А пък ако си лекар и пациента ти умира как ще реагираш на отказа на близките за донорство? С две ръце гласувам за този вариант. Ама тука все за далаверка мислите!
vale5
20 Юли 2006 08:54
Мнения: 20
От: Bulgaria
Кога умреме, пука ми на ... дали че ме ядот чевйете или че ме тренажирот.
XYZxyz
20 Юли 2006 09:13
Мнения: 26,211
От: Antigua and Barbuda

Съвсем очаквано решение потвърждаващо, че в България мафията управлява държавата. След 1989-та г. с извършената криминална революция властта в държавата се пое от мафията. Един от дейностите на мафията е търговията с човешки органи и мафията използва държавата за улеснение на дейността си, която е силно затруднена от нежелението на хората да обявят, че даряват органите си, защото може много бързо да им се случи случка, пак заради тази мафия. Има по-просто решение - задължително деклариране на съгласие или несъгласие, което обаче да не става известно до смъртта на човека, примерно в запечатан плик, но като знаем как действа мафията в България и това няма да помогне.
PeoTaH
20 Юли 2006 09:17
Мнения: 461
От: Antigua and Barbuda
vale5, кога умреш, нема значение, верно е. Ама ако умирам предварително и целенасочено, за да ме транжират, тогава за мен има голямо значение. Кожодери! А, малко е. Дрободери !
televiz
20 Юли 2006 09:24
Мнения: 636
От: Bulgaria
Хората са го направили достатъчно просто. Ако си против-отиваш си при лекаря и вписваш на гърба на здравната си книжка, че не желаеш да си донор след смъртта си.Уведомяваш и роднините си за това си решение и толкоз! А пък ако нямаш Джи пи, здравна книжка и роднини нека поне след смъртта си направиш нешо за обществото, в което си присъствал.
Manrico
20 Юли 2006 09:28
Мнения: 31,153
От: Bulgaria
Хората са го направили просто, но си е друго да се почувстваш значим, като си пофантазираш как мафията и световната конспирация са се приготвили да откраднат точно твоите органи. Много благодатна тема за пенсионерска раздумка - макар че за трансплантация обикновено се взимат органи на млади и здрави хора, починали при злополука.

_______________________
Можеш ли да докажеш на човек, видял розови слонове, че те не съществуват?
Cruella de Vil
20 Юли 2006 09:40
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Много ме развесели мнението на Манрико. Ами така си е, кой взема органи от стари и болни хора?
За съжаление потенциалните донори са млади хора, загинали при злополука. Ако няма донори как болните, чакащи за трансплантация ще имат някакъв шанс за живот?
aminali
20 Юли 2006 09:50
Мнения: 1,012
От: Bulgaria
Много правилно решение! Така е по целия свят! Тялото ти било принадлежало на държавата - глупости на търкалета! Като не искаш да ти се разпореждат с тялото след смъртта - иди и си го заяви предварително, какъв ти е проблемът?
А иначе защо да не спасиш някой живот, може да ти се наложи и на теб или на твои близки!
DILBER TANAS
20 Юли 2006 09:56
Мнения: 2,019
От: Bulgaria
Архиепископ Христодул става донор на своите органи


Атинският и на цяла Гърция архиепископ Христодул обяви намерението си да стане донор на органи. Предстоятелят на Гръцката Православна Църква и членове на Свещения Синод на Църквата попълниха анкети, в които посочиха, че в случай на внезапна смърт, даряват органите си за нуждите на донорството. Църквата се обърна към клирици и миряни да проявят подобна солидарност. Натиснете тук. Повод за обсъждане на въпроса стана смъртта на 12-годишно момче от остров Родос, което 14 месеца очаква присаждане на сърце, но за него така и не бе открит подходящ донор. (РИА Новости)

Натиснете тук



XYZxyz
20 Юли 2006 10:35
Мнения: 26,211
От: Antigua and Barbuda

Проблемът е в инсценираните злополуки, за да ти вземат органите. Даже и само един случай да има то той е достатъчен, за да не се приема закона в този вид.
Защо се приема закона в този вид? Кой има полза от това? Наивно е да се мисли, че това е от грижа за болните, които чакат трансплантация на органи. Интерес имат тези, които печелят от органите, а това ще бъде на първо място мафията, която ще организира злополуките с младите хора, отделно и лекарите които изършват трансплантациите и които също ще се присъединят към мафията.
VladiSD
20 Юли 2006 10:45
Мнения: 498
От: Bulgaria
Значи ли това, че след като още не съм вписал изрично в здравната си книжка, че не желая да бъда изнасилван анално, че всеки манаф може да ме опъне отзад, понеже "емоцията е по-ценна от всичко и трябва да се даде шанс на желаещия"?!


По презумпция човек е собственост на себе си (включително и тялото си) и след като почине само близките са, които наследяват правото да вземат решение вместо него.
Cruella de Vil
20 Юли 2006 11:17
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Мисля, че въображението на някои отива твърде далеч - организирането на злополуки заради органи. Това може да бъде сюжет само на филм на ужасите, но не и реална ситуация.
Степента на съвместимост на органите на донора с организма на приемника се доказва след сложни тестове, така че е много трудно някой да бъде избран приживе за донор и с тази цел да бъде убит. Организирането на злополука също крие и рискове от увреждане на искания орган. Освен това няма и никакви гаранции, че исканият орган е без увреждания. И накрая - органът трябва да се извади минути след смъртта, нима не смятате, че бандитите ще организират линейка с цялото оборудване и доктор да вземе органите?
В Китай например осъдените на смърт се убиват с изстрел в главата и то отблизо. На мястото на екзекуцията чака линейка и докторите на място вадят всички органи, които биха могли да се използват за трансплантации. Практиката е много добре отработена и там това е държавна политика.
Мисля, че родните бандити имат много по-добри и по-малко рисковани начини да печелят пари, предвид трудностите за цялото това начинание.

EL_OnACEH
20 Юли 2006 11:17
Мнения: 70
От: Bulgaria
По принцип нямам нищо против да си даря органите след смъртта ми. Не съм давал съгласието си до сега докато е действал този закон.... Но с новият закон ме принуждават да отида и да дам несъгласието си . Просто не съм решил още какво точно ще правя, пък и смятам че никой няма право да прави това вместо мен !!!! Призовавам всички да направят същото !!!!!
Cruella de Vil
20 Юли 2006 11:23
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
А, и още нещо! Сигурно са единици случаите, при които болен се отказва да приеме орган по религиозни съображения. Обратните случаи - откази от дарителство по същите причини са много по-чести. Дали това е случайно или религията се тълкува по различен начин в двата случая?
Добави мнение   Мнения:41 Страница 1 от 2 1 2 Следваща