Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Парламентът заложи цензура в закона за личните данни
Добави мнение   Мнения:11 1
Pilotx5
11 Ное 2006 00:14
Мнения: 371
От: Bulgaria
Брей, туй Сега станало много прогресивно, бе.
Е ЕВАЛА!
Sultan
11 Ное 2006 00:28
Мнения: 1,478
От: Bulgaria
Според въпросната разпоредба законът се прилага и за обработване на лични данни за целите на отбраната, националната сигурност и обществения ред. Това понятие "обществен" ред си няма все още легално определение по нашите закони. Колкото до комисията, то нейните актове имат препоръчителен характер, а не задължителен.
Ето какво пише за тази Комисия.
http://www.europe.bg/htmls/page .php?id=5448&category=52

Основните задачи на Комисията са:

предлагане на законодателство пред Парламента и Съвета;
прилагане на законодателствотор бюджета и програмите на ЕС;
защита на основните договори на ЕС и заедно със Съда на ЕС осигуряване на прилагането им
представителство на ЕС на международно ниво и договаряне на международни споразумения, предимно в областта на търговията и сътрудничеството
Sultan
11 Ное 2006 00:32
Мнения: 1,478
От: Bulgaria
Персоналът на Комисията е организиран в Генерални дирекции и служби (например Юридическа служба). Всяка генерална дирекция отговаря за отделна област и се оглавява от генерален директор, пряко подчинен на съответния комисар. Координацията на различните звена се осъществява от Генералния секретариат, който подготвя и седмичните срещи на колегията. Той се оглавява от Генерален директор, пряко подчинен на председателя на Комисията.

Генералните дирекции са мястото, където всъщност се изработват текстовете на проектите за законодателство на ЕС. За да станат истински законопроекти тези текстове трябва да бъдат одобрени с просто мнозинство (50+1 гласа) от Комисията.

Комисията заседава веднъж седмично, обикновено в сряда. Всяка точка от дневния ред се представя от комисаря, отговарящ за съответната област, но решенията се вземат от цялата колегия.

Европейската комисия представлява интересите на Съюза. Както Парламента и Съвета тя е създадена с основните договори през 50-те години.

Председателят и членовете на Комисията (общо 25 души - по един от Държава членка) се назначават в рамките на 6 месеца след избирането на новия Европейски парламент от националните правителства с мандат от 5 години и с одобрението на евродепутатите. Мандатът на сегашната Комисия с председател португалеца Жозе Мануел Дурау Барозу изтича на 31 октомври 2009 г.

Комисията е политически отговорна пред Европейския парламент, който има право да поиска оттеглянето й. Отделни членове на Комисията могат да подадат оставка по искане на председателя и с одобрението на останалите членове. Комисията присъства на всички заседания на Парламента, където е длъжна да обяснява и обосновава действията си. Комисията редовно отговаря на писмени и устни въпроси на евродепутатите.

http://www.europe.bg/htmls/page.php?id=54 48&category=52

simo
11 Ное 2006 01:40
Мнения: 8,455
От: Jamaica
понеже у статията нема грам информация, освен мнението на некво журналя, дето я разбрало, я не, може ли да замолиме некой от юристите у форума да цитира текста и да предложи анализ? параграфски, към тебе гледам
paragraph39
11 Ное 2006 02:15
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
SIMO,
Аз съм по чл.39 от Конституцията/ рaragraph 39 съм!/, а НЕ по чл. 41!!!
Засега никът PARAGRAPH 41 е вакантен! Сиреч, "свободна за изяви на форумци територия"!
Личното ми СВОБОДНО /по чл.39/ Мнение е, че ВСЯКА Власт се страхува от достъп на Обществото до тайните й! Значи, лесно НЯМА да си ги даде!
Освен това, аз съм твърдо ПРОТИВ тълкувания и практики, че САМО журналистите имат Право на досткъп до Информация! А и Конституцията е на моето мнение, де- Конституцеията НЕ дели българските граждани на журналисти и останалите/НЕжурналисти!/!
................................
КОНСТИТУЦИЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
...
Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.

(2) Това право не може да се използва за накърняване на правата и доброто име на другиго и за призоваване към насилствена промяна на конституционно установения ред, към извършване на престъпления, към разпалване на вражда или към насилие над личността.
...
Чл. 41. (1) Всеки има право да търси, получава и разпространява информация. Осъществяването на това право не може да бъде насочено срещу правата и доброто име на другите граждани, както и срещу националната сигурност, обществения ред, народното здраве и морала.

(2) Гражданите имат право на информация от държавен орган или учреждение по въпроси, които представляват за тях законен интерес, ако информацията не е държавна или друга защитена от закона тайна или не засяга чужди права.
..............................



Редактирано от - paragraph39 на 11/11/2006 г/ 02:16:35

simo
11 Ное 2006 02:27
Мнения: 8,455
От: Jamaica
аха, ограничено четене на конституцията значи. лошо нема, четеме кой докъде може.
paragraph39
11 Ное 2006 03:13
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
ТАКА е!
Всеки- с члена си/конституционния/!
haivazof
11 Ное 2006 13:30
Мнения: 111
От: USA
Нищо че цялата паплач начело с Първанов, Доган, Симеон и Сидеров триумфира. Всичко си отиде най-после на мястото
Техните 35% от гласовете на всички избиратели у нас са срещу 65% на негласувалите и на демократите
Антинатовецът Първанов подписа договора за присъединяването на България към НАТО. Ако имаше малко чест в този човек, той още тогава, за да остане верен на себе си, трябваше да счупи писалката и да си подаде оставката. Както е счупил писалката Стамболийски, подписвайки Ньойския договор. Но къде ти у нашенски комунист понятие за чест!
Не може да бъдеш президент “на всички българи”
след като си избран с гласа само на един срещу трима, които са срещу теб. Ако имаше поне нищожно понятие за чест, Първанов би трябвало да признае, че не може да бъде обединител на нацията и да си подаде оставката. Той няма да го направи, естествено.
http://sedembg.com/page5.htm
tupakmango
11 Ное 2006 21:02
Мнения: 6,736
От: Bulgaria
"Одобрил някалко цензуриращи капана"? !Аз на бота не мога да простя цензурата , камо ли на тези! t
haivazof
12 Ное 2006 03:10
Мнения: 111
От: USA
Българската граница - най-смъртоносната на Изток.
На българската граница през годините на социализма са били убити при опит за бягство повече граждани на Източна Германия отколкото във всичките останали соцстрани взети заедно.
Като български граждани знаем добре, че броят на нашите собствени сънародници, станали жертва на терористичния комунистически граничен режим едва ли отстъпва на този на чужденците. Разкриването на истината и търсенето на сметка от извършителите на тези деяния е наша вътрешна нерешена до днес задача, пише Милен Радев.
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=962521
tupakmango
12 Ное 2006 22:14
Мнения: 6,736
От: Bulgaria
кАЖИ НЕЩО И ЗА ЖЕрТВИТЕ НА ДЕмОКрАТИчНИЯ рЕЖИм, които комай са повече от колкото при Комунизма!t
Добави мнение   Мнения:11 1