Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Спешно се търси левица
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:81 Предишна Страница 3 от 4 1 2 3 4 Следваща
Cruella de Vil
15 Ное 2006 13:24
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Прагматизмът е в основата на всяка успешна икономическа политика.
Manrico
15 Ное 2006 13:29
Мнения: 31,153
От: Bulgaria
На адрес:
Натиснете тук
може да се види къде отиват парите ни.

_______________________
Можеш ли да докажеш на човек, видял розови слонове, че те не съществуват?
Ironside
15 Ное 2006 13:35
Мнения: 2,919
От: Bulgaria
Галя. Рядко смислено и точно написано.
20-процентното увеличение на заплатите не беше недоразумение. Всъщност то беше по малко от това, което обещаваха другите десни партии. Увеличението беше напълно реално и осъществимо. Средствата щяха да дойдат от борбата със сивата икономика, контрабандата, строга данъчна дисциплина, източването на ДДС , умерен бюджетен дефицит, а не дву и три милиардни изкуствено задържани преизпълнения на бюджета, убиващи икономическия растеж.
Защо България никога няма да стане като Ирландия, а ще си остане доматена република ?.
Когато Ирландия намали данъците, беше една единствена всред европейските страни и можеше да си го позволи, щото и без друго, там освен камъняци друго нямаше. Сега в Европа и около Европа има поне 30 държави, които по този начин опитват да си стимулират икономиките и всичките бълбукат към дъното.
Пейчо Пеев
15 Ное 2006 13:46
Мнения: 9,854
От: Bulgaria
не съм специалист, питам само, бтк ошфорка ли я приватизира, плащала там данъци, тук на снимка ги имаще, щастливи с шампанско, в президентството, друго, симеон не работи като цар, защо получава имоти на царската институция, доган призна ли партийни обръчи, и как върви борбата с високите етажи на корупцията

Редактирано от - Пейчо Пеев на 15/11/2006 г/ 13:59:40

dobrogled
15 Ное 2006 13:56
Мнения: 191
От: Bulgaria
Аз също смятам, че статията не е лоша като журналистическа изява.Но тя, както не малко други, прилича на едно свободно съчинение, основано на идеологеми.Защото не е от най-съществено значение най-напред с кой крак -ляв или десен ще тръгнеш кам избраната цел.Важното е да стигнеш до нея.В политиката лявото и дясното са относителни понятия, особено в съвременния сложен и динамичен свят.Нритерий за оценката й, според мен, трябва да е доколко тя е реалистична, т.е.съобразена ли е с конкретните условия, с възможностите на страната на дадения етап, с тенденцийте в международното развитие , нагласите на хората и т.н.Следователно принципна е онази политика, която допуска компромиси в интерес на перспективата, на бъдещето.Четох едно изказване на доцент д-р Йордан Баев, изследовател на личната архива на Тодор Живков.Изкушавам се да цитирам част от него."След като се запознах с личния архив на г-г Живков , казва Й.Б., си промених коренно мнението за водената от него външна политика...Навремето сред интелектуалците битуваше представата за Живков като едва ли не селски хитре.Истината е друга и документите я доказват- той има чудесна памет, невероятно гъвкав е, умее с всеки чуждестранен държавник по различен начин да "играе"и по различен начин да защитаваинтересите на своето правителство и на България.. ."Коментарите оставям на вас.
beagle
15 Ное 2006 14:03
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Круела , вероятно под "прагматизъм" имаш предвид и прагматичната корист ? Нерде ?

Cruella de Vil
15 Ное 2006 14:09
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
"Когато Ирландия намали данъците, беше една единствена всред европейските страни и можеше да си го позволи, щото и без друго, там освен камъняци друго нямаше. Сега в Европа и около Европа има поне 30 държави, които по този начин опитват да си стимулират икономиките и всичките бълбукат към дъното. "
Примери за такива европейски държави, които бълбукат към дъното? Аз имам обратният пример - Естония и двете други Прибалтийски републики. Хайде да не забравяме, че на Ирландия й трябваха 25-30 години за да настигне и надмине другите европейски държави, а в началото на реформата голям процент хора са били безработни и доходите са били изключително ниски.
beagle
15 Ное 2006 14:36
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Доброгледе ,
В темела ти е грешката , като сравняваш различни политически системи , политически концепции и пр... Нямаш основания да оправдаваш такава грешка с потребностите на "оперативната" политика и нейните "движещи сили" в бюрократичната система на управлението ...Защото , не за това става реч в тази статия...

Неверния Тома
15 Ное 2006 14:39
Мнения: 11,681
От: Bulgaria
Президентът Първанов съжаляваше че в България няма истинска десница и затова се появяват разни "странни" политнически сили. Обратното! В България няма истинска левица и затова се появяват левичарски образувания като Атака например. НДСВ също стартира с левичарски послания. Дано доживеем до истинска левица и всичко да си иде на мястото.
Manrico
15 Ное 2006 14:41
Мнения: 31,153
От: Bulgaria
Мдааа, сега се почна с едни политически и идеологически концепции....А нещата са прости - като си е спечелил човек с труд и умения пари, първо защо искат левите да му ги вземат, та да ги раздадат на други. Второ - като му взимаш на човек спечеленото, на него му писва в един момент и или зарязва бачкането или се изнася другаде - в който случай вече пък нищо не можеш да му вземеш!

_______________________
Можеш ли да докажеш на човек, видял розови слонове, че те не съществуват?
beagle
15 Ное 2006 14:47
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Защото при такава "политическа" практика , първи сред "помамените камилчета" се оказват "неизкушените , но и непосветени" , членове на ВС на БСП... Не ти говоря за Бай Стоян и леля Величка от нашия блок...

XYZxyz
15 Ное 2006 14:49
Мнения: 26,211
От: Antigua and Barbuda

Статията си е добра. Даже не ми се вярва, че популярен вестник се осмели да публикува нещо по тази тема, а тази тема е най-дълбоко критата тайна от последните 17 години. Какво ще стане, когато електората най-накрая разбере, че БСП не е лява партия и вземат да се появи лява партия, а може и повече наистина леви партии? Целият политически модел насаден на България рухва - появява се шанс да престанем да бъдем държава на мафията. В България липсва политическа конкуренция между партиите - конкуренцията е на личностна основа. Всичките ни партии сега са еднакви, само лидерите им са различни. Ако се появи една или повече леви партии, това ще предизвика появата и на по-нормални десни партии, а също и на партии от центъра. само дето "старите партии" много бързо ще изчезнат, а това не се харесва на лидерите им, които са окупирали българската политика и трудно допускат нови лица в нея.
PRA4A*bg
15 Ное 2006 14:53
Мнения: 5,541
От: Bulgaria
[/b]Doctore,
прав си. Същото важи и за понятието "демокрация", ма болшинството още си късат нервите и плюят около тях си и си бичат етикетета. В наше време Диогена си е пътник Панталей.

[/b]
Trakietzzlaten
15 Ное 2006 15:12
Мнения: 495
От: Bulgaria
БСП, както и останалите партии, управлявали преди нея, не е нито лява, нито дясна, а част от голямата държавна партия на прехода. Тази партия, чиито парченца са и БСП, и СДС, и НДСВ, решава само един проблем - удържането на ерозиралата държавна власт в перманентно нестабилната политическа ситуация в страната. Дълбоко грешат икономистите, които смятат че лява или дясна икономическа и социална политика са първа грижа на партиите. Те жертват идеологическите платформи за да удържат статуквото такова, каквото е - мирно и спокойно. Те знаят, че политическата нестабилност лесно може да доведе до икономически и финансов срив, а растящото етническо напрежение в страната предвещава подобна развръзка, при определени условия естествено. Ако допуснат дълбока политическа криза, тези партии ще плащат с глави...Страхът от подобна развръзка ги прави изключително прагматични и внимателни. Сигурно ви прави впечатление, че през последните 17 години никога не е имало опозиция, независимо кой е на власт. Мотото винаги е било: "Да не клатим лодката, че всичките сме вътре, а навън морето е доста бурно..."
paragraph39
15 Ное 2006 15:14
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
Отец Боян Саръев: Родопите се ислямизират от 17 години

15 ноември 2006 | Агенция "Фокус"
Кърджали. Ислямизацията на Родопите не е спирала от 17 години насам, още от първите дни на демократичните промени в България. Това заяви в интервю за Агенция „Фокус” отец Боян Саръев. По думите му „тази ислямизация продължава с пълна сила и за съжаление с голям успех”.
„Когато една антибългарска, ислямска партия управлява държавата, естествено е, тя да използва всички държавни средства и лостове за антибългарски интереси в Родопите. Мюсюлманите в лицето на ДПС държат цялата икономическа, политическа, финансова и религиозна власт. Никой не може да направи и крачка в бизнеса си или в своето икономическо, политическо или интелектулано развитие, ако не е член на ДПС и не изпълнява стриктно и безпрекословно волята на тази партия”, псочи отец Саръев.
На въпрос - правят ли се опити за противодейстиве на тази ислямизация, той отговори: „Никой нищо не прави. Нито държавата, нито българската православна църква, нито обществените и политически организации. Борят се единствено и само за властта, доколкото могат сами да я спелечят. А когато не могат да я спечелят, виждаме как всички български организации се обединяват и се поставят в сулуга на ДПС, само и само да станат ортаци в разграбването и унищожаването на държавата”.
Запитан оптимист ли е за бъдещето на България, отец Боян Саръев посочи:” Трудно ми е да кажа. Раздвоен съм, защото не е толкова лесно да се пребори, който и да е с многоглавата ламя на мафията и антибългарщината в държавата. Но нещата не са безвъзвратно загубени. Има надежда. Има политически сили, които се опитват да правят това. Да се надяваме, че ще узрее и народът, и един ден държавното управление ще се води от патриоти и родолюбци, които милеят за България и всичко, което ще се прави, ще се прави в името на интересите на България”.

Ченгето
15 Ное 2006 15:50
Мнения: 953
От: Bulgaria
Уважаеми форумци, не ви ли се струва, че в последно време се навъдиха много новоизпечени политически анализатори (ала Галя Горанова), след което някои от нас им аплодират първосигнално.
За яснота - не съм бесепар и никога няма да бъда, но в никакъв случай не съм съгласен с тезата на Костов и Стоянов (изповядвана от Г.Горанова), че
БСП днес управлява. Днешното управление на държавата е коалиционно-комформистко и е резултат на бягство от една алтернатива, която вещаеше хаос, нови парламентарни избори, отлагане на членството в ЕС и пр.
Може би г-жа (или г-ца) Горанова щеше да бъде по-доволна, ако се повтореше сценария на Дьорд Шорош (Джордж Сорос) от 1997 г. и драгалевският ром препашеше синя лента на вакло чело, повеждайки хиляди дрогирани лумпени с подскоци към парламента за да го палнат?
jeannot_lapin
15 Ное 2006 15:59
Мнения: 562
От: Bulgaria
Ченге, оставяш впечатление, че реагираш аслъ първосигнално, без дори да си прочел писанието.
milcho
15 Ное 2006 16:13
Мнения: 13,257
От: Bulgaria
Новаче, не се сърди на Ченгето, че не ти е харесало статията, и 100 пъти да я прочете, напинал е всичките и слаби места...Търси истината, а не ръкоплести, такива винаги ще се намерят...Ха Ха.
XYZxyz
15 Ное 2006 16:31
Мнения: 26,211
От: Antigua and Barbuda
доц. Ганчо Ганчев, член на Изпълнителния съвет на политическо движение “Социалдемократи” по време на обществено обсъждане на Бюджет 2007, организирано от Социалдемократическия форум
...
Бюджетът за 2007 година не е нито социален, нито либерален....
бюджетът за догодина не е социален, защото се увеличава данъчната тежест за хората със средни доходи и не е либерален, защото липсва нужната финансова децентрализация ... e нужен нов, социално-либерален модел, тъй като сегашният бюджет е по-скоро десен и рестриктивен.
... 1/3 от земята у нас не се обработва, а 1 млн. души са напуснали страната, защото не могат да си намерят работа. ...

Пълният текст по този линк

http://www.focus-news.net/?id=n597723
веролом
15 Ное 2006 17:07
Мнения: 1,844
От: Bulgaria
Начи, по отношение на коалициите требе да се направи уточнението, че именно управление на коалиции, а не еднопартийни правителства, е типичната ситуация за демокрациите на квалифицираното мнозинство (по Lijphart). Това е основен белег на "демокрацията на консенсуса", до която е най-близо и нашата т.нар. демокрация, а еднопартийните управления от преди време са изключение, не правило. Та тъгуващите по времето на силните сини, жълти или червени нема изгледи скоро да ги огрее, тъкмо напротив - във времена на политическа криза, коалициите имат склонност да стават оооще по-широки.

Редактирано от - веролом на 15/11/2006 г/ 21:24:26

Добави мнение   Мнения:81 Предишна Страница 3 от 4 1 2 3 4 Следваща