Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Въпросът е не колко харчи държавата, а как
Добави мнение   Мнения:14 1
Минавам от тук
21 Ное 2006 23:21
Мнения: 5,214
От: Bulgaria
Абе какви проблеми вижда авторката у правителството
То си е наред такова, каквото беше избрано дори не през 2005, а през 1990, 1991, 1994, 1997, 2001
То си е едно и също
И избирателите са едни и същи
Каквото търсиха, таквоз и намериха
Сега като не се случи идилията ... ах каква изненада
Ама тя и не беше планирана да се случи
Беше съзнателна ..утопия, която тихо и мирно се превърна в поредната идеология, в лъжливото съзнание хранено от различни правителствени и неправителствени институции и центрове.
Сега правителството не се грижи
Не е вярно-грижи се за когото трябва
А останалите да се обгрижват сами
За това беше идеята и лозунга за утрето като започва от днес
Ето започна
Какви пренции моля

Редактирано от - Минавам от тук на 21/11/2006 г/ 23:25:39

`Kaily
21 Ное 2006 23:26
Мнения: 4,963
От: Bulgaria
Програмното бюджетиране - повече полза с по-малко ресурс
(КАПИТАЛ) - 2003/8/23

При
Ресурсното бюджетиране
или бюджетирането на историческа база, единственото, което се гледа, е ресурсът, който влиза в системата, т.е. размерът на средствата за отделните сектори като здравеопазване, социално подпомагане, образование, транспорт. Какво става с тези пари, за какво се харчат, каква услуга получават данъкоплатците, можело ли е да се изхарчат така, че да се постигне по-добър краен резултат - не е ясно. Дискусията при него се върти в това кой какви пари ще получи и с това, общо взето, въпросите се изчерпват. Има X на брой структури и Y на брой служители в тях и за издръжката им са необходими Z лева. Естествено всички са поискали много повече пари, отколкото са получили, което е перфектното и вечно оправдание за несвършената работа. Бюджетът за следващата година се гледа на база предходния, като се нанасят корекции заради инфлацията и икономическия растеж и всичко се повтаря.
При сегашните класификации на разходите напълно липсва възможността да се измери ефикасността (изразходване на средствата за дейности и проекти, носещи най-голяма полза за обществото) и ефективността (изпълняването на дейностите и проектите по възможно най-евтиния начин) на публичните разходи. Освен това хората не разбират къде и за какво са отишли парите им. Дори депутатите едва ли могат да разберат какво стои зад многото числа, за които спорят всяка година при приемането на бюджета.
Резултативно бюджетиране
или бюджетиране, ориентирано към резултата. При него важно е не само какво влиза, но и какво излиза от системата и какъв е резултатът.
С развитието на този метод на бюджетиране се усъвършенстват и показателите за измерване на резултата. Ако до скоро в развитите страни той се измерваше количествено (output), като например брой обслужени, то в момента най-напредналите държави търсят крайния резултат (outcome), който показва връзката между желаната цел и постигнатия резултат.

В момента три министерства работят по изготвянето на програмни бюджети за 2004 г. Това са отново МОСВ, Министерството на труда и социалната политика (МТСП) и Министерството на транспорта и съобщенията. При последните две и особено при МТСП има известно забавяне, предизвикано от скорошните размествания в кабинета. През 2005 г. програмни бюджети се планира да имат също Министерството на здравеопазването, Министерството на образованието и науката и Министерството на регионалното развитие и благоустройството.[/b]
Имате ли нужда от още?!?
Натиснете тук

___________________________________
kaily.dir.bg-ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ФАРС

Редактирано от - bot на 22/11/2006 г/ 11:00:07

Минавам от тук
21 Ное 2006 23:48
Мнения: 5,214
От: Bulgaria
Да бе
Програми и бюджети бюджегти и програми
а пари нема...
чакат се
Пейчо Пеев
22 Ное 2006 00:11
Мнения: 9,854
От: Bulgaria
задача на правителството е да се грижи за средната класа и бедните, другото е корпоративна политика
pasiv
22 Ное 2006 08:20
Мнения: 1,985
От: Bulgaria
Пейчо Пеев,
где видя таз средна класа?
4uka
22 Ное 2006 08:30
Мнения: 3,111
От: Bulgaria
Към Пейчо Пеев, не е съвсем вярно колега. Основно правителството като част от управляващите ТРЯБВА и се грижи единствено за себе си, своите хора и своето възпроизвидство.
pasiv
22 Ное 2006 08:48
Мнения: 1,985
От: Bulgaria
Понеже сме Швейцария на Балканите, нема значение колко харчи държавата!
Dedovec
22 Ное 2006 10:14
Мнения: 3,803
От: Bulgaria
Все по-често изглежда, че трицветната коалиция прокарва
данъчни отстъпки за богатите и по-високо облагане за бедните
!?
Изобщо не изглежда! Това си е фундамента на коалицията.
star_pisa4
22 Ное 2006 10:36
Мнения: 425
От: Bulgaria
До Пейчо Пеев с надеждата да е още тук
Щважаеми колега, не знам защо вчера си се почуствал засегнат от моята реплика (за твое улесненне я копирам по долу)Не съм имал желанието да обиждам никого от форучците, а само се опитах да имкажа, че малко повече култура в взаимоотнощенията ни не е излишна, така както и ти казваш форума може да бъде добро място за общуване. Ето ти сега копие то :
Наистина Наистина, много стана предъфкването на тая тема. Лично аз съм съгласен с Ламбовски, че религията няма място в съвременното образование , и какво от това, никакво решение за промяна на статуквото за насилието сред учащите няма. Форумците, най често се заяждат един с друг, когато имат противоположни мнения, псуват автора , ако не са съгласни с него, или измислят някякъв скрит враг на България и обшеството ни. Тези врагове са в диапазона от Ахмед Доган и мюсалманите, през "Световната конспирация" и евреите или масоните, до комунистите и Путин. Никой нищо конкретно не предлага ( в това число и аз). Все пак аз имам едво предложение, което не решава проблема с насилието в училището, но решава проблема със съществуващото във форума виртуално насилие. Предложението ми е Драги форумци, не взимайте отношение по въпроси за които не сте компетентни .[/u]

Редактирано от - bot на 22/11/2006 г/ 10:55:28

Пейчо Пеев
22 Ное 2006 11:31
Мнения: 9,854
От: Bulgaria
засегнал, преуголемено е, отношение съм изказал, за испанския синдром на световни конспирации не, за детското насилие, предложил съм в предишен брой, в под и. дичев коментарите, намеса на психолози, видях сторено е, в едно добро дело съм бил, хубаво ми е, вярата е добро да правиш за друг в нужда и беда
Пейчо Пеев
22 Ное 2006 14:47
Мнения: 9,854
От: Bulgaria
икономически приоритет за dems е средната класа казва нанси пелоси и още други работи
pasiv
22 Ное 2006 15:07
Мнения: 1,985
От: Bulgaria
Уважаеми г-н Пейчо Пеев,
Между 2 и 4г. в зависимост от времето, в което се провеждат избори в РБ ( пишем ти бавно, щото схващаш кат политик) се раздумва как ще се зароди, повтарям зароди средната класа, израждането е сложно, демек има много пртенденти за бащинство, но нема родилка т.е. нема файда от тоз процес ( има файда, ма нема кой да го осинови ) Схвана ли? Щото ако я има, нема да има таквоз разграбване, т.е. ще има ГРАЖДАНСКО ОБЩЕСВО. А това е пагубно за така наречения елит. Нема да те питам дали нещо схвана
Пейчо Пеев
22 Ное 2006 15:15
Мнения: 9,854
От: Bulgaria
малко схоластично ми доде, мерикратично си благоволил, неравенствата се преодоляват със социално предвижване, мобилност, ти май си ми обяснил социална репродукция
pasiv
22 Ное 2006 15:50
Мнения: 1,985
От: Bulgaria
Придвижване по път със знак забрана и ченге зад него не означава мобилност; преход е нещо повече от път, щото означава и некакво качествено изменение, щото количествено не е малко 17годии, нали?
Добави мнение   Мнения:14 1