Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Как ревизорите (не) станаха одитори
Добави мнение   Мнения:7 1
Bate Goyko
21 Дек 2006 10:09
Мнения: 0
От: Bulgaria
Доц. доктор Аврамов, вие сте публично лице в тази страна и народа е чувал за вас! Аз съм икономист и съм запознат със списъка на Вашите научни публикации и трудове. Голям специалист по всичко- макро, микро, парични-/левове евро, донги, леки/ , малки, средни, едри и по едри предприятия /бюджетните не ги броим/ .За всеки по-нещо-.собственик, финансов мениджър, счетоводител и хигиенист, студент по икономика и най вече одит и контролинг
Ще спра с изрежданията до тук, че имам работа.
Имам пропуск в информацията и не съм чувал някога да сте се занимавали с финанси, управление или каквото и да е в реалния сектор /Националната предприемаческа и занаятчийска камара не се признава/.
И може би по-добре, защото когато бях ревизор, най-много обичах да давам акъл на доктори по икономика /да ги глобявам и давам на прокурор/, намерили връзки да станат най-главни на бюджетна структура.
Много едностранчиво и тенденциозно, пълно отрицание и липса наобективен анализ /споменахте нещо за поръчки/.
Що не вземето набързо едни сертификат за CIA, много е лесно….
wat
21 Дек 2006 10:14
Мнения: 25
От: Bulgaria
Тоя пък от къде се пръкна?
whw
21 Дек 2006 10:35
Мнения: 1,367
От: Bulgaria
Контролът у БГ, на каквото и да е, винаги е куцал. Да не кажа, че е с един крак....
A.Notaras
21 Дек 2006 10:36
Мнения: 286
От: Bulgaria
системата ми се струва много объркана. защо пак трябва да измисляме топлата вода....май пак някъде изчезват пари по трасето.
в Австрия и Германия одит се прави на АД и големи ООД. с одит се занимават най-вече големите фирми KPMG, Deloitte, Earnst&Young, но също и по-малки частни канцеларии. изпитите за одитор са жестоки, освен това задължителен е стаж от мин. 6 години в областта на одита като асистент. този одит се прави веднъж годишно, а от финасовото министерство правят ревизии на няколко години. смисълът от одита е защита на акционерите и деловите партньори. освен това ако при ревизията се окаже, че одиторът е дал ок, а е имало проблем, то той носи финансова отговорност.
сега, има и нещо, което се казва internal control system и също е задължително. одиторът проверява как функционира тази система и въз основа на това определя обхвата на собствената си проверка.
vladoffff
21 Дек 2006 13:38
Мнения: 397
От: Bulgaria
този не ви ли прилича на мистър бийн
пенсионеръ
21 Дек 2006 14:37
Мнения: 270
От: Bulgaria
СЪС СТАРИ КУРВИ НОВ ХАРЕМ НЕ СЕ ПРАВИ. А ПЪК КОЙ ЛИ СТАР КУРВАР ЩЕ СИ ЛИКВИДИРА КУРВИТЕ. НАЛИ ТОЙ ИМ ПЛАЩА!!! ХА ХА ХА !!! ВАШТА МАМИЧКА!!!!!!!!!
nivrad
23 Яну 2008 13:59
Мнения: 6
От: Bulgaria
Радвам се, че независимо доста негативните оценки за фин.контрол вБГ някой се е сетил да започне разнищване на проблама. Кажете кой в БГ иска да бъде контролиран. Тези който иска контрол и го заявява публично, дълбоко е е убеден че него не го засяга лично. Научните обяснения на автора на статията за това как трябва да изглежда контрола, диеметрално се различава с действителността. Желанието му да ни сравни с някой напреднали страни за мен са смешни и неприложими поради простат причина, че начина на контрол в БГ е далеко от истината. Критерия за назначаване на подходящи кадри за одитори в публичния сектор на този етап наистина не отговарят на международните изисквания, но неможе да се освободим от старите ревизори изведнъж и да искаме с магическа пръчка да станат корифеи. Не се заблуждавайте, че сертифицирането по международните стандарти ще промени изцяло контрола. Ще трябва да минат доста години за да стигнем критериите за които се споменава в статията. Не сертификата за сега е най важен, трябва науката да се учи от нашата практика и то именно от опита на старите ревизори.
Добави мнение   Мнения:7 1