Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
ЗАБРАНА
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:32 Предишна Страница 2 от 2 1 2
popangelov
31 Яну 2007 13:22
Мнения: 18,928
От: Bulgaria
Ограничението на пушенето е без съмнение редно нещо, което обаче е свръхнатоварено с митове, пропаганда и манипулация. Салоните за пушачи и непушачи са отлично решение, както и облагането на заведения за пушачи с по-големи данъци или специална такса би било отлично и напълно достатъчно решение. Истерията, която се забелязва и в този форум е признак на успушното използване на борбата с тютюнопушенето като манипулативен механизъм за избягване на реални проблеми чрез решаването на един чисто символичен такъв. Например нито едно от публикуваните изследвания не обяснява статистиката за белодробни заболявания при пушачите, от времето, когато те са живели в екологично чиста среда и са яли храни без генномодифицирани продукти. Тази статистика е доста смущаваща по отношение на чистотата на научните методи в изследванията на вредата от пушенето. Напротив, страната - пионер и главен месия за борбата с тютюнопушенето - САЩ(известна с диктата не непушещи и непиещи дебели бели жени върху моралните аспекти на политиката), е най-активния противник на международните договори за ограничаване на вредните емисии от промишлеността и най-активният поддръжник на генномодифицираните храни. Вредите от последните нито са изследвани, нито са особено дискутирани, а може да се окажат огромни, тъй-като става въпрос за бъркане в гени - най-ключовата част от биологичното ни устройство.
Кампанията срещу тютюнопушенето е много типична за една ултраконсервативна и репресивна по дълбоката си същност политическа тенденция включваща феминистките, антирасистките и мултикултуралистките аспекти на политиката от времето на глобализацията. Тя се състои най-просто казано в настояването, че личният живот на човека не е негов личен живот и обществото, по възможност с помощта на държавата има право да определя измеренията на този личен живот до степен да контролира мисленето на хората. Борбата с тютюнопушенето, политическата коректност, мултикултурализмът са форми на тази тенденция, развиваща се като рак от публичното пространтсво през законите до предразсъдъците на медицинските изследователи. Един от активните поддръжници на тази тенденция са фармацевтичните гиганти. Това се обяснява просто с факта, че държавното регулиране на здравните навици на гражданите неизменно поражда увеличено потребление на медикаменти, при това все по-нови видове. Това особено се отнася за форми на опияняване и дрогиране, които, както вече е добре известно са естествени циклични състояния на почти всички видове бозайници. Неизменно забраната на естествени опиати и наркотици води до увеличена употреба на синтетични такива, били те легални или нелегални. Други големи подръжници на такива мерки са мафиите и тоталитарно настроените държавници. Последните ловко ги използват за да отклоняват вниманието от други проблеми и да налагат тотален контрол върху личността.
Не вярвайте, че истеричната борба с тютюнопушенето ще подобри с нещо чак ктолкова съществено живота ви. Искайте разумни и умерени мерки и надеждни научни доказателства...Или си карайте така до края - той не е далеч.....
XYZxyz
31 Яну 2007 13:23
Мнения: 26,211
От: Antigua and Barbuda
Пушенето дойде най-вече от хората, които фактически не работеха - циганите и военните. Сега пак те ще провалят забраните. Ще ми е много интересно да видя как ще забранят на циганина да пуши на обществено място, нали веднага ще ги осъди за етнически тормоз, дискриминация и т.н.
Pavlik Morozov
31 Яну 2007 13:30
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
хора, не очаквайте от пушачите нормално поведение - те са болни и зависими хора, никотина е наркотично вещество като алкохола, тревата и прочие. помислете за миг - те са прежалили своето здраве и комфорт в имено на отвратителната си зависимост. как очаквате в такъв случай да ценят вашето здраве и комфорт?!
това на което ме е най-много яд е че непушачите наследихме от предните поколения манталитета че ние трябва да отстъпваме. примерно като ида с компяния в заведение дори само един да пуши трябва всички да седнем баш в средата на облака И НИКОЙ НЕ ВИЖДА НИЩО СТРАННО В ТОВА

BroodWar
31 Яну 2007 14:56
Мнения: 2,403
От: Bulgaria
Попангелов,
Култура братче липсва яко, но липсата не пречи. Напротив, помага точно за репресиите които изброи.
XYZxyz
31 Яну 2007 15:28
Мнения: 26,211
От: Antigua and Barbuda

В ЕС броя на пушачите намалява и е вече под 25%. С приемането на България и Румъния този процент малко се е покачил, но общата за ЕС тенденция е бързо намаляване на процента на пушещите. Според данните публикувани в един португалски ежедневник, през 2002 година пушачите са били 33%, а 3 години по-късно са само 25%.
Явно на непушачите им писна да бъдат непрекъснато репресирани от пушачите и започват да се защитават. В България обикновено всичко е наопаки. Главните носители на пушаческата воня бяха са циганите и военните. Армията намаля, ченгетата намаляха отдавна, обаче се увеличава рязко броя на циганите.
Болярчето
31 Яну 2007 16:53
Мнения: 2,995
От: Bulgaria
Всеки има право да прави каквото си иска, стига да не вреди на другите. В този смисъл решението е правилно - забрана за пушене на обществени места, а в къщи пушачите да се тровят колкото си искат.
Цигарите и алкохола също така трябва да се обложат с висок акциз, въпреки че целокупното българско население писна срещу акциза на "домашната" ракия.
А някой има ли идея защо цигарите и алкохола са легални, а наркотиците - не?
BroodWar
31 Яну 2007 18:15
Мнения: 2,403
От: Bulgaria
болярче,
лека поправка:
А някой има ли идея защо цигарите и алкохола са легални, а останалите наркотици- не?

вместо::
А някой има ли идея защо цигарите и алкохола са легални, а наркотиците - не?

Болярчето
31 Яну 2007 19:39
Мнения: 2,995
От: Bulgaria
BroodWar,
Приемам поправката.
el mojado
31 Яну 2007 21:26
Мнения: 2,807
От: El Salvador
broodwar прав си. Въпрос на възпитание е къде и как пушиш. При всичката ми пристрастеност в щатите никога не съм пушил в къщи пред децата и никой друг почти не го прави освен white trash- а, и в колата никога не съм пушил пред ако не съм сам. Пушачите си излизат пред вкъщи дори зимно време пушат и се въртат като неприбран добитък и после пак вътре при укорителните погледи на близките. Америка е много по-напред от Европа, но е добре че се учат. В САЩ последните цени на цигарите са радикулъс на места по около $8 . Идеята е да не могат децата да си купуват цигари със дневните алауънс. Другата посока е в Холувуд не се правят филми със герой пушачи, ако някой пуши той трябва да е сатаната. Работи, дори от две години намалява рака на белия дроб след половин век нагоре.
товарищМаузер
31 Яну 2007 21:50
Мнения: 9,625
От: Bulgaria
Цената на кутия цигари от най-смотаните (Лъки страйк, Марлборо)в Ирландия от началото на тази година е 7 евро, очаква се да повиши с още половин до края на годината. Хората които пушат, по улиците са пак толкова, колкото и миналата когато беше май към 6 евро (не знам точно не съм пушач) Скоро местни вестници писаха че 40 от дневните на тинейджърите (14-18 год.) отивали за цигари (става въпрос за усреднен показател). Въпроса с алкохола стои още по-зле - за всяка бутилка алкохол има акциз от 15 евро, за виното е 2, 5 евро на бутилка , за бирата 1 евро на кутия. Броят на пияните маймуни по улиците не намалява от това, даже напротив. В неделя сутрин на човек му става драго като види как е оповръщан целия Дъблин. Тая работа с увеличаването на цените не знам дали ще мине с две думи.
rossenf
31 Яну 2007 23:01
Мнения: 1,956
От: USA
Broodwar - след като определението на наркотици е (груб превод) вещество което променя физическите и психически процеси и което води до пристрастяване, не виждам защо цигарите (само защото са легални) да не се наричат наркотици. Някой е решил че тревата и екстазито ще са нелегални, но алкохола и цигарите ще са легални (най вероятни решение взето заради нечии икономически интереси) - това не води автоматично до извода че едните са наркотици а другите не.
Товарищ - напълно си прав че с цените няма да стане това - трябва промяна на културата на хората. Точно това което мохадото казва - когато пушенето стане изключението а не правилото, и когато пушаюите се съобразяват със непушачите (и не само заради законите).
Добави мнение   Мнения:32 Предишна Страница 2 от 2 1 2