Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
След 4-часово заседание на ръководството на ДПС лидерът на партията Ахмед Доган обяви, че ще попита Конституционния съд дали гласуването в чужбина мож
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:77 Предишна Страница 3 от 4 1 2 3 4 Следваща
Germanik
21 Фев 2007 15:01
Мнения: 3,187
От: Bulgaria
Параграфе, евала за анализа на причините за дълговечността във властта на ДПС!
aleksandar
21 Фев 2007 15:04
Мнения: 2,506
От: Japan
maximus74, това не е Коста - сам виждаш някой си прави майтап с ника му...
параграф, сабибиби, до колкото си спомням по история - това е била демокрацията в древна елада, сигурен съм за това в градовете на ханзата. ма нема да стане в днешно време - тия дето бачкат се управляват по-трудно на у нас трябват
Germanik
21 Фев 2007 15:06
Мнения: 3,187
От: Bulgaria
Александър, не се заяждам, а те питам чистосърдечно: вярваш ли, че и личности като Тачър или Шрьодер биха устояли на българска помия?
aleksandar
21 Фев 2007 15:15
Мнения: 2,506
От: Japan
германик, ма ти си голям песимист ша знаеш (ма май ще се окажеш прав за съжаление)
добре де, виж Борис 3 - управлявал е в не по-малка помия. няма да правя анализ сега на режимът му (аз съм му фен - ще рече не съм обективен) но виж погребението му - определено така са изпраща обичан лидер. щом веднъж се е родил такъв, много е вероятно да се роди втори но е и много вероятно също това да стане след 200-300 години
timbuktu
21 Фев 2007 15:26
Мнения: 3,986
От: Greece
добре де, виж Борис 3 - управлявал е в не по-малка помия. няма да правя анализ сега на режимът му (аз съм му фен - ще рече не съм обективен) но виж погребението му - определено така са изпраща обичан лидер. щом веднъж се е родил такъв, много е вероятно да се роди втори но е и много вероятно също това да стане след 200-300 години


Е безработни коняри в Австрия колкото искаш - внасяме един срещу 3000 евро на месец и след 2 години имаме Борис 4 и след 25-30 Симеон 3 ти
aleksandar
21 Фев 2007 15:32
Мнения: 2,506
От: Japan
от такива като Фердинант такива като Борис а от такива като Борис - такива като Симеон
това и е проблема на монархията - нема как да клонираш единствения свестен на 5 поколения
paragraph39
21 Фев 2007 15:47
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
ДПС може да ни струва много скъпо
Решението на проблема виждам в премахване на двойното гражданство. Ако сегашният ход на НДСВ е само театър и Първанов върне закона, тогава НДСВ ще гласува с БСП и ДПС. И ще кажат: направихме каквото можахме. Още дълго ще патим от Догановите номера, от лакомите му съпартийци, плъзнали навсякъде да смучат. Изселниците искат да ползват правата си по Конституция, за да гласуват у нас, както гласуват и в Турция, но това не е морално, спрямо нас, защото те нямат никакви задължения към България. Работят в Турция, създават блага и плащат там данъците си. Къде е приносът им за България, че да имат претенции за правата, а не за задълженията!? Какво ни обединява с изселниците: единството на език, произход, местоживеене, традиции, вероизповедание, еднакви цели и интереси ли? Интересно дали Първанов ще върне жеста на ДПС? Той сам се постави в трудно положение. Как ще се направи на патриот и едновременно с това ще се отблагодари на ДПС за преизбирането си? Трудно, но така става като танцуваш с дявола. ДПС ще струва скъпо на всички партии и политици.
Мариела Костова, София

aleksandar
21 Фев 2007 15:51
Мнения: 2,506
От: Japan
единството на език, произход - ми те говорят български и произхождат от България
по добре доразвий тезата си за данъците, там има хляб...
ЪФ1
21 Фев 2007 16:03
Мнения: 395
От: Bulgaria
Параграфи и компания,
Няма никакво ограничаване на гражданските и човешки права с принципа на отседналост.
Избирателното право не е задължително, всеки сам избира дали да гласува или не. Ако иска да гласува, този някой ще трябва да отговаря на определени изисквания. Ако не е в състояние да ги изпълни, съжалявам.
Подобно е положението и с непълнолетните.
Да не говорим, че избирателното право не е само правото да избираш. Да бъдеш избиран е също такова. Требе ли да се допусне за президент да могат да бъдат избирани и убийци, например?
Така, че....
Освен това трябва да се спре с прахосването на моите и вашите пари. На мен не ми трябват избирателни секции по цял свят. А на вас???
paragraph39
21 Фев 2007 16:07
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
ALEXSANDER,
Моята дългогодишна Позиция и Теза тук/ и НЕ само тук!/ е именно в ПЛАЩАНЕТО на Данък "Доходи" в българския Бюджет!!!
Впрочем, обърни внимание, че, в постнатия от мен по-горе материал, въпросът на автора за общото в езика, културата, интересите и т.н. Е С /под/ ВЪПРОС !!!
Germanik
21 Фев 2007 16:17
Мнения: 3,187
От: Bulgaria
Александър, вярно е - песимист съм и то голям. И няма как да си друг, ако си живял през последните 45 г. в Б-я. Но не ме разбирай погрешно. Имаше една поговорка: "Въпрос:Каква е разликата между оптимиста и песимиста? Отговор: Песимистът просто е добре информиран оптимист!"
Не знам дали разбра какво исках да кажа.
Колкото до Борис III, уважавам го като цяло за политиката му като монарх. Но други са били тогава времената. Народът си е и бил по-простоват. Не имал достъп до медии, които да му "омърсят" душата или Интернет. Затова и го е изпращал така. Не е имало кой да го очерни в очите му(на народа).
А сега какво е?! Покажи ми поне една политическа личност, дето да не е охулена, оплюта или орезилена. Така, че нито Тачър, нито кой и да е друг може да излезе наглава с такива като нас. Нашите души са омерзени и цинизирани.. Точно така, станали сме циници от глава до пети. А такъв човек няма да повярва на никого, пък бил той и самия Левски.
Това ни е бедата на нас!
paragraph39
21 Фев 2007 16:24
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
ЪФ 1,
Когато имаш едно Право- това отговаря на Задължение на друг във връзка с твоето Право!
В случая с Правото на Гласуване на български Гражданин, Задължението е на Държавата- да осигури реално ползване на това Право от този български Гражданин! А ако Държавата слага "препятствия" - това е ОГРАНИЧАВАНЕ на това Право!
Но ако Правото на Гласуване НЕ беше Право, а ЗАДЪЛЖЕНИЕ/но то НЕ е!/- тогава НЯМАШЕ да говоря за Ограничаване на Правото на Гласуване, а за НЕИЗПЪЛНЕНИЕ на това му Задължение от българския Гражданин!
Друг е въпросът, ако Държавата постави УСЛОВИЕ за реално ползване на Право/ в случая на Правото на Гласуване/- като Условието е българският Гражданин ПРЕДИ това да си изпълни реално Задължение към Държавата! В този случай вече НЕ става въпрос за Ограничаване или Отнемане на Право, а става въпрос за ОТЛАГАНЕ на реално ползване от Право! Например, Държавата иска от Собственик на Недвижим имот, който иска да го продаде, ПРЕДИ това този Собственик да си плати НЕплатените данъци- иначе НЕ може да бъде осъществена Продажбата!!! Ето, НЯМА лишаване от Право на Продажба на собствен Недвижим Имот, нали, а има само ОТЛАГАНЕ / или "замразяване", ащо щеш/?! По същият начин, според мен, Държавата трябва да постъпи с Правото на българския Гражданин на Гласуване и Задължението на българския Гражданин да плаща Данък "Доходи" /ако има такива!/ !!! Сиреч, Плащаш-гласуваш! НЕ плащаш- правиш си друг кеф! ТОЛКОЗ!

rki
21 Фев 2007 16:40
Мнения: 20,973
От: Albania
Параграфе, стига вече с тези данъци.
Ще ти дам прост пример - когато някой навърши осемнадесет години, но не работи и няма доходи защото учи, то той по твоята логика не би трябвало да има право на глас.
beagle
21 Фев 2007 16:46
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Електоралното стадо на Етнополитическото , трябва да се влее в електоралната съвкупност на целокупната ни политическа система... Така ще е възможно нейното нормално функциониране и развитие ... А основното съдържание на реалното ни общуване , следва да търсим и намираме в Етносоциалното ... То придава смисъл и разкрива зрелостта на Обществото ни като Гражданско общество...

paragraph39
21 Фев 2007 16:55
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
RKI,
СТИГА с това твоето "Стига!"
Първо прочети, а после пиши ОПОНЕНТИЗМИ!
Казал съм/написал съм/ сума пъти, че Данък "Доходи" го дължи нва държавата САМО този, който ИМА такива! НЯМАЩИЯТ доходи НЯМА задължение към държавата да плаща данък "Доходи"!
И студентът го дължи този Данък "Доходи", ако работи и получава доходи, за да си подпомага издръжката!
А има и НЕоблагаем Минимум Доходи- сиреч, който е ПОД този минимум, НЕ дължи на държавата Данък "Доходи"!
Но който ИМА "Доходи"- ДЛЪЖЕН е да плаща Данък "Доходи"!
Нещо повече: щом Осигуряването е Задължително/ аз съм ПРОТИВ да е!/ за българските Граждани, ВСЕКИ български Гражданин е длъжен да плаща и за Осигуряване в България!
Iezuit
21 Фев 2007 18:23
Мнения: 17,521
От: Pitcairn
Параграфа е абсолютно прав - всеки дължи данък доходи на държавата. Затова плаща данък доходи в държавата, където има доходи. Просто и логично
paragraph39
21 Фев 2007 18:30
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
IEZUIT,
Абсолютно си ПРАВ!
Всеки да участва в управлението и Политиката на държавата- чрез участие в Избори!- където има доходи и плаща на тази държаа данък "доходи"!
НЕ искам и НЕ трябва да влияят на Политиката в България /и в ЕС/- чрез участие в Избори!- хора, на които Политиката в България /и в ЕС/ НЕ им влияе на ДОХОДИТЕ им и на ежедневния им живот в държавата, където имат доходи!/Р39/
НЕЩО ПРОТИВ?!

Редактирано от - paragraph39 на 21/2/2007 г/ 18:31:32

pakturcin
21 Фев 2007 18:57
Мнения: 616
От: Bahamas
ЗИП-Не обиждайте Турция за дане обиждаме Билгария. Гърци, Българи и Арменци навсякаде цял ден само ТУРЦИЯ мислат. Във Турция никой не ви мисли, нито зло нито добро, вийе не съществувате за тях, сами се надувате и се сравнявате с Турция. Никога няма да заличите влиянието на Турция тя винаги ще ви биде съсед докато свят светува учете се да използвате добрите намерения на тази държава ИНАЧЕ омраза само ще ви навреди и вярвайтеми пожече навас ще ви навреди отколкото на Турция.

hubavo momce ama turce
paragraph39
21 Фев 2007 19:00
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
КОНСТИТУЦИЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
...
Чл. 65. (1) За народен представител може да бъде избиран български гражданин, който няма друго гражданство, навършил е 21 години, не е поставен под запрещение и не изтърпява наказание лишаване от свобода.
...
Чл. 110. Членове на Министерския съвет могат да бъдат само български граждани, които отговарят на условията за избиране на народни представители.
...
Чл. 93. (1) Президентът се избира пряко от избирателите за срок от пет години по ред, определен със закон.

(2) За президент може да бъде избиран български гражданин по рождение, навършил 40 години, който отговаря на условията за избиране на народен представител и е живял последните пет години в страната
......................................... ......................................... .....
Ама, защо НЕ скачате против ТИЯ ограничения на Правата ВИ на български Граждани/ да бъдете ИЗБИРАНИ/, а скачате срещу ОНИЯ ограничения на Правата ВИ на българските Граждани/ да НЕ бъдете ИЗБИРАНИ!/ - по Закона за избор на евродепутати!?! Най-малкото, обидно е да НЕ може да бъдеш избиран, нали?! ЩО така, а?!



pakturcin
21 Фев 2007 19:05
Мнения: 616
От: Bahamas
Параграф39-Сигласем съм със тебе. Ако Българите решат че Гласовете идващи извин страната вредят и неса обективни трябва да се спрат. Но аз мисля че такова нещто трябва да се реши на най широка платформа че после да няма убидени. Трябва да се направи РЕФЕРАНДУМ със най малко %50 процента от всички гласове ЗА или Птротиф и така веднъж за винаги да се реши този ВЪПРОС.

hubavo momce ama turce
Добави мнение   Мнения:77 Предишна Страница 3 от 4 1 2 3 4 Следваща