Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
ДПС извоюва отказ от интегралната бюлетина
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:51 Страница 1 от 3 1 2 3 Следваща
bozata
23 Фев 2007 00:39
Мнения: 887
От: Bulgaria
Сюнетите ще бъдат ли безплатни????
moni
23 Фев 2007 02:47
Мнения: 3,972
От: Bulgaria
Бозата,
срам ме е да кажа какво точно с "инети" накрая ще бъде безплатно (не е течен шоколад "Финети" с лешници)

Muktadasaxkoburgidiotski
23 Фев 2007 07:09
Мнения: 14,528
От: Mali
Комунисти и Царисти клекнаха пред контранастъплението на Доган И интегралната бюлетина беше изоставена , и отседналостта - практически също беше оставена ! Пълна победа на ДПС Срам за комунистите. Срам за следовниците на Мадридския малоумник
Графът
23 Фев 2007 07:45
Мнения: 4,109
От: Bulgaria
Кой “победил”, кой “загубил” – и те (депутатите) са като нас, сражения им дай, че работата е главоболно нещо.
И никой не смее даже да спомене, че става въпрос (не само при тези избори!) за нещо друго – негласно въвеждане на ценз. В нарушение на Конституцията, която постановява правото на глас за всички граждани.
От избор на избор, освен осигуряване на известни предимства за “силните на деня”, като тенденция върви и усложняване на самото гласуване. От цветни -> бели, от отделни -> интегрални бюлетини.
Не трябва ли да е (според повелята на Конституцията) обратното? Достатъчно е да си спомним, че в момента процентът на неграмотните в България е солидно двуцифрено число и върви към увеличаване. Че не малко хора са със затруднено зрение.
Мненията на някои от вас вече съм чел. Зная и привържениците на финансов ценз. Възраженията оставям на борците за справедливост и граждански права. Моето мнение само е, че радетелите за ценз ще постъпят честно ако “не работят на парче”, а направо открито поставят въпроса за изменение на конституцията. И открито да си кажат: от 8-те милиона българи право да гласуват имат 2 милиона! Достатъчно заможни, имотни и в добро здраве! За останалите – нулево гражданство, гурбетчии в собствената си страна!
Интегрална бюлетина? Моля, ако искате печатайте я и във формат на книжка! Но благоволете да улесните избирателите – листата на всяка партия да бъде отпечатана върху достатъчно голям и лесно различим неин знак.


За прочутия мажоритарен елемент с преференцията и как се осъществява на практика. 15% (Надежда Михайлова се сърдеше тези дни, че не били 5!) изпращат по-заден кандидат на първо място в листата. Т.е., 85-те процента гласували - които считат, че първия в листата си е на мястото - да си гледат работата, тук принципа на болшинството не важи! Важи малцинството от 15%.
А решението си е просто и логично: и в бюлетините без преференция се пресмятат процентите и който е получил най-много гласове, той се класира. Другото е задължително отмятане за всички гласуващи – дори да си съгласен с подредбата, отмяташ първия примерно. Ако се постави такъв въпрос на гласуване, познайте кое от двете решения ще бъде прието! С повишена трудност – познайте изобщо ще бъде ли поставен някога такъв въпрос...
Bay Hasan
23 Фев 2007 08:02
Мнения: 8,555
От: United States
Извинявай, Муктада идиоте, ама я оня ден писох, че който е ручал-па за си ги руча тез пусти жабета.
Включая и идиоти кат Ваша милост.
haralambi
23 Фев 2007 09:17
Мнения: 513
От: Bulgaria
Дотук по сценарий. Царо има още да се навежда на Доган, но когато му дойде времето на местните избори. С компромиси и обгрижване към прогрес.
*
Имам едно леко подозрение, че ДПС няма да предложи етнически турци на евровота. На тяхно място ще бъдат прокарани колоси от типа Данчо Ментата.
НЕРВЕН
23 Фев 2007 09:21
Мнения: 4,269
От: Bulgaria
най-големия си изборен успех", скочи зам.-шефът на ДПС Йордан Цонев.

Асане, Асане май вие ги ручате жабетата с тази Мента дето ви е зам. шеф!Халал да ви е..
ТАПА
23 Фев 2007 09:54
Мнения: 6,883
От: Bulgaria
За кратко се подлъгах и помислих, че страха от всенародното недоволство е накарало пачаврите от НДСВ и БСП да поемат отговорна политическа позиция в защита интересите на България но уви. Това ще ми е последното наивно отклонение.
Наистина изключително належащо е да идва АТАКА на власт.
България си отива!
kordova_03
23 Фев 2007 10:22
Мнения: 2,081
От: Bulgaria
Каквито и да са политическите съображения на НДСВ, когато кажеш ¨ А¨ , трябва да кажеш и ¨ Б¨ .Но не би.Кратка беше вярата, че царистите имат желание да направят стъпка във вярната посока.
Първата стъпка(за уседналост) е сапунен мехур без втората(интегралната бюлетина).
Убеждението, че политиката е ¨ мръсна работа¨ се потвърждава и НАДЕЖДАТА започна да се топи.Дали ще ни остане нещо до местните избори?
Tzistia
23 Фев 2007 10:29
Мнения: 1,352
От: Bulgaria
Поредната сделка с държавния интерес на БСП-ДПС-НДСВ, кои нормален би подкрепил тези
magesnik
23 Фев 2007 10:34
Мнения: 71
От: Bulgaria
той Доганко не е виновен - той си плете кошницата
ама ония потурнаци, те са за бой
после се чудели що Атака печели гласове

Orlin
23 Фев 2007 11:07
Мнения: 6,333
От: Holy See (Vatican City State)
Шапка долу на Бай Хасан!
Разбира как ще се завъртят нещата. Усещате ли се колко сте били жалки когато му злобеехте заради екскурзионния вот. А, последния се сме най-добре.
Свежарков
23 Фев 2007 11:58
Мнения: 2,583
От: Bulgaria
Още като вдигнаха шум със закона за уседналостта беше ясно, че разиграват игрички за отвличане на вниманието на сърдитите българи. Нищо и преди, и сега не е извоювало ДПС. Потурнашката партия ни е натресена от USrael като пета колона на стратегическия им съюзник Турция и като мощно средство на Вашитгтон за шантаж на уж българските партии. Схемата за натиск е много проста: или толерирате ДПС, включвате ги в разни коалиции и им оставяте подконтролни областите със смесено население, или не ви допускаме до властта, независимо как са гласували избирателите. Така преформатираха поведениеиот на Параван и много други от Позитано 20, така им натресоха за председател и зам.-председател йодеите сер гей и пирински, така носят на гръб йодеина камов и т. н. Саксофонски стана премвиер, но плати с ореола си на патриот и родолюбец, на Служител на българската кауза. Вкараха му за коалиционен партньор потурнашката партия, а той сам вкара пе йодеина за министри.
Та ъкде в цялата тази смрад са заслугите на ДПС? Всичко им е наготово! Срещу USrael сега нищо не можем да направим, кротуваме, стискайки зъби и проклинайки нашите си предатели. А поведението ни ционистките смръдливци и потурнашките зурни във форума възприемат като някаква тяхна сила
шуменско пиво
23 Фев 2007 11:59
Мнения: 3,617
От: Angola
Интересно, защо подскачате толкова? Не ви ли беше ясно, че цялото упражнение си беше за изпущане на малко пара? Какво ще загуби Доган от отрязаните турски гласове? Най-много един глас! И то само ако вие, а и ние пак идем за гъби. Щото ако оставим гъбите за другата седмица той не губи нищо. Щото не можеш да загубиш нещо, което нямаш шанс да спечелиш, нали?
Всичко си беше малко пушилка и нищо повече. Е, порадвахте се. Електората на червените и жълтите спа спокойно два-три дни. Стига толкова. Всичко си идва на мястото. Неграмотните вече ще гласуват за цвят, партийните гаулайтери ще са максимално улеснени в инструкциите.
Какво тук значи някакъв си принцип?
Sabibibi
23 Фев 2007 12:44
Мнения: 415
От: Bulgaria
ДПС, !
Гарван
23 Фев 2007 12:55
Мнения: 9,350
От: Bulgaria
Предполагам вече се сещате какви ще са резултатите от следващите "демократични" избори
beagle
23 Фев 2007 13:26
Мнения: 20,732
От: Bulgaria


paragraph39
23 Фев 2007 13:56
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
Това решение- за отпадането на интергралната бюлетина!- ще има ЕКОЛОГИЧЕН ефект! Ще бъдат опазени над 500 хиляди фиданки от счупване на клонки, с които електоратът на ДПС мереше на предните избори в кое квадратче да сложи кръстче!!!
Така че, решението е полезно и ДОБРО за българската гора! КАЗАХ!
Forza NATO
23 Фев 2007 14:13
Мнения: 11,582
От: Bulgaria
ДПС извоюва нещо много по-важно - едни текстове в преходните и заключителните, които обезсмислиха и отседналостта и уседналостта
Така и Брюксел - сит, и агнето - с бюлетина в ръка...
Преждевременен беше ентусиазмът - чудото се отлага за неопределен срок. Да здраствует нерушимата дружба БСП-ДПС!
Born
23 Фев 2007 14:29
Мнения: 1,994
От: Bulgaria
Каквото каже Доган-това става. Очаквам следващото решение на НС за преименуване на гяурите с турски имена. А на Асан искам на кажа : Сикеим аманъ гьотьоню!
udi
23 Фев 2007 14:31
Мнения: 618
От: Turkey
Born:/ Сикеим аманъ гьотьоню! /...
Добави мнение   Мнения:51 Страница 1 от 3 1 2 3 Следваща