Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Стоматолозите дават касова бележка само при поискване
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:67 Предишна Страница 2 от 4 1 2 3 4 Следваща
Хипократ2006
19 Мар 2007 11:29
Мнения: 1,564
От: Bulgaria
Единственият начин този тип (добре де, жена му) да има назначен преглед в Пирогов е да става дума за един от (обекновено) двата контролни прегледи след дехоспитализация, включени във всяка една клинична пътека. Тези прегледи се осъществяват в приемно-консултативния кабинет на всяка клиника по ОПРЕДЕЛ ГРАФИК (най-често сутрин). Този тип е отишъл в 8 и половина вечерта като номерът на кабинета ме навява на мисълта, че става дума за спешен хирургичен кабинет. Може и да бъркам - през живота си не съйм стъпвал (пу-пу) в Пирогов, но всичка това ме кара да мисля, че господинът просто пак е поискал БЕЗПЛАТНА консултация с хирург, когато на него му е кеф. Вероатно е пил една-две ракии за кураж (тайминга е горе-долу такъв) и е решил, че някой пак му е длъжен.
Доста предположения се събраха, но все пак има някаква логика.
В заключение - не д-р Пернишки (и подобните нему) са най-големият проблем на здравеопазването у нас. След уволнениято на доктора (и всшчки котж него) дали ще се оправят всички бакии в системата, а???
Хипократ2006
19 Мар 2007 11:30
Мнения: 1,564
От: Bulgaria
Едва ли прегледът е бил назначен от д-р Пернишки???
paparol
19 Мар 2007 11:39
Мнения: 2,491
От: Bulgaria
Предлагам създаване на национално лекарско сдружение НТХББ -" Нулева толерантност към хора с белязани банкноти"
koran
19 Мар 2007 11:43
Мнения: 227
От: Bulgaria
или пък:
Нулева (или поне Еднократна)Толерантност, към Еднолични Еднаквомислещи Бизнесмени с Аналгин.
Федя
19 Мар 2007 11:57
Мнения: 7,159
От: Bulgaria
Хипократ2006, прочети постинга ми от
19.3.2007 г. 11:21:04
Надявам се, че женати не се е смяла "иронично" на онзиденшната ни закачка
televiz
19 Мар 2007 12:21
Мнения: 636
От: Bulgaria
Федя, най добронамерено.За Всичките те зи години вземането на пари под масата в големите болници е превърнато в система със знанието и мълчаливата благословия на всички от министъра до директора на даденото здравно заведение, както и на цялото общество.Защо министъра признава, че пътеките са недофинансирани и в тях не е включен трудът на персонала?Само по себе си това не е ли престъпление?Откъде останалите пари?.Системата вече е създадена, достатъчно устойчива и способна на съпротива.Тези, които не могат да вземат или не искат подкупи не са в болниците.Иначе умират от глад.Махнах се от болница като реакция на това явление.Има го, гадно е.Чакам да видя как ще го преборят."Пирогов ми е тръпка, на много неща са ме научили там, затова съм пристрастен.
Все пак дебелоочие е отново да висиш в "Пирогов" с полиция и медии.Предлагам на господина да отиде в правителствена болница, а ако и от там не е доволен, положително защитника на бедните и онеправданите Радослав Гайдарски ще го приюти в собствената си клиника.
televiz
19 Мар 2007 12:51
Мнения: 636
От: Bulgaria
Зъболечението ще поскъпне, поради промяна в Закона за съсловните организации, станала известна като поправката "Гайдарски". С въвеждане на доброволно членство към Българския зъболекарски съюз (БЗС), ще се спре разширяването на стоматологичните пакети за деца и възрастни, което ще доведе до доплащане за денталните услуги в големи размери.
Това коментира д-р Николай Шарков, председател на УС на БЗС вчера. Приложените промени ще доведат до нарушаване на правата на пациентите като потребители, твърди специалистът.
"С премахването на задължителното членство се ликвидира договорното начало, което означава че няма да съществуват ясни и точни взаимоотношения между пациент и зъболекар.", добави д-р Шарков. Това е единственият сектор, който не е създал условия за корупция, защото стоматологичната помощ е базирана на ясни и точни правила, които сега ще се нарушат, категоричен бе докторът. Друго последствие на промяната в закона е одържавяването на стоматологичната система, което ще ни върне към въвеждането на листи за чакащи и завързване към един и същи зъболекар за дълъг период от време.
Федя
19 Мар 2007 13:18
Мнения: 7,159
От: Bulgaria
За Всичките те зи години вземането на пари под масата в големите болници е превърнато в система със знанието и мълчаливата благословия на всички от министъра до директора на даденото здравно заведение, както и на цялото общество.

televiz
За съжаление е така. Макар че обществото не е много съгласно. Въпросите са много и сложни. Единият от начините за борба с това явление е излагането му на показ и безмилостното му бичуване. При това не само в болниците. Подобно е положението и с администратимните услуги. Ние, в този форум, не можеме да вземеме белезниците и да гониме нарушителите. Но можеме да казваме какво ни харесва, какво - не. Можеме да обсъждаме явленията и да даваме предложения, как да бъдат премахнати. Защото, надявам се, всички ние искаме да живеем по-добре, при това тук, в България.
И, ако можем да приемем някои "доплащания" под масата, които са в "разумни размери", не мога да се съглася, че наглостта трябва да се толерира, и да се защитава открито. Аз отказвам да приема изрази от типа "Полага ми се да ми дадеш отгоре". Не, не ти се полага. Вземай, ама си трай. Хванат ли те, Сори, майна, ще си носиш последиците.
Все пак дебелоочие е отново да висиш в "Пирогов" с полиция и медии

Това няма да го коментирам, защото ми се е налагало в подобна ситуация да спасявам реномето на фирмата. При това, не беше се стигнало до полиция още.
За другото написано от теб
Хипократ2006
19 Мар 2007 13:21
Мнения: 1,564
От: Bulgaria
Единият от начините за борба с това явление е излагането му на показ и безмилостното му бичуване. При това не само в болниците.


Добре бе Федя, това е ТОЯГАТА, ами за МОРКОВА какво ще кажеш, щото само с първото става ли. Дори и на животните им дават по малко и от второто, колкото да не губят форма
Федя
19 Мар 2007 13:41
Мнения: 7,159
От: Bulgaria
Добре бе Федя, това е ТОЯГАТА, ами за МОРКОВА какво ще кажеш, щото само с първото става ли.

Хипократ2006, моркова сме го обсъждали многократно при други обстоятелства. Ти поне знаеш отлично моето мнение по въпроса. А и форума има архив. Предлагам да спрем до тук по случая с Пирогов. Все пак темата на статията е "издаването на касова бележка от ЕТ".
Като написах,"касова бележка", та се сетих, че някой във форума предлагаше гонка по устав.

kordova_03
19 Мар 2007 13:44
Мнения: 2,081
От: Bulgaria
Това е единственият сектор, който не е създал условия за корупция, защото стоматологичната помощ е базирана на ясни и точни правила,


След като правилата са толкова ясни и точни, какво пречи да ги адаптираме към условията във всички направления на здравеопазването като цяло??
paparol
19 Мар 2007 13:51
Мнения: 2,491
От: Bulgaria
Вижте сега!
Всячески белопрестилковците се мъчат да ме убедят, че ниското (дори не съм сигурен, че е ниско) заплащане е и мой проблем. Не е!
Моето задължение е да съм изряден гражданин, да си плащам данъци и осигуровки и аз се стремя да живея в тези норми. Оттук нататък въобще не ме интересува заплащането на лекарите и финансирането на болниците както и те не се интересуват какво е моето възнаграждение и дали е справедливо. Като съвестен данъкоплатец искам когато ми се наложи (да не дава Господ) да получа адекватна медицинска помощ. Аз в случая ползвам предплатена услуга и е съвсем друга тема справедливо ли се разпределят моите и на всички нас пари. Това са си вътрешнолекарски проблеми които те сами трябва да си ги решат без да ме карат да ставам съпричестен с тях.
Иначе на който доктор не му изнася, самият той да се изнася, да си отваря кабинет в който да работи без здравната каса и по какъвто си иска ценоразпис или да ходи в Либия, но докато е в държавно лечебно заведение ще трябва да е наясно, че именно пациетите са неговите работодатели.
Хипократ2006
19 Мар 2007 14:02
Мнения: 1,564
От: Bulgaria
Прочети онази историйка за банята и честотата на къпането в ШЗО ШУмен, която споделих преди няколко дни (имам много работа и просто не мога да се ровя в архива) и я прехвърли към касовите бележки.
paparol
19 Мар 2007 14:14
Мнения: 2,491
От: Bulgaria
Става въпрос за шега, за шарж, което е съвсем невинно. Това заяви пред Агенция "Фокус" директорът на “Пирогов” доц. Спас Спасков по повод на плаката с лицето на Любомир Чолаков, залепен в кабинет на здравното заведение.
Според директора на института шаржът e бил залепен от вътрешната страна на кабинет, където само лекарите могат да го видят. Няма злонамерено действие, това е шега, изказана в неподходящ момент, подчерта Спасков.

Гооолеми хумористи били тези доктори. Ще вземат да изядат хляба на Любо Нейков и Компания
Хипократ2006
19 Мар 2007 14:22
Мнения: 1,564
От: Bulgaria
Като му гледам последното шоу на Л.Н. и Ко колегите от Пирогов като нищо ще се справят със задачката!
paparol
19 Мар 2007 14:26
Мнения: 2,491
От: Bulgaria
Хипократ!
За това си прав
Хипократ2006
19 Мар 2007 14:36
Мнения: 1,564
От: Bulgaria
Колкото да не харесва на повечето пациенти, пишешщи във форума, смятам че съм прав и за другите неща. За справка - виж архива (наистина нямам време днес да се ровя в него и да цитирам)
televiz
19 Мар 2007 14:38
Мнения: 636
От: Bulgaria
paparol Неприятна ми е темата, ама ще ти дам пример от живота.Кръстниците ми са лекари, които от завършването си работиха в САЩ.После се преместиха в Германия, поради здравословни причини на близък.В Чикаго, м/у другото кръстникът ми бачкаше в оная, познатата ти от филма болница.Миналата година се прибраха завинаги в България, като част от възторжен, млад колектив от топ-специалисти и почнаха да правят голяма кардиохирургия, само срещу направленоя от Касата.Много им хараса отново в Родината, всичко беше ОК, само под сурдинка ми признаваха, че ако се наложи да се корумпират ще отидат отново в Америка, където имало правила и заплащане.Изкараха точно 7 месеца, вдигнаха си дърмите и отново си получават легално стотиците хиляди долари годишно.Въпросът е кой губи от загубата на 40 годишни суперспециалисти?Те със сигурност-не!Родителите им, че са далеко?-и те ще прелетят океана.Най- вече губи обществото ни, което не може да си ги позволи.Изнасяме се със страшна сила-кой извън БГ, кой извън системата на публично здравеопазване.Частно кабинетче, моренце, бизнесче, естетична хирургийка, СПА центърче, доболнична практика и.т.н.Въпросът е докога?Колко време Ви трябва да проумете като общество, че сме част от националното богатство на БГ, после като се сблъскате с некадърен колега-виете до бога.И К'во?
Федя
19 Мар 2007 14:44
Мнения: 7,159
От: Bulgaria
То, не че и аз имам много време, но все пак:
Човечецът отвори УСТАВА и прочете точ в точ, че аскерът трябва да се къпе ПОНЕ ВЕДНЪЖ СЕДМИЧНО (за повече нищо не се споменаваше)

Та. Отваряме устава (ТЗ, ЗЗП и др.) и виждаме, че касовата бележка се издава без поискване за всяка закупена стока или извършена услуга.

Редактирано от - Федя на 19/3/2007 г/ 14:46:58

koran
19 Мар 2007 14:45
Мнения: 227
От: Bulgaria
Телевиз, евала на кръстниците ти, постъпили са като достойни хора, ако всички доктори бяха постъпили като тях (т.е. достойно), сега щяхме да си имаме здравна система, или пък нямаше да си имаме доктори
Но по добре да немаме доктори, данък здраве, че и държава дори, отколкото корумпирана до костният мозък държава.........
Добави мнение   Мнения:67 Предишна Страница 2 от 4 1 2 3 4 Следваща