Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Предлагат министерство и закон за семейството
Добави мнение   Мнения:7 1
mary1001
24 Май 2007 07:45
Мнения: 2,539
От: United Kingdom
Как се издържа дете със заплата от 300 лева?
При това си зает/а с работа по цял ден, а трябва да му осигуриш и присъствието си за нормалното му развитие.
Причината за ниската раждаемост са мизерните доходи на българина. Вместо да има още едно министерство, което отново да суче от хазната по-добре е да се повишат доходите на хората.
Които искат и имат възможност ще си отгледат дете.
Които не искат или нямат доходи ще се стискат.
kordova_03
24 Май 2007 19:09
Мнения: 2,081
От: Bulgaria
Нова администрация няма да реши въпросите свързани със семейството, а само ще увеличи броя на "клатикурите".
prunskenauskas
24 Май 2007 21:02
Мнения: 234
От: Bulgaria
Още едно министерство, още едни лапачи от държавната трапеза! В България министри, депутати и чиновници се прескачат като зайци. По-добре правителството и парламентът като цяло да търси начин за повишаване жизнения стандарт на хората!
Тогава и без специално министерство да ми казва, ще водя детето си всяка година на море, а поне на няколко години веднъж - в чужбина, в Дисниленд, например. Сега всички в семейството искаме това, но не можем да си го позволим. Проблем са парите за почивка през лятото, какво да говорим за чужбина.
marabuba
25 Май 2007 10:13
Мнения: 81
От: Bulgaria
Убаво мисли държавния чиновник. То същото като с агенцията по трафика, ма тука мащаба по-голем, явно проблема им се види сериозен, щом направо към министерство се целят. И предагам да е се губи време, ами веднага да се създава и министелство на децата, министерство на родителите, а също така и министерство на бабите, щото бабешката институция е много важна.
Petronii
25 Май 2007 16:19
Мнения: 51
От: Bulgaria
Че семейството в България е в криза всеки го знае. Въпросът е ако се направи едно такова министерство на семейството, то да се грижи за опазването на българското семейство каквото е било векове наред. Да не се ползват със същите права хомосексуалните "семейства" и съжителстващи днес с един партньор, а утре с друг хора без сключен какъвто и да е брак- граждански, църковен. В крайна сметка обществото е изградено по модела на семейството и без традиционното семейство един баща, една майка и деца би било обречено на разпад. Да защитим Семейството!
kova4ko
25 Май 2007 17:51
Мнения: 328
От: Bulgaria
Идеята е добра.Но ако изпълнението е гротескно като почти всичко в България , очаквам следното:За министър да бъде назначен ерген, разведен , обратен или ром.Направо си пасва-Азис.За заместници-садо мазо лесбо лауреати.Така ще се оправим.
pisnami
26 Май 2007 20:57
Мнения: 1,013
От: Bulgaria
Предлагам да се създадат:
министерство на ергените и момите;
министерство на разведените, на вдовците и вдовиците, на хомосексуалистите и т.н.
Всички те си имат проблеми за решаване.

А какво стана със семейното данъчно облагане?...
Защо не се намаляват данъците взависимост от членовете на семейството?
Нима трябва да се създаде цяло министерство за да се реши този въпрос
Добави мнение   Мнения:7 1