Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
матурите
Добави мнение   Мнения:11 1
антониа89
17 Сеп 2007 21:47
Мнения: 1
От: Bulgaria
Някой може ли да ми кажи как ше се справим с матурите и зашто сме винаги прецакани учениците?Как може с 3 часа седмично да се явявам на матура по БЕЛ.Искам хубава оценка и незнам как ще се справя.Родителите ни пак трябва да плащат луди пари за уроци Това не е нормално.Някой да пита министъра ни и тея от МОН , защо мислят за матури, преди да са изравнили чаовете.Ако тоя саит и това го чете някой от министерството да се замисли и да ми пиши, моля ви.







bgtopidiot
17 Сеп 2007 22:11
Мнения: 11,702
От: Bulgaria
Някой може ли да ми кажи как ше се справим с матурите и зашто сме винаги прецакани учениците

Е па ти кого искаш да прецакаш с матурите, директора на даскалото ли?!

Остава ти само едно утешение. Ако познаеш от кой филм е долуцитираната фраза ще помоля г-н министъра лично да те инспектира, тъй като смятам, че ученик, който гледа подобни мувита (или пък може да ги открие в нета по цитат) , има заложби:
{183070}{183175}Ние загубихме.|Ние винаги губим
.
Manrico
17 Сеп 2007 22:16
Мнения: 31,153
От: Bulgaria
Ти к'во сега - намекваш ако не си вземе матурата, да ходи да копа на село ли?

_______________________
Можеш ли да докажеш на човек, видял розови слонове, че те не съществуват?
bgtopidiot
17 Сеп 2007 22:18
Мнения: 11,702
От: Bulgaria
Тебе те знаеме, че ще издържиш матурата, обаче не подсказвай. Има страни, дето за такова нещо пишат като оценка "кол" - единица демек. 1<2
sowa7
17 Сеп 2007 22:21
Мнения: 844
От: Bulgaria
Детето си е мнооого право..Намаляват се часовете по български език за сметка на други предмети..В началните класове вместо правопис и краснопис учат някакви безумия (случайно погледнах в учебник Човек и природа - за 3 клас. Та там видях, че хранителната верига се осъществява от потребители. Значи никне си тревичката, зайчето - първичен потребител, кума лиса - вторичен потребител, и т.н. до крайния потребител..ЩО за безумие?! Този, който е писал учебника сигурно е прескочил възрастта от 7 до 57 години и..направо учебници пише). Та да се върна на въпроса - като гледам постинга на антониа89 - явно е в 12 клас момичето.. Ама пишИ, че чака тея от МОН да четат саИта (така и не разбрах защо толкова много от учениците бъркат кога да напишат И и кога Й..а и не само ученици..) С тази грамотност..как ще си вземе наистина изпита?! Колеги, преподаващи български език и литература се опитват да наваксат пропуснатото в годината чрез СИП, ама ..няма кой да посещава часовете.. Знаят си децата бре... Пък после учителите виновни... Уф - пак стана дълго..и омотано обяснение Ама те нещата в образованието така са объркани.... Дано някой някога разсече Гордиевия възел (Я си представете нашиот министАр да земе да гу напрай )

Редактирано от - sowa7 на 17/9/2007 г/ 22:25:17

Manrico
17 Сеп 2007 22:25
Мнения: 31,153
От: Bulgaria
Та там видях, че хранителната верига се осъществява от потребители. Значи никне си тревичката, зайчето - първичен потребител
Ми как да преведат consumer?

_______________________
Можеш ли да докажеш на човек, видял розови слонове, че те не съществуват?
Velikancho
17 Сеп 2007 22:26
Мнения: 2,454
От: 0
Няма да си го вземе, разбира се. Но не е ясно защо очаква, че с даването на пари за уроци всичко ще е о.к., ами не си седне на задника и да чете.
sowa7
17 Сеп 2007 22:28
Мнения: 844
От: Bulgaria
Някога моята първа учителка - светла й памет - ми обясни, че зайчето се храни с трева. А за да може да живее, лисицата пък се храни със зайчета. И какво, да не би от това, че е обяснено по-простичко, да не сме по-грамотни от тези, дето искат някой да им ПИШИ..или като кака ти Акна, дето бърка понятия като "сервилен" и "сервитьор".... Мисълта ми е, че учебниците се правят от хора, които не са влизали в клас, освен когато са били ученици. И се пишат така, сякаш трябва да отблъснат децата, а не да ги привлекат към учене. Мнооого обичам наукообразни съчинения..ама що да са за сметка на поколенията?!
Velikancho
17 Сеп 2007 22:34
Мнения: 2,454
От: 0
Не се притеснявай, сова, децата са достатъчно интелигентни и ще се образоват въпреки учебниците.
В нашите пък пишеше за социализъм.
Simplified Solutions
17 Сеп 2007 23:35
Мнения: 35,462
От: Bulgaria
Кви пари за уроци бе?!
"кажИ", пишИ", заШТо.... тва е за бой, не за уроци. Учи се в отделенията! Който иска, го научава. Сяда си на задника и го научава!
Все някой друг им е виновен. Айде кафа.
Виолета
20 Сеп 2007 23:41
Мнения: 2,940
От: Bulgaria
Този път ще има матури. И ако се разчита само на подготовката от клас може да има изненади, макар, че детайлите още не са ясни. Но основно е самоподготовката.
Натиснете тук
Добави мнение   Мнения:11 1