Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Китай поиска извинение от американските медии
Добави мнение   Мнения:20 1
Sta
25 Сеп 2007 00:02
Мнения: 5,780
От: United States
американските медии са главните виновници за лошата репутация на китайските стоки в чужбина

Бе туй що ми е познато отнякъде? Американските медии са виновни че не се сещам откъде.
*
Ма кой да очаква че са толкоз умни манипулатори. Невъзможно е. Сигурно читателите им са безкрайно тъпи. Как са ги намерили толкоз много читатели из целия свят, че чак репутацията на китайците да съсипят не мога да си обясня. Най вероятно самото съобщение де е дело на манипулаторите. Китайците не са чак толкова тъпи, колкото изглеждат. Не е възможно да твърдят, че имали лоша репурация

Gozambo
25 Сеп 2007 01:19
Мнения: 7,892
От: 0
Ненавиждам китайските стоки не от тази година и не заради играчките на Мател. Отдавна не ползвам играчки. С китайски стоки е обзаведен домът ми, с китайски стоки работя всеки ден. Не мога да си представя, че някой, някъде може да произведе нещо по-чупливо, по-трошливо, по-малотрайно и с по-малка полезна стойност от китайската стока. Китайската стока е- купуваш, псуваш, хвърляш и пак купуваш и пак псуваш. Монополът върху търговията на големите корпорации ти налага да купуваш само китайски и не дава възможност нищо друго да излезе на пазара. В моя град нямаме дори малко пазарче. Няма борса, няма търговия, няма нищо. Сергийка не разрешават никъде. И да произведеш нещо, ти трябва да го продаваш чрез големите вериги. А те не ти разрешават, та ако ще хората да плачат за стоката ти. Няма свободен пазар, господа.
anacephal
25 Сеп 2007 01:48
Мнения: 3,134
От: Bulgaria
Както казва един Бил Маар по HBO, като искаме да купуваме евтини стоки, няма какво да се изненадваме че са направени от говна и пикоч..
VOCI
25 Сеп 2007 01:59
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
Шшшшът ! Ще ви чуе Душко и тогава ще видите що е то "говна и пикоч ".
yapayapa
25 Сеп 2007 02:25
Мнения: 2,222
От: Belgium
Нищо чудно и да е така. Манипулаторът често вика "Манипулират!". Не знам Ройтерс какъв източник има, но беляжката на СЕГА е по Асошиейтид Прес. За съжаление, не мотамо, а откъслечно, селективно, "лошо" преведено и поради това - още по-манипулативно. Сравни :
Mattel, the world's largest toy maker, said it understood and appreciated the "issues that this has caused for the reputation of Chinese manufacturers."

"The apology, though delayed, should help dispel the suspicion American customers harbor against Chinese-made products and clean up the stain the recalls left on the innocent Chinese workers who make a living doing honest labor," the official English-language China Daily newspaper reported.

The state-run Guangzhou Daily said in an editorial Monday that Mattel's apology was a little late "but at least it redressed injustice against toys made in China."
...
The International Herald Leader, a subsidiary publication of China's official Xinhua News Agency, said in an editorial that the "American media should also apologize" for the way it handled the Mattel recalls.


Последното добре илюстрира не слаб превод, а съзнателно изопачаване, иначе бележката нямаше да има това смехотворно заглавие.
bgtopidiot
25 Сеп 2007 02:54
Мнения: 11,702
От: Bulgaria
Аз съм Гонзо и мразя китайските стоки, господа от Балканите. Дори ще използвам русизма "ненавиждам" , за да подчертая моята желязна решимост в борбата. Отдавна не ползвам играчки (Барбитата не ги броя за играчки, а за lifestyle и повод за обвинения в sexual harassment) . Не мога да си представя, че някой, някъде може да произведе нещо по-чупливо, по-трошливо, по-малотрайно и с по-малка полезна стойност от китайската стока. Чувал съм, разбира се, че китайците произвеждат всякакви стоки за всеки вкус и изисквания, но нито аз, нито нашите медии вярваме на подобни глупости. Пък и да повярваме при нас е свободен пазар, следователно най-лесно прониква конкурентноспособната стока, тоест евтината, некаочествената и долнопробната, и най-вче стока, която ние, американците, не можем да произведем, защото сме забравили как се произвежда нещо по-сложно от Будвайзер поне от половин век.
При нас е така, скъпите и качествени стоки да си ги купуват тези, които могат да си позволят подобно прахосничество. Моят комп е HP и аз ви гарантирам, че в него няма китайски части, защото така е заключен, че дори няма как да проверя. В моя град нямаме дори пазарче и пазаруваме от съседите, които отскачат до най-близката борса в радиус от хиляда мили. Купувам, псувам, хвърлям и псувам. Когато спра да псувам отивам да обядвам. След като се наобядвам ми минава мерака да псувам и си поръчвам допълнително патица по сечуански за отскок. Не мога и да си я отгледам сам в басейна на кондото, големите вериги ме мачкат, а съседите ме топят и крякат по-силно от патката. Няма свободен пазар, господа, това е Америка.
2008
25 Сеп 2007 03:21
Мнения: 2,461
От: Poland
Душе, Душе, ако не си пиян, намеси се моля те, за да спреш словестните атаки на враговете срещу честния братски китайски народ-производител.
Oraсle
25 Сеп 2007 03:34
Мнения: 15,092
От: Bulgaria
Аз пък имам малко стоки произведени в КНР. Не щото специално избягвам китайската продукция (освен ако не става дума за паста за зъби, например ).
Преди време влизам в магазин за дрехи че трябваше да убия десетина минути. Гледам някакви фанелки нормално качество и цена $10. В тоая магазин такива обикновено са карат я от Гвателама, я от Филипините. Поглежам на етикета - made in USA - Philadephia.
Викам, а стига бе, купих си една за проба - съвсем добре се носи и пере. Сега като мина оттам специално се оглеждам да нямат още от тия, ама нямат.
Simeonee
25 Сеп 2007 03:51
Мнения: 288
От: Bulgaria
Gozambo,
"Ненавиждам китайските стоки", "налага се да купуваш само китайско".
Къде живееш, че можеш да си купиш само китайски стоки, защо ги купуваш и кой те задължава да купуваш евтино?
demetar
25 Сеп 2007 04:46
Мнения: 25
От: 0






Редактирано: 1 път. Последна промяна от: demetar
Gozambo
25 Сеп 2007 06:02
Мнения: 7,892
От: 0
В Китай може да има много качествени китайски стоки, но в Америка, в магазините на големите вериги /то малки вече няма/, качествени китайски стоки не намирам. В магазините за дома и за строителни материали, където съм доста добре запознат със стоките, качествени няма. Инструменти- с китайска пила не можеш да си заточеш джобното ножче. И всички инструменти са подобни боклуци. Та в Америка качествени китайски аз стоки не намирам. Предполагам, че качествените остават в Китай за китайците. Радвам се, когато закупя стока, произведена в Мексико.
Повечето хора във форума, като се каже за китайски стоки и се сещат за телевизори, фанелки, обувки.
Gozambo
25 Сеп 2007 06:24
Мнения: 7,892
От: 0
Некоректно предадена информация. Мател се извинява за това, че покрай наистина заслужаващите рекламация стоки, е рекламирала и такива, които са по вина на самата корпорация, по специално онези с магнитите.
demetar
25 Сеп 2007 06:43
Мнения: 25
От: 0









Редактирано: 1 път. Последна промяна от: demetar
garamel
25 Сеп 2007 06:44
Мнения: 5,847
От: Bulgaria
Gozambo в малкият град като Гъливер в страната на лилипутите. Жив да го оплачеш...
После-Питанка: Тая пила от Dollar store ли я закупи?
demetar
¤
Китай се изчерпва със сентенцията погледната във всичките си аспекти:
" Всичко във Китай е НаНо".®
yapayapa
25 Сеп 2007 07:13
Мнения: 2,222
От: Belgium

Да ви слуша човек, Щатите трябва да са населени от най-тъпите, невзискателни и некултивирани хора щом само за миналата година са внесли китайски трошляци за 262 милиарда като в хода на това безразсъдство са натрупали още 144 милиарда дефицит.
Тия от Морган Стенли трябва да са безумни или продажници щом смятат, че за едно десетилетие китайските стоки са спестили на ам. консуматор 600 милиарда, намалили са разходите за ам. производители и са помогнали да бъде контролирана инфлацията. Да не би да има някакъв пъклен заговор за унищожаване на Америка и американците само с китайски стоки? Или това е само подъл номер да бъде направен черен живота на българските имигранти.
Само, като си заравяте главите в пясъка, проверете на коя планета е пустинята.


Поради фактологическа грешка съкратено и смислово

Редактирано от - yapayapa на 25/9/2007 г/ 12:09:20

yapayapa
25 Сеп 2007 12:10
Мнения: 2,222
От: Belgium
По простия въпрос - да.
По съществения въпрос - заслужил съм го понятието "ирония"
Показателно за владеенето ти на понятия, стига това да те задоволява.
Както и да е, заслугата си е моя и гърба си е мой.
А за тъпоумието, тъжно, повече от това едва ли можеш да си толкова прав.
Но май днес златният налъм отива другаде. Торнадо е ударило Англия, а пораженията са скупчени под НАКРАТКО.

Редактирано от - yapayapa на 25/9/2007 г/ 12:32:14

milcho
25 Сеп 2007 14:48
Мнения: 13,257
От: Bulgaria
Навремето, така беше с японските стоки, сега китайските, а японските са голЕмата работа...Темпора мотантур...Зависи кой им пречи...Ха Ха.
Gozambo
25 Сеп 2007 19:00
Мнения: 7,892
От: 0
Защитниците на китайската стока продължават да лъжат. Два милиона играчки с оловна боя са произведени в китайски заводи и внесени в САЩ. Не в заводи на Мател в Китай. Затова се самоуби и собственика на един от заводите. Два милиона американски деца с играчки с оловна боя! С отрова! Два милиона отровени деца! Това малко ли ви се вижда?
И като са се разписали всички срещу мен, ще рече човек, че споря с клуба на най-богатите хора в света. А всички вие сте потърпевши като мен. Защото не е толкова проблемът дали стоката е китайска или пакистанска, а за това, че собствените ни производства са утрепани. Китайските стоки били евтини! Те са евтини, докато убият родните производители и после монополистите им вдигат цените и правят свръхпечалби, каквото е положението в САЩ. Където още се мяркат американски стоки, те са на същата цена с китайските. Т.е. китайския боклук вече е на цената на родното производство. Но в повечето случаи не може да се използва сравнението "по евтини", защото няма други, та да ги сравниш.
И като ви примамват с "по евтини" стоки, не си ли правите сметката, че губите, защото не произвеждате, не работите, не получавате заплати, не се развивате катопроизводителна сила, като държава?
Gozambo
25 Сеп 2007 19:35
Мнения: 7,892
От: 0
Няма да се престана да се учудвам на безмозъчните реакции на българския интелигент, когато стане въпрос за личен интерес. Макар, че обича да решава всички световни и глобални проблеми, когато стане въпрос за избор на битово ниво, реагира първосигнално, като кучето на Павлов. Отдавна съм забелязал, за някакъв най-дребен личен интерес българският интелигент е готов да предаде всякакъв обществен или национален интерес, без да се замисли.
На национално ниво връзката между потребител и производител е неоспорима. Ако имаме собствени производства, и купуваме собствени стоки, макар и на по-висока цена, като цяло всички сме по на сметка, отколкото ако купуваме вносни стоки, които са по-евтини, но пък ни лишават от собствените ни производства. И вместо интелигенцията да се занимава с разясняване на тази връзка и взаимозависимост на простия народ, вместо да се заеме да търси икономически модели как да събере производител и потребител, та да възстанови родните ни производства, тук стават глашатаи на собствениците на света, които са решили, че в момента в Китай ще се произвеждат стоките, защото това пасва с тяхните интереси за световно господство. Вие не можете да разберете една най-обикновена пазарна стратегия. Пускат ти стоки на дъмпингови цени, ликвидират твоето производство и после правят монопол и ти вдигат цените. Ти не можеш вече да възстановиш някакво отделно производство за много дълъг период. А за т.нар. на времето народостопански комплекс- абсурд. Т.е. комплексно да развиеш всички национални производства. Да създадеш наново специалисти и пр. Най-добър икономически ефект се постига, когато възстановиш производствата по цялата верига. Т.е. от суровината, преработката й, до крайно производство и потребление. Изграждането на отделно предприятие е трудно да бъде конкурентноспособно, защото всичките му партньори са, доставчици са отвън. Както и да е, да не се разпростирам, но за възстановяване на собствените производства е необходимо масово хората да имат отношение към вностаната стока, в частност към китайската, каквото имам аз. Аз мечтая всяка една страна да има собствените си производства, да произвежда и да се самозадоволяв с максимален брой стоки. Разделението- производствата тук, а потребленията там водят само до войни и революции. Войната за петрола в момента е показателна.
За мен САЩ и България са еднакво потърпевши. Печелят онези, които са на върха на финансовата пирамида- те печелят пари и световна власт. Следващи по печалба са босовете в големите корпорации. Те печелят пари и монополно положение в сектора. Следващите са членовете на правителствата. Те печелят пари и .....................и така се стига още малко надолу и после започва списъкът на губещите. Ние, в момента пишещите във форума, сме в дъното на таблицата, от най-губещите. Затова недейте да се пените толкова!
Gozambo
25 Сеп 2007 21:20
Мнения: 7,892
От: 0
Робската психика на потребителя, антиамериканизма и еврейския тарикатизъм водят до олигофренска радост, че Мател поискали извинение от Китай. Никой не си задава въпроса, а не трябва ли Мател най-напред да поискат извинение от клиентите си? От потребителите на техните стоки? Не трябва ли Мател да има респект към потребителя? Не е ли нормално при свободен пазар Мател да фалира и неговото място да се заеме от конкурентите му? Не трябва ли да спрем да му купуваме играчките? Това са въпросите, които нормалния човек си задава. И когато узрее дотам, че сам да си ги задава, тогава на Мател му е спукана работата. На китайските стокопроизводители им е спукана работата. На еврейските тарикати им е спукана работата. Но в момента редовият потребител се намира в робство и тъма. Мател е монополист. Той няма да фалира, та ако и да ви изтрови децата. Вие ще се радвата, че Мател се е извинил, че така им се пада на мръсните империалисти. И ще чакате 32 години, за да стигнете доходите на Запада. Всъщност някой вярва ли в тези прогнози? 17 години минаха, откакто тръгнахме да догонваме доходите на Запада и се оказа, че вървим назад. Не 32 години, 132 години няма да са достатъчни, за да им стигнем доходите с това съзнание.
Добави мнение   Мнения:20 1