Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Първа договорка - 10% за учителите от октомври
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:237 Предишна Страница 3 от 12 1 2 3 4 5 Следваща »
total
13 Окт 2007 13:54
Мнения: 1,319
От: Bulgaria
Очевидно стачния ентусиазъм на някои форумци заглъхва както заглъхва постепенно и стачния ентусиазъм.


А - стачният ентусиазъм заглъхвал също като стачния ентусиазъм?!?
Не мое да бъде; -)
............................
Няма да се плашиш, интелектуалецо - глупостта спирка няма, а за теб това е важното!
total
13 Окт 2007 14:00
Мнения: 1,319
От: Bulgaria
то единствено пред очите на общините и родителите проблемите възникват и се задълбочават, а и там се формират парите за бюджета.


Бре - къде се "формирали" парите за бюджета - пред очите на "общините" / хе, хе - окати тия общини и тва си е; -))))/ и родителите!
Бравос - ето на това му се вика "ентелект", сам никога не бих се сетил!
Ганю, смело мога да предположа, че си барем фелдшер!
Нали познах?

Даскал Ботьо Петков
13 Окт 2007 14:18
Мнения: 561
От: Bulgaria
Разсъжденията на Gan са разсъждения на лаик. Затова призовавах колегите да не се поддават на такива елементарни обяснения за проблемите на българското образование.
Това , което е залегнало в посочените от Gan идеи е пригодно за друго време и друга страна. У нас нито общините / според законодателството/ са независими финансови субекти, нито е дошло времето родителите да дават оценка на образованието /, освен когато са учители/. Това е толкова естествено , колкото негласното табу хората да дават оценка за методите и средствата с които ги лекуват лекарите . Защото тогава би трябвало да не ходим на лекар, когато сме болни, или да си учим децата сами в къщи.Това трябва да разберат най-сетне всички, които пишат за училището и учителите.

генетик
13 Окт 2007 14:38
Мнения: 2,336
От: Bulgaria
Изтекоа ли са мръсните води?
А, не са. Ган(ю)го се е появил. Ще почакаме.
Батето6666
13 Окт 2007 14:53
Мнения: 408
От: Bulgaria
Четете в днешния в-к Уикенд как Желязко Христов ходи с шофьора си Джими, има и фото на страстна целувка, как Янка Такева го нарича "мъжа на Желязко" и как скандалния запис за "седенката" всъщност е цели 5 минути и 34 секунди и завършва със сочна псувня на Орешарски по повод сексуалната ориентация на синдикалния лидер, която Битиви не посмя да излъчи.
Gan(ю)гоТрий
13 Окт 2007 14:59
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
“Даскал Ботьо Петков”, доколкото знам в България всеки си избира личния лекар и за да отиде в някоя специализирана клиника за изследване, недай боже за нещо по-сериозно трябва да получи от него направление. А заради даскали, които не знаят значението на думата „седянка” учениците се впечетляват не от уроците, а от песните на Азис. А мисълта, че „не е дошло времето родителите да дават оценка на образованието” е крайно заможна и направо си е чалга,
Gan(ю)гоТрий
13 Окт 2007 15:15
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
Аз също си имам лична лекарка от която съм много доволен макар, че съм съм я посещавал 2-3 пъти за настинки. Но и това е достатъчно да преценя, че върши много по-полезна работа от съпруга си, който е депутат.
Писна ми
13 Окт 2007 15:20
Мнения: 2,086
От: Bulgaria
Писна ми,
заплатите на учителите - всичко е въпрос на виждане как да се движат заплатите им и прости сметки.
Предполагам, че виждането на управляващата тройна коалиция и м-р Орешарски за заплатите на учителите е те реално да намаляват с около 20% годишно. Поне така излиза от предлаганото от правителството. Виждането на стачниците е малко по-добро - увеличението на три пъти по 25% почти сигурно им гарантира най-малкото същите реални доходи, като през 2007-ма. Даже може при добро стечение на обстоятелствата да има и леко реално повишение.
В коментариите около стачката на учителите се появи много ясна диференциация - работодателите, най-често мутри, са против увеличението на учителските заплати, а тези дето не са от мафията са за. Е, може би има и изключения, но те някак си не се забелязват.
Писна ми
13 Окт 2007 15:34
Мнения: 2,086
От: Bulgaria
Малко от една друга статия на днешния брой - за безработицата
През септември работа са си намерили 251091 души, което означава, че в сравнение с предходната година хората без занятие са намалели с 61622. Най-много постъпили на първичния трудов пазар има в сферата на образованието заради старта на новата учебна година.
...
16395 свободни работни места са заявени през септември на първичния пазар, показват още данните на агенцията. Една трета от тях са в сферата на образованието.

Това в пряк текст означава, че нищо не пречи на МОН да си направи реформата, за която плаче, вкл. и да намали бройката на учителите - те и сега са доста по-малко, т.е. голяма част от съкращението ще е съкращаване на незаети щатни бройки. Очевидно не е в това е проблема на МОН и Орешарски, а в примера на учителите, който бързо може да бъде последван от всички останали на мизерно ниски заплати
генетик
13 Окт 2007 15:47
Мнения: 2,336
От: Bulgaria
А така. И на мен ми писна.
Предлагам ротационен принцип: 6 месеца депутати и администрация живеят с учителски заплати, докато учителите взимат тейния размер на възнаграждения (заедно с приходите от участия в комисий, бордове на директори etc.. После се менкат, па да видим кой пръв ще издъхне
В резултат хем тотално сборът na парата ще е нуличка (голема работа е да си економис ), хем мечтания (заложения) процент бедни пак ще си го има и нема да се клати рамката.
Успоредно, в даскалските 6 месеца, даскалите реформират министерства, агенции и местни структури. После па се менкат.

Редактирано от - генетик на 13/10/2007 г/ 15:48:20

pisnami
13 Окт 2007 16:03
Мнения: 1,013
От: Bulgaria
13% инфлация септември, защо ли? Може би заради увеличените заплати на шофьорите от градския транспорт. Това следва от логиката на Станишев за хиперинфлацията, ако се увеличат учителските заплати.

Изхода е един: Учители и държавна администрация да си менкат заплатите за по 6 месеца в годината. Така хем учителската заплата ще се увеличи с повече от 100%, хем учителите ще имат време да направят реформата в образованието.
bm1914ls
13 Окт 2007 17:23
Мнения: 6,031
От: Bulgaria
Писна ми от простотии, идиотщини и разбирачи!Скъпи ми разбирачи, никой не казва, че образованието няма нужда от реформи!Има, ама те не се правят от учителите.А тезата, че образованието е кофти е удобна само на платените форумни драскачи!11 000 българчета всяка година заминават да следват в чужбина!Поне 2 000 от тях печелят стипендии!Ако това е лошото качество на българското образование, то кое е доброто?Хайде, поправете ме, ако цифрите са грешни!Искаме реформа!Ами да я направим както трябва!Май ще трябва да назначим още учители, ако е така!Някой задавал ли си е въпроса, как така всяка година между 2 000 и 5 000 учители напускат системата заради СЪКРАЩЕНИЯ, а броят на работещите в нея се запазва.Тогава!Спрете да плюете учителите, а насочете "компетентния" си гняв към истинските виновници.Щяло да има хиперинфлация заради учителските заплати, а не заради некадърните управници!? !Господи, слез си събери вересиите!
bm1914ls
13 Окт 2007 17:24
Мнения: 6,031
От: Bulgaria
А 10% да си ги заврат там, дето слънце не огрява!
bm1914ls
13 Окт 2007 17:35
Мнения: 6,031
От: Bulgaria
И още нещо!Нека ви разкажа една случка от 1987г.Точно излезе антиалкохолното постановление.Трябваше да приличаме на Големия брат и почнахме да изкореняваме лозя.Организираха университетите общо празнуване на 8 декември.На входа на ресторанта ушевите правиха як тараш и конфискуваха пиене.Вътре в ресторанта се полагаше по една малка водка и половин бутилка вино, без право да поръчваш алкохол.На дълга маса до нас се беше събрал комсомолският актив от всички университети в Пловдив и пиеше на поразия, поръчваше на поразия, а накрая почнаха и да повръщат по масата!И подвикваха:"Пиенето не е за хора втора ръка!"Точно тези скапаняци ни управляват сега!Такива са и разни други драскачи във форума!Така, че скъпи ми драскачи, кучетата си лаят, керванът си върви!Скоро ще ви изметем!Стачка до дупка!Поздрави за всички учители, които стискат зъби за да не им излезе душата и продължават!И в четвъртък бургазлии ще са в София.
Даскал Ботьо Петков
13 Окт 2007 17:40
Мнения: 561
От: Bulgaria
Gan/ю/ ! Очевидно си от родата на чорбаджи Нено, та затова мразиш даскалите.Ами сам се навираш където не трябва!Казах, който няма понятие от работата на учителя да не лае!
Имаш си личен лекар , но ходиш на болница, когато не може да те лекува личния лекар. С частните учители е същото- - само
че наопаки.Като не може да ти напълни ГЛЪВЪТЪ държавното или общинското училище-- ходиш при частния учител.

elenashau
13 Окт 2007 17:45
Мнения: 13
От: Bulgaria
Запитайте се, защо не стачкуват ДАСКАЛИТЕ ОТ ЧАСТНИЯ ЛИЦЕЙ
И НА КОГО ДЕЦАТА УЧАТ ТАМ?
/ТАМ ДАСКАЛИТЕ НЕ СА ВНЕСЕНИ ОТ ЧУЖБИНА - ПАК СА БЪЛГАРИ И БЪЛГАРИ СА ГИ УЧИЛИ!!!

КАКВО Е РАБОТНОТО ИМ ВРЕМЕ? С КАКВО СЕ РАЗЛИЧАВАТ ОТ ТЕЗИ В СТАЧКАТА? ---- ДАЛИ ИМАТ ЕДНАКВИ ШАНСОВЕ ЗА ПРОФЕСИОНАЛНО РАЗВИТИЕ И ДОСТЪП ДО ЛИТЕРАТУРА?
НОВИЯТ МОРАЛ Е

ОБРАЗОВАНИТЕ - БЕДНИ И ЗАВИСИМИ
МАЛОГРАМОТНИТЕ - ЛИМУЗИНИ И НЕПРИКОСНОВЕННОСТ
/НО ЗА НАСЛЕДНИЦИТЕ СИ ИСКАТ ОБРАЗОВАНИЕ ????/

ЗАЩО ЛИ СЛЕД КАТО НЕ Е ТОЛКОВА ЗНАЧИМО В БЪЛГАРИЯ???
Дани Кометата
13 Окт 2007 17:47
Мнения: 323
От: Bulgaria
Hugin, какъв точно ти е проблемът? Че ще ти стоят 2 часа повече децата в училище, защото ти и 15 минути не можеш да ги издържиш ли? Тасманецо, казаха ти го - ако го учат калпаво, защо не си го учиш самичък? Грушенка, това, което вземат за частни уроци дори не е пълно зплащане на труда им. А да искаш да го правят за по 20 стотинки - това дори и наглост не е. Имали дълг и мисия да го правят без пари? Не те знам какво точно правиш, но защо не го правиш без пари? Ти дълг и мисия нямаш ли? И като пазаруваш в магазина - изнудват ли те? Или ти продават по "дългомисонерски" цени"?Защото и те пазаруват, за да си нахранят семейството. Много е изгодно да има социална група от будали, които да правят това, което ти по една или друга причина не можеш или не искаш, при това безплатно. Е, да не сте гледали като пукали, докато ги морят от глад. Свърши, пиленце. Провери как са цените в частните училища. Никой с нищо не ти е длъжен.

Дани Кометата
13 Окт 2007 17:52
Мнения: 323
От: Bulgaria
grushenka
[Напреднал][120]
13.10.2007 г. 10:39:54 Ех, колко е благородно да пригласяме на стачкуващите....А другите - дребни, дребни, дребни...дръзнали


Аз мисля, че дребна, дребна, дребна ти е просто душичката. С размерите на кокоши задник. А щом си дребна, дребна, дребна - какво искаш? - защото те не са. Дори и само поради това, което правят.
Дани Кометата
13 Окт 2007 18:05
Мнения: 323
От: Bulgaria
Па дори и за частните уроци. Нали ревахте за диференцирано заплащане - да дават само на добрите, ПО ИЗИСКВАНИЯТА НА ПАЗАРА. Ами те си го диференцират сами - и без обида. За какво ривете всъщност? За това, че чрез частните уроци си вземат диференцираното заплащане, или че не ги диференцира тъпия министроугоден директор, сочейки с пръст и заявявайки - "Ти си способен - на, дръж 15 лева да плюскаш, махай се, да влиза следващия! Ти си некадърник, марш оттук!" Нали на способните даскали - колкото да дадеш, все е малко? И нали не ги пращате на части уроци при неспособните? За какво ривете всъщност? И - ривете или лицемерите? Май не е задиференцираното заплащане, а че не щат да ви ги учат без пари. Настанете ги без пари в апартамента си, купувайте им каквото искат без пари, свършете им каквато недаскалска работа имат без пари, и те - що да ви го не учат безплатно? Ама не - те мисия имали, пък вие сте от тарикатите. Те затуй са даскали, щото са будали, и таквиз били длъжни да бъдат. Ега си!
Aknaton
13 Окт 2007 18:07
Мнения: 1,332
От: Spain
На учителите не им стигат
300 лева на месец.
Пеша ходили на работа.
Бедни били.
Скъпи коли нямали.
А мъжът ми навремето в
казармата като войник
вземаше по
лев и педесе на месец,
а караше танк Т-55.
Мене ме е вземал от университета с
него, когато се е връщал
от дневни стрелби.
Кой мерцедес ще му се опре?
Ефрейтор.
Командир на танк?
Скъсвах се да му лъскам
нашивките.
И петолъчката на кепето.
А като легнеше с мене
ухаеше на смазка.
По цял ден шомполирали
цевта на танка.
Така казваше.
Всяка седмица на свиждане
му носех стек Стюрдеса и
кутия обикновени вафли.
Дамаджаната с боза не се
брои.
Лигави са учителите.
Лигави и разгащени.
Добави мнение   Мнения:237 Предишна Страница 3 от 12 1 2 3 4 5 Следваща »