Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Ученици учат по четири урока в час
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:33 Предишна Страница 2 от 2 1 2
Паисий
13 Ное 2007 12:31
Мнения: 3,940
От: Bulgaria
Хайде малко на уроци по математика! Учебната година е от 36 седмици от тях 6 са загубени остават 30. Ако имаме 1 час седмично (за по-лесни сметки) и вземаме 4 урока в час то следва, че за 30 часа ще вземем 120 урока при 36 по разпределение.
Как мислите дали някой ще тръгне да взема по 4 урока само и само да навакса до края на ноември?
Мен лично ме съмнява!
Петър Петров
13 Ное 2007 12:50
Мнения: 2,254
От: Bulgaria
Паисий,

Недей да смяташ толкова много. Сега имам да те питам. По програма по физическо възпитание децата рябва да покриват нормативи. Например 50 метра бягане за Н секунди. Това трябва да се случи в рамките на срока. Как ще накараш дете в 5-ти клас да бяга при температура под 8 градуса, без да се разболее, за да покрие норматив? Казвам ти, че ако това се случи с моето дете учителят по физическо ще го пишат във вестниците, а покрай него може и мен. То бива УМНИ учичели, ама чак пък толкова!!

Редактирано от - Петър Петров на 13/11/2007 г/ 12:51:56

ppr
13 Ное 2007 12:52
Мнения: 171
От: Bulgaria
Не зная какво ви съмнява, но вчера учителката по БЕЛ на сина ми /9ти клас/ вдигнала скандал на класа защо не са си учили сами по време на стачката, а висели в интернет и по кафенета.

Ами дайте по тази логика да си учат у дома през цялата година и да ходат само на изпити... Леле, какви икономии за бюджета ще има.
реалистка
13 Ное 2007 13:13
Мнения: 58
От: Bulgaria
След , като децата е трябвало по време на стачката да си учат сами, то защо ли се върнаха учителите?Е вярно, трябва да си получат наградите за безочието!
izgreq
13 Ное 2007 13:31
Мнения: 230
От: Bulgaria
Знаете ли колко полезно би било всеки родител да присъства в един учебен час в класа на детето си. Колко изненадани ще останете всички...Аз съм присъствала в няколко. От класа на собственото си дете останах много разочарована. Учителката говори, обяснява, децата просто присъстват. Зададе им един елементарен въпрос, чийто отговор се съдържаше в заглавието на новия урок, написано на дъската. Никой не съобрази, за да го прочете и отговори.
И същата учителка, същият урок в съседен клас - огромна разлика. Живи, умни деца - слушат, мислят, вземат участие. Направо да ти е кеф да ги учиш.

Графът
13 Ное 2007 13:51
Мнения: 4,109
От: Bulgaria
Да се упражнявам отново с “краставицата” нямам намерение. Влизам само, защото 2 изречения ме провокираха:
Предупредили сме колегите да няма случаи като четири урока в един час или замяна на един предмет с друг, коментираха началници на РИО от страната.” – какво означава “предупредили”? Ще има ли санкции, изводи за учителите (диференцираното заплащане!)? Или и тук става дума за “краставицата”.
Варненските учители масово оттеглят предизвестията си за напускане.” – това оттегляне само по тяхно желание ли става? Доколкото знам, подадено (и парафирано, че се приема) предизвестие вече означава напуснал служител. Оттеглянето може да реши не подалия, а този, който го е приел. Въпрос на преценка и добра воля. Има ли случаи на отказано оттегляне на предизвестие?
Tazmanetsdiv
13 Ное 2007 15:22
Мнения: 881
От: Bulgaria
Стана това, което се очакваше да стане. "Обидените" на правителството даскаля се върнаха в класните стаи и решиха да си го "върнат" на децата, щото така е най-лесно. Сега някой трябва да ги плаща тия криви сметки и това не трябва да бъдат децата и родителите. Тая срамна ситуация я предизвикаха даскалятга с ината, арогантността и простотията си. Вместо да си влязат в ролите и да помагат на децата, повечето от тях сега ще се юрнат ургулешката да претупват материала и да чупят рекорди по домашни и упражнения в къщи. Това всъщност не ме учудва - те толкова си могат, мързи ги и така обичат да работят. Затова най-добре тия, които не им се работи и не им харесва да се махат. Да останат малко, но качествени. Така и повече пари ще има за заплати и децата няма да страдат от нечии криви сметки и нацупени фасони.
maco1974
13 Ное 2007 16:27
Мнения: 496
От: Bulgaria
Форумци може ли да ми кажете медицинските сестри от детските ясли въобще имат ли право на стачка и ако нямат, то защо не последват адекватни действия за това своеволие!?
XYZxyz
13 Ное 2007 16:46
Мнения: 26,211
От: Antigua and Barbuda
Няма основание от учителите да се иска да наваксват с материала, след като за това няма да им се плати, а по време на стачката учителите, както добре знаете, не получаваха заплата. Този вариант 4 урока за един час изисква от учителите много повече от това, за което им се плаща. За децата е ясно, но да беше мсилело правителството за това, вместо да протака преговорите.
Calina Malina
13 Ное 2007 17:02
Мнения: 6,931
От: Bulgaria
Наистина наваксването създава сериозен проблем. Но проблемът се създава от инспекторатите. Те имат противоречиво по същността си изискване - от една страна забраняват отпадането на една или друга тема, от друга - забраняват обединяването на две или повече теми в един урок. Е, как да стане тогава преструктурирането?!!
probuzhdane
13 Ное 2007 18:23
Мнения: 1,243
От: Bulgaria
Calina Malina,
абсолютно права сте. А я си представете, ако т.нар. "преструктуриране на материала" означава методическа реорганизация на учебното съдържание, близка до пропускането на дадени теми, как учениците ще стигнат до умножение и деление без да са взели /или добре затвърдили/ събиране и изваждане, които ще бъдат "преструктурирани" / - разбирай, минати отгоре-отгоре/. Не виждам и как по чуждите езици при учениците, които тази година започват изучаване на езика от нулево ниво, ще се "преструктурира" ученето на "А-Б-то", за да се стигне до сложната граматика в изходното ниво в края на учебната година. Значи, от една страна "не пропускайте теми", от друга "не преподавайте повече от един урок на час". Остава: удължаване на учебната година. Учителите, мисля, биха го приели това при определени условия, но не и учениците и родителите. Най-вероятно, най-не биха го приели МОН, че им обърква всички сметки. А знаете ли колко ужасно горещо е в класните стаи в някои населени места още от май месец. Учениците едвам издържат на жегата в кабинетите през юни.

И кой е казал, че трябва да се наваксва пропуснатото? Румънските учители са отказали да покрият пропуснатия материал, ако за това не им бъде заплатено. /За всички, които умишлено пропускат факта, че на стачкуващ не се заплаща, ще припомня, че стачкуващите учители не получиха заплати за 6те седмици на стачката/. Тук не става въпрос за комерсиализиране и нисък морал, а за основно човешко и демократично право на непринудителен труд. За всеки труд в нормалните общества се плаща. Другото се нарича робство.

Искам да припомня на всички, за които учителите са просто "нагли даскаля" - многократно ви беше преподавано във форума, че стачки няма само при тоталитарните режими. Или степента на интелигентност не ви позволява да го проумеете цели 18 години след "избухване" на демокрацията, или гражданската ви култура относно демократичните права на хората ви е под нулата, или обслужвате явно или тайно, срещу заплащане, такъв един режим. Вие изберете верния отговор. Ако има друг възможен отговор, моля споделете го тук.
9101
13 Ное 2007 18:58
Мнения: 5,952
От: Bulgaria
Много си развалих мнението за тези хора, които наричат себе си учители.
Всеки може да се нарече учител, обаче не всеки е.
Добави мнение   Мнения:33 Предишна Страница 2 от 2 1 2