Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Безкрайните интереси на ДПС
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:85 Предишна Страница 3 от 5 1 2 3 4 5 Следваща
SINDBAD
24 Мар 2008 09:21
Мнения: 6,430
От: Bulgaria
Статията е в стил "чесане на езика"!!! Защото отразява следствието, а не ПРИЧИНАТА ЗА СЪЩЕСТВУВАНЕТО на АНТИКОНСТИТУЦИОННАТА ПАРТИЯ ДПС! Няма да се уморя да повтарям, че тази партия бе регистрирана по най-възможно скандалния начин в разрез на Конституцията на Република България и продължава не само да съществува, ами и да управлява години!!! Вината е в продажните ни политици, които не посмяха тогава воглаве с президента Желев да не позволят регистрацията на едно движение, и с което се опозориха за вечни времена!Движението, както знаем, се прероди в ЕТНИЧЕСКА ПАРТИЯ.За хората там, представящи се като БЪЛГАРИ няма да коментирам, защото за такива като Данчо Ментата от Бургас или хубаво или нищо!! Предпочитам НИЩО, защото за умрелите не е хубаво да се говори! За ОСНОВАТЕЛИТЕ НА ДПС си има книги написани кои са и защо са лежали в затворите, включително и по обвинения в ДЪРЖАВЕН ТЕРОРИЗЪМ. Бомбата във влака, избухнала на гара Буново и убила деца и възрастни някак си не ми се вмества в НОРМАЛНО поведение на хора, претендиращи да защитават чиито и да било права!!! ВЪН ДПС ОТ УПРАВЛЕНИЕТО НА БЪЛГАРИЯ!!
Бай Вълчан
24 Мар 2008 09:31
Мнения: 1,118
От: Bulgaria
Брей, това дали е Аамет, Аасан, победител няма значение. Щом е резан, все е прав. И имат право да мразят нерезаните колкото си искат. И мислят еднакво.Май трябва да направим едно проучване за връзката между кожичката, която ви режат и кората на главния мозък. Защото забелязвам странна връзка- като ви отрежат кожичката и загубвате възможностите си за абстрактно и логично мислене. Явно трябва да обобщя: аз им викам, че мразя крадливите скапаняци, те викат, че мразя тях. Ако сте крадливи скапаняци и нахални добитъци, резани или нерезани, черни или бели, с дипломи или без, да аз ви мразя. И ако ми паднете ще ви стопя лагерите.

Редактирано от - Бай Вълчан на 24/3/2008 г/ 14:33:10

Василий Зайцев
24 Мар 2008 09:37
Мнения: 531
От: Bulgaria
Интересите на ДПС не са безкрайни, а много крайни. На господарите им са безкрайни
Agent007
24 Мар 2008 09:47
Мнения: 623
От: Bulgaria
партия, за която никога не са гласували повече от 500 хил. души.

Малко но редовно
kempes
24 Мар 2008 10:14
Мнения: 4,716
От: Argentina
Турци като бай хасан са изключително рядко срещано явление в този български форум.
Имам един съсед, Ахмед, като отида при него да си пием ракията гледам и компютър има, но го ползва само детето му.
Той си има едно голямо нещо наречено сателитна антена.
От 40 канала, 37 са турски.
Заради мен щраква на една от трите български, от уважение.
Та затова ви казвам, редовия турчин не чете български форуми.
Гледа си Анкара по телевизията.

Федаин
24 Мар 2008 10:21
Мнения: 4,803
От: Bulgaria
Бай Асан го е казал най-добре.Кво ми е виновен Асан или Мемет че Ахмет крадне.И Асан и Мемет си орат безропотно нивата и гледат да си изхранат децата като всеки обикновен човек в България.На Етем парите са си на Етем не са на Айше.Крадливи са политиците.Лошото е че всеки обикновен човек става крадлив като влезе у политиката , нищо че преди това е голем светец Що така -не знам. То нали е демокрация .Днеска е на власт утре го нема.Затова требва да се накрадне максимално много за максимално кратко време.Нема сигурност и спокойствие в тоя живот ей
Гойко Горисов
24 Мар 2008 10:22
Мнения: 2,639
От: Bulgaria
ДПС - Движение за Пари и Служби.Това са комунисти, т.е. крадци и мошеници.Ако на следващите избори повишим избирателната активност, ще намалим броя на депутатите им и ще ограничим тази миазма.
Сирена
24 Мар 2008 10:28
Мнения: 3,190
От: Bulgaria
Костадинка, първо .

Второ, да кажа пет приказки за Брайтман. Изхождам изцяло от подозрението, че това е бившия ole-le (а имам това подозрение заради един от скорошните му постинги и стила на писане). Та (ако Брайтман е ole-le), първото нещо, което трябва да се каже е, че това е много свестен човек (поне така изглежда погледнато през интернет). ***** Дотук добре. Сега обаче идва неприятното. А то е (според мен разбира се), че Брайтман изпитва неосъзната завист към Волен Сидеров и Бойко Борисов. Брайтман явно е човек с познания, а и с амбиции, но не успява да ги реализира в политиката. А Сидеров и Бойко, макар и според него не толкова свестни колкото самия той, успяват значително повече от него. От където и идва основата за ненавист към тях. Той е техен последователен критик и няма земна сила, която да го убеди в обратното.


Натиснете тук, за да се запознаете с Правилата на форума (т.2.1)




Редактирано от - bot на 24/3/2008 г/ 10:31:50

Сирена
24 Мар 2008 10:32
Мнения: 3,190
От: Bulgaria

Сега да дам и два факта по същество:

Първо, ако БСП искаше да финансира Атака, дали щеше да промени закона за финансиране на парламентарните партии, така че да намали законното финансиране (на Атака)?

Второ, ако БСП чакаше подкрепа от Атака, дали щеше да приеме официален партиен документ, в който Атака е единствената партия, с която БСП заявява, че няма да влиза в коалиция?

ТАПА
24 Мар 2008 10:34
Мнения: 6,883
От: Bulgaria
Не мога да си представя как бих понесъл положение при което мой родител, син, дъщеря или друг роднина от български произход е станал член на Д П С ? Най-вероятно бих го заплюл и ще се изнеса. Отвратително.
Проклятието на България Д П С трябва незабавно да се унищожи до последната семка. Не виждам как, наш емигрант, след като е поработил в чужбина и реши да се завърне в България, ще се чувства в една изостанала, мръсна, просташка и нискообразована страна нацвъкана с минарета на брой повече от дърветата? Едва ли би изтраял повече от седмица.
Решението - тотално унищожаване на Проклатието Д П С !
Бойчо
24 Мар 2008 10:37
Мнения: 617
От: Bulgaria
Браво на автора. Много добра статия. Пропуснал е само факта, че ДПС е проводник на интересите на една съседна нам и не европейска страна и е инструмент за намеса във вътрешните ни работи. Но все пак е казал много верни неща, а за това се иска ум и смелост. Още веднъж браво.
Сирена
24 Мар 2008 10:39
Мнения: 3,190
От: Bulgaria
Мда. Изглежда съм нарушила точка 2.1. от правилника на форума (за неразгласяване на лична информация). Е, не се сещам как по друг начин да обясня що за идеи има Брайтман. Бях дала линк към сайт поддържан от него, но щом Бот не разрешава, оставям нещата така...

Обикновено не кореспондирам с участници извън рубрика "Помощ" и по мейл, но в случая се налага уточнение.
Когато давате линк към сайт, това не е проблем. Но когато заявявате, че този сайт се подържа от някого (независимо дали е вярно или невярно) , то направо му казвате името.



Редактирано от - bot на 24/3/2008 г/ 10:42:44

товарищМаузер
24 Мар 2008 10:46
Мнения: 9,625
От: Bulgaria
Това че останалите партии крадат, не е оправдание за ДПС че крадне.
Първо, ДПС-кръжока по интереси краде нагло и то по начин, който се вижда от всички. Това изнервя дори по овчи търпеливия българин.
Второ, ДПС-нотабилите си позволяват доста нагло да защитават съпартийците си по кражби. Вярно навсякъде по света се краде, ама в нормалните държави когато те хванат, всички се дистанцират от теб. Тук такова нещо няма.
Трето, ако ДПС-то бяха чак такива европейци щяха да са морален коректив на крадливите комуняги и безгръбначните царски лакеи. Да ама не. Единствения коригиращи действия от страна на ДПС се предприемат когато за тях не остане за краднене.
С две думи: Проблема на ДПС е наистина липсата на образование в кадрите им, стоящи на позиции за краднене - те са толкова некадърни и нагли, че дори една схема за кражба не могат да измислят като хората и журналистите без особени усилия ги осветява, колкото пъти се заровят да търсят нещо. Поради което и най-вероятно ще бъдат изчушкани от следващото разпределение на баницата, ако оставят нещо дотогава естествено.
Сирена
24 Мар 2008 10:48
Мнения: 3,190
От: Bulgaria

ОК. Не оспорвам. (Само да уточня, че името си го пише на сайта, а линк към него май е даван от самия ole-le, но не ми се рови...)

bbbgbgbg
24 Мар 2008 10:57
Мнения: 343
От: Bulgaria
Разгледайте учебниците на децата си. Става като в македония - изкривява се историята! Имали сме турско писъствие и сред празниците в България е байрама.
veritas
24 Мар 2008 11:38
Мнения: 1,777
От: Bulgaria
Не случайно най-оплювания политик е Костов, защото само той успя да навре в кучи гъз Доган-Сава, и единствения, който успя да спечели срещу него кметското място в Кърджали....
Но паметта на много хора е доста къса ....
Cruella de Vil
24 Мар 2008 11:48
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Е, аз това го повтарям отдавана - нямаше нужда да се допуска ДПС във централната власт за втори мандат, коалицията ставаше и без тях. Поведението на Доган при предишното правителство ясно показа, че интересите на обръчите имат абсолютен приоритет. Обаче Гоцето ги навря във властта, за да им гарантира още няколко години цоцане. След два мандата не виждам как после ще ги изчоплят оттам.
Та сега като пишете за пълната наглост и корумпираност на ДПС може да посочите и кой носи личната вина за това.
Diado Ioco gleda
24 Мар 2008 13:11
Мнения: 794
От: Bulgaria
veritas, не мисля, че Костов го направи, ма няма да спорим. При него Догановите обръчи беха по-тесни, ма на Костя се спукваха.
SINDBAD
24 Мар 2008 13:21
Мнения: 6,430
От: Bulgaria
Посочвам виновниците за съществуването на ДПС ЛИЧНО:

1. Желю Митев Желев
2. Андрей Карлович Луканов
3.Александър Василев Лилов
4.Състав на ВС, регистрирал движението, както и
справка от 19 март 1991 г., внесена на закрито заседание на Министерския съвет, според която ДПС е получавало подкрепа от Турция. Първите контакти на Ахмед Доган с турски представители датират от пролетта на 1990 г. В справката се съобщава за 145 случая, при които 34 членове на Централния съвет на ДПС и регионални активисти са се срещали със служители на турското посолство у нас и турските генерални консулства в Пловдив и Бургас. Така дипломатите получавали информация за определени лица, които представлявали интерес за турските специални служби, следели са развитието на процесите и тенденциите сред турската етническа общност, българомохамеданите и циганите. Те получавали данни от поверителен характер за работата на Великото народно събрание, президентството и Министерския съвет.
Според същия документ на 12 юни 1990 г. пред политическия съветник Калеф Калъч Ахмед Доган е заявил, че втората му мисия след борбата за права на турското население е да изгради турско самосъзнание сред помаците, да ги научи на турски език и да ги приобщи към турската нация.

След провала на активното мероприятие срещу България при преброяването на населението, лидерите на ДПС и съветниците им в Анкара насочват усилията си в друга посока. Ахмед Доган вече отдавна е предложил агентурните си услуги на турската разузнавателна централа МИТ при знаменателна среща с нейни служители в Париж - февруари 1990 г. За днешните му политически ухажьори би било любопитно да го видят как стои верноподанно пред резиденцията на турския посланик в София с молба за прием. Соколът е неспокоен, защото в папката носи изключително доказателство за това чии интереси обслужва. Получава отказ - посланикът е в леглото си болен от грип. Доган настоява, че въпросът е много важен и не търпи отлагане.
Срещата е уредена, а опитният дипломат Ялчън Орал не вярва на очите си: нечаканият гост му поднася това което могъщата МИТ години наред не могла да придобие - имената и биографиите на десетки наши посланици и разузнавачи на прикритие

"Оня списък".

Срещу предателството си Доган наивно иска да бъде освободен от "задълженията си в България" и Турция да го устрои в друга страна. Сравнително неопитен тогава, той още не знае, че веднаж попаднал в мрежите на МИТ, условията ще поставят други.
Сред коридорите на властта в Анкара придобивката предизвиква истинска еуфория, охладена от неочакваната реакция на разузнавателната централа - рязко неодобрение. Спецовете в нея отлично познават връзките на Доган с бившата Държавна сигурност, имат и горчиви спомени от преките или косвени сблъсъци с българските тайни служби. И логично допускат, че това може да е провокация, тяхно активно мероприятие. От друга страна изготвянето на списъка неминуемо води до разконспирирането на турската агентура във важни звена на нашата държавна йерархия. Скандалът се пренася и в посолството в София, където вземат екстрени мерки за затягане на дисциплината и противодействие срещу евентуални акции на българското контраразузнаване. А Доган остава в България, радвайки се на нарастващото си благополучие, на политически и медиен комфорт. И на позорното мълчание на следствието и прокуратурата. Нещо повече, туркофилите в президентството, начело с Желю Желев, правят всичко възможно обществото да не научи за съществуването на видеокасетата, запечатала визитата на Доган в турското посолство. Както и други неудобни факти - установено е дори на коя точно машина е съставен списъка. За такова тежко престъпление срещу държавата в Турция Доган не би стигнал и до съда - щяха да го изправят пред трибунал.

Държавна сигурност, БКП и Турските специални служби оказаха всеки по своему натиск да бъде регистрирано ДПС, противоконституционно. Това разказа вчера в първата част на тази публикация бившият премиер на Република България Димитър Попов. За натиска при регистрацията от страна на Луканов и за неслучайното бездействие на Софийска градска прокуратура, която не протестира против тази регистрация, за бламирането от страна на Ахмед Доган чрез несъстоятелни обвинения на предложението, на проф. Васил Мръчков да се даде орден "Стара планина", всичко това бе тема на вчерашния откъс.

...

"Във връзка с тази история, няколко дни по-късно, посланикът на Кралство Великобритания помоли да го приема - продължи да разказва в телевизионното студио бившият министър-председател Димитър Попов. - Аз го приех и той ми предаде устно, че правителството на Нейно Величество кралицата на Англия ще бъде доволно, ако г-н Димитър Попов, като номинален председател на Софийския съд използва своето влияние в този съд, за да се получи регистриране на това движение като политическа партия...

...

За натиска по тази регистрация вървят различни версии - Лилов и Младенов са се намесили, Луканов се е обаждал - истината е, че и тримата корифеи на комунистическата идеология са наясно преди регистрацията на ДПС, че нарушават Конституцията на Република България, тъй като от Програмата на Движението е очевидно, че това е политическа партия на етническа и религиозна основа. Няколко дни преди крайния срок за регистриране, тихомълком и без шум на ДПС е разрешено за участва в изборите за Велико народно събрание като самостоятелна политическа организация. Движението печели 23 депутатски места. За изборите през октомври 1991 г. Софийски градски съд отказва на ДПС участие. За уреждането на този проблем витае слухът, че намеса е имало от страна на Димитър Луждев и посланика на голяма задокеанска държава! Отказът на СГС е потвърден от Върховния съд и тогавашният премиер на Турция, Месут Йълмаз изпраща писмо до министър председателя Димитър Попов, в което иска ДПС да бъде допуснато до изборите! Йълмаз получава достоен отговор от Попов, в който се отхвърля възможността за намеса на Турция във вътрешните работи на България, споделиха запознати с инцидента. Централната избирателна комисия обаче дава съгласие, а Върховният съд потвърждава това решение. ДПС печели 24 места в парламента и се стига до Конституционния съд, който трябва да се произнесе дали това е законно. Следва отново силен натиск и убеждаване лично и персонално на всеки един от конституционните съдии. КС се произнася в полза на ДПС!

...
Артиста
24 Мар 2008 13:22
Мнения: 5,204
От: Canada
Безкрайните интереси на ДПС


Не са безкрайни. Марксистки са: пари - власт - пари'
Добави мнение   Мнения:85 Предишна Страница 3 от 5 1 2 3 4 5 Следваща