Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Фришоповете засега ще си искат парите само от МВР
Добави мнение   Мнения:8 1
генек
26 Май 2008 05:58
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
Утре ще си поискат и парите под маса, които са давали на ченгета и данъчни, митничари и политици...
Не го вярвам. Просто пускат димки, докато готвят нова далавера.
alin
26 Май 2008 07:06
Мнения: 10,233
От: Bulgaria
Щом 2% за девет месеца са 766 766 лв, представете си колко е самата печалба...
007 1/2
26 Май 2008 09:27
Мнения: 88
От: Bulgaria
"От 1991-1992 г. докъм края на 2006 г. безмитните оператори са внасяли 2% от оборота си по сметката на агенция "Митници", въпреки че през голяма част от времето не е имало ясни нормативни основания за това, обясниха юристите."
alin, , много вярна сметка. Но обърни внимание на втората част на изречението - за нормативните основания. Всъщност, преведено от клингонски на български, това се нарича подкуп!
Apolitichen
26 Май 2008 09:28
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
Тия 2%, ако не са им платени данъците, се явяват подкуп на длъжностно лице. Прокуратурата крайно време да се задейства! А може би и тя да е била в кюпа?!
mamut
26 Май 2008 10:36
Мнения: 4,182
От: Bulgaria
"Възможно е да предявим иск, но все още правим анализ и нямаме окончателно решение", - чакам да предявите иска и ако има държава(данъчни и съдебна власт) на място ще ви разкаже играта от раз, тогава ще разберете, защо не трябва да се пикае срещу вятъра.
gabito
26 Май 2008 10:51
Мнения: 695
От: Bulgaria
Ето, показват ни нагледно , че МВР=Мафия.
Да им пикам на безочието! В шадраванче, де!
UNIVERS
26 Май 2008 20:04
Мнения: 5,614
От: Bulgaria
Тотално безхаберие на авторката на материалчето. Четете - има закони, Закон за акцизите и данъчните складове, ПЗР , чл.1. ал 2 - "Лицата , чиито договори изтичат към 31.05.2005 продължават да работят до приемането на Закон за безмитна търговия." Дружествата си плащат 2% данък върху оборота, тъй като не е отпаднало основанието за това. Палатата била "открила" - открила е безхаберието на журналистката.
"Стани - да седна! " Това е историята с безмитната търговия - под флага на Брюксел и бля-бля.Нито са искали закриване, нито са били против продължаване в режим митен.
Безгръбначни политици колониални рефлекси са само фона на кампанията "Стани - да седна"
Утре и вашият бизнес ще вземат - заради глобалното затопляне, за което сте виновни вие. Ако разбира се сте на стратегическо място - границата на ЕС.
Чиче de vill
26 Май 2008 20:50
Мнения: 534
От: Bulgaria
Оооо универсчо, пак нещо рИвеш за безмитния ти бизнес. Отдавна те чакам да клъвнеш.
За сведение на форумците - бях 12 години в "безмитния" бизнес. Чирак. Универса громи подобни статии винаги.
Та. В зората на бухалките всичките безмитни фирми /повечето тогава охранители , вече застрахователи/ се настаниха по странен начин в зоните за ГКПП. Само с преписки с институциите - закона не позволяваше тогава. Закона не позволяваше и даването на никакви пари на същите институции.Размотаване. Смяна на началници. Смяна на работници - СТАНИ ДА СЕДНА както казва универса - навързани като свински черва. Но този път аз ще държа на това:
1. Безмитните да съдят МВР - да го осъдят, но да си платят определени имена от МВР , а не държавата и респ. аз да плащам.
2. Осъдените в този случай да се разприказват и да се разплете кълбото.
Дано и ЕС настоява за това ...и ако се получи универсчо, обещавам да ти пратя един стек безмитни цигари по дневалния
Щях да забравя - авторката
Добави мнение   Мнения:8 1