Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Взривът, който строши авторитета на армията
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:39 Страница 1 от 2 1 2 Следваща
Минавам от тук
07 Юли 2008 01:49
Мнения: 5,214
От: Bulgaria
Защо бе
Армията
Тя е другаде - тук са далавери
Вие да не искате да изравните армията с далаверите?
Те отдавна са изгонили армията, оставиха материалното заедно с отговорници
За да цицат
Подмениха я - резултата е на лице
Генералите без да са влезли в бой с врага посрещат на щик медиите, гражданите-нямат отговори защото не им е била работа да отговарят
Това не е армия а департамент за връзки с ....
into
07 Юли 2008 03:32
Мнения: 3,061
От: Bulgaria
То няма армия, а те за авторитета й се вайкат. Преди "прехода" най-мразех казармата, тя ме беше травмирала най-тежко. Сега най ми тежи "преходът", а пък за "армията" ми е някак жално. Като за България.
избори до дупка
07 Юли 2008 05:41
Мнения: 664
От: Bulgaria
Авторитетът на военните не бе разрушен сега. Осемнадесет години те сами си го рушаха. Избраха "тактиката" на щрауса - главата в пясъка, всички гнусотии през годините се вършеха пред тях, но те си мълчаха като пукали и имаха поведение на мухльовци. Оправданието им - Ние сме подчинени на политическото ни ръководство, ние само служим и изпълняваме заповеди, ама на кого служат и те не знаят. Между другото - Кой му харесва да го пазят наемници?
8krak
07 Юли 2008 06:10
Мнения: 239
От: Bulgaria
[/b]В последните години, където имаше голям пожар - армията беше там, редом до хората, чиито гори, земи или къщи горяха. Когато снегът затиснеше пътищата, войската пак беше там и спасяваше жени, родилки и възрастни хора. Където имаше наводнения, армията почистваше реки и язовири.[/b]

Тази констатация е вярна до толкова, доколкото, бидейки наборна, армията разполагаше с много "работна ръка". Освен това, всяко семейство беше свързано с нея - чрез син, внук, племенник, братовчед и т. н. Заради което, всъщност, мнозина я и псуваха и казваха, че не е работа на младите момчета да са в армията, ако това не е техен избор.
Сега армията е съставена само от т. нар. "наемници". Поради този факт тя 1) губи връзката с народа (просто ми е по-кратко да се изразя така) и 2) няма капацитет да се занимава с дейности, които не са й работа.
Предпочитах да видя мнението на Спахийски по темата.

Редактирано от - bot на 07/7/2008 г/ 06:18:53

Slava
07 Юли 2008 06:18
Мнения: 10,564
От: Bulgaria
Сегашният министър е от 2 месеца и едва ли му е останало време да научи какво има във всички складове. Още повече, че самите военни, на които това им е задължение-май също не знаят. Генералът Стойков ми се вижда доста объркан и неадекватен. Не вярвам да е само от жегите, ама направо говори несвързано! Чух, че ще заливат складовете в Челопечене/каквото е останало/ с вода от реката. В НАТО няма ли други начини за действие при такива случаи?
Андрей Куртенков
07 Юли 2008 07:33
Мнения: 491
От: Bulgaria
Несериозно е да се вземат някакви социологически проучвания за основа на подобни разсъждения.
Това че досега армията "винаги била помагала" - ми кат' си нямат друга работа, що да не помагат?
Аз не мога да не ненавиждам българската армия, защото тя ми унищожи цели две години, нанасяйки ми поражения за цял живот. Тя винаги е била само възможен вариант за хората, дето ги мързи да работат - нищо повече. Прекрасно е, че БНА беше затрита - ако бъде унищожена и БА - нищо няма да загубим. По-евтино и по-ефективно ще е да плащаме на чужди наемници да пазят "териториалната цялост на страната".
генек
07 Юли 2008 07:46
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
По-евтино и по-ефективно ще е да плащаме на чужди наемници да пазят "териториалната цялост на страната".

Когато се сипят подобни предложения - не е лошо и да се мисли над тях. Какво губим като печелим - имаше такъв въпрос. Та - животът го е доказал отдавна, Андрей.
Наемник СЕ БИЕ за пари, но НЕ УМИРА за пари. Че кой ще му харчи полученото? И с колко ще му заплатиш живота/
Изобщо, за каква армия говорим? В момента има центрове за обучение и централа за продажба на наемници. Подготвят ги с наши средства, печалбата си разпределят. Армия се създава за две неща - да пази твоето и да завземе чуждото. Е, сили за чуждо нямаме, ама и нашето да пазим...
Впрочем, въоръженият наемник защо трябва да се бие и умира за теб, след като може сам да си вземе нужното? Оръжието и силата са в него - ти ли ще го спреш? Та - може да очакваме в скоро време чужденци-наемници у нас. А после - "присъствие". Като имаш земя и не можеш я управлява и съхрани - някой друг ще я вземе.
ignis
07 Юли 2008 07:56
Мнения: 175
От: Bulgaria
При социологически проучвания за авторитета на армията би трябвало да питат само хора, които не са на заплата във военното министерство и нямат такива близки, освен това са наясно със службата - отслужили мъже. В такъв случай никога не би събрала повече от 5%...
hamalin
07 Юли 2008 08:41
Мнения: 1,752
От: Bulgaria
армията е сбиротак от патологични типове, тумор, от който трябва да се отървем, ако все още се надяваме бг да я бъде
да вмъкна нещо:тези паразити на обществото, дълги години след 90-те , освобождаваха от военна служба, макар че бяха наясно че войници не им трябват поради липса на пари да ги хранят и поради изрично чуждо нареждане за задължителното й стопяване, срещу тлъсти подкупи, факт, които газетите подминаха с мъртвешко мълчание.знам цял един клас от езикова гимназия, който се освободи по болест, като всеки е платил или в долари, или в левове от 2000, -лв нагоре.знам няколко момчета студенти, които отидоха в щатите на бригада и останаха там нелегално, и не се върнаха, за да не бъдат изнудвани да се откупват и да пълнят гушките на тези туниядци
тези тъпанарски чудовища с пагони покрай тази пушилка вкараха в употреба и дообогатиха езика ни с още една нова прекрасна българска дума, и тя е:у т и л и з а ц и я
stoyancho
07 Юли 2008 08:49
Мнения: 1,363
От: Bulgaria
hamalin, ти колко плати?
Sir_Lanselot
07 Юли 2008 08:58
Мнения: 10,020
От: Bulgaria
Как така склад с боеприпаси ще се охранява от цивилна охрана? Който е взел такова решение е престъпник и трябва да отиде в затвора.
И как така няма да знаят във всеки момент от времето колко боеприпаси са налице - по видове и по взривни вещества? Имат ли разработена оценка на риска, и респективно план за действие? Очевидно нямат.
Министърът бил нов и само от два месеца. Глупости!
Когато постъпваш на служба, искаш доклади от съответните началници на направления за текущото състояние с посочване на проблемите.
Които можеш ги решаваш сам, които не можеш - докладваш на министър председателя.
Представете си, назначат нов командващ корпус /сега имаме корпусна организация, нали/ и поради неговите неумели действия след две седмици корпусът му е напълно разгромен по време на война. Дали ще кажат за него - абе той е нов, да му простим. Не, военен съд и до стената.
stoyancho
07 Юли 2008 09:06
Мнения: 1,363
От: Bulgaria
Как така склад с боеприпаси ще се охранява от цивилна охрана?


Ами нема кой да бичи караули, баце, професионализация му викат на това. Демек армията си наема пазванти да я пазят. Смех! Преди няколко месеца, по-точно тази пролет, бях свидетел на следната случка. Валеше дъжд и на ул.Иван Асен, близо до градинката на Райфайзен банк, видях с очите си един т.нар. "кадрови войник" с разтворен чадър и се пази от дъжда. Направо щях да падна. Това ако не е падение, здраве му кажи!!
ИВ
07 Юли 2008 09:21
Мнения: 249
От: Bulgaria
Абе еееей......Ква армия, кви пари, кви 5 лева.ТУМОР на обществото.Яки заплати, предимства, и накрая.няколко десетки заплати и тлъста пенсия.АРМИЯ ли?Е, кво прайм!!!!!
liben
07 Юли 2008 10:37
Мнения: 226
От: Bulgaria
БГ-армията и авторитет?! Когато бях войник имах една мечта - на синът ми да не се налага да служи при тия Авторитети. Поради известни на всички причини и това най-авторитетно българско извращение издъхна. Един сал главнокомандващият му засега не е. На него му пуцат спонсорите, а он пуца вуци.
Evasion
07 Юли 2008 10:51
Мнения: 17,258
От: Korea, Democratic People's Republic of
liben
hamer
07 Юли 2008 11:55
Мнения: 10,867
От: Bulgaria
Пазачът е бил 70-годишен. Хванал се да си допълва пенсията. Четох интервю с жена му. Били го взели в болницата за профилактика от обгазяване и никой не се обадил на семейството му и те няколко дни били в паника.
Николай Скаличански
07 Юли 2008 13:08
Мнения: 4,135
От: Germany
Армията не просто трябва да помогне на хората за възстановяване и почистване на щетите. Армията и министерството й трябва да покрият всички щети, незасимо дали това е първо второ или десето жилище на собствениците.
Който чупи - купи. Проста правна максима. Вината е 100% на военното министерство и вместо същия ден на експлозиите нашето правителство да подписва сделка за близо 1 милиард лева от назната ни за закупуване на никому ненужни военни играчки, по-добре за народа е да се удържат от бюджета на военните тези пари и да за обезщетят пострадалите от тяхната глупост. Дано мнението ми да не се различава много от "божието" мнение, та да преживее и бъде четено. Но каквото е писано това да бъде.
чичата
07 Юли 2008 14:08
Мнения: 5,225
От: Bulgaria
...имаше армия...
...непобедима и легендарна, част от ВД...
...питайте аскера на комшията...
Полковника
07 Юли 2008 14:34
Мнения: 197
От: Bulgaria
Не бъркайте достоините офицери с тая паплач.
В армията остана пляватаы добрите я напуснаха и се реализираха навън в цивилния живот- ето и министъра е избягал кат капитан в 1990 и е станал добър бизнесмен - негови са хлябовете Нилана а сега се е върнал за власт и пари. Аз се спасих от нея в 2003 и съм доволен. Така , че тия служба не служат-ДАЛАВЕРИМПЕКС.
Артиста
07 Юли 2008 14:44
Мнения: 5,204
От: Canada
Взривът, който строши авторитета на армията



Не са ли много два оксиморона в едно заглавие? - авторитет и армия.
KARA MIA
07 Юли 2008 14:47
Мнения: 791
От: Bulgaria
Има нещо, което се прехлъзна първия ден, в четвъртък и после никой не подкачи темата повече. В интервю на Вл. Прелезов (говорител на Етем) в сутрешния блок на БТВ, , той каза, че те били наработа от 6 часа сутринта, защото " си имали информация". Никой не се сети да пита каква, от кого, за какво - че се е спретнало цялото министерство ранобедно да иде на работа.
Второ - при такива поражения на селата наоколо как така двамата пенсионери са невредими? Те би трябвало - ако са си били на работните места - да се изпарят! както в Хирошима!
Според мен е имало нещо, което е дало знак на коментираните властимащи, че ще става беля, изтеглили са си хората и са се кръстили дано не стане и дано не се разчуе, ама след като гръмна, започнаха плиткоумно да лъжат един през друг в изказванията си! Основното било, че нямало човешки жертви, хората били "изведени" навреме! Ами кой ги изведе бе госпожо Етем - те се самоизведоха по пижами и с личните си автомобили, разтреперани и грабнали деца на ръце! Това стана!
Просто няма държава, територия сме някаква все още, но и тя няма да е задълго....бясна съм!
Добави мнение   Мнения:39 Страница 1 от 2 1 2 Следваща