Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Здравословно ужилване
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:44 Страница 1 от 3 1 2 3 Следваща
jambar
21 Юли 2008 01:17
Мнения: 4
От: Bulgaria
Петър Петров
21 Юли 2008 01:47
Мнения: 2,254
От: Bulgaria
Емиле,
Правилно си го написал, че над 90% от българските фирми не чакат на европейските пари. Изненадата не е в това. Лично аз се чудя, че има хора, които ги бият през ръцете за дето пипат в кацата с меда, а после те пак пипат там. Явно боят не помага - смятат го за "тънки намеци". Трябваше някой да им каже да спрат. Време беше.
Angel Kandiloto
21 Юли 2008 01:48
Мнения: 3,829
От: Burkina Faso
Мръсно!!
VOCI
21 Юли 2008 05:21
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
Хърсев е широко известен със своята способност да осветява даден въпрос от различни ъгли. Диалектика.
garamel
21 Юли 2008 06:31
Мнения: 5,847
От: Bulgaria
Шамарът може да ги отрезви и да ги впрегне повечко да работят, а по-внимателно да приказват.


Да се смееш ли да плачеш ли. Ако се вземе мнението на автора като средностатистическо за българина, то дефакто доказва защо сме я докарали дотук.
Докато в нормалните страни министри и министър-председатели си подават оставката само при един сигнал за злоупотреби или корупция, a нормалните колумнисти и журналисти не се свенят публично от трибуната на техните медии да искат оставки, на нашенеца му е достатъчен един "шамар". Един шамар и всичко ще се оправи. Един шамар и нашите може пък да заработят като мравчици.

Редактирано от - garamel на 21/7/2008 г/ 06:34:59

Сирена
21 Юли 2008 06:58
Мнения: 3,190
От: Bulgaria

Над 90% от фирмите едно европейско евро не са взели, а и не щат да участват в играта


Ако изключим земеделието, според мен процентите са 99.5, а не 90.

fractal
21 Юли 2008 07:37
Мнения: 9,824
От: Bulgaria
диктор ох пари
Д-р Перемянов
21 Юли 2008 08:27
Мнения: 3,425
От: Bulgaria
Noo qko!
Евала, д-р Хърсев, ударихте дори и Кракатау уземи с днешното!
Germanik
21 Юли 2008 08:52
Мнения: 3,187
От: Bulgaria
Ако изчислим дори по най-бабешките методи за икономически сравнения как се е променила от пет години насам "цената на България" (т.е. стойността на съвкупното богатство, струпано на наша територия), ще мерим повишението не с проценти, а в пъти. Три до четири пъти!
Бая бабешки ще да са тези методи!
Интересно къде се виждат тези "три, четири пъти"?! Моята заплата си стои същата от 5 г. насам. Ееееех! Нищо повече няма да кажа. Не заради друго. Заради цензурата.
Руританец
21 Юли 2008 09:12
Мнения: 3,941
От: Bulgaria
Добре де, ами тия, които са инвестирали във фирмите си, така че да отговарят на изискванията за субсидии по еврофондовете, а сега остават с пръст в уста или на друго място? Тях какво ги правим бе, Хърсев?
Все същите хърсевщини: европейците ни работят с парите, разиграват си коня по нашата свидна земя българска...
huntervalley
21 Юли 2008 09:20
Мнения: 464
От: Bulgaria
За кой ли път се сещам за българската душевност. Г-н Хърсев, лесно е да се констатира. В България, всеки който е бил в кацата с мед и след като се хързулне от нея, изведнъж става най-чистия, най-умния, най-коректния, най- най-най, май нанай. Вижте Ванчо, Атанасчо, Стефчо, Евгенчо, Александърчо и хиляди други знайни и незнайни герои на демократичния преход. То не бяха ревове, то не бяха сълзи и кълнене пред бедните хорица, които кой знае защо още им вярват и продължават да гласуват за тях за 10 лв. Сещам се и за перестройката на др. Горбачев. Тя продължава, всеки ден някой предлага нещо да се промени, ама в посока замазване, изглаждане, натъкмяване. Необходимо е цялостно претръсване на партии, държава и народ. Иначе оправия няма. Ама това ще продължи с десетки години, защото изпуснахме влака още през 1878 година. Много години. Дано нашите правнуци кажат един ден - най после сме свободни и богати. Иначе ще станем отново я Булгаристан, я Македонистан, я 51 щат или някоя си република на някой си итн.
Cruella de Vil
21 Юли 2008 09:29
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Ако за някой европейски висш държавен чиновник бяха написани поне една десета от нещата, които се пишат ежедневно за българските им колеги, оставката следва незабавно. Ако не, следва уволнение без никакви политически чадъри. Никой европейски министър-председател не е луд да защитава корумпиран подчинен. А в България какво става? Сараите на Доган, хотелите на Милен Велчев, обществените поръчки на Батко...
Затова приказките "Казах ли ви аз на вас?", "Взели са ни в ЕС само да ни доят!" някак си не хващат дикиш. Още повече, че има и по-малки страни от България, а досега не съм чувала към някоя от тях да се прилагат такива санкции. Имаше частични санкции към Унгария и към една от Прибалтийските републики, но такова чудо никъде не е било.
ppetrov66
21 Юли 2008 09:37
Мнения: 482
От: Bulgaria
Garamel ти май си се пообъркал яко.В коя държава политиците не крадат не са мързеливи и корумпирани.Къде е това място където си подават оставката.Никъде не си отиват доброволно а ги изритват.Ти явно си мислиш че на Запад е рай и там не се краде лъже и няма проблеми.Такова нещо на земята няма има го само в главата ти.Ощипи се и се събуди.Бил Клинтън да не си подаде оставката след свирката на Моника и да не изреждам къде почиват европейските политици и какво печелят техните фирми.Тези хора просто няма да дадат парите на нас а на техни фирми да работят тук.Европейските политици са същите крадливи корумпирани боклуци като нашите.Нашите тряжва да се усетят че е по добре да имаме пътища и инфраструктура изградена от Европа отколкото нищо.Определена част пари и от нашия бюджет ще отиде в техните джобове но ще спечелим и ние.Просто да седнат и да се разберат какво има да се прави и кой ще какво ще открадне.
galyleo
21 Юли 2008 09:41
Мнения: 351
От: Bulgaria
Очевидно, че 3-4 пъти се отнася за имущество, а не за заплати.Жилища, парцели, предприятия наистина се вдигнаха в пъти.БТК даже 6 пъти !!! А ако са верни процентите на фирмите, който не чакат на еврофинансиране, то проблема с корупцията няма да е безнадежден.Не вярвам че никой не е чувал за 20-те%, които бенефициентите(да се изкажа модерно)трябва да броят, за да им се отвори парашута.Което автоматично ги прави нередовни, защото няма как да извадят читав документ, с който да оправдаят тези разходи.А тези пари със сигурност не са за чиновниците, а за партийните и личните каси на тези, които са ги сложили там.
hamalin
21 Юли 2008 09:43
Мнения: 1,752
От: Bulgaria
това е:...било ясно от година какво ще се случва...
от 1989 е ясно като бял ден какво ни е бъдещето с тези умни физиономии, които управляват

Cruella de Vil
21 Юли 2008 09:44
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Свирката на Моника не доказва корумпираност...
Dinain
21 Юли 2008 09:56
Мнения: 18,280
От: Bulgaria
Това със свирката на Моника вярно изби фаянса Да си подава оставка заради свирка?! Това само в пуританските Щати може да стане - европейските политици ши*ат, ходят по бардаци, женят се-развеждат се и народът дори им се кефи. Но на човек, питащ къде политици си подавали оставките ("никъде" няма какво да се обяснява - паралелната вселена.
Моята заплата си стои същата от 5 г. насам.

Е, Германик, много зле. Ама твоята заплата не е мерило за нищо. Виж средната или минималната преди 5 години и сега. И отиди да говориш с шефа най-сетне.
КОСТАДИНКА ИВАНОВА
21 Юли 2008 10:00
Мнения: 12,799
От: Bulgaria
... "свири /хар/Монико, свири"
имаше такава българска бригадирска песен
stoyancho
21 Юли 2008 10:04
Мнения: 1,363
От: Bulgaria
Виж средната или минималната преди 5 години и сега


После сравни и цените за по-сигурно.
КОСТАДИНКА ИВАНОВА
21 Юли 2008 10:22
Мнения: 12,799
От: Bulgaria
Г-н Хърсев д-р по недвусмислен начин показва, колко е безценно и необходимо това правителство за .. ЕС
Правителство, което подсигурява отлична хранителна среда за перфектни двойни стандарти от страна на ЕС. И в същото време правителство, което се е проснало пред ЕС със свалени гащички, тихо или силно мълвящо "Аве Брюкселе, наследниците на крадливите камуняги те поздравяват"...
... а от Брюксел с едната ръчичка размахват пръст-че и прибират обратно "стръвта", а с другата ръчичка нежно галят тройната послушна главица
Всичко започва и свършава със следствието от тази политика и управление. За причините думичка не се обелва. За промяна генезиса и статуквото - йок /тур/
..ако някой още не е вдянал - да погледне доклада за съдебната /извинете/ система и вътрешен ред, където всичко е от добре, .. та по-добре
... ма голема работа е тва големата политика..... и става още по-голема, оти изяде малката политика
Бармалей
21 Юли 2008 10:46
Мнения: 15,926
От: Bulgaria
Аз - нали знаете -

_____________________________________ _________________________________________


Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
Добави мнение   Мнения:44 Страница 1 от 3 1 2 3 Следваща