Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Умира животът в Световния океан
Добави мнение   Мнения:5 1
starija hush
16 Авг 2008 05:46
Мнения: 5,041
От: United States
Намаляването на кислорода е довело до изчезването на динозаврите.Направо са се душели от 35 на 25 атмосвери в момента.При повече кислород животните са били много по едри от днешните.Но кислорода ще намалява и след много години животните ще бъдат много дребни наполовината от сегашните.Демек като извънземните джужета.
VOCI
16 Авг 2008 06:49
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
Костов е виновен. Той украдна кислорода и го продаде за жълти стотинки на оная Гад Зееви.
integer2
16 Авг 2008 09:21
Мнения: 613
От: Bulgaria
След горните двама-сега сериозно...
Напоследък гледах един филм - The life after people - какво ще стане със Земята, ако изчезнат хората. Жесток филм. Планетата ще се възстанови доста бързо, ако ние изчезнем по-навреме
Но, за да останем и ние и планетата да е с нормални условия - трябва много разум, който май не се забелязва.
По отношение кислорода в морето, имаше някакъв експеримент - потопени метални структури в морето стимулират планктона, който преработва въгл.окис и отделя кислород. Учения беше казал, че ако се осигурят достатъчно инсталации, може да предизвика обрат в затоплянето...до нормални стойности, та даже до ниво на ледникова епоха.
Вместо за оръжия и войни, ето за такива неща трябва да се харчат средствата на данъкоплатците.
А пък егоизма на петролните картели спъва въвеждането на алтеративни двигатели... на Агрохимията измества екоземеделието, и т.н.... все вредните практики вземат надмощие.
Простотия
16 Авг 2008 10:22
Мнения: 1,724
От: French Polynesia
знам го тоо учен, изследването беше спонсорирано од онай митал
товарищМаузер
16 Авг 2008 11:02
Мнения: 9,625
От: Bulgaria
Мдааа и за се сетих за тоя брачед с желязото. Има огромна група бактерии (т.нар. хемосинтезиращи), които изграждат биомасата си (тоест фиксират СО2), и отделят кислород използвайки не енергията на слънчевите лъчи, енергията отделена при окисляването на желязо или сяра. Чевока беше изчислил че нужното желязо (не метала , а неговите съединения) е на стойност около 700 млрд гущера, франко Световния океан. За сравнение - изчислените разходи по борба с промяната на климата в доклада на Стърн са около 1, 2 трилиона, а разходите с които ще справяме ако не правим нищо - 30-40 трилиона. Издавените жълти хора и изсъхналите от жажда черни такива, никой не ги брои, щото още нямат определена true and faiir value съгласно счетоводните стандарти.
Добави мнение   Мнения:5 1