Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Кастата на еврократите ни излиза доста скъпо
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:31 Предишна Страница 2 от 2 1 2
веролом
26 Авг 2008 17:00
Мнения: 1,844
От: Bulgaria
(снимка: натиснете тук)
kempes
26 Авг 2008 17:04
Мнения: 4,716
От: Argentina
Много хубави думи написали хората тука.
Особено Марианка.
Само че, ми се струват доста идеалистични и наивни.
Май сте младо момиче или поне не сте семейна, така ми се струва.
Като понавъртите малко стаж, тогава мнението ви ще добие по утвърден, стабилен и поизпечен от годините вид.
Иначе поздравления за добрият стил на изразяване.
България има нужда от такива хора.

morehappyman
26 Авг 2008 17:04
Мнения: 2,666
От: Austria
Както беше казал един пич, само като видя харинката потърката, и посягам към кобура
simpson
26 Авг 2008 17:05
Мнения: 1
От: Bulgaria
А какво общо имат учителите? Вярно е, че и тяхната работа е важна и мизерно платена, но пък и те не носят отговорност за разпределението на милиони евро. Как може да се очаква, че "чиновник", който взима 600 - 700 лева на месец, ще има мотивацията да работи за "благото на народа"?! Истината е, че такъв тип специалисти масово напускат министерствата. За справка - агенция "ИСПА" в едно от министерствата, отговорни за разпределянето на европейски средства наскоро се раздели с 10 свои експерти, именно поради ниското заплащане и безкрайно отговорната работа. Същото текучество се наблядава и в дирекциите, които се занимават със структурните фондове на ЕС - масово напускат кадърни хора и отиват на работа в частни консултантски фирми за в пъти по - голямо заплащане.
МарианаК
26 Авг 2008 17:06
Мнения: 4
От: Bulgaria
Кемпес благодаря, че взе отношение ама все пак няма ли да кажеш твойто мнение на опитен човек.
генек
26 Авг 2008 18:34
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
Веролом,
не е
Прочел една статия, дето хич нема да и коментирам качествата, и повервал, че текат реки от пари.
.
Говоря за ПМС-тата за заплатите в различните министерства.
Симпсон,
текучеството става по системата "одобрявам проект - вземат ме в спечелилата фирма". Повече пари им обещават не за свършена работа, а като предпазна мярка. Да не крадат.
И затова мисля, че справедливо питам - като е заплата, защот не е за свършена работа? А е /цитирам Плугчиева/ заради участие в проелтите. Това е неин израз- дори да свършат 20% от работата, ще има премии, но по-малки. И с учщите си го чух, и го има по медиите.
Което означава, че се раздават пари на калпак, заради участие, а не заради труд. Ей това е.
И не сваляй нетото толкова - знаеш хазната колко задължения на държавните служители покрива.
генек
26 Авг 2008 18:39
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
И - като най-лесно, ровнах в архива на "Сега":
Натиснете тук
into
26 Авг 2008 21:34
Мнения: 3,061
От: Bulgaria
Не ни трябват нашенски еврократи. Трябват ни надзорници от ЕС, които да контролират нашите корумпирани и некомпетентни бюрократи.
rover
26 Авг 2008 21:54
Мнения: 8,441
От: Bulgaria
като човек, който познава и частния, и държавния сектор - в казаното от колегите форумци има известни истини, но има и доста глупости. уважаемата мариана к вероятно няма идея, че 640 лева взема един обикновен държавен експерт с 20-тина години стаж. а въпросните дирекции са напълнени, и продълават да се пълнят, с конкурси които набират хора нямащи нищо общо нито с проекти, нито с естеството на работата в дадената администрация. тези хора трябва да се обучават тепърва. трябва да е ясно, че: първо, държавата плаща пари от бюджета за обучението им, второ, те са неефективни, докато научат занаята (нужно е доста време), трето, между тях и останалата администрация има напрежение заради голямата разлика във възнагражденията, четвърто (може би най-важното), голяма част от дейностите по проектите така и така се вършат от специализираните дирекции (които са на обикновени заплати). от друга страна - липсата на административен капацитет до голяма степен се обуславя от значителната разлика във възнагражденията в държавния и в частния сектор - няма експерт, който да е напуснал администрацията и да не е отишъл на поне два пъти по-висока заплата. това е изгодно на честния частник, затова при всеки опит да се повишат възнагражденията на държавните служители, тутакси в "независимата българска преса" излизат поредица от статии, дискредитиращи последните, представящи ги в карикатурна светлина и т.н. истина е, че и сменящите се управляващи (до един) нямат ясна визия за изграждане на административен капацитет, гледат да наредят тук и там свои хора и т.н. но май стана дълго...
Michael_P
26 Авг 2008 22:43
Мнения: 1,767
От: Bulgaria
Дневния ред на "Политическия елит" с извинение за нецензурния израз е съвсем друг. Не искат да изграждат държава и това си е.
Такова понятие като чиновник в Закона за държавния служител няма. Съществува понятието държавна администрация и държавен служител.
Държавния служител поне по теория се назначава с конкурс. Тези които не се назначават с конкурс са част от политическия кабинет. Те в никакъв случай не са чиновници, а са част от политическата система. Проблемът е, че тази политическа система (включая всички познатите цветове) целенасочено и умишлено прави всичко възможно държавната администрация да няма капацитет.
Добави мнение   Мнения:31 Предишна Страница 2 от 2 1 2