Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
"Атака" на нож срещу вредните хищници по света и у нас
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:428 « Предишна Страница 21 от 22 19 20 21 22 Следваща
yagen
22 Мар 2009 16:51
Мнения: 4,279
От: Turkey
Бени, не си забравяй думата, всичко ще се изясни, но след време, тогава ще видим, кой е бил с промит мозък...

Benedicta
22 Мар 2009 16:59
Мнения: 17,577
От: Bulgaria
Фичо, грешиш, драги. Първо -много е трудно да правиш паралели между етноси съществували в различни епохи.
Второ - никой не знае със сигурност какъв е бил езикът на прабългарите, но не е бил тюркски! По простата причина , че няколкото тюркси думи са били възприети в хода на междуетническото общуване . Последните изследвания говорят по-скоро за ирански произход на прабългарския език. НО докато не се открие достоверен писмен паметник на този език, който да се изследва, сравни и изучи, не може да се каже какъв е бил той.
yagen
22 Мар 2009 17:02
Мнения: 4,279
От: Turkey
Фичо, не е точно така, но друг път ще ти изясня някои неща...

Чичо Фичо
22 Мар 2009 17:05
Мнения: 24,838
От: United States
Прабългарите на Волга не са имали "турски", а тюркски (също и други - персийски, арабски) имена. Турския етнос е образуван в 20 век, за да замени "османлиите" с разпадането на Османския девлет, а именната му система е от 30-те години на 20 в. На европейските езици се различава ясно "турски" (етнически, от Република Турция) от "тюркски" (езиков, древен) термин. Английски - Turkish and Turkic. На турски не се различава и това ражда много заблуди.

Ататюрк искаше всеки гражданин на Турция да е "турчин" (на практика това се оказа познатата насилствена асимилация на малцинствата в другите балкански страни като Гърция, Румъния и Сърбия в Македония, и абортивния опит на Тодор Живков у нас в 1984 г.). Но Ататюрк съвсем не искаше да прави негражданите на република Турция "турци". Ататюрк беше пръв приятел и клиент на СССР и никога не е подигал въпрос за тюркоезичните граждани на СССР, най-многото извън Турция, че били "турци".

Затова Ягене, върнете се прочее към умерената линия на Ататюрк - мир в страната, мир в света. Оставете гагаузите в Молдова, казанците и чувашите на мира. Те може да са били някога българи, а сега са руснаци. Турци няма да станат. Нито пък Турция някога ще измести Русия като влияние в Кавказ и Средна Азия, или ще достави нещо от тях в Европа, заобикаляйки Русия. Набуко да ви е за урок. Турция е уязвима вътрешно и става все по-уязвима, гледайте си вътрешните работи. Населението ви расте неконтролируемо, ислямизма напредва, климата се променя, Европата се отдалечава. Дано не стане втори Иран, че след това не се знае какво следва - дали не Ирак.
yagen
22 Мар 2009 17:10
Мнения: 4,279
От: Turkey
Бенито има алергия срещу всичко турско и тюркско, затова трудно ще разбере тия неща, по е склонна да вярва на лъжи и измислици, но истината си е истина и не трябва да се отрича....

yagen
22 Мар 2009 17:37
Мнения: 4,279
От: Turkey
Фичо, в последно време много грешиш и не ти хващат прогнозите, нали казваше, че Америка вече не се интересувала от Турция, ето след вън. мин.Клинтън и Обама ще посети Турция през април.За Ататюрк, какво е казал, също не си прав, той не е казал,"всеки гражданин на Р.Турция е турчин", а е казал да се нарича турчин,"NE MUTLU TÜ RKÜ M Dİ YENE"...

Весел
23 Мар 2009 13:20
Мнения: 1,476
От: Bulgaria
Фичо, за разлика от Яген, е по многослойно манипулиращ! (и жалък с мълчанието си за ...ролята (и липсата най-вече) на балгарска интелигенция като тая от Възраждането !!!

Макар че личности като Яген са жалки с поведението си на РАДИОТОЧКИ, които единствено за ...турция говорят (както кака ви Костадинка за АТАКА)....И мълчат за всичко отрицателно у тях (на само отношението им към кюрди, или християни там)

Вярно е обаче дето Турция още дълго ще бъде важна карта в геополитическите игри на великите сили! (докато не дойде време да я "турят на място"..... както се случи с възраждащата се като опасност за великите сили България през балканските войни и първата световна война!)

Жалко дето и до днес "давачи на уроци" като Фичко....пропускат факта, че имаше НЬОЙСКИ ДОГОВОР и таен съюз срещу образуването на голама България....... ПОРАДИ СТРАХА на Великите сили, а не поради "некадърност на българските политици"
Факта че въпреки нито една загубена битка от армията, България винаги попада в "лагера на битите" .... е интересен КАЗУС!

Но на Фичко (пък и на медийните мислители в бг медиите....) не им плащат да си задават НЕУДОБНИ ВЪПРОСИ !!!
Весел
23 Мар 2009 13:30
Мнения: 1,476
От: Bulgaria
Иначе.... вярно е дето победителите НЕ ГИ СЪДЯТ!

(интересен е обаче в тази светлина факта че.... нас често са ни съдили...а високоотговорните и опитващи се да намерят достойно място на държавата ни .... ги вкарват в мисловното небитие на Историята с обидни оценки!)


Отделно е факта че "геополитическото мислене" и поведение на "обществените ни мъже" е..... само поведението на "слуги на губернаторите в момента" (факт е че сме все ....нечия губерния)

Жалко че ставаме все по....КириякСтефчовска и....Еничерска губерния !!!

(интересно как Швейцария успя да си намери място, и да е днес... най-скъпата (ако стане реч да се продава като мебел)...държава ?
Но пък и те успяват май да разчетат "неразбираемите за нашите умници" ГЕОПОЛИТИЧЕСКИ игри и стратегии!

И да останат наистина "неутрални" .... но добре извличащи своите ползи от това !!! )
paragraph39
23 Мар 2009 14:20
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
ВЕСЕЛ,
Швейцария е неутрална НЕ просто защото швейцарците са поискали това, а защото това са го поискали и са позволили управниците на "Великите Сили"- за да си кътат те в Швейцария парите, докато си водят войните!
Артиста
23 Мар 2009 17:19
Мнения: 5,204
От: Canada
Що заобикаляш въпросите, чоджум?


...според моята логика Волжските българи са турци..

Ягенчо,
логика означава връзка на три неща : conceptus - iudicium - ratiocinatio.
Я, ся, поясни твоите понятия, съждения и умозаключения за написания от теб идиотизъм?

...ама не бръзай, че като бръзаш, бръкаш...



Като отговориш на този въпрос, отвори да бистрим нови теми.
Я, колко време ти оставих да си приготвиш домашното по празниците.

Edited by - Артиста on 23/3/2009 г/ 17:21:45

yagen
24 Мар 2009 00:50
Мнения: 4,279
От: Turkey
Артиста, аз ти отговорих, върни се малко назад, Волжските българи са тюрки, както казаците, узбеките, таджиките, туркмените, азерите и т.н.следователно са от голямата турска нация, коренът на дунавските българи е също тюркски, но те влизат в съюз със славяните, започват да говорят славянски език и забравят българския(тюркски)език, приемат славянски имена, става покръстване и т.н.следователно преминават към славянската нация и сега се водят като славянски народ по тяхно желание...

Whatever
24 Мар 2009 12:26
Мнения: 306
От: Bulgaria
Абе истини говори бившият редактор на "Демокрация", но все ме гложди съмнение. Нали съм си българче . Та мисля си каква ли е и неговата роля в цялата мръстна политика ? Едно време царот ни изглеждаше много умен и интелигентен докато не разбрахме, че е гол . Чакам с нетърпение някой от форума да ме убеди в противното. Да докаже, че като българче съм си непоправим песимист :-(.
Весел
24 Мар 2009 16:05
Мнения: 1,476
От: Bulgaria
Съществувала е все пак мюсюлманска Волжска България, артисте!
Дори Волтер в "Кандид" говори за българите мюсюлмани там, както и арабски историци говорят.
Всъщност тази силна и горда държава е била унищожена от монголски набези.... а после и от русите е довършена .....и то доста след като Крайдунавска България е била паднала под турско робство!

Празноглавостта и ЕНИЧЕРСКИЯ МАНТАЛИТЕТ на Яген обаче са ....жалка картинка! (че няма и Алеко, да ни напише една книжка.... "Ганю-байХасан"

Параграфчо пък.... пак ми вади "доводите" на оня велик политиколог (как му беше имета?) ...ДА, АМА НЕ!!! ( да не земе сега някой пак да сравнява умници като Параграфчо и Ягенчо ???)

Весел
24 Мар 2009 16:11
Мнения: 1,476
От: Bulgaria
Ролятя на "Бялата глава" в българското политическо пространство си е ТОЧНО определено на запад като..... клапан за избиване на напрежението и отвращението на хората!!!

Може да се сравни просто с някой който ...добавя риба в аквариума...за да удави рибките !!!

Иначе... достатъчно е да се види как лъже за "българските турци", по историческите (скривани от години) извори.... и изобщо по въпроса за повдигането на националния дух как всъщност ПРЕЧИ!

Щото българинът никога не е бил гаден спрямо "различните", и е жалко дето той се смъква на толкова ниско ниво!!!

А с престъпност и тероризъм ...борбата не е ...с кряканици по медии, но чрез СЪД ...било то и съд в.... европата!!!
Весел
24 Мар 2009 16:24
Мнения: 1,476
От: Bulgaria
Агене, волжските българи не са...тюрки ( знам че ти го разбираш -турци)!!!

Волжките българи са със същия генетичен корен, който имат и Крайдунавските българи! И тези българи са (както казваше и Митеран, пък и за произхода на думи като .Бугър... има интересни доказателства там) ...в основата на световната цивилизация!

Естествено, ще мине време преди "интелектуалци и историци" да си дадат сметка до каква степен ...."учебниците по история" са всъщност ...геополитически инструменти за манипулиране на хората и за създаване на омраза.... което пък все е в полза на дребни кандидат-тартори!!!

Факт обаче е че има много общи ... и за изечаване ...неща в древните Ирански...Китайски...Арменски хроники.....!!!
(дори има езиковеди в чужбините доказващи....СКИТСКИЯ ПРОИЗХОД НА ...славяните.... и доказват че думи като...Государь идвала от АСПАРУХ...което обаче не било ИМЕ, ами скитска титла на най-малкия син на вожда на едно племе!!!)

Има много интересни неща в СТАРИТЕ ИЗВОРИ .... но има и много силна цензура пред показване на ТАБУТАТА!!!

(заради анекдота, ще ви кажа че има много общи думи и обичай между българи и ..Баски! ...дори кукерският обичай на баските е точно като нашия)

Отделно... и до днес в АФГАНИСТАН (който не е далеч от Иран) се казва.... хубав като българин, хубава като българка !!!
S_parameter
24 Мар 2009 18:30
Мнения: 712
От: Canada
Чето, четох да видя къде Сидеров бърка и не е прав за да му се присмея и аз но не можах открия в какво не е прав - язък за статията напразно хвърлен труд! Вместо да постигне целта си тя налива повече гориво в огъня на АТАКАТА.
КОСТАДИНКА ИВАНОВА
24 Мар 2009 22:58
Мнения: 12,799
От: Bulgaria
... естествено че е прав.. и това го говори 4 години
нооо, светът е пълен с весели идиоти
***
между другото гледахте ли "титаничната" битка между двете човечета Станишко и Боко Тиквата?
единия пълен провал, като МП
а другия пълен провал, като кмет на Софя
ама като спорят, ама като дрънкат клишета и ефтини закачки, ама като са се взели и двамата нещастници на сериозно....
всъщност - открихте ли някаква разлика между "двете" политики ... и какво изобщо очаквате и на какво се надявате с тва недоразумение Боко Тиквата?.. Станишко е ясен... ама "алтернативата" му още по-смешна
иначе сигурно е било голяма забава за пиуешките мозъчета
КОСТАДИНКА ИВАНОВА
24 Мар 2009 23:07
Мнения: 12,799
От: Bulgaria
дела и документи за отличници национални предатели
***
Кунева се уреди с пенсия от един милион евро
Храбрата еврокомисарка, боркинята срещу китайските играчки, аудио плеърите и кривите краставици Меглена Кунева се била уредила (както научаваме, без да знае) с 1 милион евро пенсия. Европейските комисари, които напуснат поста си тази година, ще получат повече от 1 млн. евро под формата на пенсии, "преходни" компенсации и разходи по преместването. Това съобщи неправителствената организация Оупън Юръп (Open Europe), призовавайки за промяна на европейските институции.
Изчисленията на организацията сочат, че българският еврокомисар Меглена Кунева е получила 705 хил. евро заплата за близо трите си години на поста, а ако го напусне, ще получи 322 хил. евро за три години преходни компенсации. Годишната й пенсия ще бъде 25 хил. евро, а доживотно се очаква тя да получи 426 хил. евро.
Така според изчисленията на Оупън Юръп сегашната комисия струва на европейските данъкоплатци 75 млн. евро за целия си мандат. В тази сума се включват заплатите и пенсиите, но не и разходите за членовете на семействата на комисарите. Засега обаче не е известно колко и кои от комисарите биха могли да запазят поста си. Преговорите за новия състав ще са на срещата на върха през юни.

Натиснете тук
Чичо Фичо
24 Мар 2009 23:57
Мнения: 24,838
От: United States
Ягене,
Обама ще опита да се осигури тила за след изтеглянето на Ирак, много важно важно за него.
Артиста
25 Мар 2009 03:27
Мнения: 5,204
От: Canada
Толкова ли е сложно, чоджум?
Понятия..съждения..умозаключения. В този ред.
След като не стопляш елементарната разлика между тюрки и турци още при понятията...къде ми се завираш в умозаключенията с лозунги от твоя наръчник на агитатора?

Редактирано от - sybil на 25/3/2009 г/ 11:32:18

Добави мнение   Мнения:428 « Предишна Страница 21 от 22 19 20 21 22 Следваща