Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Защо да гласувате за БСП
Добави мнение   Мнения:6 1
гошо
21 Мар 2009 12:31
Мнения: 4,631
От: Bulgaria
Уважаеми г-да другари (пенсионери),

Отварям тази тема за всички привърженици на БСП, и за да обоснова защо (не) трябва да гласувате за тази партия.

Хората над 35 години помним как беше при социализЪма -- парното и токът бяха евтини, да не говорим за сиренето и киселото мляко. Заплатите и пенсиите стигаха и за парното, и за тока, че и оставаше и за море, и за планина.

Въпросът, който трябва да си зададем, е кой събори тази така добре уредена държава. Отговорът е ясен -- събориха я предателите от редиците на БКП, които после преименуваха партията на БСП. Начело с Лилов и Луканов.

На тези хора, т.нар. червена буржоазия, им отесняха обществените взаимоотношения при социализма. Те бяха натрупали пари, които нямаше как адекватно да демонстрират, харчат и умножават (не беше морално да парадираш със скъпи коли и имоти). Именно поради тази причина тези хора "доведоха" "демокрацията", където и се краде по-лесно, а и скъпите автомобили и имоти са на почит.

Те пак са тук и пак са същите, като се почне с Масларова и Овчаров и се стигне до Станишев и новоизлюпения член Гергов. Червена буржоазия. Всички те са свързани със БКП, и всички те са работили и активно работят социализмът да не се върне никога вече.

И така, другари, ако искате социализмът да не се върне никога, гласувайте за БСП!

Редактирано от - гошо на 21/3/2009 г/ 12:37:01

Неверния Тома
23 Мар 2009 13:23
Мнения: 11,681
От: Bulgaria
Без майтап, сБСП социализма няма да се върне. А с СДС, ДСБ, ГЕРБ и пр.?
Oraсle
23 Мар 2009 22:19
Мнения: 15,092
От: Bulgaria
Как защо? За 50 лв. на ръка. Не се съгласявайте за по-малко, настоявайте за петдесет и ще клекнат. Иначе ще се прекарате.
Apolitichen
23 Мар 2009 22:49
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
Хората над 35 години помним как беше при социализЪма -- парното и токът бяха евтини, да не говорим за сиренето и киселото мляко.
Аха, и парно имал, и ток имал! Па и на море, и на планина! А за сиренето и млякото не се говори, някои го произвеждаха, други го цоцаха. Дребна червена буржоазия, обидена на едрата централно-пленумна, че цоцала повече!
Докато въпросите са от сорта "кой да цоца повече" или "цоцалите повече да бъдат наказани ... с достойно пенсиониране (може и като дипломат)", никога нито ще се разбере как се правят, нито ще се произведат "скъпи автомобили и имоти". А скъпотията ще я мерим с похарчването парите на другите, къде уж от солидарност, къде "имал бол, бълха го ухапала", къде що сме уникални гении-работяги кат оная шеВка на земеделския фонд, работила много, много фермери фалирала та затуй 14 бона месечно и др. цоциалистки "крилати фрази". Дано не почнат като AEG-то да го дават, че ще изсечем гората за печатане на парични знаци за обонусването на некъдърниците.
Все пак, ако някой иска социализъм има ли избор за гласуване!? Или така подстрекаваме "хората с неумиращите идеи" да се качат отново на трамвая?
всички те са работили и активно работят социализмът да не се върне никога вече.
Та има някой дето да работи за връщането му ? А изобщо някой от полит-елит-боклука работи ли?
BuboLechka
25 Мар 2009 14:48
Мнения: 4,484
От: Bulgaria
Изборна философия
[24-03-2009] Новинар


Ceди си враната на дървото и държи в клюна си парче сирене. Минава лисицата отдолу и я пита:
- Вранке, наближават избори, ще гласуваш ли за нашата партия?
Враната мълчи. Лисицата пак пита:
- Кажи, Вранке, ще гласуваш ли за нашата партия?
Враната продължава да мълчи и стиска сиренето. Но лисицата не се отказва.
- Вранке, кажи де, ще гласуваш ли за…
- Да-а-а – не издържа враната.
Сиренето, разбира се, пада, лисицата го грабва и побягва. Враната обидено си мърмори.
- Като че ли ако бях казала „не”, щеше да се промени нещо.
Усмихни се, България, макар че доминиращата електорална философия у нас е подобна и досега не е довела до нищо добро. Вместо пилешката логика по-подходяща за българските условия е препоръката на Кромуел: Уповавай се на Бог, но си дръж барута сух.
Cruella de Vil
25 Мар 2009 18:13
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
50 лева на ръка!? Ами ако другите дават повече!?
Затова вдигайте мизата до последно! Вземайте от всички, които ви предлагат! И след това надлежно пуснете всичките бюлетини, за които са ви платили в един плик! Така и съвестта ви ще бъде чиста, че не сте измамили никого!
Пито-платено, както казва народът!
Добави мнение   Мнения:6 1