Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Станишев, кажи си! Василев - и ти!
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:280 « Предишна Страница 6 от 14 4 5 6 7 8 Следваща »
Sheringham
12 Май 2009 14:19
Мнения: 475
От: Bulgaria
XYZxyz, бате не се пени толкоз. Прав си за много неща ама кой да те чуе. Само не ги разграничавай момчета (и девойчетата) от СДС от тези дерибеи дето сега ни управляват. Колкото поразии нанесе бат Ваньо на икономиката от единия мерак да се уреди (пък и всички покрай него) - Димитричевич (макар и да се пробва яко) още не може да настигне.
E6
12 Май 2009 14:21
Мнения: 29,550
От: 0
Това си е стар комунистически трик.Беше ми омръзнало да слушам това:"През 20-та година какво беше а сега какво е... През 20-та година можеше да си купиш 2 кила сирене на месец а през 70-та (т.е. 50 години по-късно) можеш да си купиш 20 кила".Никой не казва, че ако не бяха комунистите на власт би могъл да си купиш и 100 кила.... Нещо подобно прави сега и Станишчето.Колко били вдигнали пенсиите и заплатите и как това и как онова... И пак никой не споменава, че между другото и Румъния ни изпревари и то чуствително....
OLDMAD
12 Май 2009 14:21
Мнения: 45,665
От: Bulgaria
Ти му говориш, а то ти отвръща с лозунги и полтически заклеймявания

Ако знаеше само колко си прозрачен...почти като DOS 3.1.
Тъй де - "И Тодор Колев още беше млад!"...
seahunter
12 Май 2009 14:28
Мнения: 1,656
От: Bulgaria
Натиснете тук
E6
12 Май 2009 14:37
Мнения: 29,550
От: 0
Хе-хе-хе.Братята македонци както винаги най-лаконично са го казали:
Натиснете тук
Сократ-май
12 Май 2009 14:43
Мнения: 30,841
От: Bulgaria
Правилно, Хузе!
Мъдра идея подаваш!
Най-напред - всички партии освен БСП - по затворите.
След това - да свалим БСП.
Туткалчев
12 Май 2009 14:44
Мнения: 30,781
От: Bulgaria
Seahunter, намери кого да препоръчаш! Гадното бивше ченге, дето ни разясняваше попълзновенията на империализма и международните успехи на соца, а след това стана пръв демократ!
Виж му стилистиката. Пълно е с преувеличения и възможно най-крайни сравнения. По този начин се стига до две последствия:
1. Няма възможност за градация. И проблемите с липсата на капаци на канализацията, и престъпните кражби за милиарди се описват с една и съща лексика. Която в края на краищата омръзва.
2. Принизява се неимоверната трагедия на обществата, преживели истинските диктатури, войни, концлагери и мракобесни режими. Както Бате Бойко се беше изтъпанил наскоро в Москва и беше казал, че ситуацията с боклука след намесата на Станишев била като Сталинградската битка. И хората го гледаха като пещерно изкопаемо.
Сократ-май
12 Май 2009 14:49
Мнения: 30,841
От: Bulgaria
Драги ми Калки,
Разбирам страданията ти от това, че всичко лошо се обявява за комунистическо. И че младите хора възприемат това буквално.
Разбира се, ако задълбаем по теоретическа линия, БСП изобщо не е комунистическа партия, а най-обикновена мафиотско-олигархична структура.
Но какво да се прави, когато възгласът "ние сме социалисти" продължава да хваща дикиш?
Господ да слезе на земята, няма да повярваш, че е по-добър от социалиста Станишев.
Cruella de Vil
12 Май 2009 15:03
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Та, затова понякога настоявам антикомунистите да се аргументират.

Готово! Отиди в една държава от "стара" Европа, па било то и Гърция и веднага ще осъзнаеш разликата.
hamel
12 Май 2009 15:04
Мнения: 65,681
От: Bulgaria
Но какво да се прави, когато възгласът "ние сме социалисти" продължава да хваща дикиш?
Не съм много убеден. Даже си мисля, че ако не беше медийната шумотевица около книжката "Защото...", едва ли някой би асоциирал, социалистите с БСП. Далеч по-разпространено е невярното и неадекватното схващане, че демократите в България са СДС, ДСБ и другите файтони. Кой им е казал, че са демократи? Никой! Те самите си присвоиха този етикет, приватизираха и демокрацията. Откраднаха я. Присвоиха си правото да издават атестати за демократичност, да тълкуват, интерпретират и употребяват демокрацията. Но не я практикуват. Внушиха, че първото задължение на правоверния демократ е да реве като ранен слон пещерни клишета за комунизма, комунистите, социалистите и изобщо левите. "Кой не скача е червен" е малък щрих. Тук, във форума е същото. То бива, бива, ама това е извън пътя! Така нищо няма да стане. Или го правят от глупост, или добре са си изчислили, че в батака лесно се ловят шарани.
Doctora
12 Май 2009 15:04
Мнения: 19,503
От: Bulgaria
Бандитите нямат партиен цвят.
Ако зависеше от мен - отдавна съм им намислил едни прекрасни бели капронови алпинистки въжета.
softwind
12 Май 2009 15:07
Мнения: 5,658
От: Cambodia
Присвоиха си правото да издават атестати за демократичност, да тълкуват, интерпретират и употребяват демокрацията. Но не я практикуват

ама пък какви шеметни кариери направиха тея лелички и чичковци.
hamel
12 Май 2009 15:13
Мнения: 65,681
От: Bulgaria
Направиха я! Да са живи и здрави, ама да не ни досаждат повече!
Туткалчев
12 Май 2009 15:15
Мнения: 30,781
От: Bulgaria
Едните приватизираха (щях да кажа "паразитираха" демокрацията, а другите - цялата власт и икономиката. Тях да ги има ли?
Калки
12 Май 2009 15:17
Мнения: 20,000
От: Bulgaria
Господ да слезе на земята, няма да повярваш, че е по-добър от социалиста Станишев.

Драги ми Сократе(май),
Няма никакво значение, какво ще повярвам аз, какво ще повярваш ти, та дори и целия колектив на неуморно трудещия се форум на вестник "Сега".
Замяната на една мафия с друга по белега "комунисти" - "демократи" е точно толкова рационална, колкото и по белега "зелени" - "пембени" или "Левски" - "ЦСКА". От тази гледна точка всеки е точно толкова добър, колкото Станишев.

Круела,
Наивно е (но си е твое право) да вярваш, че разликата между България и, да речем, Холандия, се дължи единствено на 45-те години съветска власт.
Ловкия
12 Май 2009 15:17
Мнения: 56,087
От: Ghana
Н.Костов, е, аз съм по-млад.
hamel
12 Май 2009 15:17
Мнения: 65,681
От: Bulgaria
Ето, сега! Как да ти обясня, че в крайна сметка, те са едни и същи! Аслъ, очевидните работи се обясняват най-трудно!
softwind
12 Май 2009 15:18
Мнения: 5,658
От: Cambodia
ако цялата икономика е производна на властта - винаги ще е лошо, която и партия да властва.
Калки
12 Май 2009 15:20
Мнения: 20,000
От: Bulgaria
Да добавя за мафиите - всъщност, мафията е една и съща. Сменя се само зитц-председателят.
Manrico
12 Май 2009 15:21
Мнения: 31,153
От: Bulgaria
ако цялата икономика е производна на властта
На това не му ли се викаше "путинизация"?

_______________________
Блогът на Манрико
Добави мнение   Мнения:280 « Предишна Страница 6 от 14 4 5 6 7 8 Следваща »