Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Нови играчи на "Герена" ще има чак през зимата
Добави мнение   Мнения:17 1
gowedokiller
29 Авг 2009 00:20
Мнения: 5,080
От: Bulgaria
За снимката
Батков се е напънал да роди нова гениалност. Всички обаче знаем какъв е обичайния резултат от напъването
mumoko
29 Авг 2009 05:14
Мнения: 3,365
От: 0
Толкова бисери, че няма накъде - първо самото послание е дежа вю, сякаш сме взели 14 играча през лятото; второ никой не говори за скъп играч, и какво е скъп играч - 200, 000 евра - са смешка за отбор, който иска да влезе в ШЛ; трето - играч да ни пасва на стила на игра - а ние имаме ли такъв; вместо да се освободим от безпредметната схема на Мъри ние продължаваме с 3и треньор подред да си я бичим.


Въобще - ако се направи един финансов анализ на всички отбори от баражите за групите на ШЛ и ЛЕ - то със сигурност ние сме с най-нисък оперативен бюджет и единствените без похарчена стотинка за играч..........тея 50, 000 евра за Ортега са ясни колко са дадени и платени.


Предполагам в края на сезона след неуспешната кампания в първенството, отпадането ни в квалификациите за групите на ЛЕ и евентуалното уволнение на Мъри от националния - щото не ни е класирал - ще бъдем свидетели на идването на поредния тандем левскари - Мъри и Наско - които ще ни спасяват в края на завършената лятна подоготовка. Толкова е прозрачен тъп и нахален Батков, че ще ахна от почуда.
borislavG
29 Авг 2009 05:32
Мнения: 2,855
От: USA
Обаче верно, на снимката Гонзе Възелина как е погледнал Боратков......ако му падне ще го пори здраво.....сигура.
ve
29 Авг 2009 10:07
Мнения: 3,195
От: Bulgaria
Само Левски! Оле!
ve
29 Авг 2009 10:10
Мнения: 3,195
От: Bulgaria
Познавач на погледите и поренето на Гонзо ...! Борислав с G-точката допринася във форума със споделяне на личен опит - borislavG:" Обаче верно, на снимката Гонзе Възелина как е погледнал Боратков......ако му падне ще го пори здраво.....сигура."
Ама нямаше нужда от интимно-лично споделяне, моля ви се ...
ve
29 Авг 2009 10:23
Мнения: 3,195
От: Bulgaria
mumoko, както винаги точен!
Изкушавам се да пусна част от едно мое вчерашно мнение, допълнено.
Нещата за мачовете в групата ги виждам така! Положението е такова каквото е и явно няма да има скорошна промяна в мисленето на бай Тошко. Надявам се, че изводите от мачовете с Дебрецен са направени - един истински дефанзивен център-халф, което ще позволи на мосю Седрик да се изтегли 15 метра напред зад нападателите. Това става за сметка на оставането на Йовов или Дарко извън игра (зависи от мача). Така отиваме на три категорични победи в София и поне три равенства навън, а защо не и на една победа. Само Левски!
А Рим е страхотен град. И то преди Коледа ...Отсега предвкусвам удоволствието и съставям планове и програми. Изкушавам се и от Залцбург. Ще видим.
Stern
29 Авг 2009 10:25
Мнения: 10,462
От: Bulgaria
Мумоко, разсъждаващ като запалянко, а Батков - като собственик.
Неговата сметка излиза - сега ще гушне парите от влизане в групите (а те вече не са малко), после има мачове с италиански и испански отбор - най-скъпите тв права и отчисления. Само дето и английски отбор не ни се падна вместо австрийците - бингото му щеше да е пълно.
За какво да дава пари? За евентуални още два мача след групите? Няма сметка.
След второто заминаване на Гонзо нямаме читав централен нападател, но Батков не се трогна дори пред перспективата на ШЛ, та сега ли?
За Мъри писах в темата за Литекс - съвсем очаквано е да се върне - натирен и посран, без основание за финансови претенции, идеален за Батков. Нз какво се случи с този човек, но като пое Левски залагаше на бързо изнасяне и контраатаки, а след участието в ШЛ (когато дори се опита да се надиграва с Барса) заложи на продължително владеене на топката. Това добре, но всички ни научиха - оставят ни да си играем дълго до центъра и после ни я вземат. То хубаво да владееш топката, ама след центъра се очакват 2-3-4 бързи паса и голова ситуация. А в този етап рядко правим повече от 2 точни паса. И дори да ги направим, то няма кой да стреля що-годе грамотно към вратата.
И въпреки всичко това станахме шампиони и то след чиста победа над Съперника - просто не е за вярване
Май надеждата ни вече е на Батков да му омръзне и да се освободи от отбора, пък дано някой свестен го вземе. Че това само остана - да тръгнем по пътя на колегите, дето им подхвърлят отбора разни индийски Абрамовци, Лупита, Титани
Ама айде да ги оставим тях да се нарадват, че от кога не бяха помирисвали Европа - нека си го изживеят
Stern
29 Авг 2009 10:29
Мнения: 10,462
От: Bulgaria
А за новите през зимата е ясно - сега ще се направи списък на играчи с изтичащи договори, ще се набележат 3-4 от тях, тип - селски майстор и януари ще се направи поредния удар
Dokich
29 Авг 2009 11:04
Мнения: 20,970
От: Bulgaria
Колегите, както обикновено са на висота. Нулева идеология, тънка ирония, добър поглед върху случващото се, и най-важното, аналитични прогнози които няма как да не се сбъднат.
Сега, за селекцията, ясно. От три години, тя е нещо като нищо. Не виждам и една причина през зимата каквото и да е, да се промени. Ако има вратичка, поне Цачев и Максим Димов да върнат, берекет версин.
За жребия вчера. 3 год. и ръководство и играчи и привърженици, кой открито, кой под сурдинка след поредния изтеглен противник Фърляха шапки, цепеха въздуха с мощно "ура" и доволно протриваха ръце. Съперниците ни по това време кротко ни разузнаваха, напипваха с хирургическа точност болните ни места и безпроблемно ни пращаха да лижем рани. След вчерашния чоп всички се одумваме, че с тези няма лабаво и този път, никакви илюзии. От кумова срама Гонзо, щото характера му е такъв, обеща, че пак ще се мре но предаване няма. Ратко му се привидяха няколко точки и толкоз.
В тази връзка ми изплува спомена когато се определяха групите при първото ни влизане през есента на 2005 в т.н. до онзи ден от шаманите профсъюзен турнир. Който след един мач в прогресивната столица на света изведнъж стана много сериозен и заслужаващ според опонентите ни във форума напъване поне този път да се прескочи етапа на заветния полуфинал. Та, на приказката. Камерата показа глътналите си езици от страх Баждеков и Николай при изписването на Олимпик-Марсилия, актуалния носител на купата, Оригинала от Москва, холандския Хеенвенреен ли им беше точно името и Динамо-Букурещ, безспорно най-силния тим от 5 урна. Знаете после какво стана. Та и сега, скромничко се надявам, въпреки че не виждам реални основания, да си направим малкото чудо.
Само ЛЕВСКИ оле, обичаме те!
БЕВЕРЕН
29 Авг 2009 12:19
Мнения: 3,866
От: Bulgaria
Чудото Свърши!Жалки сини мърши!
tvirem
29 Авг 2009 13:33
Мнения: 11,844
От: Bulgaria
Много ми допада мнението но Мумоко!И аз преди година написах, че навярно години ще минат докато отбора се отърве от нелепостите допуснати от Мъри и Наско.Все пак "Левски" не сменя цял отбор в един трансферен прозорец.Дано започнат най-накрая да правят селекцията по съвременни критерии - играчи не по-ниски от 1.70м, имащи добра линейна скорост и бързо обработване на топката.Нямам предвид европейски звезди, а най-обикновенни млади /до 23-24г/ момчета, такива има и не струват милиони, а се подават лесно и на промяна на игровият си стил.Но и имам малко притеснение, че Гонзо ще отстоява това.Цачев е роден голмайстор /от две положения, вкарва едно или и двете/, но го прати в "Пирин" да вкарва, а твърдо защитава Христов който не притежава тия качества.Ами още една или две такива грешки и ние твърдо ще продължим да мъждукаме в миманса.
mumoko
29 Авг 2009 13:34
Мнения: 3,365
От: 0
Не бе Щерн - аз не казвам дайте да дадем - ма малко по-нелицемерно, ако може. Изказването на Гонзо, което явно е решение на Батков, нито ме изненадва, нито ме ядосва. Ядосва ме - като ни взимат за балъци, че нещо се харчи за селекция.


И Батков няма нищо общо с думата бизнесмен - той е типичен беге чорбаджия, за който бизнес е само ако работи на печалба, и печалбата е поне 200%. Футболът не е само да ти носи печалба, ако беше изхарчил да речем в последните 3 лета всеки път по 500, 000 за някой нов(и) и въпреки всичко бяхме отпаднали, поне щеше да има очи, че прави селекция. Аз не знам какъв му и бизнес плюсът от управлението на Левски, щото аз ако съм по контрагент или потенциален клиент много бих се замислил дали да правя бизнес с такъв селски тарикат дето се цани за 30 цента при положение, че може да вземе 7 млн. А за ТиВи правата ако беше се притеснявал - щеше да харчи за играчи да влезем в ШЛ, щото там яко пари ти дават да те ретранслират.


Както казва Докич - ако може поне юношите да върнат и да ги пробват. Писна ми да се оплакват от липсата на нападатели - а да не ескпериментират с юноши, преквалификацирането на играчи..........трябват кохонес, Ратко.


А изказването означава, че най-вероятно ние и няма да търсим играчи. Защото сега се гледат играчи, които да вземем напролет за лятната селекция. Явно е, че и такава няма да има.
ve
30 Авг 2009 07:24
Мнения: 3,195
От: Bulgaria
Мисля, че със Славия направихме един отличен мач. С много добри голове от наша страна. Дори чудесни голове. Коренно разлини един от друг - 1/прегазване на защита в наказателното, 2/самостоятелен пробив в наказателното и последвал много фин шут, 3/далечен точен шут. Това ни трябва.
Адска жега (съдията прекъсна мача към 20-25 минута за почивка за вода, впечатляващо!)!
Само Левски! Да се готвят заредилите батериите с динамо цесекаари...
mumoko
30 Авг 2009 09:03
Мнения: 3,365
От: 0
я кажете в4иптиления от мача, мерси предварително

.......................................... .....................................

I do not vouch for the accuracy, completeness or usefulness of anything posted by me
Dokich
30 Авг 2009 09:47
Мнения: 20,970
От: Bulgaria
Mumoko, здрасти! За разлика от тебе нито толкова съм на "ти" с играта, нито имам орловото ти око за детайлите които на практика дават вярната, цялостна картина. Но ще се отзова на молбата ти. Изгледах почти целия мач на компа с леко буфериране.
Не съм по оправданията но е престъпление на 35 градуса жега да се играе. При това положение като вкараш толкова ранен гол и после видимо контролираш играта, разцъквайки в центъра и имайки на разположение убийствена контра в лицето на Зе и донякъде навлизащия във фолма Жо, обяснимо е да не се напъваш много-много. Особено когато Славия- Левски 2, е съставен почти изцяло от играчи които в различно време поради една или причина са станали непотребни за сините. Колкото и да са мотивирани от жадния за реванш ВВ и да надскочат себе си, малък им е ръста. Но да се върна на терена. Петков този път внимаваше при далечните удари които все пак не бяха с ювелирната точност и сила на маджарите. Но в това отношение белите ми харесаха. Създаде се възможност за шут и бой. При Левски явно само Седрик и Сърмов, то не виждам и кой друг, опитват чат-пат удари от средна и далечна дистанция. Ve, е описал много добре головете ни. Защитата, за мене силна по фланговете, почти безгрешни Шак и Лусио, те и много работа нямаха и много пропускливи в центъра. Рабех от много самочувствие, пак правеше запомнящи се пропуски. Топчо, колкото и да се старае, явно още не е в пълна форма и "помогна" много за гола на белите. За сметка на това, чудесен извеждащ пас към Зе за втория гол. Халфовете, ако продължат да налагат в това състояние Сърмов, дори за нацтима го викат, тепърва ще берем големи ядове. Скаран, то и трудно на тази възраст кой да го научи със спирането и подаването. Не знам, ясно е, че Батков не ще да купи никой за този пост. Тогава или да се изясни защо Лъчо не му дават и една минута да играе за Левски или да опитат с дълбоките резерви Данчо Милиев и Вики Генев на тази позиция. Не вярвам да се справят по-лошо. Напротив. Като си спомня, че само срещу една прилична заплата можеше да дойде Асус, лошо ми става. Твоята идея, която приветствам изцяло, Топчо или Жиката на този пост също заслужава подобаващо внимание. Продължавам със Седрик. Той изглежда в момента дори по-добър от предишния си престой. Дори на непривичен за него пост. И в тази връзка ей такива мисли ме навестяват. Когато дойде преди 4 год. в разцвета на силите си, на 28г. той беше на прага на отказването. Свободен агент във втородивизионен френски отбор. Бързо стана ключов за шампиона Левски играч. Къде сме тръгнали с този ресурс. Спирам дотук.
Дарко, забеляза се само при гола. Има приказка, колко е вярна, не знам, че нещо с Ратко не мелят. Кво има да делят, също не знам. Дано не е вярно и ако да, да го забравят бързо.
Зе, всичко е ОК при него, само дето не е научен да центрира точно. Еньо, единият от любимците ми , стара се много, но с ниско КПД. Липса на игрова практика.
Жо, навлиза, по-бавно отколкото ми се иска във форма.
Резервите. Гошо Христов, пълен карък. Не ще и не ще. Докога, нямам идея.
Хичо, май бавничко излиза от дупката. Йовов, така и не разбрах що трябваше и той да влиза. Можеше, при 99% спечелен мач, да опита или Милиев или Лъчо.
С две думи, нищо особено, няма как подобен мач да се запомни. Приемаме, че най-важното е била победата. Сега, при двете седмици пауза дано успеят да подобрят физподготовката.
nevrokop
30 Авг 2009 10:42
Мнения: 3,786
От: Bulgaria
Нормална победа над Славия-без много зор.Вчера по телевизора се чу, че физическото състояние на отбора било на нивото на втора Бундеслига-значи положението не е никак добро.Добре, че ще има пауза, та дано се пооправят нещата.
Defender of the Faith
30 Авг 2009 12:30
Мнения: 1,976
От: Russian Federation
Борат, пак не е трезвен.
Добави мнение   Мнения:17 1