Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Същността на историческите събития - или баба и внучка в пияния кораб
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:521 « Предишна Страница 9 от 26 7 8 9 10 11 Следваща »
Zmeja
07 Ное 2009 17:31
Мнения: 35,948
От: Bulgaria
И пак във връзка с новоговора.
За да се забрави миналото, всяка нова власт е променяла наименованията на улици, площади, селища, променяла е празници и чествания, рушила е едни паметници и е издигала други, призовавала и дори принуждавала народа да почита и се прекланя пред едни или други идоли, да приема едни приятели и заклеймява други като врагове . Всяка власт е веела своите знамена, пеела своите химни и унищожавала символите на предната.
"Демократите" след 9 септември изровиха Борис ІІІ от гроба и кръстиха град Варна и връх Мусала Сталин, "демократите" след Априлския пленум премахнаха паметниците на Сталин и върнаха имената на Варна и Мусала; по-късно талибаните взривиха най-голямата статуя на Буда, а СДС-арите - мавзолея и заличиха паметниците на Георги Димитров и антифашистите...
Четох навремето, доколкото си спомням в "Златната клонка" на Джеймс Фрейзър, за едно островно тихоокеанско племе. Местните кръщавали новородените на имената на животни и заобикалящите ги растения и предмети. След смъртта на някой от племето, обаче, името на мъртвия не трябвало по никакъв повод да се споменава, поради която причина и съответното животно, растение или предмет губели наименованието си и получавали ново. По този начин се загубвала всяка историчност и всяко поколение живеело за себе си, незнаейки нищо и без спомен за предното.
Та, такива ми ти работи. Защо ли ми се струва, че някои "демократи" се стремят и правят всичко възможно за да постигнат този ефект и с нас българите?
hamalin
07 Ное 2009 17:31
Мнения: 1,752
От: Bulgaria
глупакът се чуди какво да прави с 2 неща:със свободата и свободното време
(на бг народ му били избрали пътя(!), (моля!), а на чехите с господин клаус, кой им диктува домашното)
Benedicta
07 Ное 2009 17:37
Мнения: 17,577
От: Bulgaria
Много пламенно си се изказал , марксе, но си забравил две неща.
1. Сега сме 2009-та, а не 1969-та.
2. Тава не е партийно събрание, а свободен форум за размяна на различни от марксизма мнения.
Така че не ставай смешен, а иди и си почини.
Cruella de Vil
07 Ное 2009 17:39
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Като заговорихме за "правото на труд" се сетих за Том Сойер. Важното е трудът да се направи привлекателен за упражняващия го.
Сега, мотивацията за работа може да бъде съвсем различна. А моят приятел Маркс не е прав, избор и в България има, едно познато момиче смени три работи за една година и трите много добре платени. Търсеше нещо, което да я удволетвори напълно като естество на работата и възможност за изява. И да няма спекулации: момето е първенец на курса в университета, изключително интелигентно и работливо.
Образованието, квалификацията и талантът също са капитал. И дават по-голяма свобода на избора.
генек
07 Ное 2009 17:44
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
Змей, малко преди нас и друг се е изказал за историческата поамет и борбата срещу опитите да се изтрие тя:
Натиснете тук
Отивам да гледам един 20 сериен документален филм, посветен на днешната дата.
Сократ-май
07 Ное 2009 17:48
Мнения: 30,841
От: Bulgaria
Току-що чух по телевизията следната реклама:
В "Юнион клиник" знаем всичко за хемороидите. И най-вече как да си отидат безболезнено и завинаги.
Затова елате вие, за да си отидат хемороидите.

Mitev
07 Ное 2009 17:57
Мнения: 20,056
От: Bulgaria
2. Тава не е партийно събрание, а свободен форум за размяна на различни от марксизма мнения.


Бени,
а за мненията от маркистки позиции демократична забрана, така ли?


В.Лянча
07 Ное 2009 18:02
Мнения: 6,509
От: Bulgaria
Защо все пак "сакралната" дата е 10.11? Защо не 9-и, когато падна Берлинската стена, защо не 18-и, денят на първия голям митинг? 7.12, 14.12, отмяната на чл. 1, първите избори или приемането на Конституцията ... Ще предложа един отговор: Всички ние, леви или десни, кои по-осъзнато, кои интуитивно, но знаем, че това е датата, в която червената мафия овладя България. Денят на преврата в БКП, при който добронамерените и работещи за страната хора в тази партия бяха изхвърлени от управлението. Датата, на която властта бе узурпирана от "червените куфарчета". На тия, последните, след това им се удаде да се разправят и с едва започналата народна и демократична революция. Голямата ирония е, че контрареволюцията на червените куфарчета нямаше да успее без подкрепата на първите им жертви - масата обикновени членове и симпатизанти на бившата лява партия.
Sir_Lanselot
07 Ное 2009 18:08
Мнения: 10,020
От: Bulgaria
Митев,
Това , в което ме подозираш се квалифицира като Thoughtcrime от Thinkpol .
Моля те не ме издавай за да не бъда изпарен. (vaporized)
Справка: New speak Dictionary.
В.Лянча
07 Ное 2009 18:13
Мнения: 6,509
От: Bulgaria
Генек, много хубави мацки имаш на блога си
Mrx++
07 Ное 2009 18:22
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Генек Блогът ти е много хубав. Що се отнася до отношенията Унгария-Словакия, имало е време, когато столица на Словакия е била Братислава.
А за концлагерите - когато Полша напада СССР по време на гражданската война около 80 0000 съветски войници са затворени в полски концлагер и практически всичките са измрели. Затова полския президент преди известно време с половин уста каза, че може би избиването на 16 000 полски офицери в Катинската гора е било отмъщение на Сталин, заради тези предишни събития.
генек
07 Ное 2009 18:24
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
И особено манджа.
А съм любител на котките.
Котките са като жените, кучетата като мъжете.
Кучетата обичат семейството, готови са да умрат за него, спят навън на пост, движат се с хората.
Котките са егоистични, смятат къщата за своя, приемат временно всеки, дето ги погали и им даде ядене - вирват опашка.
И не се поддават на дресировка. Или поне - трудно се поддават.
А, да - котките са най-интелигентните същества на света. Защото си изкарват храната без труд - с едното мъркане.
----------------------------------------
Натиснете тук
Mrx++
07 Ное 2009 18:24
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Круелке частните случаи не потвърждават общото. аз също от 90-те съм сменил много работи, но не всички са така.
генек
07 Ное 2009 18:28
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
Митев,
по моята информация не чак 80 000, но повече от половината не са се завърнали. Разстрели, болести, гадно отношение - концлагери под открито небе...
През Германия се измъква корпусът на Гай - интерниран и обезоръжен. Останалите, благодарение на "великия пълководец" Тухачевски, попадат в плен. Страничен удар - маршал Пилдсудски си е знаел работата.
Ударът на Сталин и Егоров от юг е бил много по-премерен и неочакван, обаче...Тухачевски е действал в добрите съветски традиции - челен удар, пак, пак...Никаква тактика, никакви хитри ходове.
Но - да вървя да гледам. Цял ден съм на този сериал, остават четири серии.
"Кто мий" /ерито не хваща нещо/ с Разумовски.
Gan(ю)гоТрий
07 Ное 2009 19:02
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
Брайти
10 ноември 1989 г. е велика дата за България. Той бележи вододела между две епохи за нея - епохата на несвобода, от една страна, и от друга свободата и отварянето на запад - към развития свят

Брайте, каква „велика дата” бе човече? Дето и беше станало тясно на номенклатурата и тя направи сечено на Тато и на комунизма и с чуждите пари си изгради свой СОБСТВЕН, личен капитализЪм.

Свободата е лимитирано и условно понятие. „свободата” на родния политик-шмекер да краде държавното, да се докопва за жълти стотинки до имоти и печеливш бизнес не е свобода, защото ограничава, отнема и блокира свободата на другите. Няма свобода без пръчка и пранги за слободията.
демокрациятa съществува също в интервала „от – до” и извън него става джунгла и оправдание за всякакви дивотии и шмекерлъци. Или няма демокрация без да си самоограничаваш правата за да не ограничиш чуждите. Пример: ЕС отграничи и почти отне „свободата и демокрацията” на СтаниШко да се разпорежда с еврофондове, като нарушител.
Така стоят нещата, другари.

Редактирано от - Gan(ю)гоТрий на 07/11/2009 г/ 19:04:59

E6
07 Ное 2009 19:10
Мнения: 29,550
От: 0
Ето как се защитава правото на труд.Нож в гръбчето на Румяна Желева:
Георги Първанов не иска да отзове посланиците ни в Турция и САЩ
Държавният глава на България засега не възнамерява да изпълни искането на правителството за прекратяване на мандатите на посланиците ни в Турция и САЩ. Президентът Георги Първанов няма да подпише на този етап указите за отзоваването на българските посланици в Турция и САЩ Бранимир Младенов и Лъчезар Петков, съобщи БНР. Правителството поиска предсрочното прекратяване на мандатите им заради нарушения при изборите през юли.
Държавният глава, обаче, каза, че с него не е направена съгласувателната процедура, обичайна за подобни ситуации. Освен това, президентът не е видял доказателства, че посланиците имат вина за нарушенията, в които са обвинени.

Натиснете тук
Чичо Фичо
07 Ное 2009 19:26
Мнения: 24,838
От: United States
Начи ся, другарки и другари.

1. Едно време в ун-та (и дори в ин-та) се учеше задължително политикономия (Ваньо Костов я преподаваше в МЕИ "Ленин", пишеше и статии по политиконимия на социализма в РД). Сега може би не се учи задължително икономика, та хората не я знаят.

"Пълната заетост" (full employment) е легитимно икономическо понятие - споровете между "неокон"-ите, които са във фризера за неопределено време, и "кейнсианците", които са на мода с пълна сила, е дали оптималното равнище на безработицата е нула% (т.е. всеки желаещ да може да си намери работа), или няколко пункта - примерно 3 - повече (та да поддържа работната сила мотивирана да не си загуби работата).

От гледна точка пък на правото, България е страна по Международния пакт за икономически, социални и културни права (ICESP), c който правото на труд е гарантирано (чл. 6): "всеки има възможност да се издържа със свободно избрана или приета работа". Страните по договора се задължават да осигурят това право на гражданите вкл. "чрез техническо и професионално обучение и икономическа политика, насочена към стабилно икономическо развитие и в крайна сметка - пълна заетост".

"Спасяването на давещите се - дело на самите давещи се" следователно е лозунг колкото глупав, нехуманен и демоде, толкова и контрапродуктивен икономически и незаконен юридически.

Дали мисля, че крайните неоконсерваторите (либертарианци) са идиоти?

За тях не знам, но българските сини, бивши червени, цървули/мокасини, които им припяват на аба, определено ми изглеждат да са.

В сегашния (2009) момент избирането на "дясно" (?!) правителство у нас беше самоубийствен ход. Начи, много пъти препоръчвах интересните и модерни сега книжки от последните две години на Нобеловия лауреат Пол Кругман (The Conscience of a Liberal), 2007, на Робърт Райх (Supercapitalism, 2007) и сега послдния хит на Робърт Шилер и (Нобеловия лауреат) Джордж Акерлоф - Animal Spirits (2009). Има ги на Амазон и в Киндъл версия са под 10 долара - всеки може да си ги набави.

Четете и се учете, та колчем някой игнорамус - било Ваньо Костов, Бенедикта или Манерко ви каже друго, не им вярвайте.

2. С извинение към г-н Тънката лайсна, пак ще дам тоя изтъркан пример. Моя край, от чието развитие се интересувам специално, успя да запази почти всички големи соц. предприятия (с изключение на каростоителното - ВАМО, бивш завод за дизелови двигатели, която стана жертва на неуспешна приватизационна сделка с Ровър, товага част от БМВ, според мене - по вина на вицепремиера Р. Гечев от БСП, според други колеги - по вина на Ровър). Соди (Солвей), Цимент (Италчементи), Агрополихим (Харлан и Кумерио), Полимери, ТЕЦ-овете (ЧЕЗ и Солвей), корабостроенето (4 държавни и една частна фирма), Елдоинвест ("бяла" техника), металообработване и т.н.

Повечето бяха купени от големи западни компании - две от сделките бяха най-големите сделки в страната до 2006 г., за общо 400 млн евро кеш. Дойдоха и нови инвестиции (в момента само ЧЕЗ, Италчементи и Солвей общо инвестират милиард и половина евро в нови фабрични мощности) и се откриха нови предприятия, а и други стари бълг. фирми бяха изкупени от големите инвеститори да си закръглят портфейла - Солвей купи доствчиците си на суровини и енергия, сред които Геосол, завода за варовик и ТЕЦ Девен. Някои си останаха българска собственост, намериха капитали, технологии и пазари и се измъкнаха.

В 2008 г. бълг. зърнопроизводство (под контрола на трибуквената групировка) би всички рекорди от соца - България излезе трета в ЕС по износ на зърно, добивите в цели общини (Балчик, Каварна) бяха над 550 кг/дка, изнесоха се над 3 млн т зърно за Бл. изток, сев. Африка и южна Европа. Тази 2009 г. също се оказа доста добра въпреки ниските цени и сушата. Пр-ще Варна и околностите му пак са задръстени от камиони.

Съответно, поне допреди кризата от т.г. безработицата беше ниска, под 3%, заплатите и сега са най-високите след София (880 с/у 1200 лв, следвани от Бургас с под 700), цените на имотите сега са най-високите в страната, след спад с 11% спрямо м.г.

Какво пречеше всички читави - икономически и екологически - бълг. предприятия (не Кремиковци) да направят същото, да бъдат бързо продадени или подарени на стабилни западни инвеститори? Примерно ф-ка за дънки Рила - на Калвин Клайн, сладолед Дарко - на Нестле, фабриката за вагони в Дряново - на Бомбардие, Фарма Дупница - на АстраЗенека, уранодобива - на Рио Тинто, Булгартабак - на Филип Морис и даже Правец - на ИБМ и ДЗУ - на ХП? В селското стопанство - да бъдат запазени комасираните земи и всички произв. мощности, а собствеността да бъде възстановена по друг подходящ начин?

Още в 1988 г. Т. Живков направи бизнес форум в сегашния курорт Ривиера, на който дойдоха Франц-Йозеф Щраус и други големци. Изглежда, тези хора искаха български фирми и достъп до наши пазари.

Пречеше всичко - до приближаването на членството в ЕС. Пречеше и Костов, и Ал Бож, не само Виденов и Гечев. Нещата се оправиха за няколко години и сега пак подобни олигофрени, но много по-жалки, начело с пожарникарския леген, пак не искат, не знаят, не могат - пъдят готови големи чужди инвестиции.

А кой ликвидира селското стопанство - разграбване на ТКЗС плюс либерализация на вноса на силно субсидирани гръцки храни (полупустинна и обръстена от козите още в древността Гърция храни България?!)? Сините ортодоксални марсксисти, които вярваха, че частният замевладелец ще гласува синьо до второ пришествие, и милионите българи, които искаха да продадат нивиците на дяда да купят апартамент в столицата.

Редактирано от - Чичо Фичо на 07/11/2009 г/ 19:49:52

Sir_Lanselot
07 Ное 2009 19:35
Мнения: 10,020
От: Bulgaria
Правото на труд:
1. Приватизационен фонд "Труд и капитал" /Член на УС/
2. Партия "Обединен блок на труда" . изпълнителен секретар.
И сега нейния другар и забива нож в гърба.
Не е хубаво.
В.Лянча
07 Ное 2009 19:38
Мнения: 6,509
От: Bulgaria
Е6, за да не се случват повече инфекции от рода на "отказва да отзове посланиците", НС следва на първото си заседание да промени статута на НСО. Или пък по чисто административен начин охраната на Гоцэ и Велчев-джуниър да се поеме от служба към МВР. Можеш да си абсолютно сигурен, че само след седмица и двамцата ще започнат да си вършат работата по много различен начин. Ама много различен, билийв ми
Чичо Фичо
07 Ное 2009 19:47
Мнения: 24,838
От: United States
Постинг на Нели, която все още е спряна от форума до 28 май 2010:




Някогашният ми асистент по Класическа "буржоазна" философия Митко Денков, остарявайки, все повече олевява (с комунистически привкус), което означава, че Фичо е прав, казавайки някъде, че партията на Станишев е единствената реална партия с реални членове - идват нови попълнения от поколението на Денков, 55 годишните. И не само от това поколение. Това лято забелязах, че и поколението на 70-80 годиншните, дори ако на 10 ноември 1989 е било страстно седесарско, а после и страстно процаристко, днес бавно и полека се връща към лоното си - Партията-кърмилница.

Предполагам, че политическите възгледи на мнозина се определят и от възрастта - човек, след определени преживени години престава да е индивидуалист и започва все по-страстно да защитава интеграцията, общото благо, съпричастността в обществото. Както и работата в колектив, семейните ценности и т.н. В този смисъл сегашният ни премиер няма никакъв шанс за успех с рестрикции, затваряне на болници и орязване на бюджета за образованието, на пенсиите, масови уволнения на чиновци и прочие недомислици в криза. Като добавим към това абсолютната му несъстоятелност като политик и мислещ човек предполагам, че гладните и недоволните бунтове у нас ще започнат към февруари-март 2010. Казвам го с болка, разбира се. И никой няма да го спаси.

Виждам, че Румяна Бакърджиева, началника на кабинета му, е излязла от сянка и е започнала да настоява колко прав бил Боко. Румяна е от моето поколение, от нашия факултет (на Митко Денков и моя), предполагам заедно сме играли физическо на стадион "Академик" (помня отлично приятелката й с която доскоро работеха в социологическата си агенция, но не и нея), социолозите и философите бяхме често заедно през първата ни година в СУ, но не разбирам мотивите й да се въвлече в аферата "Боко от пожарната". Не е и желание за влизане във властта...

Връщайки се към темата за възраст и социални възгледи: за мене 10 ноември 1989 беше историческо събитие. 9 септември 1944 е било само фраза, а 10 ноември раздели живота ни на две, преди и след. Точно както 9-ти септември е разделил живота на родителите ми на две. За тях след 9-ти е истинския живот. За мен след 10 ноември е реалното ми раждане като свободна личност. Най-малкото по една причина, която за мнозина номенклатурни колеги във форума е дразнещо-неразбираема: на 10 ноември станах част от свободния свят, престанах да бъда по феодалному закрепостена към града в който съм се родила, Пловдив.

Добре е да си припомним какво бяхме преди 10 ноември 1989, миналото трябва да се помни и разбира, за да не се повтаря. Особено държа това да се знае от онези, които гледат единствено с добродушна усмивка на забавните клипове за бай Тошо от първата страница на в. Сега. Преди 10 ноември всеки един от нас беше доживотно закрепостен към мястото в което се е родил. Родил си се в Пловдив/Варна/Челопечене и се оказваш в примката на т.нар. жителство. Раждаш се щастлив, усмихнат, ходиш с хубави роклички/изгладени панталонки в първите си отделения да празнуваш 9 септември/1 май, за ръка с мама и тати, които са също облечени добре, с балон в ръката и сладолед в другата и не подозираш какво ти е приготвила за бъдещето Партията. Осъзнаваш го едва като си на прага на първата си работа - независимо къде си учил, колко добър си бил, какво има в главата ти, теб те изпращат по разпределение в място, в което ти не желаеш да започнеш кариерата си.

Нашето, с Фичо, разпределение, беше в Просвета - Варна. Живота на хората минаваше да се борят с крепостната система по рождение. По-комерсиалните уреждаха оставането си на желаното място с брак, по амбициозните - с аспирантура в София, например, което после почти сигурно им даваше шанс да работят където могат. Винаги съм се учудвала колко невъзможно голям процент от българските студенти искаха да стават учени. 90% от тях, ако не съществуваше крепостническия акт на жителството, можеха да станат успешни продавачи (по нашему бизнесмени), банкери, работещи в световни хуманитарни организации, дипломати, писатели и дори можеха да се върнат по родните си места за да ги развиват, но забележете, като свободни хора, свободно избрали своя житейски път.

Като прибавим към комунистическия крепостен акт и забраната да притежаваш паспорт (за чужбина) и да пътуваш свободно по света, картината става още по мрачна. Едно от нещата, които винаги ни е разделяло в този форум с шепата колеги от номенклатурата е факта, че те се чувстват погалени от Бога за това, че са имали дипломатически паспорт по рождение, че са видели света оттатък завесата преди ние да го видим, че са носели дънки и останалото западно "карго" (по Джаръд Даймънд) във времето когато останалата "рая" е имала пари само за дънки "Рила". Обяснение: "карго култовете" съществува у племената в Африка, Океания и на други места, култ на "туземците" към европейските стоки - дрехи и "безделушки". BTW, с изумление виждам, че в България и до днес "карго култа" е жив и докато образованите американчета (на годините на нашия син) смятат за свой дълг да носят дрехи, на които да няма и помен от етикет на някоя известна компания, то младите българчета умират да покажат, че чантата, бижуто или дрехата му е от ЛВ, Диор, К. Клайн или още накой нарочен гуру. И след 20 години свобода на придвижаване феодалното ни социалистическо минало на недоимък дава плодовете си.

Имам и още много причини да обичам датата 10 ноември 1989, но тези две май са напълно достатъчни. Те дадоха на всички ни онази свобода за която някои хора прекараха живота си в затвора, да?

А иначе, при мен лично 10 ноември беше освобождение и от ужасите на социалистическия Пирогов. Бях попаднала там с 2 годишния ни син след неуспешно лечения на пневмонията му от 1 градска. Изписаха ни на 9-ти ноември 1989, след като бяхме влезли в болница около 20 септември. Мисля, че доста пъти съм разказвала какво представлява соц. медицината в Детско гръдно, Пирогов - олицетворение на соц затвора и пълното незачитане на човешките права за хуманна медицина и на родителските права да бъдеш 24 часа до 2 годишното си дете с 40 градуса температура. Но синът ми беше там с най-леката диагноза - стафилококова пневмония с излив в плеврата.

Лечението на децата с изгорен хранопровод от сода каустик (главно деца от околните софийски села, в чийто дом се прави домашен сапун – пак роден соц, за да пестят пари - и сода каустика се държи в лимонадени шишета - ммда, говорейки за бабите на Денков) се провеждаше като във филм на ужасите - децата между коленете на докторите, устата отворена, никаква упойка и доктора всекидневно разширява чисто физически зарасналия хранопровод с метален инструмент. Детския плач беше невъзможен за слушане, запушвах си ушите, лееше се кръв от процедурата. Някой още да ме попита защо за мен 10 ноември 1989 е празник? Е, вярно, процедурата по разширяването на харнопровода продължи така дълго след 10 ноември, но хората, които го правеха, имаха шанса да излязат извън Пирогов, извън България, извън Европа дори, и да погледнат как техните колеги в другите страни го правят. Същото се отнася до лечението на онколболните, сърдечно болните, хората на хемодиалзиа, на болните от епилепсия и т.н.

Едно от невероятните постижения на периода след 10 ноември за мен е появяването на гражданска съвест и желание за общи действия срещу системата. Пациентското движение в България днес, 20 години след 10 ноември, е на космическа висота. То е на същата висота дори в сравнение с 2002, когато българското здравеопазване отказа категорично химотерапия на лекарка на 43 години болна от рак. Обяснението - нейната преклонна възраст. Е те, това не може да се случи днес, 7 ноември 2009. Не може да се случи дори при недоразумението, което имаме за министър-председател. Здравното ни министерство днес няма да откаже лечениие заради възраст, а поради по-далеч по лицеприятна причина, само... заради изчерпване на лимита на болницата (такива разбирам са новите веяния в родното здравеопазване). BTW, в този момент правителството на Борисов зачерква всички постижения на борабата на пациентите и ги връща на кота нула. Парите за лекарства и лечение на болните, изтръгнати с толкова труд през 8 годишното управление на правителството на Станишев, днес се прибират обратно.

Моите деца почти не знаят какво е 10 ноември. Нищо, че току-що излезлия от социалистически Пирогов наш син размахваше пластмасовия си меч си пред телевизора и скандираше ентусиазирано с хората от митингите "Шлем пър-ви, шлем пър-ви" (ставаше въпрос за "член първи", който узаконяваше ръководната роля на БКП). За моите деца има друга дата - датата на която стъпиха в САЩ, живота им се дели на тези два периода. Въпреки това, те нямат проблеми с общуването си с баби и дядовци, нещо, което иска да ме убеди днес Денков. Разликата в поколенията днес и на онези, които са живели по време на написването на "Учен Петко" или "Глезеното Миме" не по-голяма. Като наблюдавам децата си, мисля, че тази разлика дори е по-малка. Всичко зависи от семейството. Ако децата са привързани към родителите на своите родители те намират неща с които да им се радват - дали са сърмите и курабийките на баба в Пловдив, или е някогашното мразено "следобедно кафе" във Варна, на което всеки е задължен да присъства:-), децата намират начина си да се върнат към корените си. И го правят, без да ги подканяш. Дали ще е Нова година с баба и дядо в България, ски в Пампорово, на море във Варна, те го правят с удоволствие. Ако не го правят - грешката не е у тях, а у вас. Не сте имали достатъчно време да прекарвате с тях и да ги привързвате към нещата, които и вие сте обичали.

Честит 10 ноември на всеки, който приема нещата по моя начин. 10 ноември не е СДС, нито БСП, това е датата на която никой вече не ме спираше да работя, живея и пътувам там, където желая. Бяхме млади и това ни беше повече от достатъчно.

Редактирано от - Чичо Фичо на 08/11/2009 г/ 00:55:39

Добави мнение   Мнения:521 « Предишна Страница 9 от 26 7 8 9 10 11 Следваща »