Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Русия ще е най-силната европейска икономика до 20 г.
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:146 Предишна Страница 2 от 8 1 2 3 4 Следваща »
FL
25 Яну 2010 05:11
Мнения: 6,942
От: Canada
Русия ще е най-силната европейска икономика до 20 г.

Да!Ако се екстраполира растежа от годините на петролният бум.
Не!Ако се екстраполира сриването от настоящата криза Русия ще е по бедна и от Албания.
Графики, екстраполации и пермутации не важат.Важат социална и политическа структури.Русия ще остане бедна и недоразвита за десетилетия напред.
Енергията на руските управници се пилее в пропаганда, деспотизъм и въоръжаване.За руските олигарси и КГБ ета образованието се смята за опасна ерес която заплашва привилегиите им наследени от царизъм и комунизъм.
VOCI
25 Яну 2010 05:52
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
Anastass
ЗИП
25 Яну 2010 08:11
Мнения: 34,590
От: Bulgaria
А Япония къде е бря??? Май са я изпуснали.
За Русия е изключително необходимо превключване към технологичната сфера.
Това не означава загърбване на природните ресурси. Напротив - свръхдоходите от нефт и газ требе да се вкарват в технологии. Китай трябва да е пътеводна светлина. Там трябва да ходят групи да си записват и да се учат. Не е срамно.
Разбира се и в момента в Русия се развиват технологии, но с бавни темпове.
Требе да се включи на друга предавка.
Напоследък сред олигарсите има мода всеки да си измисля автомобил.
Ето едно такова предложение. "Руското Ферари". Изглежда добре
Натиснете тук

Редактирано от - ЗИП на 25/1/2010 г/ 08:16:17

toly
25 Яну 2010 08:29
Мнения: 4,974
От: Bulgaria
Голям смях с тия прогнози. Къде забравяте Македония?
Ловкия
25 Яну 2010 08:46
Мнения: 56,087
От: Ghana
А Япония къде е бря???

Ми ше е потънала...
Ти кино не гледаш ли?
Григор Груев
25 Яну 2010 08:52
Мнения: 207
От: Bulgaria
Тия цитират
Тезисите на Никита Сергеевич Хрущёв
"Мы вас закопаем"
известни в по-мекия си вариант и като
"Мы вам покажем кузькину мать"
,
Герой Советского Союза, трижды Герой Социалистического Труда,
Герой Народной Республики Болхарии и других республик и племен.
Сбъдваемост 0.00.
Mrx++
25 Яну 2010 09:13
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Ей тук ще да е голямото дърлене защото вече, такива като VOCю и FL, Григор Груев съде се изприщиха. Редакцията трябва да внимава да не им натоварва нежните душички са такива отрецателни емоции.
Hauptmann
25 Яну 2010 09:16
Мнения: 8,010
От: Bulgaria
римейк на претърпелия касов провал филм от ранните 60-е "догнать и перегнать..."
Mrx++
25 Яну 2010 09:20
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Прогнозата е само за 10 години тъй, че съвсем не е дългосрочна. А в момента Русия влага огромни средства за издигане на технологичния си потенциал. Много от големите автомобилни компании имат заводи там. Купуват се и електронни предприятия. На времето през 50-те не бяхме чували за Япония, камо ли да си представим, че японските коли ще задминат американските, след това ние така се смеехме, като горните запъртъци и на Китай, като не вярвахме, че от доменните пещи на Мао по дворовете може да излезе голяма икономика. Светът е мени.
Polkovnik Ivan
25 Яну 2010 09:24
Мнения: 1,500
От: France
"Не трябва да позволяваме украинизацията на политическия живот в Русия, но не трябва и в никакъв случай да клоним в друга посока, към тоталитаризъм и деспотизъм"

Премиерът Путин признава, че под "украинизация" той разбира демокрация и пазарна икономика в западен стил, тоест, нещо обратно на тоталитаризма и деспотизма.
Free Willy
25 Яну 2010 09:31
Мнения: 120
От: Bulgaria
Много интересно - според Карнеги пък, Русия върви твърде на зле. Кое е вярното? Натиснете тук
В.Лянча
25 Яну 2010 09:32
Мнения: 6,509
От: Bulgaria
Китай трябва да е пътеводна светлина. Там трябва да ходят групи да си записват и да се учат. Не е срамно.
Разбира се и в момента в Русия се развиват технологии, но с бавни темпове.

Особено голямо е изоставането в космическите, авиационните, ядрените, металургичните, гео- и био- технологиите.
ЗИП
25 Яну 2010 09:42
Мнения: 34,590
От: Bulgaria
Премиерът Путин признава, че под "украинизация" той разбира демокрация и пазарна икономика в западен стил, тоест, нещо обратно на тоталитаризма и деспотизма.


Пряма наоборот
Политически и социален бардак, деинструализация, депопулация, циркаджийство и шутничество без отделяне на внимание на стратегическия поглед на къде трябва да върви една държава.
Украйна е кат плашило до къде може да се стигне при една разпасана политическа система. Това е път към ада.
Тов. Путин правилно е посочил опасността и същевременно се набива на очи нейната противоположност.
Югоизточна Азия и авторитарната модернизация, която не означава тоталитаризъм.
Хохлите им пожелавам успех в техния експеримент, особено след като се опитаха да преведат математиката, физиката и съпромата на украински и постигнаха значителни фунадаментални резултати
В.Лянча
25 Яну 2010 09:44
Мнения: 6,509
От: Bulgaria
Много интересно - според Карнеги пък, Русия върви твърде на зле. Кое е вярното?

Уили, вярното в думите на Алексашенко е, че през 2009 имаше криза и че едно от следствията й бе ниската конюнктура при нефта и газа. "Карнеги пък" можеше да си спести хонорара, ако бе поискал една подборка от мнения в нашия форум.
П.С. И на мен косатките са ми едни от любимите животни
hamel
25 Яну 2010 09:58
Мнения: 65,681
От: Bulgaria
И на мен косатките са ми едни от любимите животни
На мен пък делфините
ЗИП
25 Яну 2010 10:03
Мнения: 34,590
От: Bulgaria
Хохлостан в своя пълен блясък. Истинска народна демокрация.
В Киеве идет захват комбината, где печатаются бюллетени

В Киеве на полиграфическом комбинате «Украина», печатающем бюллетени для голосования во втором туре президентских выборов, происходит «силовая смена» руководства предприятия, сообщил руководитель пресс-центра кандидата в президенты Виктора Януковича Дмитрий Понамарчук. По его сведениям, в результате стычки со спецназом и неизвестными в гражданской одежде пострадали несколько депутатов парламента от Партии регионов.

Штурм предприятия начался около 8.00 мск. Сначала у здания появилась группа людей в штатском, которая начала бить витрины. Охрана комбината пыталась их остановить, но на помощь неизвестным пришли бойцы спецназа «Беркут». Они взломали двери и ворвались в помещение. В ход пошли дубинки и слезоточивый газ. Находившиеся в здании несколько депутатов парламента от Партии регионов попытались остановить нападавших, но были избиты. Сейчас группа защитников комбината вместе с депутатами забаррикадировались в приемной директора комбината на 4-м этаже. Им удалось написать и отправить по факсу заявление в генпрокуратуру о рейдерском захвате предприятия.

Штаб кандидата в президенты Виктора Януковича сообщил о созываемой на 12.00 мск экстренной пресс-конференции в связи с событиями на полиграфическом комбинате. ИТАР-ТАСС
Нашия
25 Яну 2010 10:17
Мнения: 740
От: Bulgaria
а след 35 години нефта като свърши, рашките пак ше са първи, ма отзад-напред
Benedicta
25 Яну 2010 10:23
Мнения: 17,577
От: Bulgaria
Несериозно е да се правят прогнози с двадесетгодишна стъпка.

Как ще е несереозно, колега...Я виж форумните прогресивни сили как ококориха очи, навириха гребени и се разкукуригаха като петли на бунище...нищо че прогнозата може да се окаже нефелна като тази за глобалното затопляне в съседната статия...
Zmeja
25 Яну 2010 10:31
Мнения: 35,948
От: Bulgaria
"През 1883 г. руснаците откриват големите петролни залежи в Баку и много бързо развиват това огромно богатство. Рокфелер среща сериозен конкурент от страна на Русия, която само след пет години -в 1888 г. завзема световния пазар. Производството им нараства много бързо. Докато през 1860 г. производството на САЩ е 70 000 тона, а това на Русия -1 300 тона, през 1901 г. САЩ имат 10 млн. тона производство, а Русия -12 млн. и 200 хил. тона. Това спомага Русия да стане една от най-индустриализираните страни в света и през 1913 г. тя надминава по индустриална продукция САЩ, Англия и Германия.
Болшевишката революция през 1917 г. заварва Русия в икономически прогрес, който развива до голяма степен средната класа -най-големият враг на..."
Когато Съветска Русия стана достатъчно мощна държава, а във военно отношение съперничаща на САЩ (НАТО) историята се повтори под формата на контрареволюция.
Първата афганистанска война (1838-1842) възниква защото емира на Афганистан Дост Мохамед се стремял към съюз с Русия. А както е известно Афганистан подпира Индия (тогава заедно с Пакистан) от север. Британците нападнали страната, свалили емира от власт и поставили на негово място непопулярния сред народа - шах Шуджа. (След това яли голям пердах, но това е друга тема. Спасил се само един европеец и неколцина от войниците на Източноиндийската компания.)
Днешната афганистанска война - същата работа!
Пък уж историята не се повтаряла!
Доси
25 Яну 2010 10:32
Мнения: 11,509
От: Bulgaria
А Бени, тъкмо се чудех защо те няма?
Добави мнение   Мнения:146 Предишна Страница 2 от 8 1 2 3 4 Следваща »