Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Обвинител №1 пожела спецзаконодателство срещу престъпността
Добави мнение   Мнения:18 1
fractal
26 Яну 2010 00:13
Мнения: 9,824
От: Bulgaria
то и турците маи са имали спец законодателство за борба с хаидутите в бьлгария
кормиснош
26 Яну 2010 05:14
Мнения: 2,010
От: Uganda
Я как напредват момчетата във връщането на държавата обратно в релсите на законността! Равносметката е ясна, за да се ограби насъбраното през комунизма, се искаше да се стагнира обществото. Ерго, разградиха двора и позволиха на червените кучета да грабят и насилват. Е, дойде време и кучетата започнаха да посягат на стопаните. Камуняките си налегнаха парцалите, дадоха държавата назаем на полицаите, дорде последните попребият народилата се криминална паплач, която не иска да разбере, че само червенопрашковците са аристокрация. Сега ще стане интересно, каква ще е цената на полицаите, за да проконтролират нещата и узаптят хайваните. Какво парче от тортата ще ги задоволи? Дали пък да не вземат всичко? Дано да са предвидили обаче, че бандюгите работеха на 80% за господарите до към последните 6-7 години. Може да не е толкова лесно да бъдат "санирани". Галиба ще е "война" на нерви и не само ...
oIo
26 Яну 2010 06:19
Мнения: 8,618
От: Bulgaria
Шумкарската унука Борис Велчев къде беше досега да бори организираната престъпност - цялата 2006, цялата 2007, цялата 2008, цялата 2009 и нищо. Не му стига досегашната вересия. Още иска мискининът! Да се маха - не става.

А ние извънреден закон си имаме. Трябва отново да се приеме с малки актуализации.
Закон за изтребление на разбойниците


Чл. 2. Изтреблението на разбойниците в околията, дето са се появили, се възлага на полицията, жандармерията и войската. Ако тази сила е недостатъчна за изтребление на разбойниците, околийският началник може да образува потери, с които да ги преследва. Във всяко населено място, където се забележат разбойници, кметът веднага назначава потеря за преследването им и донася на околийския началник.
paparol
26 Яну 2010 07:12
Мнения: 2,491
От: Bulgaria
За какво са тези спецзакони? То и сега си имаме закони, въпросът е прокурорите да започнат да пишат мааалко по-грамотни обвинителни актове, за да има и осъдителни присъди. Преди време бяха казали, че айдуците у нас са 300 души. Като ги разделим по области ще се получи по 10 мутри на регион. Колко му е да се назначат по един персонален прокурор и полицай на всеки престъпник? Може и по двама, за да работят на смени, нали численоста им била 70 000!
генек
26 Яну 2010 07:38
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
Оло е прав - да се върне спецзакона от 20-те години!
И толкова!
----------------------
Блогът на Генек
Sultan
26 Яну 2010 07:50
Мнения: 1,478
От: Bulgaria
За организирана престъпност у нас се заговори едва през 1985-89 г. И едва през 2000 излезе респективният закон-ДВ, бр.37, отнасящ се за тази ОРГАНИЗИРАНА престъпност. Както виждам, господин Велчев не познава тези определения и исторически истини. И приема за меродавно понятието "организирана престъпност", което лилов и Сие предадодаха на битовата престъпност.
invalid
26 Яну 2010 08:12
Мнения: 1,009
От: Bulgaria
организирана, неорганизирана, битова и т.н. се вкарва в пандиза с доказателства. Като видя адвокатите да кандидатстват за дознатели ще се успокоя и няма да ми пука кой е главен прокурор та ако ще да се казва Фил ... .
Bongo ot Africa
26 Яну 2010 10:23
Мнения: 798
От: Bulgaria
Организираната престъпност е много страшна. Какво му пречи на един бос да нареди да бъде пребит или ликвидиран някой свидетел. За това трябва да има извънредно законодателство за тях и спецсъдилища. Напълно съм съгласен. Може да се вземе предвид и бившата водеща на бившето предаване "Искрено и лично". В предаване по НОВА ТВ тя попита дали иска водещият да бъде пребит някого - явно от мутрите на мъжа й.
ОвенЕдинак
26 Яну 2010 10:31
Мнения: 1,901
От: Bulgaria
На тоя мандата вече му свършва, но обещава.Някой да не е очаквал нещо друго от човек на Гоце.
toronegro
26 Яну 2010 10:44
Мнения: 3,198
От: Spain
Бонго , вие там в африка може и специални закони да имате, ама резултата е същия-хаос и безаконие.А в Европа просто си спазват законите, за тези които карат извън него рано или късно ги опандизват.
Ред и законие има , когато поне 90%от гражданите на една страна спазват законите, без значение дали са специални, обикновенни или 200-300 годишни.
Bongo ot Africa
26 Яну 2010 10:50
Мнения: 798
От: Bulgaria
toronegro, в България почти няма законност. Всички чакаме съдиите и съдилищата да започнат да осъждат най-после. Ако започнат - престъпността ще намалее.
toronegro
26 Яну 2010 10:52
Мнения: 3,198
От: Spain
В България населението винаги е обожавало престъпниците.Песни за тях пеели, даже и стихове за тях писали.А когато имали случай, направо и властта им давали.И след освобождението, и след 2то "освобождение" през 1944г., а и сега.
Справка-многото народни песни за хайдути, песни и стихове за партизани, а сега турбо-чалгата.

Редактирано от - toronegro на 26/1/2010 г/ 10:57:38

Bongo ot Africa
26 Яну 2010 11:03
Мнения: 798
От: Bulgaria
Мисля, че "Силва метод" наложи мирогледа, че да си военен или хайдутин е престъпление. Наложиха и вярванията, че богатите и управляващите са "висши" същества, докато бедните - "нисши", и че си го заслужават това битие.
dabedabe
26 Яну 2010 11:06
Мнения: 19,395
От: Antarctica
По-досаден главен прокурор не сме имали.
komarby
26 Яну 2010 11:31
Мнения: 321
От: Bulgaria
Миналата година по поводе делото борилски уважамания фреския вестник "Монд" е публикавал статията та Франсоа Рош който дава отговор на вапроса защот е толкова слаба нашата прокуратура . "Бивш американскипосланик в София (Джеймс Пардю - бел. ред.) подчерта в язвителна забележка, че проблемът с организираната престъпност в България е, че е твърде добре организирана. Той правеше алюзия към връзките между бившата Държавна сигурност, разпусната в началото на прехода и главните управляващи на тези „икономически групи“ (произходът на чиито фондове оставя в недоумение всички западни експерти). Два вида организирана престъпност съжителстват в България. Ако едната е създавана отдолу, управлявана от дребни гангстери и други дребни трафиканти от всякакъв вид, другата е организирана отгоре от образовани хора, добре информирани, които имат добри познанства в най-изгодни среди и разполагат с „портфейл от отношения“ в страните от
бившето комунистическо пространство. Първата група често се поставя в услуга на втората за извършване на долните си деяния. Всяка има своите кланове, своите сектори на привилегирована дейност, своето географско местоположение, етикет, и понякога се случва вълците между тях да се разкъсват помежду си. Най-тежкото е, че от две десетилетия този малък елит на комунистическата номенклатура е успял да постави представителите на българската политическа власт под своя зависимост. Тя може да им
влияе по такъв начин, че законодателните им решения да я притесняват възможно най-малко. Може да ги манипулира, даже да ги корумпира, за да печели време. Може да прибягва и до убийства, за да притесни конкурент, да уплаши антуражите или да „пренареди картите“, както се случи в края на 1996 с убийството пред дома му на бившия премиер Андрей Луканов (несъмнено твърде добре запознат с „финансовите ресурси“, разпръснати в чужбина от комунистическата партия) или през 2005 г., с убийството посред центъра на София на „банкера“ Емил Кюлев, близък приятел на действащия президент на републиката. Авторът споменава тук случаите Андрей Луканов и Емил Кюлев. Тези, които се опитват да разследват и да разкриват, в най-
добрия случай са пребивани, като журналиста Огнян Стефанов. Авторът на анализа споменава и случая с убийството на Георги Стоев и появата на книгата на Юрген Рот за организираната престъпност в България. Но в България, след няколко дни скандал мълчанието се завръща, езнаказаността продължава, изтъква Франсоа Фризон-Рош. Би било абсурдно и погрешно да кажем, че всички български отговорни лица са корумпирани, но мнозина се страхуват. Когато държавата се проваля, доминира законът на по-силния и, както казва една българска поговорка, „Преклонената главичка остра сабя не сече“. В този контекст българските власти - отляво и отдясно, сегашни и бъдещи, в състояние ли са да да дадат доказателство за политическа воля, както изисква ЕС? Не и в с сегашното състояние. Какво ще се случи тогава? Очевидно ще се дадат обещания на ЕС, дори ще се приемат по-добри закони, но няма да се прилагат или ще се прилагат зле. Няколко корупционни афери ще се избутат на преден план, за да разсеят общественото мнение, както например стигна до съд бившият директор на „Топлофикация“ София, хванат с ръце до лактите в меда. Освен няколко измамници с европейски фондове, и няколко съдии от по-нисък ранг ще играят ролята на изкупителни жертви. Остава само една надежда – това е Европа и в случая ще се предостави възможност, изборите за парламент. Противно на това, което се случва в Западна Европа, Българското обществено мнение е в очакване на „повече Европа“. Докладът на Жак Баро, който наскоро бе публикуван, може да бъде ефикасен лост, за да се приложи електрошок преди тези избори. Ако нищо не се направи, ако Европа не отговори на исканията на общественото мнение, обещанията на властите, измъчени и в края на мандата, могат да минат за измама."
Forza NATO
26 Яну 2010 12:46
Мнения: 11,582
От: Bulgaria
След няколко години мандат, употребен предимно в приказки под прокурорския храст, Синята брада може да започне със следните два специални закона - Наказатален кодекс и Наказателно-процесуален кодекс.
Като стигне до Закона за изпълнение на наказанията, да се обади за още.
читатель
26 Яну 2010 13:46
Мнения: 9,158
От: Bulgaria
Натиснете тук
Ако сте прочели горепосочения текст, ще ви е ясно как се разправят с честните хора.
Perseus
26 Яну 2010 17:10
Мнения: 2,726
От: Bulgaria
Тоа па не му писна да дава интервюта по улиците.
Добави мнение   Мнения:18 1