Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
България получи роля в гръцката трагедия
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:83 « Предишна Страница 4 от 5 2 3 4 5 Следваща
Kilgor Trout
12 Мар 2010 14:47
Мнения: 180
От: Bulgaria
ПРедложените мерки са валидни само в случай , че международната олигархия в крайна сметка не предприеме война за да си оправи сметките. Сега пробват с добро - просто да понапечатат реални кинти, пробвайки да покомпенсират малко от малко ония виртуалните, раздавани за раздуване и купон през годините. Ако не стане, после иде ред на тоягата. Ако мине на тоя вариант , първо се налага просто да оцелеем някои от нас. Ако може. Чак след това ще се минава към конструктивни мерки. На зелена, пардон сиво-лайняна поляна, осеяна с дупки.
StrikeEagle
12 Мар 2010 14:52
Мнения: 21,073
От: Bulgaria
Такива оди се пеят за гръцката корупция,
че човек и да е имал съмнения КАКВО точно искат зомбитата на КДС/БСП
вече ми става кристално ясно.
В.Лянча
12 Мар 2010 15:08
Мнения: 6,509
От: Bulgaria
Е, тук-там и някоя ерогация. Плюс две-три ерекции.

Варкаш, Караваджо. Еректираш и мечеш, преди да съм ти дал командата "Пепек, скокни!". Бива ли тъй? А си ми любимец
В.Лянча
12 Мар 2010 15:26
Мнения: 6,509
От: Bulgaria
Нокредит, ти как си представяш контрола? Един прави нещо, втори го гледа в ръцете, третият брои залците на втория, четвъртият...
В другата тема обяснявах на Симпли... нищо лошо не искам да кажа и за двама ви. Може би аз съм виновен, че представите ви ми изглеждат детински... какво означава "собственик на процес", простичко казано кой управлява нещо си.
С цялото си уважение ти казвам, че на всяко равнище контролът е една стъпка, също с един собственик. По вертикала се повтаря толкова пъти, колкото са управленските равнища.
no-credit
12 Мар 2010 15:36
Мнения: 954
От: Bulgaria
Не си виновен ти, Лянча. Заради системата и царящите към момента догми е...


____________________________
Кредитът - модерното робство
no-credit
12 Мар 2010 15:39
Мнения: 954
От: Bulgaria
По вертикала се повтаря толкова пъти, колкото са управленските равнища.

Добре де, а най-най-най-горното равнище кой го контролира (все пак)?
Примерно Лянча (за да не сме голословни), кой ще контролира "независимата" централна банка?

____________________________
Кредитът - модерното робство

Редактирано от - no-credit на 12/3/2010 г/ 16:05:25

no-credit
12 Мар 2010 15:48
Мнения: 954
От: Bulgaria
Kilgor Trout,
Случайно не си ли чул, че модела с многото здравните каси се провали и проваля в САЩ и Обама се чуди как да озапти непрекъснатато растящите разходи (при това не даващи особено добро качество)?!
Също така, кой ще плаща разходите на деца и пенсионери, които са най-големите потребители на здравни услуги ако има собствени здравно-осигурителни сметки?!
И изобщо ти не си ли забелязал, че напоследък има сериозни дебати по здравното финансиране щото никъде по света не работи както трябва, та пробутваш теории от преди половин век?


____________________________
Кредитът - модерното робство
В.Лянча
12 Мар 2010 16:48
Мнения: 6,509
От: Bulgaria
Добре де, а най-най-най-горното равнище кой го контролира (все пак)?
Примерно Лянча (за да не сме голословни), кой ще контролира "независимата" централна банка?

Законът. Освен това, "най-най-най-горното равнище" винаги е устроено така, че на него да има двама или повече човека, назначавани отделно и независими един от друг. В БНБ те са управителят и подуправителят... така се наричат официалните им длъжности. По традиция и за да се подчертае независимостта им, управителят го наричат "гуверньор", а подуправителят "г-н управител"... в другите ведомства са министър/първи заместник, председател/(първи)заместник и т.н. Винаги назначавани от принципала поотделно.
no-credit
12 Мар 2010 16:53
Мнения: 954
От: Bulgaria
Добре де, но все пак какво правим ако и двамата, независимо как са назначени, се окажат недалновидни? Не некомпетентни и не злонамерени, а просто недалновидни (както в САЩ-ския ФДР например)?
Или пък са с недостатъчно възможности (както в нашия БНБ например)?


____________________________
Кредитът - модерното робство
no-credit
12 Мар 2010 16:56
Мнения: 954
От: Bulgaria
И изобщо, тази централизация на толкова власт на едно място не е ли почти същата като онази централизация, която се крепеше на член 1 от Конституцията от 1971 г. (за ръководната роля на Партията)? Каква е разликата?
И онази власт не беше нито злонамерена нито некомпетентна. Просто толкова си можеше. Защо сега да е по-различно?!


____________________________
Кредитът - модерното робство
Kilgor Trout
12 Мар 2010 17:11
Мнения: 180
От: Bulgaria
Но кредит: на децата - от сметките на работещите мама и тате. Само сираците - от държавата. Пенсионерите - от своите вече натрупани. Частните каси, въпреки недостатъците, по-малко ги точат. Този експеримент в САЩ ще видиш , че ще се провали. Ще им излезе по-скъп и отново ще се върнат на старото положение. Но то си трябва и контрол. Това вече съм съгласен. За да не се сговарят здравните осигурители с фармацевтичните компании и докторите. това е една от най-мощните и влиятелни мафии. В цял свят. Без значение дали се точи държаав или частни корпорации. Така изкуствено се качват цените на лекарствата и вноските по осигуровките. по старата система американците, които нямат здравни застраховки или са по-бедни за да си позволят големи , въпреки схемите и корупцията, пак могат да разчитат на що годе сносно обслужване в специални субсидирани мед. центрове, с малко повече чакане и бюроклация и без екстри. Но все пак доста по-добро отколкото тук, ако си плащаш всичко, че дори и в частна клиника. Тук анархията е пълна. А контрола и правната защита на пациентите са виртуална нула. Те се сравняват със себе си. И се надяват , че положението сега, с прословутата реформа ще им се подобри средно статистически. но аз лично съм скептик. Впрочем, най-добре нещата са организирани в Канада. Понеже там населението е сравнително малко и страната е богата на ресурси. Но има и по-читава съдебна с-ма там и по- развита профилактика. Въпреки, че и те не са идеални. Има си и там злоупотреби и бюрокрация (по-голяма от в САЩ). Влагат се доста средства и за развитие и стимулиране на медицинската наука и изследователска дейност и изобщо за образование. А тия неща вървят ръка за ръка. Франция също я дават за пример като имаща добре организирана здравно-осигурителна система. Но и там социалистическият начин на финансиране скоро ще изгърми. Най-добра в света е здравната система в Сингапур. Там са намерили идеалния баланс между пазарно-ориентирана система и държаван регулация. Впрочем, там всички са с индивидуални сметки. Поразрови се в мрежата и се запознай. Че нещо много се разпрострях.
Kilgor Trout
12 Мар 2010 17:14
Мнения: 180
От: Bulgaria
Айде да те улесня малко.
http://www.nbu.bg/PUBLIC/IMAGES/File/depa rtamenti/medikobiologichni/9.pdf
Kilgor Trout
12 Мар 2010 17:16
Мнения: 180
От: Bulgaria
Виж 7 стр.
Kilgor Trout
12 Мар 2010 17:23
Мнения: 180
От: Bulgaria
http://georgiangelov.com/?p=146
А по-подробно - тук!
Спартак
12 Мар 2010 17:28
Мнения: 3,230
От: Bulgaria
Отново чудесен анализ г-н Терзиев, и великолепно оформен. Не искайте всички да ви оценят, за това е нужнен и ум и сърце и култура, а такива липсват и на образовани хора, на които при това русофобията е замъглила и мозъка и сърцето. Толкова автори писаха за тази криза, такива прогнози вече са направени, а най- накрая и наш Първанов и той се изцепи като повтаря чужди оценки, и той да блесне с чужд ум.
"Всяка майка журналист не ражда"

Kilgor Trout
12 Мар 2010 17:29
Мнения: 180
От: Bulgaria
ние, обаче, както винаги предпочитаме да измисляме отново топлата вода и да агонизираме. Но най -вече сме заложници на хората с големи интереси, защото ако нещата се направят рационално и в максимална полза на обществения интерес ща спре или ще бъде сведена до минимум тяхната далавера. Затова, те никога няма да го позволят. Особено имайки за поданици и данъкоплатци, такива кротки и безпросветни говеда като нас.
no-credit
12 Мар 2010 17:37
Мнения: 954
От: Bulgaria
Kilgor Trout,
Благодаря!
...
Системата в Сингапур е ефективна и осигурява качествено и достъпно здравеопазване. Това се постига чрез философията на спестяване в лични здравни сметки, от които се покриват медицинските разходи при нужда. Нито една услуга не се предоставя “безплатно” – всичко се плаща от медицинските спестовни сметки или от собствения джоб на пациента, за да имат стимул хората да рационализират избора си и да се избягват неефективностите, които съществуват при централизираните и монополни здравно-осигурителни системи. В същото време, с умело изградени програми дори и по-нискодоходните слоеве от населението имат достъп до здравната система.
...
През 1984 година Сингапур създава система на медицински спестовни сметки, които са собственост на отделните граждани /заедно с пенсионни и други сметки/. От тези сметки се покриват при нужда медицински разходи, които в други страни се поемат от здравно-осигурителни компании. Фактът, че сметките са собственост на отделните хора и при нужда те харчат собствените си средства позволява да се избегнат неефективностите в централизираните здравни системи и да се поддържат сравнително ниски разходи. В Сингапур разходите за здравеопазване са около 3.7% от БВП, от които около 1% се осигуряват от държавния бюджет.
...
Натиснете тук

И какво излиза - никакви здравни каси, никакви застрахователи! Всеки си има лична сметка и си харчи от нея. Ами аз съм твърдо "ЗА"!!! Ама надали, времето на революциите май е отминало (а у нас никога и не е било).

____________________________
Кредитът - модерното робство

Редактирано от - no-credit на 12/3/2010 г/ 18:22:36

Pavlik Morozov
12 Мар 2010 17:46
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
Kilgor Trout, в момент в който куба и северна корея се отварят за света ти искаш да тръгваме по техните стъпки? 40 години глад в пустинята на самоизолацията и неясно какво чакащо ни на другия край?!
Pavlik Morozov
12 Мар 2010 17:48
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
всъщност мани ги корея и куба - те поне са стратегически важни страни и все се намираха кандидати да им помагат върпеки всичките видове ембарга.

ние повече бихме приличали на албания от времето на енвер ходжа.
myrmorko
12 Мар 2010 18:00
Мнения: 3,230
От: 0
Дърто ченге, бившия министър - председател Димитър Попов ли визираш относно "парите в куфарчета"? Щото и той приказва подобни приказки. Натиснете тук

Макар че лично на мен ми е много интересно как могат 2 милиарда долара да минат през куфарчета и, както ти казваш, поне един да не се издъни, че не да го закопчаят - само да го покажат, акъл да ни даде . Щото по 1 млн в куфарче да е било (то май повече не събира), това са 2000 куфарчета! Много бе!!!

Редактирано от - myrmorko на 12/3/2010 г/ 18:04:57

Добави мнение   Мнения:83 « Предишна Страница 4 от 5 2 3 4 5 Следваща