Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Национализмът в Европа е реакция срещу либералния проект
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:25 Страница 1 от 2 1 2 Следваща
paragraph39
03 Май 2010 23:50
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
Галъп: АТАКА e трета политическа сила през април
АТАКА е с най-висок скок на одобрение за април в сравнение с март 2010 г. Това сочи проучване на "Галъп интернешънъл", направено и публикувано във в. "Класа". Националистите имат 11% доверие и с това се превръщат в трета политическа сила, твърдят социолозите. На първите две места са съответно ГЕРБ и БСП, които губят по процент одобрение, но червените имат скромните 16%, докато управляващите са с 47%. ДПС в момента е на пето място по одобрение, с 4% по-нисък резултат от този на патриотите.
Нараства и одобрението за Волен Сидеров, който за месец е добавил също 2% към рейтинга си, сочи проучването на "Галъп". Националистът е решително пред сините Иван Костов и Мартин Димитров, а Яне Янев не може да се добере до половината от одобрението на лидера на АТАКА и е пред изпадане от класацията.
Постоянно високо се запазва одобрението за правителството на ГЕРБ, подкрепяно от АТАКА - 45%. Доверието към полицията е паднало с 2 пункта, но със сегашните 42% е драстично по-голямо от отношението към МВР преди година по времето на Станишев - 13%. В резултат на успешните акции срещу престъпността се покачва и рейтингът на съда и прокуратурата.
Kar Lukovski
04 Май 2010 01:26
Мнения: 2,427
От: 0
Станилов
потребител,07
04 Май 2010 02:35
Мнения: 8,146
От: Bulgaria
Като се разпаднат нациите, от нашия национален въпрос няма да има никакъв смисъл. Ако няма граници, всичко започва да се размива. Ако няма граници и Турция влезе в ЕС и по нашите полета се поселят два-три милиона анадолски турци, ще има ли изобщо българи?!

Абсолютно правилно. ЕС не би могъл да съществува, ако се води демографска война между нациите. Опит за за германизация на бившата немска провинция Елзас във Франция, би предизвикал мигновен разпад на ЕС и война между Франция и Германия. В този смисъл трябва да се издигне стена срещу тези, които не играят по правилата, а именно Турция и Ислямския свят. С наглото си поведение на колонизация използваща високата цивилизованост на Европа, Ислямският свят и Турция разклащат основата на националната държава и рискуват война с Европа.
Gozambo
04 Май 2010 04:44
Мнения: 7,892
От: 0
Най-смисленото и актуално интервю, което съм чел някога във в. Сега.
babajaga2-2
04 Май 2010 06:34
Мнения: 2,734
От: Bulgaria
"За тези две явления обаче е имало причини и обстоятелства, които не могат да се повторят никога. "
Голям спуун лапни, голяма дума не казвай. Причините може да са различни, но мерките - подобни.
генек
04 Май 2010 06:47
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
Интервюто -
Въпрос - като е проект, кой му е проектантът? И кой поръчителят? И кой инвеститорът? И за чия сметка е?
------------------
Блогът на Генек

babajaga2-2
04 Май 2010 06:47
Мнения: 2,734
От: Bulgaria
А иначе авторът си е прав. Нерде Ямбол, нерде Стамбул: нерде УСА, нерде мъртвородената ЕУ. Май го писах преди у Форумо, ама преди 12 години един наглед прост човек, работник, в Будапеща ми каза: "Давам най-много 50 години на ЕУ, толкова различни са народите които го образуват". Оказа се, че човекот вАобще не е бил прост. Аз пък давам най-много 10 години, и ще започне разслояване: Германия, Франция, Италия, Белгия, Дания и т.н. - на една страна; останалата паплач - във втора глуха. На ЕУРо-зоната - между 5 и 10 години, най-много давам.
Gozambo
04 Май 2010 06:50
Мнения: 7,892
От: 0
Искам да уточня нещо, казано от професора. Не е либерален проекта, а неолиберален. Има разлика. И разликата е там, че неолибералите фалшифицират идеите за индивидуалните свободи и за свободата изобщо. Фалшифицират идеята за равенството. Теорията за свободата е така насрана от учени-евреи, че да се чудиш толкова ли е тъп този народ, че да приема за основа на всяка социална и икономическа теория тяхното разбиране за свободата. Или за равенството.
RumenS
04 Май 2010 09:00
Мнения: 6,895
От: Bulgaria
И аз да уточня нещо, няма никакъв проект, то ако имаше немаше да е толкоз зле. Има исторически създала се система чиято цел е била независимост от природата /средата/, бая отдавна тя се развива и оптимизира самостоятелно в желанието си за растеж. В момента поради реално изчерпване на възможностите за растеж системата корпоративен модел, явно деградира. Опита да се вземе под контрол системата и да се трансформира в солидарна /соц. проекта/ се провали. Бъдещето е неясно.
Бармалей
04 Май 2010 09:12
Мнения: 15,926
От: Bulgaria
...преди 12 години един наглед прост човек, ...

Ааа, нане Вуте го е вАрнал:
Оноа, кое си требе, оно си го сака

***
Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
Pazacho
04 Май 2010 10:11
Мнения: 421
От: Bulgaria
Най-после един професор, който не е тъпак.
.
Хвала на проф. Станилов!
Лунатик
04 Май 2010 10:44
Мнения: 2,959
От: Bulgaria
Аз пък давам най-много 10 години



Такива дащни, всяка година си актуализират прогнозите.
Унгарецът хитро се е застраховал с 50 години. Ако не познае няма да е жив да бере срама.
bibian
04 Май 2010 12:31
Мнения: 568
От: Bulgaria
Професорът приказва умни неща, които карат човек да се замисли. Въпросът ми по същество е - разбира ли ги той самият? Ако е така, то тази действително умна теория (анти-НЕОлиберализма) би се трансформирала в множество реални политики на "Атака" и в обилната хранителна среда на неолибералната ни действителност те биха нараснали бързо и значително извън партийния електорат.

Досега аз не съм наблюдавал такова нещо, но разбира се ще следя за това и за в (близко) бъдеще. Може би това е нова политическа разработка на Атака от която, според мен може да излезе много интересен продукт за политическия ни пазар.

Но понеже досега не съм наблюдавал такова нещо също така се опасявам да не би това това да е обичайният смптом на една обща болест, която традиционно мори българските професори - знаят твърде много неща, които разбират твърде малко. Та като остареят ги забравят и тях и ни разказват това, което са прочели вчера. Дано не съм прав, както казах ще следя да се появи хубавото, но както виждате без излишни илюзии.

ZeroOne
04 Май 2010 13:05
Мнения: 7
От: Bulgaria
Смислени дума, добре обоснована теза от човек, който е наистина професор, а не измислен учен витаещ в облаците на нео-либерализма и далеч от реалността.Професор Станилов се очертава като достойният кандидат на ПП"Атака" за президент на републиката!
Бай Илия
04 Май 2010 13:59
Мнения: 2,234
От: Bulgaria
И на мен ми харес, особено това:

"Точно тази финансова олигархия налага либералния модел. Чрез него е много по-лесно да изсмукваш ресурса на обществото и да го ограбваш. На промишлената олигархия сепарирането на национални държави не й пречи. "
beagle
04 Май 2010 14:37
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Националното е , не само солта на социалното , но и негова имунна система . Не сме ли го разбрали , в днешното ни ще оставаме - всякак импотентно , а според откровението на кучето ми , и ялово . Иначе , малко пишам , за да може постинга на Паро и в по-дълго да биде пред прозореца - като за реклама ...
Гойко Горисов
04 Май 2010 15:24
Мнения: 2,639
От: Bulgaria
ПРОФ. СТАНИСЛАВ СТАНИЛОВ:
Не бива да се вярва на тези, които казват, че ще се борят срещу корупцията, защото корумпираният Иван Костов и старите лица от СДС въведоха тази корупция в България, въведоха РМД-та и братовчедските кръгове, разрушиха българската промишленост, българското селско стопанство, а сега призовават пак те да ги възстановят. Нищо не могат да възстановят, да ги възстанови може само АТАКА.
beagle
04 Май 2010 15:24
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
RumenS мили ,
Горната ми "притча" е и косвен опит за обяснение на от теб казаното , по-горе . Социалното поражда "естественото" ни впечатление за своя феномен , като Баланс на различността ни в него . В поддържането му е и всичката тънкост на познанието ни за него , като "особена природа" . А то има стъпала , пред които либералите трябва да не помръдват - краят на историята да търсят . Общото ни движение , винаги ще има посоката на Общите ни цели , Приятелю ...

Редактирано от - beagle на 04/5/2010 г/ 15:40:50

Пламен Пенев
04 Май 2010 16:10
Мнения: 4,894
От: Bulgaria
ZeroOne каза:
Професор Станилов се очертава като достойният кандидат на ПП"Атака" за президент на републиката!

Идеята никак не е лоша!
потребител,07
04 Май 2010 16:54
Мнения: 8,146
От: Bulgaria
- Как ще коментирате протестите на българите от Западните покрайнини, които са против това България да подкрепя безусловно Сърбия за членството й в ЕС?

- В България винаги интересите на външните българи са били жертвани за някакви по-висши вътрешни интереси.

Защо така, г-н Станилов?
И въпросът, и отговорът: само едно изречение- отрицателна констатация! И защо на въпроса относно протестите на българите от Западните покрайнини, отговаряте с въпрос и давате пример с тракийските българи.
Или за вас тракийците са по- българи?
Да разбираме ли, че и "Атака" също ще пожертва интересите на българите от Западните покрайнини???
Gozambo
04 Май 2010 17:04
Мнения: 7,892
От: 0
Rumens,
допускаш една една грешка в разсъжденията си. Хората не са безропотни винтчета в системите. Те имат способността да се осъзнават и променят посоката на развитие. Да вземем в частност корпоративния модел. Корпорацията не е само надличностна система, която се развива по свои закони, но и тя е един инструмент, който се използва от някои хитреци за собствена, лична полза и от идеите и волята на тези хитреци корпорацията може да се използва и по един или по друг начин.
В Хъфингтон пост вчера най-много овации обра постинг, в който форумец обоснова тезата, че в Америка който владее финансите, той владее и цялата икономика и той е господарят на страната, и че цялата тази система позволява като господари на върха да останаг една шепа хора. Ето, от точно тази една шепа хора зависи каква ще бъде глобализацията, дерегулацията, нацията и пр. Не те зависят от системата, а системите зависят от тяхните решения. На въпроса дали Обама се страхува да посегне на властта им в същия постинг бяха описани четири случая за убийство на президенти, влезли в сблъсък с въпросната финансова власт.
Професорът е един от хората, които вече смело говорят за тази общоизвестна тайна, която прозира зад всеки материал във вестника на прогресивните сили в САЩ и зад всеки постинг.
Твоята теза прави врагът невидим, скрива го зад общите процеси. Нещо като- има нацизъм, но няма нацисти. Има ционизъм, но няма ционисти. Има неолиберална глобализация, но няма глобализатори. Няма инициатори. Няма заинтерисовани лица. Врагът трябва ясно да се посочи и той е на първо място ционизмът. По стечение на обстоятелствата евреи държат финансовата власт на върха на финансовата пирамида и по стечение на обстоятелствата тези хора са обсебени от ционистката идея. За тази идея се използват всички еврейски колонии в отделните страни и Израел, какъвто го познаваме е рожба на тази идея. И когато говорим за неолиберална икономическа глобализация, то тя е просто една имперска политика, която води до господство на ционизма над света. Тя не е нито стихиен исторически процес, нито някакво логично развитие на системите.
Добави мнение   Мнения:25 Страница 1 от 2 1 2 Следваща