Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Русия забрани износа на жито
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:38 Страница 1 от 2 1 2 Следваща
A Bulgarian in the USA
05 Авг 2010 20:19
Мнения: 2,540
От: United States
Значи освен енергийна, иам и зърнена зависимост от Русия. Ба маа му.
VOCI
05 Авг 2010 20:32
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
Чакам коментар от Дося, Мачко и Тишко. Оня ден беа мноо активни.
StrikeEagle
05 Авг 2010 21:43
Мнения: 21,073
От: Bulgaria
Бойко да готви шлеповете с жито.
softwind
05 Авг 2010 21:57
Мнения: 5,658
От: Cambodia
Чакам коментар от Дося, Мачко и Тишко. Оня ден беа мноо активни.

коментар (ама не от Дося, Мачко и Тишко):
Русия е подписала договори за експорт на зърно с Египет, Либия и още няколко държави от Африка и Арабския полуостров (там в пустините почти не расте селскостопанска продукция), които няма да изпълни. Забраната на Путин цели да се задържи зърното в страната, за да няма спекулации с цените (цените на вътрешния пазар да се запазят ниски) и да останат запаси продоволствие (за всеки случай).
Българските селскостопански производители вместо да си бъркат в носа биха могли да преговарят с тези държави за алтернативни договори за износ на българска продукция.
Чарли Дарвин
05 Авг 2010 22:03
Мнения: 8,816
От: Bulgaria
*** Русия ще изнесе по-малко зърно, в най-лошия случай няма да изненесе нищо.
Но България, вече се знае че ще внася зърно тая година, най-вероятно от Унгария.

Редактирано от - sybil на 06/8/2010 г/ 02:00:55

VOCI
05 Авг 2010 22:16
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
Чарли , и Русия в най-лошия случай ще внася. Това е положението.
Извинявай че те пропуснах по-горе.
Kotka
05 Авг 2010 22:38
Мнения: 13,187
От: Aruba
Премьер-министр России Владимир Путин предложил ввести временный запрет на экспорт зерновых и других сельхозтоваров. Пресс-секретарь председателя правительства Дмитрий Песков разъяснил, что временный запрет на экспорт зерна Россией будет введен с 15 августа и будет действовать до 31 декабря.

"В связи с аномально высокими температурами и засухой считаю целесообразным ввести временный запрет на экспорт с территории России зерновых и других сельхозтоваров, производных от зерна", - сказал Путин на заседании президиума правительства. Премьер заявил, что цель запрета - "не допустить роста внутренних цен, а также сохранить поголовье скота".
Kotka
05 Авг 2010 22:38
Мнения: 13,187
От: Aruba
softwind
Чарли Дарвин
05 Авг 2010 23:10
Мнения: 8,816
От: Bulgaria
Чарли , и Русия в най-лошия случай ще внася

А България тъй или иначе ще внася, и в най-лошия и в най-добрия случай.
cant
05 Авг 2010 23:39
Мнения: 621
От: Bulgaria
... и Русия в най-лошия случай ще внася. Това е положението. ...



А-а, знаеш ги ти тези работи - все пак, живял си там по комунистическо, a и жена ти е рускиня.
VOCI
06 Авг 2010 01:16
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
Да , живял съм , ходил съм на бригади , чета и говоря с хора от Русия и съм наясно с положението от първа ръка.
Кога парите от нефта течаха като река се купуваха имоти в Лондон , футболни клубове и яхти а в селското стопанство инвестиции - дуки. Ако имаха акъл наночекистите щяха да създават инфрастуктура , напояване , хранителни запаси в модерни складове ...... де ти . Важното е да се купи Олимпиадата в Сочи та да се покажат чифте кънки на гол... каквото там си изберете.
А вие ако си мислите че с преклонението си към днешните управляващи показвате любов към Русия - измама и лъжа. Там има огромна пропаст между народ и управляващи. И вие не сте на страната на руския народ.
babavijaga
06 Авг 2010 01:25
Мнения: 2,119
От: Bulgaria
Дано Бог да им помогне на хорицата! Да прати дъжд и да стане малко по-студено. Дай Боже!
VOCI
06 Авг 2010 02:42
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
За конкретният случай - да. Дай Боже да завали и да ги отърве от огнената стихия.
Ама един дъжд няма как да измие всичката смрад по върховете на управлението.
Най-големият им проблем Е че няма нищо читаво за смяна.
paragraph39
06 Авг 2010 03:10
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
SOFTWIND,
/:/ "Забраната на Путин цели да се задържи зърното в страната, за да няма спекулации с цените (цените на вътрешния пазар да се запазят ниски) и да останат запаси продоволствие (за всеки случай).
Българските селскостопански производители вместо да си бъркат в носа биха могли да преговарят с тези държави за алтернативни договори за износ на българска продукция..."
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Да разбираме ли, че НЯМАШ нищо против в България, поради НЕзабранен по антипутиновски Износ, да ИМА спекулации с цените на житото( цените на вътрешния пазар да НЕ се запазят ниски) и да НЕ останат Запаси от жито в България(за всеки случай)?!?
Kotka
06 Авг 2010 03:22
Мнения: 13,187
От: Aruba
VOCI, стига си чел и говорил ми иди да видиш сам.
И аз така чета и говоря с българи и едни говорят само лошо , а други от БГ по хубаво нема.
VOCI
06 Авг 2010 03:25
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
Абе ще ми се , ама вече ми е далеко и скАпо. А и всичко мноооо се е променило. Кръстникът ми ( българче родено и израснало в центъра на Питер ) ходи от време на време там по работа ( и той върти алъш-вериш с руснаците като теб ) и казва че всичко е съвсем различно в сравнение с нашето време.
Kotka
06 Авг 2010 03:37
Мнения: 13,187
От: Aruba
Е, VOCI услугта за връшане назад във времето още никой не е направил. Нито ние по млади ще станем, а и никъде вече не е същото.
Я до Питер от мнооого години не съм одил, но до Москва ходя.
Москва е много модерен еврропейски град не остъпващ на нито една Европейска столица с много възможности за всекакъв бизнес.
VOCI
06 Авг 2010 04:50
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
Пожелавам ти успех в бизнеса и дъжд на московчаните.
Чичо Фичо
06 Авг 2010 05:13
Мнения: 24,838
От: United States
България се оказа, че все пак нямало да внася хлебно зърно, а друго си има в изобилие. В момента във Варна имало вързани 28 кораба, половината товарели зърно за износ. Тая година беше много дъждовна.

В рекордните 2008 и 2009 г. България изнесе по три млн т зърно и излезе на трето място в ЕС по износ, без колегите да научат.
Чичо Фичо
06 Авг 2010 05:14
Мнения: 24,838
От: United States
Вижте в последния Ню Йоркер интересна статия за московския трафик.
softwind
06 Авг 2010 08:34
Мнения: 5,658
От: Cambodia
Да разбираме ли, че НЯМАШ нищо против в България, поради НЕзабранен по антипутиновски Износ, да ИМА спекулации с цените на житото( цените на вътрешния пазар да НЕ се запазят ниски) и да НЕ останат Запаси от жито в България(за всеки случай)?!?

Параграф 39,
имам предвид излишъците (ако има).

*

и казва че всичко е съвсем различно в сравнение с нашето време.

много се радвам, че някой разумен човек е обяснил на чичо VOCI - Раша не е това, което е била преди 15 години или по времето на неговата младост. Няма нищо общо. И хората се различни, и манталитетът, и езикът, и ... всичко. (тва да се набива в канчетата на великите "спецове" и "разбирачи" в тоя форум)

Редактирано от - softwind на 06/8/2010 г/ 08:34:56

Добави мнение   Мнения:38 Страница 1 от 2 1 2 Следваща