Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Шефовете на МВР и МО се разпореждат като феодали
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:40 Страница 1 от 2 1 2 Следваща
Tool Боксер
30 Авг 2010 20:19
Мнения: 627
От: Central African Republic
Безсилието на всемогъщите, воилля - пак и както винаги, от тук до края на света!!
Какво ни се казва отново, и отново, и отново, и отново за енти пореден път?? - нужни са реформи, риформи, рокформи, рерофефоформи, фурми.
Е, господа смотани политици и г*золижещи пишман специалисти по националната сигурност, не ще може да отречете, че вашата некадърност, маскирана като фамозна експертизност, ДОКАРА БЪЛГАРСКАТА АРМИЯ ДО ПОД КРИВАТА КРУША, ама вие пак като едни 100 % дебили едно си баете, едно си знаете - все още гражданския контрол в БА бил слаб (нищо че се признава уклон към цивилен тоталитаризъм в менестереството на отбараната - поредния нашенски политически оксиморон!!!), това и други подобни основания все още нещо си налагАли НОФИ РУФОРМИ да са беле проведяли !?!?!? Пълна манджа с грозде!!! АЛОУ! ДОКОГА БРЕ, ЕЛЕМЕНТАЛИ с ЕЛЕМЕНТАЛИ???? До пълното сапаткясване на "сектора по сигурността" и в частност на БА ли?? ААММААНН от вас и ПФУ!!!

Редактирано от - Tool Боксер на 30/8/2010 г/ 20:46:09

beagle
30 Авг 2010 21:10
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
"За мен е еднакво контрапродуктивно и да се обявява държавата за вредна и излишна и да се превръща тя в "регулатор" /кав.на песа ми/ на всички обществени отношения , в неокастрена тояга , която да удря през ръцете ."
В казаното от г.н Слатински , по-горе има още един , уместен за цитиране негов пасаж , за Конституцията ...
Тази "подтема" е важна . Засегнах я по същество вчера , под дописката с казуса "Стоян Мавродиев" , с намек за сравнителен анализ между системите на управление в три характерни периода от новата история на страната - този на Борис III след 19.05.1934г. , този на Тодор Живков след 8-я конгрес на БКП и днешния период с "президентски регулатор" в Системата . Фор-умът мълчи , вероятно и поради невникване в материята . А е реч за вътрешно и външно регулиране в Системата на управление на общия ни живот , като цяло . Днешната Конституция маркира тези функции , но не ги осигурява в работата на Системата . Всеки Президент поставя въпроса под формата на искане по-широки правомощия , но резоните му се разтварят в словоблудие и търкания между институциите . Необходима е Нова Конституция , която да скрепи Качествено нова Структура на политическото ни общуване в Обществото - с Двукамарен парламент . Оттам и качествено нов Модел на изпълнителната власт - Президентско управление от френски тип . В своята системност , това , което споделям съдържа иманентно , както вътрешно за отделните компоненти и тяхната система , така и външно за нея - структурно изразени механизми , на регулиране и саморегулиране на Системата , като цяло . Такава , саморегулираща се Система на общия ни живот , ще "датира" резултата от прехода ни към капитализъм към днешното ни време , а не към времето на 19 - майския преврат , както е в действителност ...
пишурко
30 Авг 2010 21:34
Мнения: 848
От: Bulgaria
Както винаги, щом нещата опрат до конституцията стават сложни.
Прости остават само придобитите имоти от омбдурмана и топ безделник на републиката.
лейтенант Шмидт
30 Авг 2010 21:40
Мнения: 9
От: Bulgaria
Удивително!
До 1990, когато е бил на 34 години, г-н Слатински е бил програмист в Перник и ЗТМ Радомир(неработещ изчислителен център). След това е станал депутат до 1994 година.
Следователно е започнал да се самообразова по науката "Международна и Национална Сигурност" най-рано на 39 годишна възраст.
Станал доктор по науката и доцент по науката "Международна и Национална Сигурност".
След това започнал направо да преподава същата наука в Академията на МО, Академията на МВР и в УНСС.
След 7 години упорито самообразоване и преподаване става съветник на Главнокомандващия на Българските въоръжени сили.
Наистина удивително!
beagle
30 Авг 2010 21:42
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
В добавка , постингът ми по-горе е в най-пряка връзка със эаглавието на Моркин , но е в друг изказ и при друго ниво на абстрахиране . Иначе и вероятно , не е трудно да съпоставим и анализираме дори , "регулативните" функции в Системата , на Монарха тогава и тези на Президент Първанов днес ...
Stern
30 Авг 2010 21:42
Мнения: 10,462
От: Bulgaria
дейността на новия директор ще бъде с хоризонт, който надхвърля изтичащия втори и последен мандат на президента

Ами точно затова Гоце иска да сложи свой човек...нали след мандата си няма да излиза в пенсия, я?
picefullshooter
30 Авг 2010 21:56
Мнения: 365
От: Bulgaria
Пак платено съобщение от МО.
Съгласно Коституцията на РБ (чл.100, ал.1) Президентът назначава по предложение на МС. Което означава, драги ми Моркин/Слатински, че ако не е съгласен с предложението на МС, той просто не го реализира, т.е. не назначава, защото правото е негово. Дали има разписана процедура за съгласуване или не, Не. Няма. До сега се е работело по етични правила. Ако МС са искали да няма конфликт с президента, да са си съгласували предложението преди да му дадат публичност. То тази работа в момента е малко като циганската. Ще си взема булката, която харесвам, без значение че тя не ме харесва. И всичкия резил по пазарлъка ще е за сметка на несъгласния. Ами така де. Аз силата ли съм или ...
А отговорът на Слатински на въпроса
"Как ще коментирате факта, че в момента един човек се грижи за гражданския контрол в Министерството на отбраната? Само зам.-министър Августина Цветкова е гражданско лице. Може ли да се осъществява нормален контрол по този начин?"(тук вероятно Моркин е имал предвид мъдростта, че няма бивши военни, бивши ..., защото, ако само Цветкова е гражданско лице, излиза че е нарушена Конституцията на РБ)
"-Гражданският контрол е на ниско ниво не заради управляващите, а заради управлението - защото липсва модерна, устремена към бъдещето, европейска по форма и национална по съдържание политика, която да бъде контролирана"
дори не се нуждае от коментар. Все пак, когато Слатински говори с главата си е един нормален политик.
[/b][/i]
Васик
30 Авг 2010 22:09
Мнения: 14,574
От: Bulgaria
Бийгъл,
може да имаш и 3 камари, но политическата атмосфера ще е същата, а именно, че нямаме нормални политически партии, които да обединяват хора с близки икономически/идеологически интереси. Това личи много ясно при НДСВ и ГЕРБ, където има лидер (с отклонения) и около него - сбирщина. В такива партии нещата не се развиват отдолу-нагоре и на йерархични нива, а направо отдолу тръгва една Алексиева и няма нито една партийна структура, пред която тя да се отчита, а трябва вече тя да направи извънреден гаф, за да попадне в полезрението на Шефа и той да я скастри. Не казвам, че БСП, СДС и ДПС са нормални партии.
Calina Malina
30 Авг 2010 22:25
Мнения: 6,931
От: Bulgaria
Гражданският контрол е на ниско ниво не заради управляващите, а заради управлението - защото липсва модерна, устремена към бъдещето, европейска по форма и национална по съдържание политика, която да бъде контролирана.


beagle
30 Авг 2010 23:16
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Васик ,
Твърде сериозно считам , че стартира ли РеалниЯ процес на Реформация , през реален старт на Политическа реформа с акцент върху дълбоко преструктуриране на системата на политическото общуване , към Нормализиране на Политическия спектър /достоверно сближаване с класиката/ , считай , че подобното "кадрово изтръскване" ще даде резултат и в Нови структури на съобразяване с "другите" , както и на обективно "взаимно пречене с контрол " и сам разбираш в нататък . Колкото и да не се поддава на детайлно проектиране , Общият процес на всичко това ще е рационално доловима конструкция , която ще може да бъде и "възприемана" . Всичко е въпрос на смела практика и трупане на полезен опит . Не съм наивен , но и без ОФ-самонавивка особено в Обществото , няма да мине . Един опонентен ми юнак получава ортикарии , като чуе за работа с хората и "масите" , но не се ли случи и такава , ще е по-лошо . Така мисля ...

Редактирано от - beagle на 30/8/2010 г/ 23:22:26

OLDMAD
30 Авг 2010 23:21
Мнения: 45,665
От: Bulgaria
Дух-Куче, с тоз "мат'рял" няма да има "Реформация" - не го ли разбра най-сетне!
beagle
30 Авг 2010 23:24
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Понякога и на в тъй ми иде , Олде мили , но в такива случаи все ми иде един от афоризмите на Жоржи Амаду от "Пастири на нощта" - Човек не може да спи с всички хубави жени на света , но трябва да се постарае ...
Brightman
31 Авг 2010 02:02
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
beagle,
без да съм сигурен, че разбирам твърде сложните ти за мен мисли, то ще ти кажа - няма нужда от никаква реформация. Има нужда от нормализация. А тя е възможна и с тази Конституция и с нова, но не приета сега (защото гарантирано ще е по-лоша и ще закрепи сегашното дъно). Дали ще е една камара или две зависи дали ще искаме единна или федерална държава.
Brightman
31 Авг 2010 02:05
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Човек не може да спи с всички хубави жени на света , но трябва да се постарае ...

И кое го налага ? Куче, куче, кучеее...
anacephal
31 Авг 2010 02:48
Мнения: 3,134
От: Bulgaria
" тежък проблем при това правителство е, че то не знае за какво му е властта"
Позволявам си да не се съглася. Бегъл поглед върху историческото развитие на банковите извлечения за състоянието на сметките им през последните години ще убеди всекиго че прекрасно знаят за какво им е властта!
paragraph39
31 Авг 2010 03:03
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
BRIGHTMAN,
/:/ "...Дали ще е една камара или две зависи дали ще искаме единна или федерална държава..."
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
НЕ е задължително държавата да е федерална, за да е Парламентът й двукамарен(например, Полша)!
Brightman
31 Авг 2010 03:19
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Параграфе,
има и камара на лордовете, но тук говорим за съвременният смисъл на камарите. А той е общо взето да съчетае равното представителството на населението и равното представителство на територията. Тогава едната камара се формира от депутати избрани от райони с приблизително равен брой население (или спрямо населението), а другата от равен брой представители на регионите, независимо от населението им.
-
В България втора камара е ненужна и излишна. Стигат ни братя Галеви и други местни феодали за да им засилваме представителството. И в момента основната част от корупцията и феодализацията се развива в общините, благодарение на засиленото местно самоуправление.
-
България е единна държава с единна територия и трябва да се управлява унифицирано и на базата на единни принципи и национална политика. Управлението на една страна, като единна държава не е недемократично, когато управляващите са избрани демократично.
otvrat
31 Авг 2010 06:18
Мнения: 22,522
От: South Africa
"Конституцията е сред главните причини сегашната ни държава да не може да работи нормално...."
Хммм, ми кой я "твори" тая Конституция, ве, аланкольо?
Don
31 Авг 2010 06:56
Мнения: 19,057
От: Bulgaria

Не перефразирайте Амаду!
Изразът е - "Човек не може да спи с всички жени, но поне трябва да се постарае".
С всички, а не само с хубавите.
otvrat
31 Авг 2010 08:44
Мнения: 22,522
От: South Africa
Амадуту пък е перефразирал Портос, който вика, че не можеш изпи всичкото вино, но си струва да опиташ.
аутсайдер
31 Авг 2010 08:57
Мнения: 293
От: Bulgaria
Лейтенант Шмид, пропускаш дребния факт, че г-н Слатински е завършил в необятната съветска страна, от там към висшето получаваш и знания по военни науки поне за полковник
Добави мнение   Мнения:40 Страница 1 от 2 1 2 Следваща