Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Пенсионната реформа започва след изборите
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:111 « Предишна Страница 5 от 6 3 4 5 6 Следваща
KaizerSoze
02 Ное 2010 14:20
Мнения: 5,044
От: Bulgaria
Питай останалите родени през 60-те и след това, дали въобще имат някакъв шанс да направят 40 години стаж за пенсия до 63 или дори до 65 г. възраст.



Нямат, разбира се. Отдавна го твърдя. Аз да не съм шофьор, дет започнал да работи на 17 години ?!?
Направих две магистратури до 29, работих къде без, къде със трудови договори, докато учих и сега трябва се пенсионирам на 70?!?!?
И от 10 години се осигурявам на пълната си заплата и максимума за да мога да храня, плащам пенсии и лекувам мелиционери, цигани и друга прочая сволочь...айде у лево. Дотук бях - минавам на минималка.
Да им плащат Боко, Гоце, Пицко и друго малоумници...
Benedicta
02 Ное 2010 14:25
Мнения: 17,577
От: Bulgaria
Brightman, съсредоточи енергията си към президентските избори. Пенсионна реформа ще правите неизбежно, защото Либераст е обречена да управлява, ама нека дойдат парламентарните избори, а те ще дойдат по-късно...Разпиляваш се с въпроси несвойствени за президентските пълномощия..., а после ще започнеш да се повтаряш и ще омръзнеш на електората.
Сибила
02 Ное 2010 14:31
Мнения: 15,613
От: Bulgaria
Отказвам се от пенсия, освободете ме от вноски

Красен Станчев, председател на УС на Института за пазарна икономика




До президента и министър-председателя на България


Обръщам се към вас с молба да бъда освободен от задължението да внасям осигуровки за пенсия в НОИ и от половината от вноските си в НЗОК.


.........


От библейската притча за втората риза и ближния, през апостол Павел (вижте например "До Тимотея" I, 5-8 и17-19 и "Деяния на Апостолите" II, 44-45) и Ибн Халдун до "Уикипедия" (където са дадени значенията на множество славянски езици без българския) "солидарност" означава взаимна, доброволна и устойчива общност на интересите. Българската пенсионна система няма нито една от тези характеристики.

Обстоятелството че някой, в дадения случай моя милост, доброволно се отказва и освобождава от нея със знанието на законодателя, ще покаже пътищата за промяна.

Това няма да промени човешката солидарност, хората, както и аз, ще продължат да се грижат за своите родители и близки.

Те се грижат и сега: работещите заделят 20–25 на сто от дохода си за такива цели. Изземвайки част от тези средства, правителството ги кара да избират между доброволната солидарност с близките си и изискваната насила грижа за непознати (като разходите за това непрекъснато се увеличават).


Който пък ми каже, че не е прав Красен, то значи принадлежи към оная, по-многобройната група от държавни чиновници; малцинствени, никога през живота си неработили групи ; ранни пенсионери, които добиват право на пенсия след 10 години стаж в някоя система/ на МВР например/; милион и половина инвалиди с пенсии, но иначе здрави като бици, които изнасят с колата, докато други балами бачкат с иглата и внасят до сетен дъх, и после се озовават в напреднала възраст /които от тях доживеят доживеят/ с някакво мизерно подаяние, награда за глупостта им.


Защото не може малко да внасят, а много да клинчат и да ни баламосват, че пенсионната ни система в този й вид е нещо справедливо, солидарно и единствено възможно.

Поговорката е следната: Мъжът с колата да внася, а жената с иглата да изнася, пак не могат сколаса. Камо ли пък да е обратното - описаното от мен.
Brightman
02 Ное 2010 14:32
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Benedicta,
за президентските избори казах - президентът е държавен глава и трябва да олицетворява единството на нацията. По конституция той има преди всичко представителни правомощия.
-
Затова идеята е да се сформира една широка национална коалиция от партии, сдружения, граждани, около издигането на такава личност.
-
За сега местото на кандидат-президент, който ще подкрепи Либертас е вакантно. Еднопартийна кандидатура няма да издигаме. Тя би противоречала на конституционният формат на българският държавен глава - надпартиен и национален.
Сибила
02 Ное 2010 14:32
Мнения: 15,613
От: Bulgaria


Цялата статия на Красен:

Натиснете тук
KaizerSoze
02 Ное 2010 14:53
Мнения: 5,044
От: Bulgaria
Сибила
galia2
02 Ное 2010 15:07
Мнения: 1,418
От: Bulgaria
Красен Станчев
Тези две искания, естествено, означават и отказ от много други "права". Например аз не искам да имам право на минимална работна заплата, на осигуряване по безработица, да работя 48 часа седмично (да имам съответния гарантиран отпуск, регламентирано работно време и пр.), на гарантирана пенсия след определена възраст (каквато и да е тя), на оплождане в епруветка или на платен отпуск по майчинство или бащинство.



Редактирано от - galia2 на 02/11/2010 г/ 15:17:00

galia2
02 Ное 2010 15:14
Мнения: 1,418
От: Bulgaria
Красен Станчев -
Например сигурно е, че дори временният отказ от минимална работна заплата и регулирано работно време ще увеличи печалбите на фирмите, ще създаде работни места, ще увеличи бюджетните приходи и ще освободи средства на фирмите за обучение на временно наетия или постоянния персонал.

Сигурно е единствено, че работниците ще работят повече и ще получават по-малко.

Редактирано от - galia2 на 02/11/2010 г/ 15:21:11

XYZxyz
02 Ное 2010 15:20
Мнения: 26,211
От: Antigua and Barbuda
В момента осигуровки в пълен размер според сегашните закони, се внасят само в обществения сектор и малка част от частния сектор. Излиза, че обществения сектор плаща пенсиите на всички, и на частния сектор, и на циганите, и на ранно пенсиониращите се и никога не бачкали нищо военни и полицаи
Т_Живков
02 Ное 2010 15:29
Мнения: 5,459
От: Bulgaria
Аполитичен, нали говорим за процент от ДДС! Данък пенсия ще платиш не, когато вземаш наема, а когато с него отидеш при братя Диневи да су купиш яхта, тогава 6% от цената, включени към ДДС, ще са за пенсии И НЯМА ДА БЪДАТ ВЪЗСТАНОВИМИ с възстанивяване на ДДС, така че няма да има как и да ги гепите! Затова ви се не иска, нали?!...[/quote]
Сибила
02 Ное 2010 15:31
Мнения: 15,613
От: Bulgaria
Кайзер,

Ако нещо хубаво/в кавички/ произтече от всичките тия прения около пенсионната "реформа", то това беше, че лъсна като тиган на месечина нейната абсолютна несъстоятелност. Нейната пълна и абсурдна откъснатост от обяснимата човешка заинтересованост да внасяш /наравно с всички останали и без привилегии/ за осигурени старини /колкото повече, толкова повече/, нейната абсурдна зависимост от настроенията на поредния наглец, дошъл на власт, който да сменя правилата както му скимне и без никаква сигурност, че дългосрочните ти планове, надежди и добросъвестност са гарантирани от добри закони с дълъг период на действие и който отгоре на това ти се пъчи по телевизора и ти се подиграва, че "той плаща" с твоите пари; обезсмислянето на думи като "право" на пенсия, което си е чиста проба задължение за пенсия, един вид данък, с който всеки може да се разпорежда без твое знание и който веднъж излязъл от джоба ти е малко вероятно да се върне пак там, и който наследниците ти, които ти си лишил от блага, плащайки данъци за тоя, който духа, никога няма да получат.

Сметка без кръчмаря е тая и да не се чудят вече, че Андрешко отново се връща на сцената, но вече като положителен герой, както и всъщност си беше замислен от автора му.
galia2
02 Ное 2010 15:44
Мнения: 1,418
От: Bulgaria
Данък пенсия ще платиш не, когато вземаш наема, а когато с него отидеш при братя Диневи да си купиш яхта, тогава 6% от цената, включени към ДДС, ще са за пенсии


Няма да са пенсии за България, а за Италия, откъдето той ще си купи яхтата, защото му е по-евтино.
galia2
02 Ное 2010 15:46
Мнения: 1,418
От: Bulgaria
Сибила
dibo
02 Ное 2010 15:48
Мнения: 2,059
От: Bulgaria
В момента осигуровки в пълен размер според сегашните закони, се внасят само в обществения сектор и малка част от частния сектор.


Я кажи какви осигуровки се внасят за държавните служители в момента?

Редактирано от - dibo на 02/11/2010 г/ 16:48:29

vetov
02 Ное 2010 15:49
Мнения: 2,780
От: Bulgaria
Я кажи какви осигуровки внасят държавните служители?

И тоя, дето им ги внася, откъде взима парите?
Brightman
02 Ное 2010 15:54
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
galia2,
общата данъчна тежест се запазва, и повишение на цени не би трябвало да има. Който му е по-изгодно да ходи от Италия да си купува яхтата му е по-изгодно и сега. А нека не забравяме, че повече от половината от парите с които сега се изплащат пенсиите не са от осигуровки, а от общите данъци.
-
Освен това е мит, че разлика в цените до едно ниво, включително доста над рационалната води до мигриране на клиенти. И най-простият пример е с ежедневната практика, където въпреки, че цените в складовете на едро са с над 20 % по-ниски, хората продължават да си пазаруват в съседният магазин.
ФОРЕСТ ГЪМП-СИН
02 Ное 2010 15:58
Мнения: 1,915
От: 0
Величко бе далеч от перспективата скоро да получи пенсия. Само Господ можеше да натрупа необходимите стаж и години, защото отдавна бе приключил със Сътворението и се радваше на плодовете на труда Си откак свят светува. С времето болежките го налегнаха и разговорите в службата се превърнаха в медицински конференции. Средната възраст на работещите минаваше средната продължителност на живота у нас и бяха удостоени от НОИ със златния приз - „Безсмъртен колектив”.
Величко излезе от дома си накуцвайки, защото коксартрозата бе изяла половината хрущял на дясното му коляно и хвърлила мерак и на другото. Облекчаваше го превръзката на смахнатия доктор Ливайн, която в рекламите лекуваше всичко, включително и хемороиди, ако човек я носеше като сумист. Обърна се и погледна нагоре към прозореца на четвъртия етаж, зад който жена му махаше за довиждане.
-Тофждане – изфъфли Величко и езикът му провисна от устата като черга от балкон. – Мамка му, пак си забравих ченето – не посмя да го изрече на глас, прибра си шумно езика и се повърна обратно.
След минути се показа на изхода и пое към работата. В последно време се придвижваше пеша, защото трябваше да слиза на всяка спирка заради простатата. Памперсите го спасяваха в такива случаи, но се пълнеха бързо и чорапите му подгизваха. Отначало му бе неудобно да се облекчава насред улицата, но демографската криза и вечните пенсионни и здравни реформи не го оставиха сам в това смущение. По пътя си имаше маркери, където обикновено свършваше тази работа. Обичаше да препикава едни и същи места, защото всяка промяна му действаше стресиращо и трябваше бързо да слага „Валидол” под езика. След втората пряка видя друг да пикае на мястото му. Кръвното му се вдигна, сякаш му бяха спрели пред гаража, блъсна го тежко в слепоочията като градски трамвай.
-Ей, наборе, тук пикая аз! – провикна се по Ботевски, ускори хромата си крачка и като императорски пингвин се запъти към клетника.
Онзи се сепна, погледна уплашено, закопча се и продължи в крачола, обърна се и се отдалечи, а издайни стъпки по сухия тротоар го следваха по-бързи от самия него. Величко дълго го следваше с поглед, направи две-три дихателни упражнения и се успокои. Облекчи се и продължи. Пиеше и „Мезим форте”, но не винаги уцелваше дозата, а седалищните му мускули бяха слаби. Ако успееше пък да ги задейства, от усилието забравяше таблицата за умножение – избираше според служебните задачи за деня.
Влезе в службата, работеше в държавната администрация. Отвътре лъхаше на лазарет. Млади секретарки сновяха с къси поли и артритни колене, а лицата им излъчваха сто години самота. Всички работеха съвестно, като не правеха нищо, иначе държавната машина съвсем щеше да забуксува.
XYZxyz
02 Ное 2010 16:10
Мнения: 26,211
От: Antigua and Barbuda
dibo 02.11.2010 г. 15:48:02
Я кажи какви осигуровки внасят държавните служители?

dibo ,
едва ли точно това ме питаш, а и точния отговор на въпроса ти е встрани от моето твърдение, по повод на което го пишеш, че "осигуровки в пълен размер според сегашните закони, се внасят ...". Първо аз не пиша кой точно трябва да внася осигуровките, дали държавата-работодател на 100%, както е за държавните служители или 60% работодателя /държава или частник/ и 40% работника, както е от 2008-ма година. Второ, в обществения сектор държавните служители са малка част от работещите там. Има и още, но мисля че стига.
БирникЪ
02 Ное 2010 16:12
Мнения: 2,359
От: Bulgaria
"В момента осигуровки в пълен размер според сегашните закони, се внасят само в обществения сектор и малка част от частния сектор."

"Я кажи какви осигуровки внасят държавните служители?"

"И тоя, дето им ги внася, откъде взима парите?"

А я да видим кой ще каже, тоя дето давал парите на някой, за да ги внася за осигуровки на държавните служители, той пък откъде ги е взел ?
Само да не чета глупости от рода на "мии, изкарал съм ги", че трябва пак да си губя времето за лекции по начални икономически познания.
XYZxyz
02 Ное 2010 16:14
Мнения: 26,211
От: Antigua and Barbuda
vetov 02.11.2010 г. 15:49:52
Я кажи какви осигуровки внасят държавните служители?
И тоя, дето им ги внася, откъде взима парите?

Както е всеизвестно, всички пари за осигуровки и заплати идват от труда на работника. Този дето им ги внася, в случая държавата, съвсем естествено ще ги вземе от тези дето използват услугата държава и си плащат за нея, за да плати на държавните служители за труда им в вид на заплата и осигуровки.
Това не е ли известно на всички та питаш?!

Редактирано от - XYZxyz на 02/11/2010 г/ 16:16:12

Добави мнение   Мнения:111 « Предишна Страница 5 от 6 3 4 5 6 Следваща