Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Светът роптае срещу новите мерки за спасяване на икономиката на САЩ
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:185 « Предишна Страница 7 от 10 5 6 7 8 9 Следваща »
Втора смяна
07 Ное 2010 10:59
Мнения: 4,072
От: Bulgaria
защото покритието на парите е понятие разтегливо.

Гозамбич, не ги пиши тези работи, щото е страшно. Колко е разтегливо ще се опитам да ти кажа с един пример. Преди месец бях в музея и там имаше едни римски и византийски монети, които са били големи и кръгли когато са ги секли, обаче са със срязани краища и така бяха станали малки и квадратни. Има и едни други, които са с намалено съдържание на злато или сребро, което е било другия трик да се секат пари без покритие. Така са изглеждали нагледно нещата едно време и по същество нищо не се е променило от тогава.
Мошенник
07 Ное 2010 11:30
Мнения: 4,376
От: Bulgaria
Другарю Живков борете се, Балкана още си стои
Cruella de Vil
07 Ное 2010 12:14
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Другарю Живков борете се, Балкана още си стои

Да нямаш предвид Rocky Mountains? Щото др. Живков живее в САЩ.
Zmeja
07 Ное 2010 12:31
Мнения: 35,948
От: Bulgaria
Естественото и неестественото, за които пише Бени най-добре се виждат от факта, частната компания Федерален резерв да печати световните пари и да контролира световните парични потоци, а световният икономически и военен лидер да няма собствена национална валута. Двама американски президенти по различно време се опитаха да променят това положение и се разделиха предсрочно с живота си. Садам Хюсеин постави в ОПЕК въпроса разплащането за доставките на петрол да става в евро с мотива, че Европа е най-значимия консуматор на близкоизточен нефт и ... всички знаем какво му се случи. Та, така за естественото и противоестественото.
kaily
07 Ное 2010 12:32
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Абе мен ме мъчи една мисла, защо в САЩ не се дават пари срещу реформи, какъвто е рефренът у нас от 20 години?

____________________________________
ИСКАМЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО
no-credit
07 Ное 2010 12:39
Мнения: 954
От: Bulgaria

Понеже гледам, че се говори за инфлация и за контролирана инфлация, искам да обърна внимание на един от начините, с които се "контролира" инфлацията, а именно статистиката. От десетилетия насам американската статистика "изобретява" нови и "подобрява" съществуващите методи за измерване на инфлацията. В резултат, постига сериозни "успехи". Като например този, че според методиката на Американската Селскостопанска Служба ( Farm Bureau ), което следи цените на една и съща кошница от 30 стоки, инфлацията е 11, 3%, докато според официалната статистика инфлацията е едва 4, 1%. Което си е сериозна разлика! Така, един от ефектите, които се постигат например е, че американското правителство пести доста пари за сметка на кредиторите си (тези от тях, които са купили индексирани с инфлацията дългове). Ето тук едно лесно за смилане филмче по темата: Натиснете тук (за който не разбира добре говорим английски, текста го има по-долу на страницата).



____________________________
Кредитът - модерното робство
Берия
07 Ное 2010 13:08
Мнения: 999
От:
Mrx++
Лично аз смятам, че и това допринесе за революцията в Париж през 1968г. Тя беше извършена от студентите и най-вече от про-маоиски групи, а тогава Китай беше сключил договор за сътрудничество с правителството Никсън.

Айде да оставим настрана всичко останало, което си подредил, ама през 1968 г. все още си беше президент Джонсън. Затоплянето между САЩ и Китай започна наистина при Никсън през 1971 г. (т.нар. "пинг-понгова дипломация", като самият Никсън посети Пекин през 1972. Така че имаш сериозно разминаване на събитията във времето и това, което си посочил като причини и следствия.
hamel
07 Ное 2010 13:17
Мнения: 65,681
От: Bulgaria
Упоритостта да се обори Маркс е като упоритостта на хомосексуалистите да забременеят. Жив педерастлък
kaily
07 Ное 2010 14:30
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Животът в природата се движи от силата на конкуренцията и борбата на видовете за оцеляване.

Не знам кой ти го е набир това в главата, обаче истината е, че в природата всичко е в хармония и равновесие.
Тоест точно обратното на конкуренцията и борбата за оцеляване. Освен в моменти на катаклизъм, предизвикан в това число и от човека.
Има абсолютно равновесие в природата, ако нямаше плъхове в полето да прокопават тунели, зърното нямаше да може да прорастне напролет. Така че плъховете, гъсениците, плевелите, орлите и всичко останало са в равновесие и съществуват един с друг във взаимна помощ.
Проблемите почнат ако се размножат много плъховете и изядат цялото зърно, или се размножат много щъркелите и изядат полските мишки, та популацията им намалее.
Така че много моля, да не се пренасят характеристиките на една извратена система върху нещастната природа.

____________________________________
ИСКАМЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО
Sta
07 Ное 2010 14:44
Мнения: 5,780
От: United States
Точно така, светът е равновесие на противоположностите. Следователно, нещата които не могат да са в хармония и равновесие със заобикалящата среда ги няма. Загинали са. Потвърждаваш каквото казва тя, макар да твърдиш че го отричаш.

Редактирано от - Sta на 07/11/2010 г/ 14:50:36

Dinain
07 Ное 2010 15:07
Мнения: 18,280
От: Bulgaria
в природата всичко е в хармония и равновесие

Те за това са изчезнали динозаврите.
Майтапът настрана, но това са пълни глупости. В природата нищо не е в покой и промените текат непрестанно, ако и да се струват незабележими за човека.
Натиснете тук
Mrx++
07 Ное 2010 15:28
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Навремето ми се пъчеше с титлите си и ревеше, че не ти ги признавали на запад.
Динко бе за кого става въпрос, кой е рИвал. Аз не съм рИвал, защото аз работех във фирма в САЩ. За да работиш в такава фирма и да ти дадат Н1 (работна) виза се проверяват дипломите, преведени на английски и оторизирани от нашето министерство. Също работих 3 години в Германия по линия на "немската зелена карта", където също съм представил дипломите си и не съм имал спънки. След това в Унгария за работна виза - същата процедура. Защо трябва да рИва. Нещо повече в САЩ се издаде една книга на американски професор, която сочи, коя титла в България отговаря на съответната в САЩ. Тази титла е предназначена за Имиграционните власти на САЩ. Мой познат му беше консултант.
Освен титли, статии и тапии има ли нещо, реално постигнато от теб в тоя живот? Щото на изкуфели теоретици в университета съм се наслушал.
Въз основа на една моя статия от 1990г. бях поканен, като стипендиант по НАТО във Франция и после във фирмата в САЩ. А на соновата на други статии и в Германия. В Германия разработвахме голяма система за фармацевтичната компания Грюнентал до Аахен, съвместно с учени от един от големите научни центрове на Германия - Юлих, също близо до Аахен, нещо като нашият БАН (в Германия имат още един такъв в Мюнхен, освен институтите на тяхното научно общество Макс Планк- преди войната Кайзер Вихелм и някои останали институти на Академията на науките на ГДР на Адлерсхоф).
Сега доволен ли си от отговора или още се тревожиш за "изкуфелите теоретици".
Mrx++
07 Ное 2010 15:31
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
В природата нищо не е в покой и промените текат непрестанно, ако и да се струват незабележими за човека.
Динко, анджък ей това казват Маркс и Енгелс. Ей това сърцевината на марксизма - диалектика се казва.
Mrx++
07 Ное 2010 15:49
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
За мен конкуренцията, състезанието, това е есенцията на цивилизацията, човечеството, живота въобще. Без нея, настъпва леност, нравствено падение и разруха.
Аз не знам някъде Маркс или Енгелс да са говорили нещо против конкуренцията или даже против пазарната икономика.
Обаче, когато създаваш индустрия, както беше при нас след 50-те години и в СССР след революцията или когато възстановяваш страната от войната (СССР) - не можеш да допуснеш конкуренция, защото тя ще задуши индустрията още в зародиш. Сталин не случайно е избрал плановата икономика защото за тогавашния момент тя е била най-ефикасна. Не можеш да се конкурира нашата химическа индустрия, например с Дюпон, които са от 1800 г. в САЩ, нашата химия се роди през 60-те години на 20-ти век. Тъй като съм участвал в пускането на завод, знам колко незапознати са работници и инженерен кадър с новото производство, докато западняците, които гопостроиха бяха работили от 30-те години. Така, че докато "изкуфелите старци" теоретизират на основата на някакъв опит, то "зелените тикви", като тебе нищо не разбират, защото нямат този опит.
През 80-те години, обаче се появи нуждата от екстензивно вместо интензивно развитие. И Т. Живков беше поел този път, като се опитваха да копират Япония, въпреки обструкциите на СССР ( заводът в Радомир, който беше Българо-Японски проект беше такъв пример). В Япония също държавата играе огромна роля. Аз при моето посещение на Япония за 1 месец, успях да си получа парите едва на 20-тия ден. Причината, за $1800 25 чиновници трябваше да проверят дали законно се дават тези пари и да си сложат едно малко червено печатче (там не се подписват, а тези печати са оторизирани от държавата). А не като тука милиони да се раздават и прехвърлят на тъмно.
Японското чудо се е родило под изключително ефикасният контрол на държавата.
Mrx++
07 Ное 2010 16:00
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Объркал си се. Цивилизацията само внася елементи на облагородяване на естествените закони, но не може да ги промени, отмени или подмине.
Облагородяване е неточно понятие, при обществото това е организация. Разбира се, че процесите трябва да се движат по естествен път (това, според вторият термодинамичен принцип означава с нарастване на ентропията). както със случай с Динко и ти стигаш до диалектиката на Маркс и Енгелс. Но именно естествените процеси водят към отмиране на капитализма в даден момент. Инак няма да имаме процес, а статично състояние. В момента за страна като нашата, най-ефективно се оказва смесеното състояние, което имаме в Китай, Русия, Бразилия - не случайно Дилма Русеф спечели изборите - силна държавна власт и съответно лична инициатива, ефективно контролирана.
kaily
07 Ное 2010 16:01
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Динайчо, вместо да пишеш, що не четеш, бе мале?
Изрично съм писала, че в природата всичко е в равновесие, освен в моменти на катаклизъм.
Впрочем, следвайки същите закони, в човешкото общество същи всичко е в равновесие, освен в моменти на катаклизъм.
От което следва, че от десетилетия живеем в катаклизъм. И значи 2012 ще е само черешката на тортата.

____________________________________
ИСКАМЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО
Dinain
07 Ное 2010 16:02
Мнения: 18,280
От: Bulgaria
Значи точно както казах - участвал си в разработката на еди-какво си, останалото време си писал статии и лекции, т.е. ти си един теоретик, учЕн демек. Ако тази система я беше продал някъде, анджък. Щото тука говорим за икономика, не за химия, а ти все на икономика се отваряш - научните разработки не ги броя. Затова ми беше питането - правил ли си бизнес стратегии, пробивал ли си на нови пазари, сключвал ли си сделки, конкурирал ли си се с други фирми, таквиз нещица...
До после, излизам.
Dinain
07 Ное 2010 16:03
Мнения: 18,280
От: Bulgaria
Изрично съм писала, че в природата всичко е в равновесие, освен в моменти на катаклизъм.

Кайле, и аз не пуша, освен когато съм запалил цигара. Ти схващаш ли каква глупост написа?
Mars Attack
07 Ное 2010 16:05
Мнения: 12,996
От: Bulgaria
"Ей това сърцевината на марксизма - диалектика се казва".


Това за диалектиката М & Е са го взели от Хегел, но след това влизат в противоречие с тази диалектика, твърдейки, че комунизмът е крайна точка и върха в развитието на обществото. А след него - какво ? Ако не е така, значи комунизмът е само една брънка по веригата, не връх, а пък то се и оказа, че тази брънка е една утопия и никога не може да се реализира.


Това противоречие, Mrx++, го забелязах още в 1-ви курс, но нямаше как да го кажа на изпита по диамат, защото ме късаха отмах ! "Диалектика"
Benedicta
07 Ное 2010 16:12
Мнения: 17,577
От: Bulgaria
hamel

Упоритостта да се обори Маркс е като упоритостта на хомосексуалистите да забременеят.

Аууу, това е нагло хвърлена провокация . Ами че аз доказах, че Маркс е утопия, алооо...
Добави мнение   Мнения:185 « Предишна Страница 7 от 10 5 6 7 8 9 Следваща »