Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Предизборен референдум в Кюстендил ще решава за грандомански проект
Добави мнение   Мнения:9 1
Firmin
10 Фев 2011 20:24
Мнения: 33,549
От: Bulgaria
Чл. 12. (1) (Изм. - ДВ, бр. 99 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) Годишният размер на плащанията по дълга във всяка отделна година не може да надвишава 15 на сто от общата сума на собствените приходи и общата изравнителна субсидия по последния заверен годишен отчет за изпълнението на бюджета на общината.

(2) Номиналът на издаваните общински гаранции не може да надвишава 5 на сто от общата сума на собствените приходи и общата изравнителна субсидия по последния заверен годишен отчет за изпълнението на бюджета на общината.

(3) Годишният размер на плащанията по дълга включва дължимите главница, лихви, такси, комисиони и други плащания по поетия от общината дълг, с изключение на дълга по чл. 3, т. 6.

(4) Когато предстоящо плащане по съществуващ дълг, който е предмет на рефинансиране, е дължимо на дата, предхождаща датата на поемане на рефинансиращия дълг, общината задължително заделя паричен резерв за предстоящото плащане по съществуващия дълг в рамките на размера, определен с ал. 1.
Закон за общинския дълг

Авторът хубаво пише, ама да попрочете и закона малце. Полезно ще е. С референдум (местен) не могат да се преодолеят императивни забрани на закона. Тъй че ... всичката пара в свирката. Да пие Паунов с Майчето по една студена кюстендилска. SANUM PER AQUA.
geo_19
10 Фев 2011 21:16
Мнения: 2,273
От: Bulgaria
Проблемът е от местно значение, така, че трудно могат да се дават някакви преценки без да се знаят нещата по същество. Едно е ясно:
Никога, ама никога една община не трябва да встъпва в търговски дружества и подобни измишльотини, защото това не е нейна работа... Общината може (и трябва) да съдейства за привличане на външни инвеститори, ама тя самата стане ли инвеститор (или съ-инвеститор) пиши я работата бегала...
---
Иначе браво на едно младо моче което поставя на вниманието местни въпроси
beagle
10 Фев 2011 21:25
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Тук се блъскаме фронтално , в неработещата ни Конституция . Обноските между Държавно и Регионално , Национално и Местно - кучета ги яли . При Двукамарен Парламент подобната тъпотия е невъзможна . Преминава се през добре премислена процедура на "добронамерени спънки" , докато се изчистят Позитивните механизми на Добрата идея и остава почтеното в нея . Да му мислят извършителите на престъпления , при последващо налаганите Условия на изпълнения на Проекта ...

Редактирано от - beagle на 10/2/2011 г/ 23:47:46

Rogatia
10 Фев 2011 21:56
Мнения: 8,949
От: Bulgaria
.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Rogatia
Т_Живков
10 Фев 2011 21:57
Мнения: 5,459
От: Bulgaria
Абе... може и да е незаконно, това, което Паунов иска, но защо да не опита човека? Пък, ако се случи чудо и парите бъдат отпуснати, каква плячка ще имаа!...
мики256
11 Фев 2011 10:57
Мнения: 546
От: Bulgaria
За кога са насрочени изборите? Ноември? Не е ли малко рано да ни заливат с политагитация...
sashkata ot dupniza
11 Фев 2011 11:28
Мнения: 566
От: Bulgaria
Блага вест:Дупница е пред Кюстендил в електронното преброяване.
KDS
11 Фев 2011 12:36
Мнения: 473
От: Bulgaria
Живков,
Парите ги има, но те не са безвъзмездни, а са заем. При съгласие да общината да го вземе, заемът ще бъде отпуснат.
Въпросът е кой, кога и как ще ги връща тези пари барабар с лихвите?
Ако нещата стояха така, както са описани - най-, най-, най- частните инвеститори щяха да се редят на опашка пред общината.
Проблемът е, че Кюстендил е един маргинализиран град, отдавна изоставен от младите, образовани и амбициозни хора (както и повечето български градове с мащабите на Кюстедил). Да се твърди, че на този фон ще дойдат най-добрите европейски специалисти е смешно.
Това може да се случи най-рано след 20 години при един много положителен сценарий за развитие на България.
Дърто ченге
11 Фев 2011 16:13
Мнения: 304
От: Bulgaria
Никога, ама никога една община не трябва да встъпва в търговски дружества и подобни измишльотини, защото това не е нейна работа... Общината може (и трябва) да съдейства за привличане на външни инвеститори, ама тя самата стане ли инвеститор (или съ-инвеститор) пиши я работата бегала...



Само за протокола и по принцип.
Део е прав, с малката забележка, че така трябва да бъде.
В действителност всяка година бюджета на делегираните от държавата дейности в общия размер на общинския бюджет е 90% от предходната. В текущата година отделно субсидията се изпълнява на около 90%.
По закон общината може да субсидира делегираните от държавата дейности с местни приходи когато предните не достигат, както и става, докато обратното е забранено.
Изход - държавата казва увеличавайте местните приходи.
Как - всяка община сама решава, но често задачата няма решение...
Добави мнение   Мнения:9 1