Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Италианец води НАТО в Либия
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:51 Предишна Страница 3 от 3 1 2 3
Данил
27 Мар 2011 13:21
Мнения: 5,850
От: Poland
След такива любовни отношения, да се чуди човек откъде такава злоба Натиснете тук

Редактирано от - Данил на 27/3/2011 г/ 13:22:45

Mr Moonlight
27 Мар 2011 13:29
Мнения: 1,844
От: Bulgaria
Не ви се урежда въпроса, кадафисти.
Либийските бунтовници са поели контрола над петролния терминал в град Рас Лануф
27 март 2011 | 13:19 | Агенция "Фокус"
Рас Лануф. Либийските бунтовници са поели контрола над петролния терминал в либийския град Рас Лануф, след като на 12 март либийската армия отне от опозицията ключовия регион. Рас Лануф се намира на 370 километра западно от крепостта на опозицията, град Бенгази. Журналисти предават, че по пътя около петролния терминал е имало следи от сражение. Силите на либийския лидер Муамар Кадафи продължават да отстъпват в посока към родния на Кадафи град Сирт.
Mr Moonlight
27 Мар 2011 13:55
Мнения: 1,844
От: Bulgaria
Ето и видео от Укайла: http://video.bgnes.com/view/162 16
Mr Moonlight
27 Мар 2011 15:09
Мнения: 1,844
От: Bulgaria
Либийските бунтовници поеха контрола над Бен Джавад
27 март 2011 | 14:51 | Агенция "Фокус"
Бен Джавад. Либийското селище Бен Джавад, което се намира на около 50 километра западно от Рас Лануф, днес вече се намира в ръцете на бунтовниците. Бен Джавад беше най-далечната позиция, завладяна от бунтовниците при първите сражения срещу либийския режим в началото на март. На 6 март обаче градчето отново се върна под контрола на силите на Муамар Кадафи.
Muktadasaxkoburgidiotski
27 Мар 2011 15:20
Мнения: 14,528
От: Mali
Мен ума ми не го побира - как е възможно да има българи /????/ , които след 8 години изтезания на нашите сънародници в либийските затвори и чудовищните мъчения , на които бяха подложени бедните бачкатори в Джамахирията , как може да има фенове на психопата Кадафи и одиозния му режим !!! Пълна деградация.
бонго-бонго
27 Мар 2011 15:59
Мнения: 26,313
От: Swaziland
Мукта, не толкова за Кадафи, колкото против "империализЪма на Запада" е патосът на контингента. Изключенията са малко.
Спартак
27 Мар 2011 16:21
Мнения: 3,230
От: Bulgaria
ЦИТАТ “Не се наемам да коментирам ситуацията , защото не съм политик, но не е необходимо да си политик за да разбереш, че шизофренията на, , колосите" вече премина всякакви граници ! Да, Кадафи е диктатор.И кога го разбраха? Миналият месец..или по миналият? А доскоро му целуваха ръце и му опъваха шатри в столиците си?!?!
ВСИЧКИ СРЕЩУ КАДАФИ !? ДОСТА ПОДОЗРИТЕЛНО !
ХИЧ И НЕ Е ПОДОЗРИТЕЛНО , А ЯСНО КАТО БЯЛ ДЕН ( не за слепите разбира се)
След едно такова заключение , придружено с обилни факти в снимки, не ми остава нищо друго освен да ви напомня за песента на сръбския певец DZEY “Zivote, zeno bez morala“ чуйте песента в Ю туб. Натиснете тук
VOCI
27 Мар 2011 18:33
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
Че кадафито не е стока си е ясно открай време. Ама таз глупост дето сега я правят западняците да го бутат ще им ( ни ) струва много скъпо в бъдеще.
Тия дето го играят "бунтовници" срещу него са сбирщина главорези и терористи от цела Северна Африка и Близкият Изток.
След като Кадафи бъде свален ( което неминуемо ще стане рано или късно ) на територията на днешна Либия ще има нещо като днешна Сомалия.
Да ни е честито.
VOCI
27 Мар 2011 19:12
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
Туй дето го казва за Йемен важи за всички страни от региона ( и Либия вкл.).
Те туй е най- големият проблем с тия "революции" - че никаква демокрация не се задава след тях , ами хаос . Райски климат за терористи и ислямисти.
Ако бяха ударили Иран навремето щяха да загасят факела на тез "революции" и да ги заменят с контролиран процес на предаване на властта в ръцете на сътрудничащи със Запада режими.
А сега - мазало.
paragraph39
27 Мар 2011 19:39
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
Американският държавен секретар Хилари Клинтън и министърът на отбраната на САЩ Робърт Гейтс дадоха съвместно интервю за американски телевизионен канал, коментирайки ситуацията в Северна Африка и Близкия изток.
САЩ се намесиха в Либия отчасти защото хаосът в страната може да застраши скорошните демократични революции в Египет и Тунис, заяви американският министър на отбраната Робърт Гейтс.
След критики от американски конгресмени, според които е било необходимо да има консултации с Конгреса, Гейтс призна, че Либия не представлява „реална и неминуема заплаха” за САЩ. „Не беше жизненоважен интерес на САЩ, но все пак беше интерес”, заяви Гейтс в свое съвместно интервю с американския държавен секретар Хилари Клинтън.
„Но имаше друга част от пъзела, която със сигурност трябваше да бъде взема под внимание. Имахме революции както на изток, така и на запад от Либия. Така че имахме потенциално значително дестабилизиращо събитие в Либия, което поставяше под заплаха революциите в Тунис и Египет”, коментира американският министър на отбраната, като отбеляза, че „Египет е от централно значение за бъдещето на Близкия изток”.
Много либийски дипломати и военни лидери дезертират, заяви американският държавен секретар Хилари Клинтън през осмия ден от коалиционната военна операция срещу Муамар Кадафи.
„Имаме много дипломати и военни лидери, които прескачат, сменят страни, дезертират”, заяви Клинтън.
Преди това американският министър на отбраната Робърт Гейтс заяви: „Не подценявайте потенциалната възможност елементи от самия режим да се пропукат”.
Американският държавен секретар Хилари Клинтън заяви, че към настоящия момент САЩ не възнамеряват да започнат военна намеса в Сирия, въпреки бруталните действия на властите, завършили със смъртта на десетки антиправителствени демонстранти.
В отговор на въпрос дали Вашингтон планира военни действия, подобни на тези в Либия, Клинтън заяви, че това не е така. „Не, всяка от тези ситуации е уникална. Разбира се, ние заклеймяваме насилието в Сирия. Призоваваме, както правим с всяко от тези правителства по време на този период на Арабско пробуждане, както го наричат някои, властите да отговорят на нуждите на народите им – а не да прибягват до насилие, да разрешат мирните протести и да започнат икономически и политически реформи”.
Въпреки това Клинтън заяви, че ако международна коалиция, с юрисдикция на резолюция на Съвета за сигурност на ООН, получи „всеобщо” заклеймяване на ситуацията в Сирия, военната намеса би била възможна.
Евентуалното сваляне на президента на Йемен Али Абдула Салех и замяната му с по-слаб лидер биха представлявали „реален проблем: за дейността на САЩ по противопоставяне на тероризма, заяви американският министър на отбраната Робърт Гейтс.
В свое интервю Гейтс заяви, че правителството на Салех и силите за сигурност на Йемен са помогнали на САЩ в борбата срещу разклонението на „Ал Кайда”, действащо на територията на Йемен.
„Мисля, че това е реален повод за загриженост, защото най-активното и на този етап може би най-агресивното разклонение на „Ал Кайда”, „Ал Кайда на Арабския полуостров”, действа от Йемен”, заяви Гейтс.
„И ние имахме контратерористично сътрудничество с президента Салех и силите за сигурност на Йемен. Така че ако това правителство рухне, или бъде заменено от друго, което е значително по-слабо, тогава мисля, че ще сме изправени пред допълнителни предизвикателства от Йемен, несъмнено. Това е реален проблем”, коментира американският министър на отбраната.
Добави мнение   Мнения:51 Предишна Страница 3 от 3 1 2 3