Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Купувачът на "Кремиковци" вече готви разпродажба на активи
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:30 Предишна Страница 2 от 2 1 2
Руританец
14 Апр 2011 11:51
Мнения: 3,941
От: Bulgaria
Devil, нали схващаш, че просто фирмата е създадена от банката специално за настоящата цел. След някоя година може и да не съществува.

---
Блогът на Руританец - Ruritania Press
Болярчето
14 Апр 2011 12:01
Мнения: 2,995
От: Bulgaria
Та, какво ще спечели все пак бизнесменът с жълто около устата?

Нервен, бизнесменът с жълто около устата е "ограничено отговорен" до 20000 лв. Така че кредиторите спокойно могат да пият по една студена вода.
hamer
14 Апр 2011 12:33
Мнения: 10,867
От: Bulgaria
условия заложени при приватизцията на това предприятие? Ще има ли следприватизационен контрол?


Това не е приватизация, а ликвидация. Приватизцията беше когато Валентин Захариев купи мажоритарната част от акциите на Кремиковци за 1 лев. След това ги продаде на Митал за .. не помня точно, ама май бяха над 300 млн. Следователно Кремиковци е частно търговско дружество, което е във фалит и ликвидация. В момента синдикът продава обособени части като материални активи, а не дялове от капитала на акционерното дружество. Затова няма условия, няма и следприватизационен контрол. Тях ги имаше докато Валентин Захариев беше собственик съгласно договора за приватизация.
Що се отнася до фирмата-купувач и капиталът й - отворете Апис, Сиела и пр. вижте колко големи и известни фирми ООД са с капитал 5 000 лева, респ. 1 млн.лева за АД, на колко от тях капиталът е внесен изцяло и съответно какви дълготрайни и краткотрайни активи имат, какви са им оборотите и краткосрочните и дългосрочни задължения в счетоводните си отчети. Нещо повече, сега фирма се регистрира с 2 лв. капитал...
А за възрастта, какво чудно има. В Народното събрание и в правителството има момчета и момичета същата възраст, които се учат и упражняват по метода на пробата и грешката на гърба на целия народ, на гърба на иконочиката на държавата и това го приемаме за редно, но не било редно такова младо момче да рискува само и единствено за своя сметка. Защото ако не успее да спечели от цялата тази бизнес-операция, губещ ще е той и този, който му е дал парите. При това загубата ще е многократно по-малка отколкото загуби държавата в резултат на "кадърните" депутати и управленци, вкл. и от приватизационната сделка за 1 лев с "нашия" човек Валентин Захариев, който си тръгна с 300 млн., и получи разсрочено плащане на данъка си от 3 млн. от г-ж Мургина..
malechko
14 Апр 2011 13:25
Мнения: 4,799
От: Bulgaria
"При положение че ПИБ е дала само 59 млн. евро заем, остава неясно откъде купувачът ще намери останалите средства."

От контрабанда на цигари, ето откъде. Това е най-доходоносния бизнес днес. Цялата сделка мирише на препиране на едни пари. И то на хора от най-високите равнища.
Forza NATO
14 Апр 2011 13:27
Мнения: 11,582
От: Bulgaria
Ясно, разбрахме - и ПИБ като КТБ (справка - Драшков джуниър) работят по програмата за насърчаване на младите предприемачи.
Получаваш як кредит с обезпечение това, което ще купиш с парите от кредита - та нима не е така за всички кредитополучатели?
Да не би на вас да са ви искали четворни и петорни обезпечения, залог на добивите от памперсите на децата, записи на заповед от чичото на учинайка ви и прочие?! Ми като не сте млади предприемачи, ще ви искат, я!
Обаче сметката пак не се връзва - от 59 млн. евро до 316 млн. лв. има една разлика от близо 200 млн. лв. - тя откъде идва?
rki
14 Апр 2011 13:30
Мнения: 20,973
От: Albania
има една разлика от близо 200 млн. лв. - тя откъде идва?

от ПИБ ама по други канали
пък и ако смяташ цеко минев за млад предприемач....

________________________________ _______________________________
Once the government socializes losses, it will soon socialize profits. If we lose our ability to fail, we will soon lose our ability to succeed. If we bail out risky behavior, we will soon see even riskier behavior.
Heat
14 Апр 2011 14:01
Мнения: 13,716
От: Bulgaria
Медийните труженици вместо да препечатват прочетеното из форумите и да наблягат на възрастта на "собственика", да бяха проверили колко е разрешената експозиция на банка към фирма или група свързани фирми. Единственият истински интересен въпрос е дали надзорът на БНБ ще прояви интерес към такъв подход за заобикаляне на ограничения. Останалото е аматьорщина.
yuni
14 Апр 2011 16:03
Мнения: 730
От: Bulgaria
HEAT, аматьорът си ти!!! Защо си въобразяваш, че ПИБ не са си опекли работата така, че да не нарушават ограниченията и да не си навличат санкции от БНБ. С такава мнителност, каквато показваш в последния си постинг, падаш до нивото на един друг умник от форума, който по-горе се чуди ще има ли следприватизационен контрол над сделка за обособена част от предприятие, което е в ликвидация.
Heat
14 Апр 2011 16:53
Мнения: 13,716
От: Bulgaria
Случайно да съм имал претенции за професионализъм в тази сфера? Аматьор съм си и се изказвам като такъв за писания на колеги. Сигурно трябва да го напиша по-бавно. Да кажем една банка има експозиция към група свързани фирми. От тази група се организира нова фирма, формално несвързана с групата. Ако банката отпусне кредит на "несвързаната" фирма, от аматьорите данъкоплатци може да очакват поне някакъв минимален интерес на надзорниците отговорни да наглеждат тия неща. Естествено всякаква прилика на този пример с действителни неща е случайност.
Освен това скромният ми коментар беше за отразяването на събитието, другото се намира с гугъл за 2-3 минути.
Добави мнение   Мнения:30 Предишна Страница 2 от 2 1 2