Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Ясно е, че изчезваме, но няма страшно
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:199 « Предишна Страница 4 от 10 2 3 4 5 6 Следваща »
anacephal
01 Авг 2011 03:20
Мнения: 3,134
От: Bulgaria
Тази статия ми напомни за един стар виц за един началник-гара: Българите изчезвали?! Те пък едни българи..
А ако трябва по-сериозно, като останем достатъчно малко, винаги можем да се присъединим към Македония!
E6
01 Авг 2011 04:20
Мнения: 29,550
От: 0
Преди известно време двайсетина селяни от Хаджи Димитрово, Ямболско, се подписаха под декларация, адресирана до президентството, че искат да се откажат от българско гражданско. Защото им крадат кокошките. Нелепа история, селска? Всъщност подписите на тези двайсетина селяни са една от най-точните, най-силните и най-уместните граждански позиции в България. Хората си отглеждат кокошки. Нощем обаче едни други хора обикалят из дворовете и задигат кокошките, овце, че и кон. Селяните са коректни по отношение на своите задължения към обществения договор, те си плащат данъците. С тези данъци се издържат институции, които трябва да открият кой краде кокошките и да го окошарят. Селяните, коректна страна по обществения договор, сигнализира с жалби другата страна по договора, институциите. Другата страна обаче пет пари не дава. Уж за кокошките, но всъщност за договора. Другата страна смята, че това е дреболия, с която не си струва да благоволи да се занимава. Тя не се занимава с големите неща, камо ли с малките. Селяните пак гледат кокошки, пак им ги крадат, институциите пак нехаят. И селяните решават да се оттеглят от договора. Защото другата страна не изпълнява задълженията си. А договорът се нарича България. Затова те пишат писмо до президентството, с което искат да прекратят българското си гражданство, тоест да развалят за себе си договор, който очевидно партньорът им не спазва. Все още ли ви изглежда нелепо?

Натиснете тук
67
01 Авг 2011 05:15
Мнения: 7,197
От: Benin
Честно да си призная, още не мога да разбера, откъде се появиха тези политически елити, които прецакаха своя народ, кой ги държи на власт, кой им дава мъдри съвети да дорасипват страната . Такива безродници не имало и в най тежките години на османското робство .

Даниле, за всичките не зная, но на мен баба ми го обясни много простичко. Беше в началото на това, което по недоразумение се нарича преход. Баба ми беше навъртяла към това време осемдесет и нещо лазарника. В разговор споменах името на виден син демократ, който много демократично си ремонтираше кабинета с италиански мрамор за областна сметка.
"Не ми го хвали!" рече баба ми. "Той дядо му като строяха гарата, всичко окраде, та си построи онази къща, дето сега този момък си я взе обратно, там стотинка негова няма!"
За османското робство не зная - баба ми когато била млада булка наоколо се вихрели трийсетте години на миналия век...
nikolay_rs
01 Авг 2011 05:47
Мнения: 11,720
От: Bulgaria
Обаче каквото остане, ще е законно все на наши верни другари и другарки. Това е голямата цел. По-добре полвината България 100% наша, отколкото 100% население, но да делим имането с други.
BroodWar
01 Авг 2011 06:22
Мнения: 2,403
От: Bulgaria
Впрочем отношението на българската мутромилиционерска олигархия към българската природа е същото като отношението на българския циганин към инфраструктурата.
BroodWar
01 Авг 2011 06:24
Мнения: 2,403
От: Bulgaria
и после циганите ни били виновни...
а гъбоберците
определено я докарахме дотам, да ни трябва един гавнавоз като хората... кой ще се наеме на тази работа обаче е друг въпрос
Gozambo
01 Авг 2011 06:25
Мнения: 7,892
От: 0
Почти няма да има инфраструктура, тъй като индобългарите традиционно я третират като източник на полезни изкопаеми.
............................... ..........................
............................... ...........................
Тази хипотеза, която всъщност си е една реалност, т.е. сбъдната хипотеза, отваря размисли за един основен съвременен проблем. Добавям и историята за селяните от Ямболско, които отказвали българско гражданство, защото държавата отказва да пази имуществото им. Проблемът се нарича глобализация. Неолиберална глобализация. Насилствена глобализация. Как глобализацията се отразява върху държавността? Първо държавата отдава част от властта си на външни сили или международни структури, изразяващо се в загуба на суверинитет. Но в същото време не отдава и грам власт надолу към регионите, общините, селските органи на власт. Второ- държавата отказва да изпълнява голяма част от функциите си, но в същото време не позволява на регионите, общините, селата да поемат тези функции. И това е причината всички да споделяме убеждението, че днес липсва държавност. Този вакуум се запълва от бързо нароилите се кърджали и даалии и някоя Вера Мутафчиева може да напише нов летопис на смутното време.
Ако отнякъде трябва да се започне, това е в извоюването от регионите, общините и селата на власт, децентрализиране на властта и съответно поемане от тях на онези функции, които държавата отказва да изпълнява. В каквато степен държавата е отдала власт към външните сили и международните организации, в абсолютно същата степен държавататрябва да децентрализира власт и да овласти всички органи по веригата надолу. По-точно, регионите, общините, селата трябва да я извоюват тази власт от държавата със сила. /Нямам предвид гражданска война/. След като държавата не може да защитава интересите на хората, да ги опазва, да опазва имуществото им, то те трябва да имат възможност по места сами да организират охраната, опазването, реда, да защитят икономическите си интереси, да решават социалните си проблеми.
Вълшебната дума е децентрализация. Децентрализация на бюджетните приходи, децентрализация на властта, децентрализация на държавните функции, децентрализация на управлението на икономиката, социалните дейности и всичко останало. Окръзите трябва да градят местно законодателство. Общините и селата трябва да се самоуправляват.
По-конкретно- не може централизираната държава да определя реда на преминаване през землището на едно село. Редът на преминаване и пребиваване трябва да се определя от селото. На държавата е само главния път. Движението по всички останали второстепенни пътища и особено пътищата между нивите, трябва да се контролир и регулира от селската власт. И тогава циганите няма да могат да шарят където им скимне с каруците и България ще стане благоприятно място за земеделие.
ivo kunchev
01 Авг 2011 06:27
Мнения: 5,363
От: United States
"Причината е, че обществото не успява да изгради автентичен капитализъм, в който пазарните правила да имат водеща роля. Стремежът да се заобикалят правилата на пазара, „да се спечелят добри позиции не по общия ред“ не може да бъде преодолян. Това предопределя и комуналността на капитализма в историята на България."
Когато един социолог от тогавашната западна Европа(1989г.), отбеляза "На България ще и са необходими поне 30 години, за да навлезе в нормалното европейско съжителство", ние всичките, скандално скандиращи по площадите сини, оранжеви, зелени и всякакви други нюанси, изключващи червено, бяхме възмутени. 30 години, тоя луд ли е??България е прекрасна страна с невероятна природа!!(Сякаш, че другите страни нямат невероятна природа...) Ние, българите сме толкова необичайни!(всяка една нация е необичайна по своему).Ето сега, когато се отървем от червената плесен, за две-три години ще достигнем Швейцария, с която не случайно често сме сравнявани(???) Наивници в джунглата, това бяхме и то за дълго време. Защото всичко си остана същото, включително и стоте семейства държащи златното ключе. С изключение на вече бившите социални облаги( съществуващи и от преди 9/9), които бяха прилапани с апетит от посочените 100, или малко повече семейни софри... А, такова нещо, и да искаш и да не искаш си е пример. И то национален.А, пък това от своя страна обяснява "изчезването" на доста народ от споменатите географски понятия...
Калки
01 Авг 2011 06:32
Мнения: 20,000
От: Bulgaria
Сред нашите емигранти, в това число и тук сред форума, има много читави- истински патриоти.

Няма такова нещо "емигрант-патриот". Може би някога, по време на национално-освободителните движения е имало. Но днес - не. Егати патриота, който е зарязал родината (patria-та) си заради по-дебело намазаната филия..
Boatswain Spyder
01 Авг 2011 06:40
Мнения: 6,240
От: Bulgaria
.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Boatswain Spyder
Лустриран, не фрустриран
01 Авг 2011 06:47
Мнения: 972
От: Bulgaria
Егати патриота, който е зарязал родината
- при мен стана обратното... но аз не се сърдя - всяка страна по договора сигурно може да го прекрати с някакво предизвестие... Решила Родината, прекратила го. Няма проблем. Сигурен съм, че Родината е преценила правилно. Родината не може да сгреши. Тя гласува, избира парламент, парламентът гласува закони и т.н. Така че ще пеем "облаче ле бяло" и "Един завет", и скъперническа мъжка сълза ще се търкулва по суровото лице на бившия боец на тихия фронт и ще оросява асфалта на капиталистическата джунгла в Манхатън.... Мъкааааа
Mrx++
01 Авг 2011 07:56
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
България е прекрасна страна с невероятна природа!!(Сякаш, че другите страни нямат невероятна природа...) Ние, българите сме толкова необичайни!(всяка една нация е необичайна по своему).Ето сега, когато се отървем от червената плесен, за две-три години ще достигнем Швейцария, с която не случайно често сме сравнявани(???) Наивници в джунглата, това бяхме и то за дълго време.
Ти и сега си наивник. След социализъм капитализъм не може да съществува, В статията ясно се казва, че капитализъм, като западния не е съществувал и не може да съществува в страна, като нашата. Не заради народа и, а затова, че капитализъмът на Запад се е породил по естествен път за няколко столетия, а у нас тохй винаги е присаден. Някои не разбират разликата между естественото развитие и прилагането му като социално инженерство. На Запад капитализмът се развива заедно с развитието на индустриалната революция. Там индустрията се развива на голо поле в началото без никаква конкуренция и естествено, с развитието на науката, а от там с новите научни открития и внедтряването им в производството. У нас, след възприемането на западния капитализъм, нашата млада индустрия (появила се благодарение на социализма) срещна конкуренцията на тази мощна западна индустрия и разбираемо рухна. В Китай, обаче постъпиха творчески, там Държавата успя не само да запази индустрията си, но да започне да изсмуква западната индустрия, заедно с най-модерните и постижения. Ние нямахм е Дън Сщо Пинг, а имахме Луканов и Филип Димитров и Костов. Ето това е огромната разлика.

Редактирано от - Mrx++ на 01/8/2011 г/ 07:57:56

Mrx++
01 Авг 2011 08:02
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Какво значи това
ИНДОБЪЛГАРИ
toly
01 Авг 2011 08:07
Мнения: 4,974
От: Bulgaria
Авторът е умерен оптимист. Резонният въпрос е Б-я ли ще изчезне преди Европа или обратното? Отговорът е труден. Сигурно сте чували , че раждаемостта на арабите във Франция два пъти превъзхожда циганската. Интерполациите не са в моята сфера, но ви казвам , че трудно ще намерите траен покой и след лелеяната имиграция.
toly
01 Авг 2011 08:12
Мнения: 4,974
От: Bulgaria
Марксе, как ще наречеш организацията при която живеем кой го интересува? Като , че ли на Запад всичко е по мед и масло. По-добре е от тук . Тук е по-добре от другаде. Ти ратуваш навсякъде да е еднакво. Кой го интересува?
Т_Живков
01 Авг 2011 08:12
Мнения: 5,459
От: Bulgaria
Firmin:"Manrico,
обидно е дори за теб да се правиш на неразбрал. Борисов е симптом на вече напредналата патология, не причина за възникването и."

Нема те разбере, щото и той е от симптомите!...
Mrx++
01 Авг 2011 08:17
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
SUHAR
Та, горните автори говорят за база, надстройка, отчуждение. Ако си припомним тия неща и си зададем въпроса сега кое е база, кое надстройка и от какво е отчуждението, лесно ще стигнем до извода какво става и какво е нужно да се направи.

Ей това е истината. Ние се мъчим да оправим настройката без да се грижим за базата - производството.
Аз прочетох невчеснаите мисли на този субект Румен Аврамов (той не беше ли соровец) Чилякът се мъчи да обясни защо не сме като Запада и защо любимото му капиталистическо общество не върви у нас. Това е все едно да се опитваш да обясниш защо "перпетум мобили от 2 -ри род" не работи с някакви усукани механистични обяснения, а не с фундаменталния 2-ри закон на Термодинамиката. То не работи, защото по-начало не може да работи. Ясък, че този Аврамов е изхабил ртолкова много хартия (съответно дървета).
lukcho2
01 Авг 2011 08:18
Мнения: 3,244
От: Bulgaria
"Интерполациите не са в моята сфера, но ви казвам , че трудно ще намерите траен покой и след лелеяната имиграция."
Най-после нещо умно сред многото сълзи и словоблудство. Покой поне за няколко поколения можете да намерите оттатък океана, там нито цигани има, нито арабели. Белите семейства имат по около 2-3 деца, а латиносите повече. Но всички си гледат бизнеса и не се дупят по тротоарите.
Др. Тормозчиян е прав, и 10 години за БГ са много, процесите не са линейни, като се достигне критичната точка, могат да се ускорят много бързо. Който остане, дупе да му е яко.
tub
01 Авг 2011 08:21
Мнения: 1,267
От: Italy
Kalki...kalki
Родината не е вече това което беше...циганията не е само при циганите, а е всеобща. Ако обикаляш по света и на 10% от моите митканици напред назад, ще разбереш, че това не е вече страната на родителите и пра-родителите ни...В тази страна нямаш шанс да се съхраниш като българин...изходът ти е да се махваш за месец два минимум на всеки 3-4 месеца...ако можеш за повече - още по-добре. Така ще съхраниш българското за по-дълго....и евентуално ще го предадеш на децата си...другото са безмислени лозунги!!!
lukcho2
01 Авг 2011 08:26
Мнения: 3,244
От: Bulgaria
"Възможно ли е България да изчезне?"
"България" в какъв смисъл?: като територия не може да изчезне, просто там ще отидат стойностни народи. А като държавност България вече е изчезнала. За какво е този смешен плач? Това вече всички го разбраха, освен такива като карагьозов и Бай Иван.
Добави мнение   Мнения:199 « Предишна Страница 4 от 10 2 3 4 5 6 Следваща »