Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
"Ловете снежинките във въздуха" - епопея на забравения завет
Добави мнение   Мнения:7 1
Шлифера
08 Яну 2012 22:21
Мнения: 686
От: Romania
"Впрочем, Премиерът да не е затиснат и Той от някоя пряспа, че така осезателно отсъства?!..."

Така ни липсваше и на регатата при наводнението на южната дъга...
Тимур и неговите командоси
08 Яну 2012 22:22
Мнения: 1,659
От: Bulgaria
Аз вчера бях началото (преди мен имаше двадесетина коли) на това задръстване на Витиня. "Геният" на полицаите беше, че след инцидента спираха движението СЛЕД тунела. Не всеки може да се сети за това - петдесет коли минахме и излязохме от другата му страна на открито, около петстотин (по груба сметка, целият тунел в три колони) останаха вътре. Нека са по двама души в кола, макар че бяха повече. Значи - над хиляда души. След тях дойдоха още коли и затвориха входа на тунела.
И така - тунел, блокиран и от двете страни, с над хиляда души в него. Може ли някой да си представи какво би станало, ако две коли се удареха (напомням - три редици, броня до броня) и и едната избухнеше и се запалеше? (да не дава господ такова нещо). Щяхме да имаме най-голямата трагедия в съвремената история на България. И защо? Понеже някой сержант не се сетил да спре движението ПРЕДИ тунела. Излишно е да уточнявам, че никой не се опита например да изкара хората организирано от тунела или нещо такова. Дето се вика - дано да ни пази Господ, че то май друг няма.
На България тотално й липсва професионализъм, но затова пък безхаберие си имаме даже в излишък.
Чукча!
08 Яну 2012 23:27
Мнения: 408
От: Bulgaria
Ами те шапкарите са питали "Кво ща праим ся?" ама нема кой да им даде 50 кинта да се сетят...

В Германия (бивша източна) 2000 г. август месец - около 21:00 h - магистрала - леко вали /но неприятно/, доста хладно... ИЗВЕДНЪЖ - камион ръси смес от пясък, грис мозайка и мозайка. По напред пак такъв камион.
А асфалта им един едър, едва ли може да замръзне като нашия от плюнка. Да им се чудиш плаж ли искаха да правят?
А все още нямат винетки завалийте.
Но нямат и Б, Цв, и т.н. завалийте.

Пак там - Посред лято - вали, всъщност имах усещането че съм под вода - почти нищо не се вижда на 10 м по обед . Карам с 160-180 и странно нема локви и аквапланинг.

Октомври 2011 - БГ - буря - вали яко дъжд - КОД ЛАЙНЯНО - "магистрала" около Провадия видимост 100-150м нощем . Карам 100-120 изкачат всякви локви и дупки. Изведнаж ЕЗЕРО - в двете ленти 50-100 метра 20-30 см вода.
УЖАС!!! 2 коли закъсали след гьола. Отървахме се! След няколко дни разбрах че колежка на баща ми се претрпала точно там.
Но пък ний си имаме инженери по магистралите, отводняване, ИЗТОЧВАНЕ - там са баш специалистите.
Имаме си винетки, иаме си и Б, Цв, и т.н....
Завалийте ний.

Mura
08 Яну 2012 23:44
Мнения: 2,803
От: Bulgaria
Изводът от епопеята на забравения завет е:
Бог да ни пази, защото ако се уповаваме на управляващите Бог да ни е на помощ!
читатель
09 Яну 2012 12:25
Мнения: 9,158
От: Bulgaria
...Понеже някой сержант не се сетил да спре движението ПРЕДИ тунела...
Той едва ли е бил само един, дето е трябвало да се сети! По-скоро никой от пребиваващите там не се е сетил. Щото или само зяпат, или ... няма как да се сетят! Излиза, че от едната страна били ученици, завършили помощното, а от другата - съучениците им.
banoff
09 Яну 2012 12:45
Мнения: 2,240
От: Kazakhstan
читатель В НРБ никога не е имало помощни училища. Имаше весели училища.Първо весело, второ весело, трето...Вече такива няма.Всички ученици са равни, без дискриминация...
В София, там където беше Второ весело у-ще /с/щу 18-та гимназия/ сега е бюрото за безработните - с по гордото наименование "Бюро по заетостта"/
читатель
09 Яну 2012 12:48
Мнения: 9,158
От: Bulgaria
Добави мнение   Мнения:7 1