Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Въпреки студа и силния вятър хиляди се качиха на Шипка да отбележат на 3 март 134 години от освобождението на България от турско робство.
Добави мнение   Мнения:8 1
paragraph39
04 Мар 2012 23:37
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
/:/ "Въпреки студа и силния вятър хиляди се качиха на Шипка да отбележат на 3 март 134 години от освобождението на България от турско робство".
..........................................................................................
БРАВО! на в. "Сега!
Осмелили са се да напишат в прав текст от какво се е освободила България на 3-ти март 1878 г.- нещо, което "демократичните" български политици премълчават или замазват!
Все пак, имам забележка: в България турско "РОБСТВО" не е имало- имало е турско ИГО! Робство в съвременния Свят е имало в САЩ, например, но НЕ и в Османската империя по българските земи!!! Робите НЕ са имали никакви права, били са собствена "вещ" на господарите им! Българите под турско са нямали, най-вече, Политически права, но почти всички други права са имали(например, право на собственост, право да пътуват, право да търгуват, право да се сдружават и т.н.)!

Редактирано: 1 път. Последна промяна от: paragraph39
Firmin
04 Мар 2012 23:46
Мнения: 33,549
От: Bulgaria
Хилядите горе, на Шипка, измиха "срама по челото", дето ни лепна олицетворителят. То винаги така става - народът поправя управниците си. И слава Богу.
Rainbow
04 Мар 2012 23:51
Мнения: 939
От: Bulgaria
Поклон пред тези българи и родолюбци! Както каза и колегата Фирмин преди мен - те измиха срама от челото.

Kotka
05 Мар 2012 06:14
Мнения: 13,187
От: Aruba
Въпреки студа и силния вятър хиляди се качиха на Шипка да отбележат на 3 март 134 години от освобождението на България от турско робство.
Браво, направо подвиг на тези, които са се качили на Шипка в това време пеша, някои с децата си.
Kotka
05 Мар 2012 06:16
Мнения: 13,187
От: Aruba
Срам и позор за управляващите, дето не изчистиха пътя за празника.
Kotka
05 Мар 2012 06:25
Мнения: 13,187
От: Aruba
Редакцията, тази снимка трябваше да е на първа страница!
АВАКУМ
05 Мар 2012 09:03
Мнения: 12,358
От: Bulgaria




Параграфе,робство е имало и то ужасяващо особено в началото на турските завоевания. Цели райони са били обезлюдени(още личи) и продадени в робство най вече в турския близък изток. "Три синджира роби" не е негърска песен.И по време на Априлското въстание има сведения за отвлечени и продадени моми и деца. Традиции.
Forza NATO
05 Мар 2012 12:34
Мнения: 11,582
От: Bulgaria
Браво на участниците!
Добави мнение   Мнения:8 1