Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Голям позор, но връщане назад няма
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:218 « Предишна Страница 8 от 11 6 7 8 9 10 Следваща »
Ловкия
11 Авг 2012 17:33
Мнения: 56,087
От: Ghana
Ако в горния израз замениш "Дух" с хубавата българска дума "стимул" ще се доближиш до същността на нещата...

За да получиш стимул, трябва първо да покажеш дух.
Ще те стимулират известно време, но видят ли че нямаш дух и нищо не става от тебе, ще ти бият шута и големите стимули ще ги сънуваш...
gazov_posrednik
11 Авг 2012 17:36
Мнения: 1,733
От: Austria
Ааа, Ловкийй, тук не съм съгласен Ти стимул виждал ли си? Не само ще бягаш и скачаш, ами и ноктите на кракатата ти ще паднат ор бързина
Пенчо бре
11 Авг 2012 18:14
Мнения: 20,364
От: Bulgaria
“The most important thing in life is not the triumph, but the fight; the essential thing is not to have won, but to have fought well” – “Най-важното нещо в живота е не триумфа, а битката; важното е не да си победил, а да си се борил добре”.

Meto ot Interneto
11 Авг 2012 18:15
Мнения: 17,783
От: Bulgaria
Ай, въх, безспорно лукчо 2 е турецкий спортсмен, щом щел да бомбардира србето предсрочно!
внимателният
11 Авг 2012 18:34
Мнения: 3,095
От: Bulgaria
Хубавата българска дума "стимул", сиреч "остен" на латински, обозначава най-лошото в спорта. И както обикновено, "най-лошо" е синоним на "социалистическо". Спортът е наистина дух и воля, но в много по-голяма степен е радост от живота. Себеутвърждаване, стремеж и оптимизъм, това е истинският спорт и той няма нищо общо с мухлясалата соцказионщина и тъпите класации. Малко ми е жал за тази "боркиня" Станка. Сигурен съм, че и при нея има достътъчно от светлата страна на спорта, независимо че се състезава в нещо толкова перверзно, каквото е женският бой. Заради тази светлина, не заслужаваше да става център на масов вой, хленчене и самосъжаляване. Още повече, че би трябвало да чете вестници и да знае, че моментната й истерика ще бъде подхваната на сто гласа от нацията- олимпийски и световен шампион по хленчене и мрънкянье. Голям позор наистина, но станалото- станало и връщане назад няма.
Моят идеал за спортист е Петър Стойчев. Изключителен атлет! Навремето се забавлявах с плувни маратони /любителски, плувах си по маршрута на корабчето от Златните до Варна; с удоволствие казвам, че и днес, тридесет и няколко години по-късно, мога да преплувам един километър/ и мога да оценя абсолютното му превъзходство над 99% от останалите. Между другото, когато интервюиращата го глупачка отново прохленчи за "спорта ни, който днес е на най- ниско равнище", Петьо я сряза, като й обясни, че само волейболистите ни, които три месеца държат вниманието на милиарди зрители, са достатъчни, за да опровергаят дежурното й хленечене.
Meto ot Interneto
11 Авг 2012 18:55
Мнения: 17,783
От: Bulgaria
"стимул" не е българска, но е утвърдена. Дано не я заменят с друга чуждица.
Пак казвам, за спорта требват паре. Най вече за хапчетата, които не ги откриват. Винаги е било така. Погледнете тима ГБ. Кога тая страна е била спортна сила? Никога. Китайският Жен-Шен и химията на гедерето все още доминират, така мисля.
checho
11 Авг 2012 19:12
Мнения: 1,050
От: Bulgaria
Горе главата Станке !
Всички българи те обичат .Нито един българин няма да те упрекне за загубата .Всеки може да загуби,но ти загуби достойно и ние се гордеем с теб .
Mars Attack
11 Авг 2012 19:14
Мнения: 12,996
От: Bulgaria
Е6,

Пак съм по-близо до Ловкия в разбирането на дух и стимул. Духът е да се бориш с хъс, а стимулът за това е да победиш, да си пръв ! Но дори да не си пръв, това не намалява стойността на усилията ти, хората оценяват именно това, че си се борил с дух. Дан Колов, ако си чел биографията му, е бил едно бедно селско момче, особена поддръжка от държавата не е имал, но е прославил България в цял свят именно заради духа си и българщината (в добрия смисъл на думата - твърдост и борба до последно, без да страх от името на противника и от коя страна е той). Вярно е, че "гладна мечка хоро не играе" и за много спортове се искат минимални условия, но това не гарантира нито духа на спортиста, нито е определящ стимул за стигане до върха.Така поне го разбирам аз.
Рики Еповери
11 Авг 2012 19:15
Мнения: 5,553
От: United States
Имам си моя лич на ежедневна олимпиада. През седмицата 20-30 им байкинг, уикендите над 40 км. И черен шоколад >72 % какао. В никакъв случай миксвани млечни измишльотини. Грижата за сърцето е намбър уан. Без пушене, суперминималнии количесгва алкохол- крив черен етикет ми стига за половин година.
lukcho2
11 Авг 2012 19:16
Мнения: 3,244
От: Bulgaria
Маркса пак се е изказал неподготвен (не че е нещо ново,де):
"Северна Корея се управлява в условията на война срещу най-силната армия в света - американската, поддържа 1 милионна армия и това определя как да се управлява. А това, че са гладували си е демократска легенда. Сигурно се налага да внасят храни при такава огромна армия, която не произвежда."
И колко бомби са паднали в Пхенян? Колко УСА танкови дивизии са навлезли в страната? Нула! Значи не са във война, а се готви за война. Затова ядат трева. Ама те така си се готвят от 40-50 г. Могат да стоят гладни още 100 години и да си се готвят за война . Пък същият народ в нормалната Корея си строи бъдещето и си оправят живота, и живеятмного добре.
Истината е друга: Сев Корея има нужда от външен враг, за да оправдаят неспособността на комунистите да организират елементарно икономиката. Нищо ново, и у България беше така.
А за медалите как стават, други са ти обяснили.
Рики Еповери
11 Авг 2012 19:17
Мнения: 5,553
От: United States
Километрите горе са за ден.
lukcho2
11 Авг 2012 19:22
Мнения: 3,244
От: Bulgaria
Luca "Аз пък съм живял там няколко години, макар и не в Хавана, но мога да ти кажа - нищо, че нямат мобилни телефони и интернет и заплатите им са 25 долара, имат национален дух и самочувствие."
Най-после някой да признае за тези 25 долара! Марксе, чуваш ли? И да не си мислите че цените са пропорционални на заплатата - хич!
ЗА духа и самочуствието: ами като си говорил с тях в Куба, естестевено че така ще ти кажат. Когато поработиш с тях и видят че не си агент на Кастро, друго говорят - БЕЗНАДЕЖДНОСТ!
Рики Еповери
11 Авг 2012 19:23
Мнения: 5,553
От: United States
Марксе , искаш империализъм -ела тук. Искаш цоциализъм бегом при Пух Чо в Пхенян. И ти си един паркетен форимен проскубан лъв. Единствено ми харесва че си свирил в оркестър навремето. освен ако не е било по поръчка от шесто.
Ловкия
11 Авг 2012 19:27
Мнения: 56,087
От: Ghana
Единствено ми харесва че си свирил в оркестър навремето. освен ако не е било по поръчка от шесто.

Отговарял е за качеството на звука...
Mars Attack
11 Авг 2012 19:30
Мнения: 12,996
От: Bulgaria
Лукич2,

Мноо си прав - един и същ народ, поставен в различни социални условия, съвсем друга история се получава - това го забелязах в младите години, но нямаше как да го кажеш (само в семейството и сред приятели - куки дал Господ ! ):‌ тогава ГДР и ФРГ, Сев. и Южен Виетнам, Сев. и Южна Корея. Едните просперират, другите мрат от глад... Значи не е проблемът в "матряла", а в условията (му ) на живот и труд. Така е и за кубинците - който може, се спасява, независимо дали при Големия Сатан на 90 мили на север от "Острова на Свободата" (кис-кис-кис ), или в Европа. Кой бега от убаво, нали ?
тъщолюб
11 Авг 2012 19:34
Мнения: 465
От: Bangladesh
Душко се завърнал
Рики Еповери
11 Авг 2012 19:52
Мнения: 5,553
От: United States
Ако трябва визуално да се изобрази цоциализъма това е тьота от же-като с гердан гъ..папир около врата. И наш Плюсчо дрънка ангажираната Къде е Чили /след дискотеката на свети Аугусто/ в Горна Джумая.
внимателният
11 Авг 2012 20:11
Мнения: 3,095
От: Bulgaria
Погледнете тима ГБ. Кога тая страна е била спортна сила? Никога.

Да, ако имаш предвид, че никога не им е минавало през ума да сберат 200-300 зомбита и да ги превърнат в машинка за медали. Всъщност, точно това им прави чест. Всеки знае, че британците са спортна нация в най-пълния смисъл на думата, че са създали стандартите в повечето от съвременните спортове и че са достатъчно богати, за да финансират спортна машина във всякакъв формат. Но развитата и цивилизована нация затова е развита и цивилизована, защото знае точно какво следва да се институционализира и какво - не. Опозиция на НВ? Да! Спорт на НВ -
lukcho2
11 Авг 2012 20:57
Мнения: 3,244
От: Bulgaria
Олимпиада: Класиране по медали в предпоследния ден
Натисни тук
lukcho2
11 Авг 2012 21:01
Мнения: 3,244
От: Bulgaria
А за Станка Златева - ти си ГОЛЯМА‌ РАБОТА!!!!!! Сега остава и да си намериш мястото в някоя бяла страна, и да имаш повече успехи и самочуствие ТИ! Браво!
Добави мнение   Мнения:218 « Предишна Страница 8 от 11 6 7 8 9 10 Следваща »