Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Малко е!
Добави мнение   Мнения:3 1
читатель
13 Авг 2012 08:10
Мнения: 9,158
От: Bulgaria
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: читатель
badmf
13 Авг 2012 10:31
Мнения: 5
От: Bulgaria
До местните и постните власти!

Господа-дами,

Предлагам, след като приключите офанзивата, като платеното паркиране се разпростре до околовръстното шосе на София и прилежащите села, поради изчерпването на възможностите за събиране на пари за престой на автомобилите, да въведете такса за движението им по Софийските улици. А именно: Всеки водач в столицата да бъде задължен да монтира за своя сметка в автомобила си "таксометър". Това е устройство, което отчита изминатите километри в рамките на града. То трябва задължително да бъде постоянно свързано с "Център за Градска Мобилност" ЕООД. Желаещите да се придвижват с автомобил по софийските улици ще предплащат за това. Например: Водачът на автомобила, след като представи нужните и ненужни документи в офисите на ЦГМ ЕООД и предплати услугата "Движение в столицата", получава разрешение да се движи по улиците, които са Публична общинска собственост, управлявана от ЦГМ ЕООД. Таксата би могла да се определя на база изминат километър, но вземайки предвид кратките разстояния в града ни, може да се прецизира и до 100, 10 или 1 метър. В момента, в който автомобилът измине предплатената услуга, ЦГМ ЕООД ще блокира запалването на двигателя и той вече няма да може да се движи. Ако се случи това на пътното платно, за да не задръства движението, с помощта на GPS ще бъде локализиран и в рамките на 5 минути ще бъде евакуиран с помощта на дежурен Паяк до най-близкия наказателен паркинг. Таксата за Услугата ще се събира както и за останалите услуги - безотчетно от ЦГМ ЕООД.
Ето и предложенията за потушаване на конфликтните моменти при въвеждането на услугата "Движение в столицата":
1. Гражданите вероятно ще имат претенции, че вече плащат Пътен данък.
С помощта на агитационни материали - листовки, разпръснати със самолет над града, както и манипулирани репортажи и реклама по централните телевизионни и радио канали ще бъде разяснено на населението, че Пътен данък се плаща за ползването на пътя (не че не става ясно от името данъка), а Услугата се заплаща за Движението по него. Средствата по изпълнението ще бъдат отделени от СО.
2. Гражданите е възможно да възроптаят срещу задължението сами да заплатят таксометъра.
Тази мярка може да се обясни елементарно - Автомобилът е частна собственост и няма как ЦГМ ЕООД да монтира в него свой уред. За пример може да се даде ползването на водомер в жилищата. И той е отчитан от Софийска вода, но грижата за наличието му и проверката на състоянието му е на собственика на жилището. Таксометрите ще бъдат поставяни от поделенията на ЦГМ ЕООД. Цената на устройството и монтажа в автомобила се определя от ЦГМ ЕООД.
3. Няма да бъде обявявана цена за таксата.
На гражданите, които прекалено много се интересуват ще бъде разяснено, че таксуването на Услугата е доста сложен процес, тъй-като се определя от часовете на движение, натовареността на пътя, по който се движат, състоянието на автомобила. Например, ако се движат по ул. Раковски цената е една, но ако по същото време се движат по Цариградско, цената е друга. Цената зависи и от състоянието на пътя. например, ако се движат по някой скоро асфалтиран булевард цената е по-висока, защото има по-малка вероятност да повредят автомобила си, но ако се движат по някоя раздрънкана улица цената е още по-висока, защото трябва да бъдат събрани средства за ремонта й. В крайна сметка винаги може да бъде даден пример с топломерите на топлофикация, които гражданите вече са възприели като нещо нормално - и за тях не се знае какво точно мерят, но си плащат сметките, нали?
4. Възможно е някои граждани и организации да оспорят Услугата с мотиви, че ползват автомобилите си за придвижване на болни или хора с увреждания.
На тях може да бъде отговорено, че общината затова поддържа услугата "Бърза помощ". Е, вярно, че е нужен минимум час за да се отзове линейката на повикване, но пък и гражданите могат да бъдат по-съвестни и да планират предварително злополуките, инфаркта или там... каквото и да било. Пък и винаги могат да ползват услугите на градския транспорт, при условие, че не го замърсяват. На хората с увреждания трябва да е ясно, че общината харчи годишно милиони за да им създава удобства за придвижване (неработещи асансьори, рампи за инвалидни колички с наклон, за преодоляването на който е нужно да разполагат с двигател с поне 50 конски сили и т.н.). И накрая, но не на последно място, ако не им харесва да вървят да живеят някъде другаде. Скоро ще бъде възможно заселването на Марс! Като написах Марс и се сетих, че ЦГМ ЕООД би могла да се нагърби и с услугата "Транспорт до Марс", но това е друга тема.

Уважаеми Господа-дами,
Надявам се идеята ми да ви допада. Всъщост имам още доста идеи, но бих ги споделил само аке ме включите в борда на директорите на ЦГМ ЕООД. Така ще се чувствам защитен и заобиколен от единомишленици.
Благодаря за вниманието.
читатель
13 Авг 2012 11:34
Мнения: 9,158
От: Bulgaria
Драги badmf,
Най-вероятно ще Ви включат зад борда. Но и аз да Ви допълня. Както за водомерите, въпреки че си ги провеярявате и им отчитате показанията, накрая пак ви начисляват допълнителни разходи от общите такива. Кой и защо ги ползва - няма значение. Важното е накрая сметките на ВиК да излязат“. А и тук е същото. Нека има и такса от "общ таксомер"!
То гражданите - какво се оплакваме? Банкерите постоянно "разкриват" "влоговете" ни в банките!

Редактирано: 3 пъти. Последна промяна от: читатель
Добави мнение   Мнения:3 1